0

Pasował, pewnie. Tylko wyszło, że jednak w L'poolu grał bardziej jak Messi u nas, nie Iniesta. Natomiast u niego to jest głowa w tym momencie, bo jednak chłopak przyszedł z Anglii i nagle nie potrafi ustać na nogach w pojedynkach z rywalami? Zła decyzja goni złą decyzję, ewidentnie wpadł w szkodliwe koło i jakoś po prostu musi z tego wyjść.

2

Myślę, że jednak Isco to bardziej typowy ŚP niż Coutinho. No i nie oszukujmy się, on stylem gry od zawsze do nas pasował najlepiej. Inna sprawa, że nie widzę sensu go sprowadzać. To już lepiej Puiga wpuścić do pierwszego składu i go ogrywać.

4

Niekoniecznie chciałbym się z nim żegnać, nawet pomimo braku formy. Po prostu - kiedy tę formę złapie, to będzie dla nas bardzo istotnym zawodnikiem. Jednocześnie jeśli PSG chce się "zemścić" płacąc za niego jego klauzulę (bo wg mnie w innym wypadku nie ma sensu się zgadzać na jakiekolwiek kwoty) to luz - fajna kara :P 400 mln za zawodnika wartego 150.

0

Faktycznie! Ciekawe, wyglądało na znacznie mniejsze, ale w sumie kamery mogły je spłycić. Przyznam, że nie sprawdzałem wymiarów, oparłem to na wrażeniu wizualnym. Jeśli jest tak jak podają (a pewnie tak jest) to sypie się moja teoria i po prostu trzeba znaleźć sposób na rozmontowanie ich obrony. Dzięki za ten komentarz!

4

Nawet jak zremisujemy ten mecz (a nie powinniśmy nawet z rotacjami) to tragedii nie będzie. Dobrze, że gramy LM w tym tygodniu, bo piłkarze i trener widzieli, co nie-faworyci wyprawiali. Naiwnością byłoby założenie, że Lyon wyjdzie z jakimikolwiek kompleksami na nas. Naprawdę dużą przewagę upatruję osobiście w wymiarach Camp Nou - bardzo ciężko się na nim bronić w zwarty sposób, jak to Olympique robił u siebie. Co nie zmienia faktu, że trzeba szybko strzelić dwie bramki i ustawić się w dobrej pozycji mentalnie.

1

Wchodzę se na meczyki.pl sprawdzić wyniki i co widzę? PSG za burtą :P No takich dwóch dni w LM to bym sobie nie wyśnił - dwie drużyny, których nie cierpię odpadają z kretesem. Jeszcze my musimy awansować, żeby ta 1/8 była naprawdę barwna i pozytywna. Tylko szkoda mi United. Oni jeszcze nie wiedzą, ale eliminując PSG i tym samym ich ośmieszając, zrobili sobie odwiecznego wroga w szejku. Teraz im Paryż wykupi Pogbę, Matica, De Geę i Rashforda tylko po to, żeby znów odpaść przed półfinałem :D

2

Mądrze napisane! Moim zdaniem Vinicius to może być kawał piłkarza w przyszłości. Gybyśmy my mieli 18-latka, którey wjeżdżałby w defensywę Realu jak w masło to już byśmy mu stawiali pomnik :P osobiście naprawdę zazdroszczę Realowi takiego grajka, może się okazać, że właśnie zaklepali sobie ulepszoną wersję Neymara - bez ojca zachłannika i bez medialnego samozachwytu.

15

Swoją drogą tym bardziej trzeba będzie uważać na Lyon, który na pewno wyjdzie na nas bez kompleksów po tym co dziś Ajax pokazał. Bo jeśli i my odpadniemy w 1/8 to dopiero będzie wstyd.

0

@jakub1906 dzięki Panowie

1

Nie mam jak obejrzeć meczu - te dwie kontuzje to spowodował Ajax czy raczej przeciążenie? No i jak gra Frenkie?

1

Mistrz :D

16

Masz na myśli ten sam klub, którego kapitanem jest najbardziej brutalnie grający obecnie obrońca? Mnie to w ogóle nie dziwi, era Raula minęła dawno.

8

No spoko, tylko jest u nas rok i na razie nie widać tego wybitnego Coutinho, podczas gdy Rakitić co mecz daje nam bardzo wiele. Poza tym w jakim aspekcie jest poziom wyżej? Na pewno jest bardziej przebojowy, zwinniejszy, ma lepszy drybling, ale te cechy same w sobie nie stawiają go z miejsca nad Chorwatem.

0

No to też prawda. Moim zdaniem obecne zasady nie są złe, bo eliminują zagrania rąk czysto przypadkowe, tylko z drugiej strony oznacza to jedną wielką interpretację ze strony arbitrów, którzy - jak wielokrotnie obserwujemy - dalecy są od ideału.

2

Spoko, szanuję opinię. Ja pamiętam mnóstwo dobrych meczów Francuza w tym sezonie i wg mnie duet Lenglet-Pique jest najsolidniejszym jakie mamy do dyspozycji. Nowy sezon to będzie nowe otwarcie i kto wie , czy wtedy duet Lenglet-Umtiti nie okaże się najlepszy? Już ze zdrowym Samuelem.

