0

Gra tam od 2012 roku, a wcześniej grał w słabych angielskich zespołach, więc o regularności mówić nie można. Poza tym, Ter Stegen gra na codzień w jednej z lepszych lig swiata, przeciwko wielu mocnym zespołom, jak Bayern, Borussia, Schalke czy Bayer. W dodatku został już wybranym, na najlepszego bramkarza ligi. Do tego zadebiutował już w reprezentacji. Nie muszą dodawać, że jego wiek rownież stawia go w lepszej pozycji.

0

Cena podobna do Reiny, wiek jeszcze w porządku, ale brak dużego doświadczenia i tylko kilka meczów jako dowód umiejętności to trochę za mało na miejsce w podstawowej jedenastce. Nie mniej, skoro i tak potrzebujemy dwóch bramkarzy, a być może nawet i trzech, ponieważ Barça stara sie pozbyć Oiera, to jako drugi bramkarz jak najbardziej. Jednak do wyjściowego składu widziałbym kogoś młodszego, z większym doświadczeniem i który juz udowodnił swojà klasę. Może opis wydaje sie niemożliwy, ale jeśli sie zastanówmy, to i De Gea, i Ter Stegen, i Courtois i Bernd Leno pasują. Inną sprawą jest cena. Jestem rownież za tym, żeby kupić kogoś doświadczonego i młodzika z Ameryki Południowej. Np. Reina i Rulli. Trzecim bramkarzem prawdopodobnie będzie Masip.

0

Pozwolę sobie wątpić. Z Atletico, które aktualnie jest lepsze od Realu, giganta w Lidze Mistrzów, nie zniknął, a były to jedne z jego pierwszych meczów.

0

Dobrze wkomponował się w zespół głownie dzięki temu, że jest pokorny i nie stara się być gwiazdą, strzelać wielkiej ilości bramek i grać sam. Tego brakowało od początku Alexisowi. Dlatego transfer Neymara jest dużo bardziej trafiony. A nie odchodząc od tematu, szacunek u kolegów zdobył nie bez powodu, jest bardzo regularny i daje zespołowi bardzo wiele, w wielu meczach nawet najwięcej. Czekam, aż troszkę sie pewniej poczuje w Hiszpanii i odejmie sobie trochę tego altruizmu, może być ciekawie.

0

Valdes wystąpi na pewno. Pique i Adriano też. Myśle, że szanse dostanie Bartra, bo zapowiadał to Tata Martino. Chyba wystawi też Alvesa, szczególnie, że ostatnio grał Montoya i występ zaliczyć można raczej do nieudanych. W pomocy raczej liczę na Songa, a Fabregas dostanie minuty, bo ostatnio odpoczywał. Uzupełni linie pomocy, wg mnie, Roberto, który może dostać minuty w nietrudnym meczu. Messi może meczu do końca nie dogra, ale raczej od pierwszej minuty wystąpi. Odpoczynek Neymara był zapowiadany, więc liczę na Tello. Ostatnim zawodnikiem wg mnie będzie Pedro, bo ostatnio występował Sanchez. Czyli, wg mojej skromnej opinii skład układać sie będzie tak :

Valdes
Alves - Pique - Bartra - Adriano
Fabregas - Song - Roberto
Pedro - Messi - Tello

0

Może i na foxtrota

0

Lepszy może narazie jest, ale ma wiecej doświadczenia, jest trochę starszy, grał już w dużym europejskim klubie. Natomiast, czy jest zdolniejszy? Wątpię. Neymar daje bardzo dużo drużynie, ma niesamowitą łatwość i w tak młodym wieku już jest w czołówce światowej. Co do argumentacji, to komentarz chyba jest zbędny ;)

0

Nie wiem czy czytaliście takiego newsa, że Messi dogonił Raula w ilości goli strzelonych dla jednego zespołu. Oczywiście, jest to wielki wyczyn, w szczególności, że wiele pięknych lat gry jeszcze przed nim. Niestety, musiało to wywołać kolejną aferę, pt. "Messi czy Ronaldo". Argumentacją kibiców Madrytu jest to, że Ronaldo gra dopiero piąty sezon w Realu. To kto kogo woli, jest kwestią subiektywną, ale tu jest garść najważniejszych statystyk. Są to jedynie mecze oficjalne, rozegrane w barwach klubowych :

Od przyjścia do Madrytu, Ronaldo strzelił 208 bramek w 205 meczach, zaliczając 51 asyst. Daje to średnią ok. 1,014 bramki na mecz.

