PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Gdyby to były tylko plotki, Neymar oficjalnie by na nie odpowiedział.
2
Verratti rozpoczął współpracę z Raiolą. Chyba możemy się pogodzieć z tym, że do nas nie przejdzie :/ http://zzapolowy.com/verratti-rozstaje-sie-ze-swoim-agentem-trafia-pod-skrzydla-superagenta-wykorzysta-jose-mourinho/
0
W sumie co roku to samo musimy czytać w mediach. Może martwić co prawda ta zdecydowana treść niektórych newsów "Neymar zaakceptował kontrakt, etc.", ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby wtedy Mestre komentował, że Neymar na pewno zostaje. Poza tym nawet, jak klauzula będzie opłacona (bo może być, to jest PSG) to wszystko zależy od Neymara. Chyba, że mamy specjalną klauzulę, która i tak mówi, że to klub ma ostatnie słowo w kwestii transferu.
2
Z jednej strony mogłaby to być dobra operacja, z drugiej jakoś lubie tego piłkarza za serce jakie wkłada. Być może Valverde przygotuje dla niego inną rolę, niż Lucho. Po cichu na to właśnie liczę, bo pamietam Rakitica z Sevilli i być może u nas znów mógłby czarować.
1
OK. Myślałem, że chodziło Ci o zastąpienie Sergio. Ale może warto ogrywać takiego Sampera?
10
Jak zapłacą 222 mln to niech idzie. A jak mino opłacenia klauzuli zostanie, to udowodni, że jest mu tu dobrze i chce tu wygrywać trofea. Ciekaw jestem na ile to prawda - taki artykuł prędzej ukazałby się w AS-ie, niż w Sporcie, gdyby mial to być fake. No ale w okresie ogórkowym to plotka goni plotkę.
0
A po co nam "nasz" Casemiro jak mamy Busquetsa który go wciąga nosem?
0
I też nie na teraz. Równie dobrze można dawać grać Samperowi czy Alenii. Z reszta my mamy piłkarzy szerokiej kadry, brakuje nam piłkarza z miejsca do pierwszego składu. Z drugiej strony zawsze można olać jakikolwiek transfer i rozwinąć Denisa, Rafę i Gomesa. Jest to ryzykowne, ale niewykluczone, że Valverde odnajdzie w nich spore pokłady umiejętności.
0
Jeśli kontuzja jest prawdziwa, potwierdza się to co już wielokrotnie mówiłem - podatność na kontuzje to jego duży problem. Gorzej, jeśli właśnie jest to udawane. Wtedy to niech lepiej se tam zostanie. Wkurza mnie strasznie, kiedy piłkarze zachowują się tak, jakby byli więźniami i wymuszają udawanymi kontuzjami transfery. Kto im kazał podpisywać kontrakt, a w przypadku Verrattiego DWA RAZY w ciągu jednego roku?
0
Widzę, że sporo osób zaczyna wierzyć w zasłonę dymną w postaci Paulinho. Jeśli nas zarząd stać na takie manewry i pomysły, to chylę czoła. Ja osobiście obawiam się, że Paulinho do nas przyjdzie za 40 baniek, a Rakitica oddamy i nikogo więcej nie kupimy.
0
Wcześniej mówiłem, że to byłby niezły pomysł, ale jednak zmieniłem zdanie, kiedy dłużej o tym pomyślałem. Rakitić nam się przyda - ze wszystkich pomocników poza Busim i Iniestą to on jest najbardziej solidny i doświadczony. Nie wiem - nie podoba mi się idea oddawania solidnego zawodnika, dopłacania klubowi za piłkarza, który niby jest pewniakiem, ale wciąż będzie potrzebował czasu. Z drugiej strony jak tego Verrattiego sprowadzić.
2
Po pierwsze - to zawsze klub sprzedający dyktuje warunki. Mogli powiedzieć - zapłaćcie teraz klauzule albo nici z transferu. Patrząc na to w ten sposób - tak, może w ogólnym rozrachunku kupią go za 50 mln, ale zrobią to, jeśli zagra 200 meczów w Barcelonie. Zakładam, ze jeśli tyle zagra, to te 20 mln dopłaty będą 1/3 jego wartości na rynku. A tak na obecna chwile z konta klubu ubyło 30 mln i mamy więcej na inne transfery. Co do drugiego punktu o sprawdzonym gościu - myśle ze masz racje, tylko pytanie kogo? Bo w dzisiejszej piłce ktoś kto nie zna ligi i języka może być takim samym niewypałem jak mniej doświadczony młokos. No i kwestia podejścia zarządu ds. transferowych. Robert stawia na młodych - podejrzewam, że gdyby nie Lucho, nigdy nie pomyślałby o Turanie, dajmy na to. No i ostatni punkt o tym, ze ma 24 lata i ma niewielkie doświadczenie - pewnie coś w tym może być, ale jest masa piłkarzy wielkich, którzy w jego wieku znaczyli znacznie mniej w świecie piłki - chociażby Reus. Dlatego akurat za ten transfer ogromne propsy dla zarządu, wg mnie, również za to, jak cicha i nierozdmuchana była to transakcja.
1
Rakitic na Transfermarkt jest wyceniany na 45 mln. Moim zdaniem za mniej niż 60 mln nie powinniśmy go puszczać. Ewentualnie zamiana Rakitić + 40/50 mln za Verrattiego, chociaż już wolałbym opcję oddzielnej sprzedaży i zakupu. No i przede wszystkim mam nadzieję, że zarząd jednak nie jest głupi i ma plan B na środek pola (poza, oczywiście, Paulinho).