40

Jednego nie rozumiem - dlaczego ma się ułatwiać pracę bramkarzowi? Rzut wolny to kara dla drużyny broniącej, więc jaki jest sens w pomaganiu im? O ułatwianiu pracy arbitrom to już szkoda gadać, niech oni się lepiej zajmą dopracowywaniem VAR-u. Podobają mi się za to pozostałe zasady, o ile po takiej ręce będzie dyktowany rzut karny lub wolny.

1

Ok, rozumiem co masz na myśli i zgadzam się, że nie jest to postawa np. Puyola, który zawsze był i będzie dla mnie symbolem wartości Barcelony. Myślę też, że jedynie Lengleta można posądzić o czystą złośliwość, bo ter Stegen czy Vidal po prostu nie odpuścili w wejściu w piłkę. Więc wciąż trzeba przyznać, że jako Barca prezentujemy bardzo mało mściwy futbol. Co jest ogólnie powodem do dumy.

4

Biali robią tak, że mszczą się na kimkolwiek kto ma piłkę. A Lenglet i ter Stegen elegancko przywalili konkretnie Ramosowi. Też nie jestem fanem przemocy na boisku, ale akurat Ramosowi przydałoby się nawet więcej takich sytuacji, żeby poczuł to co każdy z jego rywali.

5

Nie uważam, żeby to była przesada. Umtiti jest świetny, ale jest też bez gry od kilku miesięcy, a Pique i Lenglet grają razem mecz w mecz. Spotkanie z Sevillą pokazało, jak istotne jest ogranie na tym najwyższym poziomie - o ile Samuel nie stracił swoich umiejętności odbioru, rozgrywania i waleczności, to stracił czucie gry, zgranie z linią obrony, itp. A na tym etapie sezonu w najważniejszych meczach trzeba ograniczać ryzyko do minimum.

21

Lenglet rewelacja, świetny sezon rozgrywa u nas. Moim zdaniem do końca sezonu powinien tworzyć z Gerim podstawowy duet stoperów. A moment, w którym wyjechał z łokcia Ramosowi - piękny :D

9

To teraz naprawdę warto się skupić na LM. Zapewniliśmy sobie finał CdR, zapewniliśmy sobie 10 - 12-pkt przewagę nad rywalami w lidze - możemy sobie pozwolić na gorszy dzień w weekend, ale nie w tygodniu. Mam nadzieję, że się uda, idzie nam naprawdę nieźle.

1

Ludziom za łatwo przechodzi przez gardło "zbliżony do Messiego, następca Messiego, nowy Messi" - drugiego takiego geniusza, w mojej opinii, nie będzie jeszcze bardzo długo. Będą genialni zawodnicy zmieniający przebieg meczu (Mbappe, Dembele, Vinicius, Neymar, itp.), ale zawodnika, który tak czyta grę, wykańcza, podaje, rozgrywa, reguluje tempo gry, gra perfekcyjnie bez piłki, ma bezbłędną technikę, itd. po prostu obecnie nie ma na horyzoncie.

2

No pewnie, co w tym dziwnego. Nie chcę, żeby Real miał takich zawodników.

33

Ale kurde, on ma 18 lat. Gdybyśmy my mieli takiego 18-latka, to po takim występie sypałyby się komentarze w stylu "następca Messiego". Chłopa ma przepotężny talent i odpowiednią mentalność - zupełnie nie zjada go trema i wchodzi z naszymi w drybling bez najmniejszego zawahania. Do tego coraz więcej Brazylijczyków się ogarnia - niewykluczone, że to będzie wybitny zawodnik. Niestety.

1

Dzięki również :)

0

I przegrywamy z Gironą 3-6. To, że jesteśmy FCB nie znaczy, że mamy nie dbać o defensywę. Za czasów Pepa masa pracy na treningach włożona była w doprowadzenie pressingu i gry obronnej do perfekcji. U Kloppa jest tak samo. A oni chyba prezentują najładniejszy i najbardziej ofensywny futbol obecnie.

1

Moim zdaniem, żeby grac w pierwszym składzie, musiałby mieć 15 odbiorów w meczu, 0 dryblingów i kosztować 100 mln.

3

Sytuacja z Coutinho i Malcomem jest rażąco podobna do sytuacji z Gomesem i Denisem. Miałem nadzieję, że Valverde jest innym trenerem, ale jednak nie - nie rozumiem jego kryteriów i niech przestanie ludziom wmawiać, że "Malcom się uczy gry w Europie", bo idąc tą logiką, to Coutinho chyba wciąż uczy się grać w piłkę.

0

W moim też nie, rezerwy do końca sezonu, jak nie do końca mojej kadencji. U Sarriego pewnie podobnie, nie wierzę, że puści to płazem.

0

W takim zestawieniu Pep, bez wątpienia. Ale w innym to chciałbym, żeby Atleti wygrało (może jeszcze za Kloppa bym trzymał kciuki).

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?