PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Dokładnie :P
3
JEST! W finale Ajax lub Tottenham - idealnie. Teraz najważniejsze - pokonać Liverpool. Co za edycja LM :D
11
VAR pozbawi piłkę emocji... ta :P
0
To niech se gra bosko w lidze angielskiej, ja chcę, żeby Barcelona wygrała LM, a City może nam poważnie w tym przeszkodzić.
1
Szkoda, City to pewnie wygra i przejdzie do finału. Ale Tottenham jest po prostu za słaby, żeby być w półfinale LM. Niestety.
0
Noo, jakby tak jeszcze City odpadło to w ogóle dobrze :D Tylko ten Liverpool przejść!
7
Po pierwsze to jest AS, więc trzeba z dystansem. Po drugie, jeśli te informacje jednak są prawdziwe, to Umtiti powinien momentalnie położyć się na stół operacyjny i pod okiem specjalistów zakończyć ten temat. Jeśli konsekwentnie będzie odmawiał i jednocześnie odnawiał uraz, to nie ma sensu takiego zawodnika trzymać.
0
No dzięki za ciekawą dyskusję :P
0
No to jak współ-kibice? Dzisiaj wieczorem potwierdzi się, że pierwszy mecz gramy na Camp Nou z Liverpoolem. Dla mnie od początku sezonu była to drużyna, której najbardziej się obawiałem, obok City, Juve i Realu. Jakie przeczucia? Myślicie, że uda nam się zachować czyste konto u siebie? Bo wydaje mi się, że to będzie kluczowe.
1
Świetnie to napisałeś, podpisuję się kolego KamQiX.
0
Mieliśmy przeogromnego farta z tym nieogarniętym Levante. Zasługiwalibyśmy na znacznie większą bekę niż ta z Realu i Cherysheva, bo powtórzyć głupi błąd największego rywala to dużo gorsze niż popełnić go najpierw.
1
Idąc Twoim tokiem myślenia, to każdy trener mający Messiego w składzie powinien po prostu wygrywać, niezależnie od swojego stylu i umiejętności taktycznych. Jaka szkoda, że nie ma ani jednego trenera Barcelony i Argenyny, który okazał się klapą i nic nie wygrał. Wtedy Twoja teza byłaby momentalnie obalona....
0
Myślę, że obecność De Jonga może wpłynąć pozytywnie na styl, ale osobiście nie nastawam się na fajerwerki dla oka za czasów Ernesto. Podejrzewam, że po nim przyjdzie jeszcze jakiś trener - być może nawet z podejściem jakiego wielu oczekuje, np. Quique Setien - a następnie Xavi i to dopiero wtedy powróci Cruyffowo-Guardiolowy styl grania. A inna sprawa, że Ajax też często gra wolno na własnej połowie.
Warto też pamiętać o jednym - Ajax grając w ten sposób zaskakuje rywala pewnością siebie w grze na jeden kontakt, natomiast po Barcelonie każdy się tego spodziewa. Do tego kluby nauczyły się grać przeciwko tiki-tace. Warto np. obejrzeć sobie powtórki meczów za czasów Guardioli i porównać z tym, jak dzisiaj grają nasi rywale. Nawet w 2011 roku przeciwnicy nie zakładali tak agresywnego pressingu i nie biegali tak intensywnie, żeby nas wytrącić z rytmu. Podobnie przed własną bramką. W końcu trenerzy zrozumieli co jest potrzebne do powstrzymania Barcy Pepa i to zmieniło piłkę, bo dziś tak intensywny pressing zaczyna być normą dla wielu.
1
Pokazał do przez pół roku po przyjściu, o to mi chodziło.
7
Ajax gra bez żadnej presji i jest im znacznie łatwiej. Jakby Barcelona odpadła przez głupie i nieodpowiedzialne otwieranie się na kontry to byłby czysty idiotyzm. Wiem o co Ci chodzi, ale pogódźmy się z tym, że czasy Guardioli minęły. Valverde jest innym trenerem, jest bardzo dobrym fachowcem i robi z naszą ekipą co może, żebyśmy wygrywali. Poza tym potrafimy grać ładnie, po prostu na pierwszym miejscu stoi pragmatyzm. Sam uważam Barcę za drużynę, która woli wygrać pięknie niż po prostu wygrać, ale jeśli tego nie umie, to w ciemno biorę ekipę wyrachowaną, niż przegrywającą w eleganckim stylu.
8
Myślę, że powstrzymałby się od tej cieszynki gdyby nie gwizdy sprzed kilku tygodni. Buczenie na swojego piłkarza to przegięcie, zwłaszcza, jeśli pokazał, że drzemie w nim świetny piłkarz. W pełni zrozumiały gest, oby to oznaczało, że nabrał pewności siebie i do końca sezonu pozamyka usta wszystkim krytykom.
