1

Luzik, w emocjach po takim meczu sam często czytam pobieżnie :P Najważniejsze, że remis uratowany, a Alba bez poważnej kontuzji.

1

Po prostu był z Hiszpanii :P

1

No spoko, ale w piłkę, podczas gdy rywal nie nabiegał z naprzeciwka, a z boku. Sam wpadł na Alenę, nie Alena na niego i - co najważniejsze - Carles podkurczył nogi. Nie twierdzę, że nasz pomocnik nie zasłużył na żółtą, ale jeśli w rozumieniu arbitra taki atak to ewidentna żółta, to atak Caceresa powinien zakończyć się bezdyskusyjną czerwienią.

39

Jeśli zdaniem arbitra wejście Alenii w piłkę i wejście Caseresa wyprostowaną nogą w piszczel nogi postawnej to żółta kartka w obu sytuacjach, to po raz kolejny można pozdrowić hiszpańskich sędziów i poprosić uprzejmie o zmianę zawodu.

1

Gramy dziś bez obrony. Lendlet zajechany, Umtiti nie gotowy do gry na tym etapie rozgrywek. Trudno, po to właśnie ma się przewagę w lidze. Lepiej dziś mieć taki mecz z rotacjami, niż dziś wygrać pierwszym składem i w meczu z ManU dać ciała. Nie zmienia to faktu, że prowadząc 2-0 po prostu nie wolno w taki sposób tracić 4 bramek. Pomijając obronę, fatalne decyzje z przodu - głupie straty, niepotrzebne holowania piłek. Najdojrzalej zagrał dziś ten, który praktycznie nie gra - Malcom.

2

Ter Stegen po prostu zaryzykował, tutaj wina leży po stronie drużyny - przy 2:1 tak kretyńsko stracić piłkę i tak fatalnie się ustawić? Od początku meczu widać, że Łódź Podwodna gra na kontrę, a oni nie potrafią się dostosować. Bez Pique nie ma mózgu defensywy, strasznie to widać.

0

Ciekawostka dla tych oglądających po polsku - brytyjscy komentatorzy Eleven Sports właśnie pochwalili hiszpańskich sędziów mówiąc, cytuję: "Myślę, że to w Hiszpanii są najlepsi arbitrzy na świecie, jeśli chodzi o puszczanie gry. Wielu sędziów mogłoby się od nich uczyć wyczucia i podtrzymywania dynamiki akcji." Co uważacie?

9

No sorry, jeśli kolejny mecz Malcoma będzie za 10 kolejek, to naprawdę będzie to absurd. Ten gość jest naprawdę niesamowity. Tak niewiele gry, a taka pewność siebie. Wystarczyło dać mu pierwsze minuty, chłopak w siebie uwierzył i proszę - asysta i gol na wyjeździe z Villareal. Super, oby tak dalej!

0

Nie sądzę, żebym przesadzał, Atletico to bardzo silny rywal i marketingowo potężna ekipa. Z resztą przeczytaj raz jeszcze - zgadzam się z Tobą, tylko napisałem dlaczego takie wyjście nigdy nie będzie możliwe :)

3

Pewnie masz rację, jeśli przeanalizujemy sytuację pod względem czysto sportowym. Warto jednak pamiętać, że mecz z Atleti to mecz z madrycką drużyną, do tego głównym rywalem w walce o tytuł w tym sezonie. To oznacza tłumy kibiców na stadionie i przed TV, którzy liczą na wielki spektakl z udziałem najlepszych - prawdopodobnie jeden z ostatnich w tej ligowej kampanii na Camp Nou. To także oznacza, że każdy ambitny piłkarz (a na tym poziomie tylko tacy grają) będzie chciał wystąpić w spotkaniu o takim prestiżu niezależnie od okoliczności i ryzyka. No i strach pomyśleć, co media (i szatnia, zarząd?) zrobiłyby z trenerem, który zdecydowałby się odpuścić/poświęcić zwycięstwo w takim meczu. Krótko mówiąc - nie ma szans, aby mecz Barca-Atleti był kiedykolwiek potraktowany ulgowo, stety lub niestety.

