4

Roberto odżył w wieku 23 czy 24 lat. Samper ma czas. Tak samo Halilović, czy Alena. Tylko trzeba dawać chłopakom grać. I nie kupować żadnych Verrattich, czy Coutinhów.

0

OK, no to z pewnością wiesz więcej w tej kwestii. Nie zmienia to faktu, że osobiście nie jestem fanem tego transferu, zwłaszcza za takie pieniądze.

0

OK, przyznam, że nie śledzę regularnie występów Coutinho i Liverpoolu, ale to co widziałem, to piłkarza na skrzydle schodzącego często do środka. Choć jest pod grą, dla mnie to nie jest 10-ka, a już na pewno nie typowy środek pola, a my przecież tego potrzebujemy. Kogoś, kto potrafi grać typowo W ŚRODKU POLA. Nie twierdzę - Cou na pewno by mógł, ale może być podobnie jak z Turanem, KTÓRY - pragnę przypomnieć - przez lata grał na ŚPO, zanim Simeone go nie przechrzcił na skrzydłowego. Może potrzebować czasu, itp. Jeśli chcemy sypać takim hajsem, to jedynym kandydatem jest Verratti. A nawet tego transferu nie jestem największym fanem.

0

Poza tym, że gra na skrzydle cały sezon, to nie jest skrzydłowym :P

0

Bez sensu. Chłopak od kilku sezonów częściej gra na skrzydle, niż w środku pola. Poza tym te jego kontuzje - nie zbudujemy na nim stabilnej drużyny, a przecież tego nam potrzeba. Jeśli już chcemy wydawać duże pieniądze na piłkarza, to lepiej dołożyć do Verrattiego i wyciągnąć go od Francuzów/Szejków. Albo olać transfer pomocnika, kupić PO i ŚO, i rozwinąć Gomesa, Denisa i Alenę. A my jak zwykle szukamy półśrodków - ani nie rozwiniemy młodziaków, ani nie kupimy idealnego dla nas topowego piłkarza, ale kupimy kogoś, kto dobrze brzmi, a który wcale niekoniecznie się sprawdzi. Mathieu to było to samo przecież. Cud, że Suareza nam się udało kupić na atak, bo w stylu tych planów transferowych byłoby kupienie za 60 mln Cavaniego.

0

No tak, w środku pola to jeszcze rozumiem. Chyba, że był to wyraźnie niebezpieczny atak. Tutaj o tyle było to przykre, że bramkarz się zainteresował Matuidim i to właśnie ten moment wykorzystał Verratti. Ale jeszcze smutniejsze jest to, że gracze PSG nie pozwolili Bastii strzleić bramki po tym, tylko ich "przeprosili", po czym grali alej prowadząc już 2 bramkami.

0

No i właśnie to mi się nie podoba. Mówię - brakuje mi takich ludzi jak Puyol czy Ronaldinho, jeśli chodzi o charakter. Iniesta jeszcze trzyma te wartości, ale poza nim to ciężko. Szkoda.

5

Wybaczcie, że napiszę to wprost, ale jestem ciekaw, czy tak samo byście mówili, gdyby np Ronaldo strzelił identyczną bramę. Bo coś mi się wydaje, że wtedy byłby "cholernym lalusiem, nie respektującym zasad fair-play, jak z resztą cały RM". Fair-play polega na tym, że to piłkarze decydują, nie przepisy. Oczywiście - nikt nie mówi, że muszą przestrzegać zasad fair-play, ale to właśnie pokazuje, jakimi są ludźmi. Wyobrażacie sobie takie zachowanie np Puyola? Albo Ronaldinho? Brakuje mi takich ludzi w futbolu, że już nie wspomnę, że brakuje mi ich u nas. A Verratti? Tak naprawdę poza tym, że jest niezły w środku pola, to nie wniósł jeszcze do piłki nic wielkiego. Mam tylko nadzieję, że - tak ja napisał G5P powyżej - chłopak wyciągnie wnioski i dostrzeże, że to było żałosne.

2

Matuidi leżał i Bastia stała, myśląc, że Verratti odda piłkę po aucie, bo Ci ją wcześniej wybili. A on przylutował zza pola karnego w bramę na 2:0. Bramkarz nie był dobrze ustawiony, bo wskazywał na leżącego Francuza.

