PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
Wystarczy, że PSG raz w ciągu najbliższych 8 lat wygra LM, a wtedy Neymar zdobędzie tę nieszczęsną ZP. Nie sądzę, żeby UEFA ich wykluczyła - chyba mnie będą mogli sobie pozwolić na Ligę Mistrzów bez Neymara. Chociaż chciałbym się zdziwić. Ale jedno jest pewne - Barcelona wygra LM jeszcze nie raz, być może nawet tryplet, bo jesteśmy drużyną. I dlatego taki Neymar, choć świetny, nie jest niezbędny. Dla PSG jest, a i tak nie zagwarantuje im żadnych trofeów. Zagwarantuje im wpływy do kasy klubu, ale co z tego? On świadomie wybiera klub z katarskim hajsem od klubu, o którym marzy każdy młody chłopak zaczynający kopać piłkę. To dużo mówi o człowieku i mam podobnie jak Ty - oswoiłem się z tą myślą i choć jest mi przykro, to niech sp*******.
0
Osobiście wolę Dembele od Mbappe. Jakoś ten drugi mi bardziej pasuje do Madrytu.
1
Znając życie piłkarze Atletico będą bardziej lojalni od Neymara i powiedzą nam "do widzenia" :P a tak na serio - myślę, że wielu piłkarzy, typu Dybala, Carrasco, etc. śledzi sprawę Neymara. Wcześniej nie chcieli przychodzić, bo było nienaruszalne MSN, ale teraz lewa strona Barcelony szuka zawodnika. Coś czuję, że będzie się działo w sierpniu. Co nie zmienia faktu, że jako kibicowi jest mi cholernie przykro za to, w jaki sposób Neymar się z nami rozstaje.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
Może Suarez ? w Liverpoolu mu się zdarzało i robił to dobrze.
19
Niby dlaczego? Mi się np bardzo podobają konferencje Valverde - nie unika pytań i daje rzeczowe odpowiedzi.
0
Spokojnie - on ma 23 lata, nic jeszcze nie jest przesądzone. Są zawodnicy, którzy budzili się dopiero w wieku 26 lat i robili różnicę do końca kariery.
0
Ok, dzięki. Nie mam telewizji, a w internetach jakiś cyrk odwalają.
1
Ej gdzie oglądacie ? Ja na sport.tvp.pl mam jakieś skoki z dupy :P
1
Już grają? ja mam jakieś skoki narciarskie :/
0
To prawda, ale nie chcę się trzymać tej myśli. Sądzę, że jednak odejdzie, więc wolę się pozytywnie zaskoczyć, niż rozczarować, choć i tak jestem rozczarowany obrotem spraw w tym okienku.
0
Jakbym miał określić jednym słowem postawę Barcy, to powiedziałbym "zrezygnowana". Valverde pewnie im powiedział "nie przemęczajcie się", co byłoby bardzo mądre i uważam, że tak się własnie stało. Teoria spiskowa: sytuacja Neymara tak mocno wpływa na drużynę, że nie chce im się :P
0
Podoba mi się to, jak nasza pomoc gra blisko siebie. Z meczu na mecz widać, że czują to coraz lepiej, dzięki temu w danym miejscu boiska mamy przewagę przy rozegraniu.
1
Może to też oznacza, że jak Neymar odejdzie to oleją transfer Paulinho :D Są i dobre informacje !
