PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Udało mi się znaleźć na YT mecz i go sobie oglądam teraz. Martwi mnie, że znowu jest wyraźne rozwarstwienie na MSN i resztę zespołu. Naiwnie liczyłem, że Valverde zachęci tę trójkę do szukania nie tylko siebie, ale także innych partnerów. Aby Barca była kompletna i nieprzewidywalna nie może grać tylko trójka piłkarzy.
1
No nie chcą, niestety. Zawsze też jest tak, że chce się sprowadzić tych nie na sprzedaż. Ja myślę, że Denisa stać na bardzo dużo, tylko musi się odblokować.
0
Kupiliśmy go za 3 mln, bo mieliśmy taką klauzulę odkupu. On jest wart przy obecnym rynku z 20-25 mln.
0
Hej ! Nie widziałem meczu - jak zagrali Alena, Denis i Samper ?
4
News brzmi super. Problem w tym, że to z klubem trzeba się dogadać, nie z piłkarzem. Mało który zawodnik na ofertę Barcelony powiedziałby "nie", więc w sumie taki news to żaden news. Klopp powiedział "Coutinho nie na sprzedaż" i niestety to jest aktualna sytuacja. No, chyba, że nasz zarząd pokaże pazury na rynku.
1
Przez lata grał w środku pola, więc myślę, że jednak się nadaje. Mnie martwi bardziej jego podatność na kontuzje, ale jeśli te go będą omijać, to byłby wielkim wzmocnieniem.
0
Wszystko jest możliwe :D kupuję Twoją teorię w ciemno :P
0
Akurat jeśli o to chodzi to nie chce mi się wierzyć, żeby był tak nieprofesjonalny. O ile jestem w stanie uwierzyć w to, że wymusza tymi plotkami transferowymi lepszy kontrakt, to nie sądzę, żeby warunkiem pozostawienia go było sprowadzenie jakiegoś pajaca. Na pewno by chciał, ale moim zdaniem jest za dużym profesjonalistą, żeby to decydowało.
13
W jednym akapicie "klub nie zamierza zaniedbywać ewentualnych wzmocnień" oraz "pracuje nad transferem Paulinho". A może by tak... olać go? I dać szansę Samperowi i Alenii ?
3
A ja pozdrawiam tych, którzy uważają, że były to tylko "śmieszne informacje" prasy. Bo nie wiem, czy uważnie śledziłeś całą sprawę, ale to wcale nie Marca i ASik wiodły prym w tych newsach, a media brazylijskie bliskie otoczeniu Neymara, media katalońskie, jak COPE czy RAC1. Dużo pisały o tym gazety bliskie Barcelonie, jak Mundo czy Sport. No i najważniejsze -żadnej oficjalki nie ma. Na razie wpis Pique jest najbliżej oficjalki, ale to wciąż nie jest sam Neymar, który definitywnie daje nam odpowiedź.
0
Rozgraniczmy dwie rzeczy - jedna to pompowanie mediów, ale druga, że Neymar nie dementował tych pogłosek. Mógł to zrobić wielokrotnie, nie zrobił i dlatego można było domniemywać, że coś jest na rzeczy. Mnie to np wkurza, bo ja nie jestem kibicem Neymara, a klubu i najbardziej szanuję piłkarzy, którzy kochają ten klub, a nie tych, którzy wywierają taką presję za pomocą narastającego zainteresowania. Taki Suarez np - powiedział sam, że chce tu zostać i mogą mu proponować miliardy. Jak to przeczytałem, to z miejsca wskoczył w top moich ulubionych zawodników. Co do Neymara to pisałem już gdzieś, że jeśli zostanie bez nowego kontraktu - super. Gdyby miał odejść do PSG - ok, jego wybór. Ale jeśli zostaje i dostaje nowy kontrakt PRZEZ TĘ AKCJĘ, to słabo bardzo.
0
Na Twitterze? Czy na Insta ?
0
O ŚO to pamiętam, że Yerry Mina ma dołączyć za rok. Mamy Marlona, który naprawdę przekonuje. Myślę, że pierwszy raz od dawna mamy stabilną sytuację kadrową, jeśli chodzi o defensywę.
0
Ale właśnie Neymarowi w to graj - przecież dzięki tatusiowi ma tyle pieniążków. Z roku na rok coraz bardziej mnie drażni swoim podejściem, a pamiętam, jak jeszcze dwa lata temu był jednym z moich ulubionych zawodników.
1
To ja skontruję swoim punktem widzenia - piłkarz ma przede wszystkim grać. To nie jest tak, że Barcelona nie ma innych zawodników silnych marketingowo - ma Messiego, ma Suareza. I te wielkie pieniądze, jakie w niego ładują nie zwracają się wcale przez to, że jest taki medialny. Drużyna zarabia najwięcej, jeśli wygrywa. A Neymar jest pazerny. Gdyby rozegrał wybitny sezon - wtedy podwyżka jak najbardziej byłaby na miejscu, Ale ten ciągły cyrk z szantażowaniem władz klubu transferem do innych ekip jest, za przeproszeniem, sraniem na herb drużyny, w której gra. Jeśli zostanie u nas bez podwyżki - super. Jeśli odejdzie do PSG - spoko. Jeśli zostanie z nowym kontraktem - fatalnie. Zarząd pokaże, że każdy zawodnik może nimi manipulować, o ile ma agenta wiecznie głodnego na więcej hajsu i jest napompowany w mediach społecznościowych. Klub jest ZAWSZE ponad zawodnikiem - ponad Messim, ponad Neymarem, ponad Iniestą, Xavim, Pique, Puyolem, Guardiolą - kimkolwiek.