0

W sumie tak, Suarez też szalał :P Po prostu nie lubię takich zagrań w piłce, niezależnie kto jest ich autorem. A dzisiaj to już w ogóle zagrań fair-play jest jak na naparstek.

2

Widzieliście co zrobił Verratti w meczu z Bastią? Zaczynam mieć wątpliwości, czy chcę takiego piłkarza u nas? To było strasznie chamskie, kompletne pogwałcenie fair-play i to pokazuje jakim on jest człowiekiem. Mocno mnie do siebie zraził tą akcją.

0

Dobrze dla Messiego, bo wiadomo, że to dla niego ważne. Jako fan Barcy myślę sobie jednak, że szkoda, bo zawsze tracimy na tych wyjazdach reprezentacyjnych.

0

Coutinho w Barcelonie to bardzo zły pomysł. Nie dlatego, że by nie pasował, bo pasowałby. Jest do tego wszechstronny i naprawdę bardzo zdolny. No i w odpowiednim wieku. Tylko on jest naprawdę mocno podatny na kontuzje. Mamy przykład Rafinhii - co się dzieje, kiedy piłkarz regularnie wypada z gry. A na Rafinhii nie opiera się gra zespołu. Wyobraźmy sobie, że taki Suarez sprowadzony za 80 baniek łapie kontuzje co pare tygodni. Z Coutinho dokładnie tak może być. Jeśli chcemy kupić pomocnika, który ma przywrócić siłę środka pola w Barcy, to on nie może być tykającą bombą zdrowotną.

1

Suarez był wart tych pieniędzy, z Verrattim może będzie podobnie. Pytanie tylko, czy w ten sposób nie blokujemy innych młodych chłopaków, jak Alena, Denis czy nawet Gomes (tak-wciąż wierzę, że wszyscy trzej mogą nam mnóstwo dać). O Rafinhii nie wspominam, bo za często łapie kontuzje. Z drugiej strony Iniesta młodszy nie będzie wiec może i taki zakup jest nam potrzebny. Wtedy 80 mln nie wydaje się tak przesadną sumą.

1

Nawet jeśli tak jest, to 3-4-3 jest wizją Enrique. Nowy trener może przyjść i stwierdzić, że ma pomysł na 4-3-3, albo 4-5-1. Także trzeba być cierpliwym i czekać na rozwój wypadków.

39

Eeee.... że co? Kto przy zdrowych zmysłach oddawałby do jednego z głównych rywali o tytuł jednego z najlepszych LO na świecie ? Theo Herdnandez spoko, kupmy go - będziemy go wypożyczać. Jest młody, więc ma czas, a lepiej u nas, niż w Madrycie. No ale nie za Jordiego. Myślę, że do tego raczej nie dojdzie, chociaż z naszym zarządem ds. sportowych, to cholera wie.

0

Z kamer tak się może wydawać, ale myślę, że sędzia doskonale widział wzrok Neymara w swoją stronę. Po Ramosie wyraźnie widać, że bije brawo Pique. No ale mówię - klaskanie to jedno, za taki wślizg dwa mecze zawieszenia to powinien być standard.

0

Ramos nie oklaskiwał sędziego, tylko Pique. Tak tylko mówię, bo np jak dla mnie za sam atak powinni go zawiesić na 2 mecze.

1

Normalka, zawsze w meczach tak się zaczepiają. Propsy dla Suareza, że był cicho i np nie dał mu w ryj :P

0

Rozumiem, że Barcelona walczy o Neymara i bardzo dobrze, że tak robią, ale powinni ukarać go karą finansową za to zachowanie. Być może kara nie jest adekwatna do zwykłego podważenia decyzji sędziego, ale piłkarz tej klasy i o takich zarobkach oraz pozycji w drużynie po prostu nie może dać się tak ponosić emocjom. Nic nie tłumaczy tego durnego zachowania, zwłaszcza w tak kluczowym momencie sezonu. Niestety - obawiam się, że Barcelona wychodzi z założenia, że zostaliśmy "niesprawiedliwie skrzywdzeni". No ale nic - oby czegokolwiek to Neymara nauczyło.

0

I na środek pola, i na prostopadłe piłki, i na kontry. W tym sezonie, to właściwie muszą uważać na piłkę samą w sobie, bo mam wrażenie, że ich parzy :P nie mniej - liczę na zryw a'la mecz z PSG.