0
Coś w tym jest. To jest trochę minus sprowadzania kogoś z Premier League w ogóle, jak dla mnie, bo tam piłka rzadko kiedy krąży po ziemi. Nawet Pep zwrócił na to uwagę podczas swoje pierwszego sezonu. Pewnie nawet, gdyby Eriksen przyszedł, to długo musiałby się dostosowywać do barcelońskiej gry po ziemi.
0
No właśnie, tak naprawdę nigdy nie wiadomo. Warto pamiętać, że styl Barcy to jedno, ale styl trenera również bardzo wpływa na poszczególnych zawodników. W ogóle ciekaw jestem, jak u Valverde będzie grał Gomes, czy Denis albo taki Rafinha. A może z Rakitica wyciśnie więcej, niż zwykłego pracusia. No i Roberto wraca do środka pola. Nie chcę tutaj rzucać teoriami, że transfery są niepotrzebne, ale może się okazać, że Valverde wyciśnie znacznie więcej z obecnej kadry, niż Lucho był w stanie.
0
Ciekawe, że ani razu nie pojawił się news o Eriksenie. Czyżby zarząd uznał, że jest za słaby? Na pewno byłby większą niewiadomą, niż Verratti (chociaż kto wie, w sumie Premier League a Ligue 1 to też nie ten sam poziom). A może właśnie dlatego, że takich newsów nie ma, to ten transfer jest dość prawdopodobny :D Jak myślicie? Widzielibyście Duńczyka u nas?
1
Haha, no chodziło o Denisa :D
1
Tak jak piszący poniżej, uważam, że Douglas, Verma i Munir to pewniaki. Turan pewnie też odejdzie w ten czy inny sposób, bo piłkarz tego kalibru pewnie ma klauzule w kontrakcie, że jeśli nie jest na wypożyczeniu, to ma być zarejestrowany do gry. Bardzo przydałyby nam się pieniądze z jego transferu oraz z jego pensji. To wciąż raptem 4 zawodników. Nie wiadomo, jak zaprezentuje się Samper - jeśli przeciętnie, to pewnie czeka go wypożyczenie. No i obstawiam, niestety, że z klubem pożegna się ktoś z dwójki Rafinha/Suarez. Ten pierwszy więcej nam dał dotychczas i jest wychowankiem, ale te jego kontuzje są okropne. Drugi z kolei miał małe przebłyski i ja np wciąż wierzę w jego potencjał, ale będzie musiał się bardzo postarać podczas tournee. Gdyby to ode mnie zależało to sprzedałbym Rafę, mimo wszystko.
0
Dzięki, poczytam sobie o tym więcej. Ciekawe w takim razie, skąd wzięło się tyle popularnych opinii na temat "zwrotu z koszulek".
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Mhm. Myślałem, że podasz więcej szczegółów związanych z operacją sprzedaży koszulek, bo to, jak wyleciałeś z tekstem o januszu biznesu świadczyłoby, że Ty jesteś ekspertem. Ale tekst "farmazon, bo klub niewiele zarabia na koszulkach" jest raczej mało konkretny i dość niewiele wyjaśnia.
2
Nie potrafisz normalnie odpisać i/lub wytłumaczyć, dlaczego jest to farmazon, tylko obrażać ? Po cholerę wylewasz tę żółć ?
0
No tak. Ale nie płacimy od razu i nie w ratach, a w konkretnych przypadkach. Więc to dobry deal dla nas.
0
Wciąż ok, bo w momencie, gdy te pieniądze będzie trzeba im zapłacić, zwróci się już z koszulek (potencjalnie, zakładając, że będzie ważnym piłkarzem, ale w to własnie inwestują). A dzięki temu wciąż mamy kasę na innych zawodników. Aczkolwiek jeśli nikt nie odejdzie, to chyba pieniędzy na topowego pomocnika nie znajdziemy. Największym problemem jest tu Arda, niestety, którego lubię, ale który w tym momencie nie ma dla siebie miejsca u nas.
0
Dzięki za ten komentarz, przegapiłbym.
0
Skoro Valverde nie chciał Bellerina, to ma ku temu powód. I nie wiem, jak to się prezentuje w porównaniu do kogoś - wiem, ze na dzisiejszym rynku płaci się 50 mln za Davida Luiza, który jest sam wart może z 30. Także Semedo za 30 mln to dobry deal.
22
No właśnie, to Benfica dyktowała warunki. Brawa dla naszych, że wynegocjowali te 30 milionów, bo to na dzisiejszy rynek kapitalna cena za takiego grajka.
0
Jak 90% piłkarzy na rynku, niestety. Wiemy jedno - młody chłopak, nie boi się wejść w drybling, ma ciąg do przodu, w reprezentacji grywał trochę - za taką cenę myślę, że można się cieszyć.
0
A, racja. No to niech go nie rejestrują i niech se siedzi :P Ale na pewno nie powinien zabierać miejsca w kadrze, chyba, że akurat będzie wolne.
2
Ja go w pełni rozumiem. Ale nie musi grać. Jak go nie wypożyczą, to przenieść do Barcelony B i niech tam sobie pyka - myślę, że wtedy mógłby być bardzo przydatny. A on będzie miał obywatelstwo - wilk syty i owca cała.