4
Z jednej strony można mówić, że Lucho nie miał kim grać, z drugiej - pamiętajmy, że to są ludzie, nie roboty. Oni mają swoje emocje, uczucia, rozum, czy podświadomość i jeśli widzą, że trener w nich nie wierzy, bądź sięga TYLKO w ostateczności albo TYLKO wtedy, kiedy mecz jest rozstrzygnięty, to ciężko im się dziwić, że nie wznosili się na wyżyny swoich umiejętności. To jest bardzo demotywujące, gdy czujesz, że nieważne jak się postarasz i tak usiądziesz na ławie w następnym spotkaniu i pewnie nie wejdziesz. Oczywiście nie twierdzę, że przy regularnych zmianach mielibyśmy drugą równorzędną 11-kę, ale jestem pewien, że gdyby Lucho wysyłał ciągły sygnał "to, że siedzisz teraz nie znaczy, że zawsze będziesz" to wyglądałoby to inaczej. Enrique co prawda często tak mówił, ale czynami tego nie pokazywał (casus Vidala czy Denisa).
0
Czy ktoś się może orientuje, dlaczego w Hiszpanii nie mogą znieść obowiązku ustalania klauzuli wykupu ? Casus Neymara pokazuje, jak bardzo podkopuje to szanse drużyn hiszpańskich. Od nas mogą wyciągnąć każdego, my od nich nikogo, jeśli sobie tego zażyczą.
1
Chłopak ma 19 lat - przebłyski i małe momenty w tym momencie przeciwko Juventusowi mogą pozytywnie nastrajać. Oczywiście wciąż może zostać nikim, ale wszystko zależy od tego, kto i jak go poprowadzi - mentalnie i piłkarsko.
1
Suarez jest jak skała. Uwielbiam jego waleczność. Bardzo cieszył mnie występ Sampera i Alenii - myślę, że wykorzystali swoją szansę. Podobał mi się też Aleix (należy pamiętać, że pół roku był wyłączony z gry) oraz momentami Denis, aczkolwiek po tym drugim oczekuję znacznie, znacznie więcej. Fajne momenty miał Roberto, chociaż u niego też liczyłem na większą kontrolę w środku pola. Troszkę mnie zawiódł Semedo - coś czuję. że długo będzie musiał się przyzwyczajać do taktyki i naszego stylu gry. Sporo pracy przed nim. No i Arda - bardzo przeciętnie, w ogóle wyglądał na trochę zniechęconego i podłamanego. O Neymarze i Messim to nawet nie wspominam, bo wiadomo, jaki to jest poziom. A tak w ogóle to fajnie w końcu obejrzeć Barcelonę na murawie :D Jak na mecz przedsezonowy to bardzo dobre widowisko.
0
Pressing kapitalny. Nie da sie tak grać 90 minut, ale jesli będziemy mądrze operować piłką to też nie będziemy musieli. Widać różnice w ustawieniu defensywnym - 4-4-2, gdzie pomoc i obrona próbują tworzyć zwarte linie, a Neymar i Messi czekają na kontrę. U Lucho Ney sie cofał głęboko do defensywy, Messi często też. Ciekawe jak to będzie wyglądało, gdy już sie nauczą tej taktyki. Neymar wiadomo, natomiast mnie bardzo cieszy Samper - świetnie gra, duża pewność siebie i mądre rozprowadzanie piłki.
0
Żewłakow kiedyś powiedział, że woli, jak trener nie pokazuje emocji przy linii, ale też on jest bardzo spokojnym człowiekiem. Jako kibic lubię gdy trener szaleje i uwielbiam oglądać Kloppa w akcji :D
1
Nie rozumiem - zrobił Ci jakąś krzywdę zadając to pytanie, że się go czepiasz? Może mu się kółko od myszki zepsuło. A może mu się nie chciało po prostu i wolał zapytać?
1
OK. Dwie wiadomości kompletnie sprzeczne w ciągu 45 minut potwierdzają jedno - szkoda na to czasu. Póki nie będzie oficjalki w jedną lub w drugą stronę to obiecuję sobie, że tego tematu komentować już nie będę.
1
Z Suarezem to praktycznie nie ma cyrku - on wprost powiedział, że mogą mu proponować gażę nie z tej ziemi, a on się nie ruszy z Barcelony. Chwała mu za to. Co do Bayernu - są i nie są na tym szczycie, bo w LM nie są w stanie przejść gigantów. Co nie zmienia faktu, że absolutnie zgadzam się z jednym - odejście Neymara nie byłoby końcem świata, zwłaszcza, że co chwila jest cyrk z ofertami z innych klubów.