0

Pytanie w sumie czego oczekuje od niego Lucho, ale nie mogę wyzbyć się wrażenia, że Rakitić po prostu jest słabym piłkarzem w tym momencie. W pierwszym sezonie może nie brylował asystami i golami, ale i tak był kluczowy dla naszej gry, w swoich zadaniach głównie defensywnych. Mimo wszystko - stać go było na błysk geniuszu. Rzadko, bo rzadko, ale było go stać. Jak kolega Wojtasss1980 napisał niżej - kiedy byli młodsi, Rakitić i Modrić byli stawiani na równi, jako wielkie chorwackie talenty. W tym momencie Modrić>Rakitić i to o kilka poziomów. Natomiast inna sprawa, że wg mnie nasza indolencja w pomocy to efekt i konsekwencja taktyki, w której cała kreatywność drużyny opiera się na MSN. Jeśli przez dwa lata jedynym zadaniem pomocnika (każdego) jest odbiór i podanie piłki do napastnika, to ani nie jest to przyjemne dla samych rozgrywających, ani - jak widać - pożyteczne dla drużyny na dłuższą metę. Rakitić ogólnie potrafi grać kapitalnie, tylko trener musi to wykorzystać. Podejrzewam, że Gomes, Denis, itp podobnie.

1

Też go uwielbiałem gdy grał w Barcelonie i ogólnie bardzo chętnie bym go zobaczył na naszej ławce, ale czy on jest dobrym trenerem ? Ktoś wie, ktoś ogląda jak Feyenoord gra ?

2

A moim zdaniem mamy dużo mniejsze szanse, ponieważ Juventus ma kapitalną defensywę. Poza tym PSG udało nam się pokonać nie tylko dzięki własnej grze, ale w dużym stopniu przez samego rywala - PSG mentalnie nie poradziło sobie z tym spotkaniem. Juventus to wielki klub z ogromną tradycją i jestem pewien, że wyjdą z odpowiednią pokorą i pewnością siebie. Z drugiej strony kto jak nie Barca miałby dokonać cudu. Chociaż przy tak kiepskiej formie z naszej strony to już sam nie wiem.

0

A może oni jarają blanty przed meczem, żeby sobie radzić z presją? To chyba ma więcej sensu niż to, że piłkarze tej klasy nie potrafią zagrać na zero z tyłu z drużyną, która wcale nie gra jakoś rewelacyjnie.

1

Z tą różnicą, że Benzema dużo daje Realowi. Mimo wszystko. Jak nie bramki, to bardzo ładnie w rozegraniu, świetnie się ustawia, etc. No a Gomes - wszyscy wiemy. Naprawdę lubię tego chłopaka i bardzo mu kibicuję, no ale w tym momencie sezonu Lucho powinien wybierać kogoś innego.

0

Ostatni akapit mnie najbardziej cieszy :D współpraca trenera i Fernandeza jest kluczowa, jeśli chcemy przywrócić klub na właściwe tory

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

22

Ale im nie chodzi o to, że ter Stegen jest słaby, tylko że nie robi różnicy. No ciężko się z tym nie zgodzić. Różnicę zrobił np Buffon - wyjął coś, co powinno być bramką. To znaczy "robić różnicę". Ter Stegen może i nie musiał wyjąć obu strzałó, bo były faktycznie dobre, ale to nie znaczy, że można być z niego zadowolonym, bo np w dwumeczu z Bayernem w sezonie 14/15 robił różnicę. I bramkarz na światowym poziomie w takim klubie jak nasz powinien umieć zrobić różnice. nikt nie neguje fatalnej postawy obrony, ale ter Stegen nie jest taką opoką, jak Gigi, czy de Gea chociażby.

0

Denis to akurat może być w przyszłości piłkarz na poziomie Thiago, jak nie lepiej. Tylko musi grać. Pamiętam jeszcze 3 sezony temu Sergiego Roberto, który był beznadziejny. Dziś bryluje w drużynie. Co do Gomesa oczywiście mam mniej przekonania, ale szans bym mu nie odpierał, podobnie jak Paco. Wg mnie nie potrzebujemy kolejnych milionów na pomocników, bo mamy młodych, zdolnych piłkarzy. do tego mamy Alenę i innych chłopaków z cantery. To czego nam naprawdę potrzeba, to trenera, który nie uzależni sukcesów Barcelony od trójki piłkarzy, który będzie umiał rozwinąć młodych i który będzie miał wizję taktyczną naszej ekipy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?