2
Widzę, że z wielu źródeł napływa informacja o wymogu 110 mln ze sprzedaży zawodników, jaki PSG musi spełnić. Jeśli to prawda, to mamy spory problem. No bo jeśli Neymar chce odejść to odejdzie nawet w ostatnim dniu okienka - nie wierzę, że dla Barcelony zostałby jeszcze rok, gdyby np Paryż dopiero 31 sierpnia mógł opłacić klauzulę. PSG, domyślając się tego (lub może nawet wiedząc to), nie musi się spieszyć ze sprzedażą swoich zawodników. Poza tym nikt tych zawodników do tego nie zmusi. A Barcelona jest tutaj w najgorszej sytuacji - póki nie mamy pieniędzy, nie kupimy nikogo, chyba że ryzykując zadłużenie. I może się okazać, że albo Neymar zostanie, a obok niego zakupiony za 100 mln Coutinho lub Dembele, albo Neymar odejdzie, a my nie zdążymy kupić nikogo. Nie zazdroszczę działaczom Barcelony w tej sytuacji - nie mają łatwo. Oczywiście gdyby Brazylijczyk wyszedł i powiedział "chcę odejść" to by wiedzieli co robić, ale jak jest, każdy widzi.
1
Bo obchodzenie takich klauzul niszczy rynek, a Barcelonie nie chodzi o to, że aktywują zapis, tylko o to, że zrobią to mając zbyt małe przychody i zwyczajnie złamią zasady. Z PSG i tak nie mamy dobrych relacji - nie chcieli rozmawiać z nami w przypadku żadnego ze swoich zawodników (może poza Dignem), a do tego nie zatrzymując drużyn z nieograniczonym budżetem ten rynek się zawali w ciągu najbliższych 5 lat. Co nie zmienia faktu, że sam ruch Barcelony będzie medialnym strzałem w stopę. To taki Tebas powinien zrobić, nie Bartomeu.
0
Ja też nie wierzę. Gdy go zakontraktowaliśmy 4 lata temu wiedziałem, że będą się po niego zgłaszać, ale cieszyłem się, że doszedł do nas taki talent. Potem cieszyłem się z kolejnych bramek i meczów. Myślałem, że zostanie z nami przynajmniej do 30. roku życia. I gdyby jeszcze wybrał jakiś United, Bayern - drużynę z historią, z wartościami. A wybrał PSG. I tak jak napisałeś - sposób rozstania jest co najmniej niesmaczny. Mam nadzieję, że zarząd zrobi co w ich mocy, aby ściągnąć odpowiednich zawodników. Osobiście liczę, że te pieniądze pójdą na dwójkę zawodników: na skrzydło kogoś typu Dembele lub Dybala, a do środka po prostu kogoś klasowego i pasującego stylem gry.
0
Pod kątem sportowym to ogromna strata, ale pod kątem wizerunkowym i, jak widać, spokoju w drużynie, to dobrze, że odchodzi. Jestem zdania, że nie powinniśmy zatrzymywać piłkarzy za wszelką cenę, a już na pewno nie piłkarzy, którzy odwalają taki cyrk. Coś za coś - ja wolę, aby Barca miała zawodników, którzy chcą grać dla czegoś więcej, niż sam hajs i możliwość zdobycia ZP. Patrz - Suarez.
1
Ja wcale nie jestem wielkim zwolennikiem Verrattiego. Po prostu chodziło mi o to, że to jedyny zawodnik, który mógłby pójść na wymianę plus 100 mln czy jakoś tak, by nam się to opłacało. Czysto hipotetycznie, bo wiadomo, że PSG go nie puści.
9
To jest przykre, że doprowadził do sytuacji, w której nawet koledzy z drużyny nie wiedzą, co się dzieje. Przecież sytuacja z Semedo to nic innego, jak wybuch emocji w bardzo napiętej atmosferze, która panuje w zespole. Niech ta farsa się jak najszybciej rozstrzygnie, w którąkolwiek stronę.
2
I TO chcę słyszeć od prezydenta klubu, a nie "piłkarze zadecydują o swojej przyszłości". Żeby nie było - w pełni popieram zasadę, aby być w porządku wobec piłkarzy nawet kosztem ekonomicznym (np. Villa, Pedro), ALE tylko w stosunku do zawodników, którzy są w porządku wobec klubu. Neymar obecnie nie jest. I mam nadzieję, że na żadne wymiany nie pójdą, chyba, że Verratti.