0
Nie wierzę, że można w tak łatwy sposób ominąć finansowe fair play. Niech je lepiej w ogóle zniosą, to przynajmniej będzie można grać w otwarte karty. A Neymarowi nie będę życzył powodzenia, jeśli odejdzie - nie chce grać dla Barcelony, to niech idzie. Biedny też tu nie był, rozwinął się jako piłkarz i wszyscy widzieli w nim lidera, ale widać niepotrzebnie. Nie był tego wart. Żałuję, bo były momenty, gdy byłem pewien, że z nami zostanie i że czuje się cule, ale widzę, że nie.
1
A ja np uważam inaczej. Ibrahimovic tez był największa gwiazdą ligi i choć zaspokajało to jego ego to i tak świat piłkarski skupiał się na Messim i Ronaldo. Jeden zawodnik nie odmieni ligi, a on wizerunkowo straci na tym ruchu. Barcelona ma bogatszą historie niż Paryżanie. Blaugrana to klub z ogromną siłą sportową, ogromną pewnością siebie, która wypływa z wielu lat sukcesów na arenie międzynarodowej i krajowej. PSG długo tego nie dogoni. Co do punktu 2 - no właśnie, nie wytrzymali. Jest ku temu powód, to nie był wypadek przy pracy. Jeśli ekipa prowadzi 4:0 i daje to sobie wydrzec to nie jest dobrą drużyną, nie jest jednością w szatni i nie jest siłą, a piłka to sport drużynowy. Co do puntu 3 i 4 to się zgadzam i pytanie, czy wybierze to ponad wygrywanie trofeów i rozwój.
0
Neymar się nie może do końca wykazać? Gra w każdym meczu po 90 minut i nikt mu nie broni grać tak jak w meczu z PSG. Messi podaje mu średnio 10 piłek na spotkanie, z których może, i często powinna, paść bramka. Sanchez odszedł, bo przyszedł właśnie Brazylijczyk i było za gęsto. Inna sprawa - nie mam pojęcia skąd Sport może wiedzieć o takich rzeczach, bo chyba nie lecą razem z piłkarzami i zarządem tym samym samolotem. Także to może być kolejna plota. Natomiast jeśli Neymar naprawdę jest taki nieszczęśliwy przez to, że gra z Messim, to nie będę za nim płakał. Choć mam nadzieję, że to kolejne farmazony prasy.
14
Bardzo, bardzo nie chciałbym w Barcelonie nikogo z Raiolą jako agentem. Jeśli mają telenowelę z kontraktami Messiego i Neymara, to podopieczny Raioli będzie jeszcze gorszy. Poza tym teraz cena transferu znacznie wzrasta - ten pajac zaśpiewa sobie taki bonus, że znów będziemy biedni.
0
PSG LM? Nie sądzę, żeby im się to udało przez jeszcze kilka lat. Wiem - mogą kupić każdego, mają już teraz mocną pakę, ale nie mają drużyny z krwi i kości. Nie jestem przekonany, że drużynę zbuduje się na samych pieniądzach, bez jakichkolwiek wartości. Oczywiście to tylko moje zdanie - mogą równie dobrze wygrać i w tym sezonie, ale po prostu nie widzę w nich drużyny. Real też miał potężną pakę co roku, a póki nie stworzyli kolektywu, nie mogli się z nami równać, mimo, że mieliśmy na wielu pozycjach znacznie słabszych piłkarzy (patrz: Pedro czy młodziutki Busi).
1
Jeśli naprawdę zależy mu na Złotej Piłce to nie odejdzie. Jedynym klubem, w jakim obecnie miałby na to większą szansę jest Real, a aż tak obojętny na barwy klubowe to chyba nie jest. Poza tym czym miałby go przekonać Alves? "Mam 34 lata, zbliżam się do emerytury, jestem w tym klubie od tygodnia, ale już mogę Ci powiedzieć, Ney, że to najlepszy projekt sportowy, w jakim brałem udział! Kij z tym, że przerypali 4:0 w LM z Wami - to nie jest ważne. Ten PROJEKT MA POTENCJAŁ." No szanujmy się. Jedyne w co wierzę, to że może już nie chcieć być w cieniu Messiego, ale z drugiej strony i tak będzie. Każdy jest w dzisiejszej piłce. I co mu z tego, że będzie liderem PSG, zamiast jednym z liderów w Barcelonie, jak nic nie wygrają. A już zupełnie swoją drogą - 222 mln za Neymara to dużo, ale uważam, że w dzisiejszej piłce to "promocyjna cena", bo nie zastąpimy go tak łatwo, a za tyle pieniędzy, choć brzmi to na dużo, będziemy mogli kupić MAKSYMALNIE dwóch piłkarzy z absolutnego topu - Verrattiego, którego Szejk może wciąż nie puścić za żadne skarby i Dembele, który jest dobry, ale młody i nie wiadomo, co z niego będzie. Sportowo ucierpimy na jego odejściu na pewno, choć oczywiście płakał nie będę, jeśli wybierze hajs w Paryżu.