0

Nie ma się co spieszyć - jeśli cały sezon zagra na wysokim poziomie, to więcej będzie można krzyknąć za niego. Ja Gomesa lubiłem zawsze, widać że kochał nasz klub, ale po prostu sobie nie poradził. Życzę mu najlepszego. BTW - zauważcie, jak inne reakcje są na brak formy Coutinho, a jak inne były swego czasu na brak formy Andre. Jednak PR i nazwisko dużo zmienia, bo koniec końców w swoim pierwszym pełnoprawnym sezonie obaj wnieśli mniej więcej tyle samo.

2

U Coutinho wczoraj faktycznie było widać poprawę lekką, gdy zszedł do środka pola. Problem w tym, że u Valverde tak grać nie będzie, bo zaburza równowagę między atakiem i obroną. Poza tym od przyszłego sezonu to ŚP mamy tak obsadzone, że aż trzeba się pozbyć jednego z piłkarzy. Pytanie więc - co dalej z Brazylijczykiem? Możliwe, że to nie skrzydło, a rola na skrzydle jest problemem. Tylko gdyby chciał grać tak jak w Liverpoolu, to dublowałby Leo. Ciężka sprawa z nim, nie wiadomo gdzie go ustawiać i chyba EV ma ten sam problem.

0

Wątpliwe, żeby była to inicjatywa klubu. Wygląda na inicjatywę kibiców.

0

Chyba szukasz problemu tak, gdzie go nie ma. Po co Valverde ma ryzykować Umtitim bez formy, skoro ma zgrany duet w tym momencie? To jest kluczowy etap sezonu, niech sobie Umtiti dochodzi do formy, jak już wszystko będzie jasne w lidze.

0

No właśnie tak nie było w ostatnich latach. Taki Bernardo Silva np. po prostu wybił do City i tyle po nim było. A w tym sezonie wyjątkowo dużo piszą o potencjalnych transferach młodzików do Barcy.

3

No już naprawdę, tylko madrycki dziennik mógł spłodzić taki bullshit w momencie, w którym Barcelona jako jedyna dużyna w Hiszpanii ma szanse na tryplet, w lidze miażdży przewagą i regularnością, a na rynku odnosi same sukcesy.

30

Co ta Barcelona ostatnio xD zasadza się na każdego młodego. Niby nic dziwnego, ale nie pamiętam takiej aktywności.

0

To byłby bardzo mądry ruch. Oczywiście najlepiej byłoby ich wprowadzać albo wypożyczyć do dużyny Primera Division w celu poznawania ligi, ale na pierwszą opcję nie ma szans, jeśli chcemy wygrywać co roku trofea, a ta druga jeszcze nic dobrego nam nie przyniosła. W Europie chyba nie ma drużyny tak zbliżonej stylem do Barcy, co Ajax, a też mogłoby to umocnić i tak już dobre relacje z tą wylęgarnią talentów.

1

Dzięki za kolejną dawkę newsów ;) Gdyby naprawdę udało się sprowadzić De Jonga, De Ligta i Jovica przed najbliższym sezonem, do tego Todibo okazyjnie i Emerson do spółki z Betisem. Świetne i perspektywiczne ruchy transferowe, oby się udało.

0

100% prawdy. Lewandowski jest o kilka poziomów lepszym piłkarzem niż Piątek, ale to ten drugi jest pupilkiem i maskotką tłumów. Jest piekielnie skuteczny i kto wie - być może wciągnie Lewego nosem, ale na ten moment jeszcze wiele musi się uczyć, jeśli chce być kimś więcej niż Inzaghim. A wracając do zacytowanej tezy - właśnie dlatego nie warto przejmować się głosami tłumów, bo większości nie chce się spojrzeć na sytuację szerzej. Patrzą na takiego Piątka, który strzela, w mediach pozytywnie o nim piszą, to się będą nim jarać i tyle. Na całym świecie tak to działa. Stety lub niestety.

0

Haha, tak znam. Balotelli xD

5

Gdy Mourinho nie trenuje żadnej drużyny, to staje się fajnym, ciekawym gościem z dużą wiedzą o piłce i ciekawymi rzeczami do opowiedzenia. Aż chce się słuchać. Aż ciężko uwierzyć, że ten sam facet wsadzał palca w oko Tito, albo wiecznie obwiniał każdego poza sobą na konferencjach. Trochę śmieszne :P

2

Pewnie masz rację, ale akurat Austria nie była bardziej poukładana, a to nasz główny rywal w tej grupie. Wygraliśmy i to się liczy. W kadrze nie ma sensu oczekiwać pięknego stylu gry, bo po pierwsze - praktycznie nigdy nas on nie charakteryzował i po drugie - chłopaki ostatnio grali ze sobą w listopadzie. To normalne, że ich gra wygląda kwadratowo, są zupełnie niezgrani.