0
Oj nie - nie zawsze taki był. Podkreślał, jak mu jest dobrze w Barcelonie, jak dużo się uczy od Messiego, że jest tu tylu wspaniałych zawodników wokół niego, np Iniesta, Suarez. I często plotki transferowe były szybko rozwiązywane. A teraz ? Za ciasno mu tutaj, chce być numerem 1. Mógłby być, gdyby skupił się na grze z drużyną i był cierpliwy, ale woli być numerem 1 w PSG już teraz - jego sprawa. Nagle Iniesta, Suarez, Messi mu nie wystarczą, a Barcelona, o której tak marzył, nagle mu się nie podoba. Zaczyna bójki z kolegami bez powodu i staje się coraz bardziej wyszczekany. I odpowiadając na Twoje pytanie - tak, jak dla mnie może odejść i najlepszy piłkarz świata. Nie jesteśmy City, Realem, czy PSG, żeby trzymać zlepek najlepszych piłkarzy za wszelką cenę - Barcelona to, przynajmniej dla mnie, coś więcej i jeśli ktoś zachowuje się w stosunku do tego klubu tak, jak Neymar w tym momencie, to niech idzie. Dał nam mnóstwo i będę mu za to wdzięczny, ale jak nie chce tu grać, to niech nie gra. 1 do 1 się go nie zastąpi, ale w piłce na szczęście wygrywają drużyny, nie indywidualności. I niewykluczone, że jego następca lepiej wpasuje się w drużynę, niż on.
4
On już jest spalony tym co odwala ostatnimi czasy. W każdym razie dla wielu kibiców.
13
O nie! Dostałem kopniaka na treningu. NA TRENINGU PIŁKI NOŻNEJ ! Przecież ja jestem księciem, mnie nie można dotykać. Skandal, a ten Semedo to w ogóle kto to jest? Jakieś 100 tys. na FB ? Co, w ryj by nie chciał? On mi powinien wiązać sznurówki, a nie mnie dotykać. Chrzanić to, idę pod prysznic - nikt mnie nie rozumie tutaj. W PSG to by go od razu sprzedali. Głupia Barcelona, głupia ! (przetłumaczyłem Wam z ruchu warg i mowy ciała, nie dziękujcie)
1
Jakby chociaż rok później odszedł, to byśmy mieli te nieszczęsne 250 mln za niego. Tylko to wciąż mało jak za takiego piłkarza na dzisiejszym rynku. Fatalnych negocjatorów mamy w tej Barcelonie - żeby najlepszy piłkarz w historii futbolu oraz jego potencjalny zastępca (był nim, gdy przedłużano kontrakt) mieli wspólnie 2/3 klauzuli 32-letniego Cristiano z Madrytu. Żenada.
1
Niestety, ale pewnie większość kibiców będzie go całować po stopach za to, że został. Nie będę ukrywał, że gdy zdobędzie ważne bramki albo po prostu będzie miał świetny sezon, to będę się cieszył jak głupi z tego, że u nas gra. Bo drużyna której kibicuje na tym zyska. I nie skreślam go, ale na pewno już nie traktuję go tak jak wcześniej. Oczywiście to się może zmienić, bo on się może zmienic, ale na obecna chwile jest mi obojętny, a wręcz budzi we mnie odrazę.
0
Najgorsze, że te 222 mln to grosze przy dzisiejszym rynku. Taki Neymar powinien iść za 300 minimum, jeśli Pogba odszedł za 120, a Mbappe wyceniają na 180.
0
No to tym bardziej tracimy na tym.
1
Jak już ma odejść to niech odchodzi, ale najgorsze, że dostaniemy za niego grosze. Kiedyś 222 mln to było coś niesamowitego. A dzisiaj, jeśli za Coutinho chcą 150 mln, to Neymar powinien być wart z 350-400.
0
Obejrzałem sobie ten mecz na YT i faktycznie - Alena grał świetnie, poza pojedynczym błędem nie odstawał. Zaryzykuję stwierdzenie, że podczas tych dwóch spotkań więcej dawał niż Rakitić. A Chorwata bardzo cenię.