Od przyjścia Ronaldo do Madrytu, Messi strzelił 242 bramki w 225 meczach, zaliczając 82 asysty, co daje średnią 1,075 bramki na mecz.

Każdy oceni po swojemu. :)

0

Zawodników do podstawowej jedenastki wstawia się powoli. Myślisz, że czemu Neymar nie był w podstawie od początku? Bo musiał złapać rytm meczowy i przystosować się do systemu. Do tej pory wszyscy byli przyzwyczajeni, że piłką głównie operuje Xavi, Fabregas też był do tego przystosowany. Teraz zaczyna zabierać mu role, ale jeszcze mu jej do końca nie zabrał i dlatego obaj bedą wymieniać sie minutami na tyle, na ile zasługują i ile potrzebują oni i zespół.

0

Wg mnie Martino nie może dawać odpocząć kluczowym zawodnikom w jednym z ważniejszych meczów rundy jesiennej. Spodziewam się podstawowego składu, z ewentualną obecnością Bartry i Roberto w podstawie, ale pewności nie mam. Odpoczną sobie w meczu z Almerią.

0

Myślę, że nie można tak mówić, bo to jak gra zaspół zależy od wszystkich, a nie poszczególnych jednostek. Poza tym, nie można aż tak przesadzać z tymi sezonami. Oczywiście, w kluczowych momentach zawiedli, ale kto oglądał mecze, ten wie, że ogół był raczej na plus.

0

Wczoraj pokazał jak potrafi być przydatny, ale prawda jest taka, że trzeba brać pod uwagę jego odejście, wcale mu sie nie dziwie, skoro w ogóle praktycznie nie gra. A cieżko sie dziwić, bo sadzanie na ławie Busquetsa, to sadzanie na ławie kwintesencje stylu Barcelony. A Song niestety poza siłą, nie jest zbyt potrzebny, bo nie odnajduje sie w systemie gry. Więc jeśli Song by odszedł, to jak dla mnie, idealny byłby Yaya Toure. Jest prawdziwym culé, kocha Barcelone, zna ją, zna system, dogaduje sie z innymi zawodnikami, jest świetnym człowiekiem, do tego bardzo pasuje do systemu Taty, bo jest wysoki, silny, szybki, potrafi rozegrać piłkę, ma uderzenie z dystansu, potrafi zagrać ofensywnie, jest dodatkową alternatywą przy stałych fragmentach, daje przewagę w powietrzu. Poza tym, już młody nie jest, a Pellegrini może już szukać jego następcy, szczególnie, że Toure sam mówił, że jeszcze wróci, a to znaczy, że tego chce, a nikt z Barcelony raczej by nim nie pogardził. I on raczej dostawałby wiecej szans od Songa czym odciążyłby Busquetsa. Moje ciche marzenie, ten transfer :)

0

Ośmieszasz się dzieciaku. Jak można sprzedać 4 kapitana drużyny, wychowanka, od lat jednego z najlepszych zawodników na świecie, podstawowego gracza klubu i reprezentacji? Bo na początku sezonu nie ma 15 asyst i 10 goli? Najważniejsze że daje pewność siebie w środku pola i spokój, a to dobrze działa na resztę zespołu. Zespół jest najważniejszy. Może Puyola też sprzedajmy, bo już nie jest zawodnikiem na takim poziomie i jeszcze kontuzje łapie, bezczelny!

0

Po pierwsze i najważniejsze, Barcelona jako klub wyznaje pewne wartości i przez to popiera niepodległość Katalonii. Barcelona rownież o to walczy. Jeśli Ty tego nie wspierasz, bo chcesz sobie poglądać dobre mecze, to sam odpowiedz sobie na pytanie, jaki z Ciebie kibic Barcelony. Są ważniejsze rzeczy niż dobry mecz co sobote. Po drugie, jeśli uważasz, że wtedy LFP nie pozwoliło by grać Barcelonie w Lidze Hiszpańskiej, to zapraszam do przestudiowania tabeli ligowej, zatrzymaniu sie na "AS Monaco" i sprawdzeniu skąd pochodzi ta drużyna i czy przypadkiem ten region nie jest niepodlegly. Pozdrawiam.

