0

Którego Dos Santosa? Giovaniego z Mallorci czy Jonathana z Barcelony?

0

I może jeszcze Reina z Ter Stegenem :)

0

Może błąd a tłumaczeniu. Może ma dość bycia rezerwowym w PSG i chce powalczyć o cokolwiek u nas, bo na ta chwile to chyba może u nas liczyć najwyżej na ławkę. Messi, Neymar i Sanchez biją go na głowę. Ale jeśli zgodziłby sie na taka role, to po krótszym przemysleniu... Powiedzmy, że 50 mln za Silve i Gameiro, to nie byłaby wcale zła cena. Po odejściu Villi i ewentualnym odejściu Pedro (mówi sie o włączeniu go do transakcji za Silve) to byłaby dodatkowa opcja na atak.

0

Większość osób na tym forum ogląda mecze PL od wielkiego dzwonu, tym bardziej nie Liverpoolu, tylko szlagiery takie jak derby Manchesteru czy Londynu. Co wiecej, oceniają Reine przez pryzmat ostatnich wyników, a moje pytanie jest takie, kiedy L'pool miał dobre wyniki i na ławce był Reina, to był dobrym bramkarzem? Czy podważacie decyzje i ocenę bądź co bądź genialnego szkoleniowca, Del Bosque? Czyli jesteście od niego lepsi? Nie wiem skąd porównanie mnie do Rosella/Tito, szczególnie, że niejednokrotnie pisałem jakie jest moje zdanie o nich, ale jeśli podejmują dobre decyzje, to oddajmy im to mimo niechęci. Dziękuje za uwagę.

0

Skąd ten wniosek?

0

Albo on albo Reina, dla mnie w zasadzie to wszystko jedno, skoro za rok i tak będzie Ter Stegen, więc oczywiście, będzie rywalizacja, ale raczej kupują drugiego bramkarza. Obaj w porządku. Choć chyba jednak wolałbym Reine.

0

Dodam tylko, Sanchez jest 2 lata starszy, a jest tu bo 2 lata temu, kiedy był w jego wieku wyczynial cuda w Serie A, i zarząd wciąż w niego wierzy, bo jak był w formie pod koniec sezonu, to niejedno krotnie był najlepszym zawodnikiem na boisku. Po prostu nie mógł sie w Barcelonie odnaleźć. Nie można w ten sposób bronić Bojana, bo on umiel sie odnaleźć, tylko nie mógł sie przebić, bo nie był na wystarczającym poziomie.

0

Spotkałem sie już z taką zależnością, że tylko osoby niedojrzałe, które kibicują krótko, innym wypominają to samo. Nie chce tutaj spekulować ile Ty kibicujesz kra7me, tak tylko mówię, szczególnie, że mecze Bojana w Barcelonie były stosunkowo niedawno. Co do Bojana, nic nie pokazał, dobrze sie zapowiadał, był uniwersalny, ale wszyscy napastnicy, których wtedy mieliśmy byli od niego o niebo lepsi. Mówisz o jego formie, a ja Ci powiem, jakby jej nie stracił, to może by tu grał, a gdy jako młodziak jeszcze, został wypożyczony i grał po prostu średnio lub słabo i niczym wielkim sie nie wykazywał to nie może teraz liczyć na miejsce w składzie, szczególnie, że lepsi, z większym potencjałem, a młodsi nie mogą na nie liczyć, patrz Deulofeu czy Rafinha, nie wspominając o Thiago.

0

przeczytaj proszę ostatnie 5 newsów o bramkarzach. Kupują Ter Stegena i wypożyczają na rok, bo za rok kończy karierę Pinto, a teraz kupują najprawdopodobniej Reine jako bramkarza na chwile, jeśli odejdzie Valdes, żeby pierwszym bramkarzem był ktoś lepszy od Pinto, kto rozumie sie z drużyną (Reina jest wychowankiem). Bardzo dobra polityka zarządu.

0

uspokuj sie, bo w taki właśnie sposób reklamujesz nasz klub, który pod Twoimi obelgami by sie nigdy nie podpisał. Niech sobie pisze, o nim to tylko świadczy.

0

nie mówię, że Tito jest słabym taktykiem, tylko nie wybitnym. Na dłuższa metę (cały sezon) jego pomysły są wtórne i nie bardzo potrafi wprowadzić coś nowego, świeżego. Co do Roury, wiem o tym, ale mam wątpliwości czy słusznie awansował. Tym bardziej ze względu na to, że już to robił, ma potrzebna nam w trudnej chwili doświadczenie i myśle, że to powinien robić dalej.