1
To prawda. Ale z drugiej strony ciężko nie popełnić żadnego błędu przez 90 minut, zwłaszcza przy agresywnym pressingu rywala. Więc bardzo istotne jest też to, że nie daliśmy się zepchnąć na 30 minut do defensywy, jak to już bywało w tym sezonie. Nie mniej musimy uważać.
1
No i pięknie, zabiliśmy dzisiaj United w pierwszej połowie. Nie podnieśli się po przerwie. Natomiast Ajax - coś niesamowitego! Wyeliminować Real i Juve, mając oba rewanże na wyjeździe? Ja się naprawdę zaczynam bać Ajaxu, gdybyśmy razem z nimi awansowali do finału. Choć raczej przewiduję City vs my/Liverpool. Oby my :D
3
Tego potrzebował Coutinho!!! Brawo, dużo lepsza druga połowa i w końcu mu siadło. Oby teraz psychicznie się odblokował, bo będziemy potrzebowali jego jakości w kluczowej fazie sezonu.
0
Ten Ajax też niesamowity. Są w dobrej sytuacji, jeśli wbiją kolejnego gola, to Juventus ma problem. Chociaż osobiście czuję, że CR7 zrobi swoje i Juve będzie w półfinale.
1
Borek klasa komentatorska. Wszyscy wiedzą, że wielki fan Realu, ale jakoś nie ma potrzeby trajkotać o Ronaldo, gdy nie komentuje jego meczu. Wielu mogłoby się od niego uczyć.
1
Super! Początek bardzo nerwowy, jakby nie wyszli z szatni, ale jak już złapaliśmy piłkę na ich połowie to poszło lepiej. Szkoda, że nie dobiliśmy ich w pierwszej połowie, na drugą z pewnością wyjdą nabuzowani. Trzeba jak najszybciej wbić im bramkę i kontrolować spokojnie przebieg meczu, bez ryzyka kontuzji czy głupiej kartki. A swoją drogą czuję, że jak będą przegrywać to McTominay kogoś chamsko sfauluje.
8
Hahaha, mistrz :D
31
No to pojechaliście tym razem, Redakcjo. Puig 5.5, Alena 5. Nie wiem, komu trzeba by obniżyć, a komu podwyższyć, ale ich występów zdecydowanie nie rozdziela pół oczka. Co do reszty to fajne, zwłaszcza podobały mi się oceny formacji obronnej.
8
Nie przesadzaj, De Jong jest znakomity jak na swój wiek, ale nie jest lepszy od Busquetsa. To, że Busi ma sezon troszkę w kratkę nie zmywa tego, że przez 10 lat był topowym defensywnym pomocnikiem świata, jest piekielnie inteligentnym piłkarzem, który przez lata spajał atak i obronę Barcelony. De Jong może dopiero aspirować do takiego miana, ale na pewno jeszcze wiele mu brakuje, żeby osiągnąć poziom Sergio.
1
No nie wiem, jak wynik będzie pewny to można Busiego zmienić, ale jak nie to go potrzebujemy. Semedo faktycznie może przesiedzieć ten mecz, chociaż chciałbym, żeby zagrał.
0
Czyli co? Odpuściliśmy Jovica jednak? Przyznam się, że nie widziałem żadnego meczu Enitrachtu w tym sezonie. Jedynie czytałem o Luce i oglądałem jego najlepsze zagrania - z tego wynikało, że chłopak ma duży talent i pasowałby jako następca Luisa. Ktoś wie więcej w tym temacie?
0
Nie o to mi chodzi, chodzi mi o to, że najlepsi piłkarze w tym wieku już robią różnicę w swoich klubach, a Puig ma papiery właśnie na ten kaliber. Trzymanie go na ławce zbyt długo może zwyczajnie zmarnować jego potencjał.
1
Inna sprawa - niby mało istotna, ale istotna w szerszej perspektywie - sędzia. To nie są złe zawody w jego wykonaniu, ale niezrozumiałe jest dla mnie, jak można pozwalać na tyle taktycznych przewinień bez ani jednej żółtej kartki. Wiadomo, że Huesca jakoś musi se radzić i nie mam do nich najmniejszych pretensji, ale sędzia powinien być obojętny na poziomy obu zespołów i z notoryczne faule karać zawodników właśnie po to, żeby ograniczyć ciągłe granie-faul. Niestety, ten arbiter pozwala gospodarzom na zbyt wiele, moim zdaniem, przez co nam jest jeszcze trudniej złapać jakikolwiek rytm.
5
Zrozumiałe zmiany. Niech Puig ma 66 dobrych minut w swoim debiucie, niż 66 dobrych i 30 nijakich. Potencjalnie. Do tego wysyła Alenii sygnał "wierzę w Ciebie, nie spieprz tego". Dembele też sensownie, w końcu pierwszy mecz po kontuzji - trzeba ostrożnie żeby na najważniejsze spotkania mógł wybiegać 90, czy 120 minut.