0

Zabawne jest to, że jak do tej pory, z naszej ekipy, najbardziej zasługuje na nagrodę nie kto inny, jak młody Neymar. Oczywiście, nie mowię, że jest lepszy od pozostałych, broń Boże. Jednak, sam zawojował ligę Brazylijską, jest ewidentnie najważniejszym ogniwem reprezentacji Brazylii, co widać było w pucharze konfederacji. Do tego aktualny okres w Barcelonie to jest bajka. Nie zmienia to oczywiście faktu, że dla niego jeszcze za wcześnie. Wg mnie, faworytem jest Ribery. Był jednym z najważniejszych zawodników zespołu, który w tym roku wygrał dosłownie wszystko. Drugim zawodnikiem, który zasłużył na trójkę, dla mnie jest Zlatan. W pojedynkę wygrywa PSG ligę, w lidze mistrzów sam ciągnął zespół, a w tym sezonie gra wyśmienicie, w dodatku, reprezentacja Szwecji zawdzięcza mu WSZYSTKO! 3 w kolejności, jak dla mnie, jest Messi. Moze i ma słabszy okres, ale przed kontuzjami, w tamtym sezonie, był siłą napędzającą zespół. To dzięki niemu doszliśmy do półfinału ligi mistrzów. To on wygrał nam ligę w przedbiegach, zostając królem strzelców. Ponadtko, nadal większość kibiców uważa go za najlepszego na świecie i wg mnie, nie mylą się. Nieumieszczenie go w 3 było by dla niego obrazą. Dziwi mnie to, że wszyscy ostatnio widzą w Ronaldo przed Messim. Ale wydaje mi się, że chyba sugerujące sie ostatnimi dwoma tygodniami, bo w tym roku, do sierpnia, Cristiano nie tyko jak na siebie, ale ogólnie nie błyszczał. Został królem strzelców LM, z której wyeliminowała ich Borussia, wiec te gole nie mają większego znaczenia. W Lidze grał przeciętnie przez większość sezonu. Był przykładem bardzo niesportowych zachowań. Chociażby ostatnia sytuacja w Grań Derbi czy finał Pucharu Króla, kiedy został wyrzucony z boiska za koppnięcie przeciwnika w twarz. Ma 56 bramek w roku kalendarzowym - chwali się, ale czy, tu sie podniecać, skoro rok temu Messi miał ich 91.

0

22 minuty w 17 meczach tego sezonu... Może na minuty, tak sobie myślę.

0

Niestety, ale jak tak dalej pójdzie, prawdopodobnie Sergi odejdzie. Każdy myśli i swojej przyszłości, a na razie w Barçy traktują go tak, jakby jej tam nie miał. To fenomenalny młody zawodnik, nadzieja Barçy na przyszłość. Myśl Gerardo, myśl.

0

Czy mógłbyś sprostować, do którego z nas skierowany był ten komentarz?

0

Wg mnie, bardzo dobrze. Na tą chwilę niewątpliwie 1 skład, za 1 lub 2 sezony, może być zmiennikiem Montoyi. Nie trzeba pisać ile wnosi do zespołu, poza boiskiem, a to też bardzo ważne.

0

Bardzo fajny sklad. Chociaz, jak dla mnie, za duzo tego Xaviego. Gra w praktycznie kazdym meczu. A czas mial dostawac Roberto, nie mowiac juz nic o Cescu.

0

Nie bede pisac tego co o Tobie pomyslalem, w momencie kiedy przeczytalem Twoj komentarz, bo nie chce prowokowac do klotni, a rowniez nie chce znizac sie do tego poziomu rozmowy. Po protu bardzo mi przykro z Twojego powodu, bo myslisz ze masz patent na jedyna, wlasciwa opinie. Niech kazdy mysli to, co mysli i innym nic do tego. Kto Ci dal prawo do obrazania zdania innych ludzi? Zastanow sie nad tym. Nie bede juz opisywal, ale wspomne tylko, ze to co napisales o osobach "na TAK" bylo szczeniackie i epitety, ktorych tam uzyles, bardzo pasuja, ale niestety do Ciebie, co wnioskuje tylko i wylacznie z Twojej wypowiedzi, bo osobiscie Cie nie poznalem. Pozdrawiam.

0

Jest potrzebny bardziej niz przedtem.

0

Już żegnaliśmy takich jak Ronaldinho, Eto'o czy ostatni, Villa. Pożegnanie Pedro czy Tello (bo odejście Cuenki i tak jest już, raczej, przesądzone) nie było by niczym wielkim z perspektywy przeszłości, a rownież ich gra, nie zadowala na tyle, aby można o nich myśleć jako o odpowiednich osobach, do rywalizowania o o skład w najlepszej drużynie na świecie, która walczy o wszystkie trofea. I tak któryś będzie musiał odejść, bo ani Messi, ani Alexis, ani Neymar, na tą chwilę nie zbierają sie do wyjścia, a bardzo mocno do bram pierwszej drużyny biją Deulofeu oraz Dongou, nie wspominając o Sanabrii.