0

Ale sam mówił, że być może wróci. Pewnie narazie nie jako trener, ale pracował z młodzieżą, a teraz nabiera doświadczenia, więc w niedalekiej przyszłości może być kimś ważnym w przyszłym sztabie szkoleniowym, a może i w przyszłości (choć to już dalekosiężne gdybanie) szkoleniowcem.

0

Mam nadzieje, że będzie drugim trenerem. Tito najpierw uczył sie u genialnego, ale mało doświadczonego trenera, fantastycznego taktyka, ale sam genialnym taktykiem niestety nie jest. Teraz może mieć pod sobą rownież (mam nadzieje) zdolnego trenera, który będzie dla niego wsparciem i może dać nowe pomysły i charyzmę i konsekwencję, która wykazał sie prowadząc jednak słaby zespół Girony, z która prawie awansował do Primera Division. Mam nadzieje, że wypali. Roure natomiast przenioslbym do analizy przeciwników lub scoutingu, bo trochę doświadczenia obok Rexacha, Guardioli i Tito nabrał, ale brak mu niezbędnej dla szkoleniowca siły przebicia, charyzmy i pewności decyzji. Zobaczymy, krótko mówiąc.

0

wpwelement :

Człowieku, jak do Ciebie dotrzeć. Powiedz ile razy trzeba Ci powtórzyć to samo, żebyś zrozumiał, a sam Ci powtórzę. Nie chodzi o to co zrobił lub czego nie zrobił, tylko, że naobiecywał niewiadomo jakich czarów, na które nie miał wpływu. I właśnie przez to, że nie miał nic do gadania (a powtórzę, że naobiecywał) i nie udało mu sie tego zrobić (i wiele wiele innych rzeczy, które stawiają w złym świetle Barcelone) zszargał dobre imię klubu, bo pokazał, że na wysokich stanowiskach są niesłowni demagodzy i kłamcy, a na tej podstawie ludzie, niezależnie czy lubią klub czy nie, będą go oceniać. Podsumowując, osoba na takim stanowisku, mająca taki wpływ na wizerunek klubu i stanowiąca o wizerunku klubu, nie może pokazywać zarządu tegoż klubu, jako kłamców i demagogów. Za to powinien być usunięty ze stanowiska. Czy teraz jest to wystarczająco jasne?

0

Czemu ja sie tak zawsze rozpisuje?!

0

2/2:

Jeśli chodzi o napastnika, jest nam niezbędny, ale nie jako ktoś, kto szturmem dostanie sie do 1 składu, tylko np. jako zmiennik, który da nowe możliwości w przypadku problemów. Dlatego raczej transfer Rooneya jest niepotrzebny i niemożliwy. Nie można wydawać tyle na napastnika, którego role już spełnia Messi, kosztem obrońcy lub bramkarza, czyli pozycji niezbędnych nam do bytu w czołówce światowej. Następnie transfery. Mówię to z bólem serca, ale transfer Villi, Dos Santosa, Afellaya, Cuenci, Bojana i Oiera powinien dojść do skutku, nie widzę dla nich miejsca w przyszłym sezonie. Wypożyczenia młodziaków rownież są niezbędne do ich rozwoju, czyli przyszłości Barcelony. Powinni podpisać nowe kontrakty z Montoyą, Bartrą i Tello. Do tego chętnie zobaczyłbym ich wypożyczonych (może nie wszystkich) do jednego klubu, np. Rafinha z Bartrą w Celcie, dla Deulofeu idealnym miejscem byłoby, wg mojej opinii Swansea. Laudrup to dobry trener, Angia bardzo by go rozwinęła, a jednak jest to klub, w którym walka o miejsce nie byłaby aż tak trudna i miałby dużo okazji do gry. Z tego co pamietam, włoskie kluby interesowały sie Montoyą, dlaczego by go tam nie wypożyczyć. Na koniec, myśle że o Inieste, Busquetsa i Pique nie trzeba sie martwić. Barca to ich miejsce i oni o tym wiedza. Poza tym, zarząd ma jeszcze czas, żeby to załatwić. :)

0

1/2 :