0

Czas pokazał kto jest kim.

0

Właśnie dlatego nie oceniam meczu przed gwizdkiem. Wszyscy sie tak podniecali i mówili, że Barca gra genialnie. A prawda jest taka, że grali przeciętnie (oprócz może 2-3 zawodników), a to Valencia grała słabo. Wystarczyły ich 4 przebłyski i 2 gole i dwie interwencje Valdesa. Spokojnie czekajcie do końca.

0

Jak dla mnie Alves i Neymar zaczną na ławce. Pytanie czy w miejsce Alvesa postawić Adriano po kontuzji, czy ryzykować z Montoyą...

0

Ty w ogóle czytasz co piszesz, zanim to wstawisz? Sobota?! Reus, podstawa Borussii?! Weidenfeler???!!!! Ramos???????????!!!!!!!!!!!!!!! Zaskoczyć to Ty potrafisz, chłopie.

0

Fabregas, Neymar, Sanchez i Valdes oceny na równi. Najwiecej dali zespołowi.

0

Przypomina się forma Adriano z początku tamtego sezonu. :)

0

Jeśli wygranych meczów krytykować nie mozna, poczekajmy i do końca tego. :)

0

Porównujesz Betis i Atletico? :D hahahah

0

Wam z Betisem dobrze szła.

0

No widzisz, a ja np. nie.

0

Apeluję do kibiców Barçy! Jako, że kibiców Realu na tej stronie jest coraz wiecej i 'przychodzą' na tę stronę z wewntętrznym poczuciem misji, żeby prowokować kibiców Azulgrany, wyprowadzać z równowagi, odreagowywać, leczyć swoje kompleksy. Nie rozumieją, że nawet wsród graczy obu ekip jest w wielu przypadkach przyjaźń, a już na pewno sympatia i to, że czasem podczas meczu puszczają im nerwy, nie oznacza, że się nienawidzą. W tym przypadku proszę, abyśmy, łącznie ze mną, nawet jeśli jest to trudne, starali się ignorować ich i nie wchodzić w polemikę. I przepraszam, bo zawsze staram się nikogo nie obrażać, ale wyjątkowo muszę użyć tego powiedzenia ; Z idiotą nie wygrasz, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i wygra doświadczeniem. Ignorujmy, może znudzi im się wchodzenie tutaj, albo nauczą się dyskutować normalnie. Pozdrawiam wszystkich, bez wyjątku, łącznie z kibicami Realu Madryt. :)

0

Barca wydała w tym sezonie 57 mln, Real z transferem Bale'a to wyjdzie chyba ok. 200 mln, moze trochę mniej, Manchester City czy Chelsea, one tak samo, 100-200 mln. Jak możesz mówić o Barçy i grubych milionach?

0

Jak to dobrze, że kibice Realu są tacy obiektywni. :)

0

Z tą różnicą, że bogatych sie wiecej zrobiło, przez co świetni gracze są wykupywani bardziej masowo, więc różnica miedzy klubami oprócz budżetowej robi sie coraz większa i pod względem sportowym i aktualnie do ciekawych rozgrywek mozna zaliczyć jedynie Premier League, Ligę Mistrzów i rozgrywki reprezentacyjne, a to na pewno nie jest na plus dla futbolu.

0

Raczej po presezonie i dwóch meczach oficjalnych oraz niedawnym Pucharze Konfederacji. ;)

0

Trochę racji ma, ale poniekąd zgadzam się z Gerardo, że bawienie się takimi pieniędzmi zabija futbol. Przecież mniejsze kluby nawet nie mogą rywalizować z takim Realem, PSG, Monaco czy Chelsea, bo zmuszeni są do kupienia zawodników starych lub słabych, a obiecujących im wykupują. A jeszcze Perez narzekał tak na PSG. Moze trochę Martino trochę przesadził, ale bądź co bądź ma racje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?