0

Nie chodzi w ogóle o to za kogo. Źle pojmujesz układanie składu. Nie ustawia się 3 podstawowych napastników i rezerwowych, którzy po prostu nie mają szans na wyjściową 11. Ten problem właśnie miał i ma Real. Nie mają alternatywy na atak. Potrzebny jest zawodnik, który powalczy o pierwszy skład, żeby w razie słabej formy lub kontuzji, był ktoś, kto utrzyma poziom i nie będzie strachu przed wystawieniem go. Gdyby była 4 napastników, czyli Messi, Neymar, Sanchez i Lewandowski, można dać odpocząć któremuś, wystawiając kolejnego. Zobacz jaki teraz jest kłopot. Messi miał kontuzję, a na Pedro ani Tello Martino nie stawiał, bo nie miał wystarczajacego zaufania, więc grał Fabregas, który napastnikiwm nie jest. To nie wystarczający argument?

0

Dodam, że przy obecnej formie Pedro i Tello (tak, wiem, że nie wolno na nich najeżdżać, ale w Barcie po prostu wszyscy mają grać na najwyższym światowym poziomie, a oni jednak odstają), dałby wiecej możliwości w ataku, większa konkurencyjność i mniejszy strach przed rotacją. Wyjdzie to z korzyścią dla wszystkich naszych napastników, a co za tym idzie, dla klubu i w końcu, dla nas, kibiców.

0

Nie jestem jego fanem, zdecydowanie, ale faktycznie jest to zawodnik którego Barça nie ma, a mieć powinna. Szczególnie dobrze wypada przy innych kandydatach, którzy są niewątpliwie gorszymi zawodnikami, starszymi i jeszcze trzeba będzie za nich płacić. I mimo, że jestem za tym, żeby Barça go sprowadziła, to jestem sceptyczny wobec takich informacji, bo wg mediów, Robert już od dawna jest w Chelsea, Realu, Bayernie, Juventusie itd.

0

Jego powrót zaplanowany jest chyba na drugą połowę listopada.

0

Potrzebny jest ktoś do rozegrania z Cesciem, np. Iniesta, bo pewnie Messi zacznie inaczej grać. No i Tello myślę, że wejdzie, pewnie za Alexisa.

0

Święte słowa. Bo przecież całe Barcelonismo wyczekiwało tego momentu, kiedy ukazany zostanie nam, w końcu, film, mówiący o determinacji, sile i walce z ludzkimi słabościami. Genialna produkcja, pokazująca tworzenie flagi z tym napisem. Tak brzmi, a śmiać się chce i to bardzo. :D

0

Nie wolno Celty zlekceważyć, absolutnie. Oczywiście, znakomita większość ma nadzieję, na wysoką wygraną i ja oczywiście też, ale żeby tak się stało, nie mogą zagrać jak z Osasuną, tylko mają grać jak z każdym rywalem, gryźć trawę, aż będzie pozamiatane. Szczególnie, że ich trener nas dobrze zna. Mam nadzieje, że nie tylko wywieziemy 3 punkty, ale zobaczymy dobrą, albo i lepszą grę Barçy.

0

Neuer też był młodym, perspektywicznym, ale niepewnym bramkarzem, bez wielkiego doświadczenia, kiedy szedł do Bayernu. Może był trochę do przodu, względem Marca, ale był jednak starszy od niego, miał chyba 25 lat, tak? I na tę chwilę wiele osób mówi, że jest najlepszym bramkarzem. Może tu też tak będzie. Ja bym zaryzykował. To tylko 10 mln, nie 40-50 jak za Courtoisa. Ja w każdym razie jestem bardzo za, to mój, swego rodzaju, faworyt. :)

0

Ale ma też zakwasy, jeśli nie ma czasu na odpoczynek.

0

Na prawdę podoba mi się to, w jaki sposób wypowiada się Martino. Mówi co myśli, ale bardzo inteligentnie, jak to się mówi "przez białe rękawiczki", czyli w sposób taki, żeby nikt nie poczuł się urażony, żeby afer nie wszczynać. Do tego bardzo konkretnie mówi co jest istotne. Bardzo mi się to podoba. Mam nadzieje, że tak zostanie.

0

Dodam, że ciągłe ględzenie, jaki to Zubi jest beznadziejny, jest już nudne. Waszym obowiązkiem, jako kibiców, jest swój klub WSPIERAĆ i jesli robią coś dobrego, to się cieszcie. Nie zapominajcie o tym. Na prawdę bardziej imponuje wam to, jak działa system transferowy PSG czy Realu? My to nie oni.