Priorytetami są transfer obrońcy i kontrakt Thiago. Transfer wg mojej oceny nie jest aż tak trudny, bowiem nie słaba postawa (oczywista) obrońców była kluczowa, tylko ich brak. Puyol wiecznie kontuzjowany i Bartra bez szansy na grę. Potrzebujemy doświadczonego, dobrego, silnego obrońcy. Wg mnie, w przypadku bardzo prawdopobnego niepowodzenia "projektu Thiago Silva", Agger i Luiz powinni być brani pod uwagę w pierwszej kolejności. To światowa czołówka, do tego mają umiejętności, których naszym obrońcom brak i niezbędne doświadczenie. Do tego bardzo chciałbym, żeby tani transfer żekomego wielkiego talentu z Brazylii doszedł do skutku, bo dawno czegoś takiego nie było, a to może sie bardzo opłacić. Ryzykują niewiele. Sprawa kontraktu Thiago jest bardziej skomplikowana, bo tak na prawdę zarząd nie ma nic do powiedzenia, jak będzie chciał odejść - odejdzie. Jest to sprawdzian dla jego oddania, co oczywiście nie oznacza, że powinnismy go potępiać, jeśli zdecyduje sie odejść, bo myśle, że na jego miejscu każdy z nas by to zrobił. Co do bramkarza, zawsze byłem za sprowadzeniem Reiny i Ter Stegena, a sprzedażą Valdesa. Ter Stegen oczywiście byłby wypożyczony do M'gladbach, na dalsze ogrywanie sie.

0

Oj sory, to miało być do kolegi powyżej ^^

0

Delefele? :O

0

Nie denerwuj sie, on specjalnie prowokuje i ma potem ubaw z rozdmuchanych emocji tych, którzy to czytają.

0

Muszę sie zgodzić, i choć niektóre rzeczy wymagałaby polemizacji, to cieszę sie, że jest z kim wymienić kulturalnie poglądy. Niestety jest to rzadkość.

0

Cóż za kultura, komentując coś tak żenującego. Jestem pod dużym wrażeniem, szczere gratulacje, wyjaśniłeś chyba wszystkie wątpliwości jego watpliwego intelektu. Pozdrawiam :)

0

dodać mozna jeszcze Vicente del Bosque, ale to chyba na tyle.

0

Legendarnymi trenerami to są (byli) sir Alex Ferguson, Johan Cruyff, Marcello Lippi, Miguel Muñoz czy Scolari. Ancelottiemu to do nich daleko, i radzę to sobie przemyśleć. Poza tym, ta sama śpiewka była jak przychodził Mourinho i zostawił Real w jeszcze większym bajzlu. Dziękuje za uwagę. Chyba nie trzeba nic dodawać.

0

A któż to Noyer?

0

Czy Ty nie kaonąłeś sie do tej pory, że Thiago ma klauzulę 18 mln. Dlaczego ktoś miałby dawać 25 młyn skoro może mieć bez pytania Barcelony za 18? -.-

0

Tu sie chyba tez zgodzę, ale narazie nawiązywałem do tego co jest w tekście. :)

0

1. Mam nadzieje na to, że Thiago zostanie.
2. Liczę na wypożyczenie dla Bartry, żeby nabrał doświadczenia, bo w przyszłości może stanowić, o sile linii defensywnej.
3. Wiecej minut dla Tello, proszę!
4. Thiago Silva to marzenie, mam nadzieje, że sie ziści.
5. Cieszę sie, że ter Stegen będzie z nami, ale i Reine na ten rok popieram, bo potem będzie bardzo solidnym rezerwowym. Myśle, że lepszym niż Pinto, a charaktery ponoć podobne. :)
6. Jeszcze jedna szansa dla Alexisa - jak najbardziej za.
7. Niestety, ale wspólna przygoda Davida i Barcelony dobiegła końca. Oby rozstali sie w pokoju. Ja zawsze doceniać będę to co włożył w drużynę, ale jestem mimo wszystko za jego sprzedażą.
8. Deulofeu na wypożyczenie, najlepiej do Sociedad.
9. Jeśli Rubi na prawdę jest taki dobry, zapraszam, jednak ja sie na tym nie znam więc sie nie wypowiadam:)

0

Ludzie, to nie chodzi o to, że Tito chce sprzedać Thiago, żeby mieć Silve. Jeśli Alcantara chce odejść, to niestety odejdzie. Barcelona to klub, w którym grają tylko Ci, którzy tego chcą. Mam oczywiście nadal ogromną nadzieje, że Thiago zostanie, ale jeśli odejdzie, a kupią Silve, to podobnie do Tito, jakoś to przeboleje. Będę musiał. I o to chodzi Tito. Bo jakby Thiago odszedł, a pieniądze za niego, nie byłyby niezbędne do takiego transferu, to byłyby one nam do niczego niepotrzebne, więc byłaby to dużo większa strata. Nie wrzucajcie Tito dziecka do brzucha, aż taki zły nie jest.

0

Nie wiem skąd te informacje o PL. Najdroższy Brytyjczyk w historii to Carroll, a za solidnego piłkarza w kwiecie wieku cena oscyluje ok. 10 mln funtów, przy czym Villa w aktualnej dyspozycji nie jest ani solidny, o wieku nie swpominając. Krótko mówiąc, 32 letniego zawodnika za 15 mln sie rzadko kupuje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?