0

Lubię ten moment sezonu. Jest zawsze pełen emocji, a każde 3 punkty cieszą dużo bardziej.

0

Czasem trzeba ryzykować na rynku transferowym. 50 mln to nie mało za gościa, który rozegrał jeden dobry sezon (jeśli faktycznie cały sezon będzie dobry), ale tak naprawdę płaci się za potencjał, jaki w nim drzemie i za to, żeby inny klub go nie miał. Obecnie niewiele jest "9" pasujących do Barcy. Nawet jeśli furorę robi taki Piątek czy Milik, to w Barcelonie by sobie nie poradzili. Biorąc pod uwagę te zmienne i fakt, że Jović to chyba jedyny kandydat będący charakterystyką i stylem zbliżony do Luisa, 50 mln to naprawdę dobra kwota. A jak się okaże, że to niewypał, to się go odda za 20-30 mln. W najgorszym wypadku stracimy 30 mln - sporo, ale jeśli ryzykujemy tyle, żeby potencjalnie mieć Suareza 2.0, tylko w wieku 22 lat, to wg mnie nie ma co się zastanawiać.

0

Jeśli obaj zawodnicy będą grali tyle samo lat, to Messi przegoni CR7 we wszystkim. Wyjątkiem mogą się okazać rozgrywki europejskie, choć tu wciąż ta różnica nie jest aż tak ogromna. Pytanie, w jakim wieku każdy z nich skończy karierę i czy skończy ją w Europie.

1

Byłoby śmiesznie, jakby go ukarali 1 meczem zawieszenia, ale jestem prawie pewien, że tego nie zrobią.

0

Taki charakter. Mówi w swojej autobiografii, że nie potrafi inaczej grać. Tak długo jak jest na boisku, tak długo będzie biegał i męczył rywali. Zgadzam się, że są piłkarze mądrzejsi w tej kwestii, ale jeśli już wiesz, że zawodnik zawsze tak gra, to wg mnie powinno się brać ten czynnik pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

2

Może zaznaczę, że nie jestem naczelnym hejterem Valverde - sprawdź sobie moje komentarze. Uważam, że to bardzo dobry trener, może stylem nie do Barcy, ale efektywny i skuteczny. Natomiast tak - nieważne JAK Suarez doznał kontuzji, doznał jej, bo był na boisku. Po prostu. Gdyby jej doznał w 50. minucie to w życiu nie miałbym o to do nikogo pretensji. Jakby MATS skręcił kostkę też bym nic nie mówił, bo kto zmienia bramkarzy? Chodzi mi o jedno - przy pewnym wyniku trzymasz zawodnika, który jest eksploatowany od miesięcy i do tego wiesz, że walczy za czterech. Z resztą - myślisz, że przemęczenie organizmu wpływa tylko na kontuzje mięśniowe? Eksploatacja wpływa na wszystko, a najbardziej na koncentrację. Znacznie łatwiej na dużym zmęczeniu nawet głupio złamać rękę. Więc wybacz, ale ta sytuacja to nie jest to samo co "obwinianie o kontuzje na treningu" czy "a co gdyby bramkarz". Suarez nie musiał grać do końca, Valverde kretyńsko czekał ze zmianami do 88. (!!!) minuty meczu, w którym prowadziliśmy 3-0 już w 63. minucie.

22

Ta kontuzja to idealny przykład na to, dlaczego przy rozstrzygniętym meczu zdejmuje się kluczowych zawodników. Zwłaszcza, że wiadomo jak gra Suarez, że dużo biega, walczy, pracuje, do tego gra co mecz 90 minut i jeszcze ma problemy z kolanem. To jest nie mniej, nie więcej kontuzja spowodowana kiepską decyzją Valverde. Szkoda, bo może nas to wiele kosztować tylko dlatego, że mister nie potrafi zmienić pewnych kretyńskich przyzwyczajeń.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?