0

I bardzo dobrze. Nie ma co marnować czasu na transfery takie jak Courtois czy De Gea, bo potem się okaże, że zostaniemy z niczym. Niech przychodzi, to tylko 10 mln, więc jak nie wypali to zawsze może być zmiennikiem, choć uważam, że wielka kariera przed nim. Pewnie Reina do tego dołączy i będzie bramka na kilka sezonów obstawiona. :)

0

Myślę, że Tata da odpocząć Mascherano, który jest po kontuzji oraz Busquetsowi, Inieście i Neymarowi, którzy grają w każdym meczu. Mój typ to :
Valdes
Montoya - Puyol - Bartra - Adriano
Fabregas - Song - Roberto
Sanchez - Messi - Pedro
Choć Martino już nie raz zaskoczył. Zobaczymy, byle 3 punkty wywieźć. ;)

0

Pinto gra tylko w pucharze króla i w razie zawieszenia/kontuzji. A w linii ataku będzie rotacja, bo przed nami wyczerpujące mecze. Myślę też, że nie zagra Iniesta, bo ostatnio gra w każdym meczu od początku. Może Roberto zagra...

0

Nie wiem czy jest mniej prawdopodobny. Trzeba do budżetu doliczyć pieniądze, które nie zostały wykorzystane w tym okienku, pensje zawodników którzy odejdą oraz pieniądze ze sprzedaży zawodników, bo niewątpliwie z niektórymi się pożegnamy. Kupno 2 bramkarzy, co wydatkiem ogromnym nie jest i inwestycja w pomocnika, który prawdopodobnie rownież się zjawi, wcale nie znaczy, że nie możemy zainwestować rownież w dobrego napastnika. To będzie rownież zależało od osiągnięć w tym sezonie. Ja liczę, może nie tylko na Aguero, ale na inwestycję w zawodnika, który całkowicie uzupełni linię ataku z Messim i Neymarem, chyba, że Sanchez formę zachowa, ale to sie okaże na koniec sezonu. Pozdrawiam. :)

0

Ja chętnie, bo niestety nie miałem okazji. Dziękuję :)

0

Nie chodzi mi o kłopot choroby czy coś takiego. Poza tym zgadzam sie, że Martino przyczynił sie, do pozostawienia aktualnej kadry, ale zastanówmy sie chwile nad tym. To Tito uganiał się za Silvà, nie szukając alternatyw, to Tito zerwał negocjacje w sprawie Hummelsa, bo nie pasował mu jego profil, a kupno Luiza było od początku skazane na niepowodzenie. Martino miał konkretną potrzebę, jesli chodzi o kupno stopera, a wszelkie możliwości, w momencie kiedy przyszedł lub trochę pózniej, zniknęły. Nawet Marquinhos, który jako pierwszy łączony był z Barcą. Nie było nikogo, kto byłby na poziomie wejścia do pierwszego składu, a rezerwowych Barça ma. Jesli kogoś sprowadza, to w zimie, bo wtedy zaczyna sie robić cieżko. Na razie faktycznie wystarczy powrót Puyola. To, że Martino powiedział, że najlepszym transferem na CAŁY sezon jest powrót Puyola, to nie fakt, lecz czysta kurtuazja. Co miał powiedzieć, skoro i tak nikogo już nie sprowadzali? A co mówią Ci wypowiedzi Martino, w których mówił, że prawdopodobnie ktoś w zimie przyjdzie? Albo silniejsze szukanie stopera teraz niż w okienku pod okiem Tito? Nie zwalam całej winy na Tito, absolutnie, mam do niego wielki szacunek, ale popełniał błędy jako trener, bo nie ma jeszcze wielkiego doświadczenia i prowadzenie Barçy, szczególnie po Pepie, trochę go przerosła. Za duża presja. Martino natomiast zna już presję, chociażby poprzez prowadzenie Paragwaju i występ na Mundialu, a presji aż tak nie czuje, bo bierze prawie gotowy produkt po wielkiej klęsce tamtego sezonu, a prawdopodobne wzmocnienia, a przynajmniej pomysły, przygotowane ma już od tamtego sezonu, z ewentualnymi pomysłami własnymi. Nie zgodzisz się?

0

Po słabych dwóch sezonach adaptacji, to po pierwsze, a po drugie oceniajmy grę albo pod koniec sezonu, albo w kluczowych meczach, bo jak Fabregas przyszedł to najpierw też wszystko było super, a potem każdy go chciał sprzed bo miał bardzo słaby sezon. Rozwaga, proszę.

0

Z jednej strony trochę to śmieszne, że chcą sprowadzić Aguero za ponad 30 mln, Courtoisa pewnie za ok. 30, jeszcze drugim bramkarzem ma być Reina za jakieś 15, a dodajmy jeszcze Zunigę, no i następcą Puyola ma być Hummels za 30 mln. Transfery za ponad 100 mln, brzmi śmiesznie. Z drugiej strony patrząc na to ile zawodników chcą sprzedać i to, że w tym roku chcieli kupić za 100 mln DWÓCH zawodników (bo oprócz Neymara miał być Silva) to brzmi to rozsądnie. Przecież Barça jest bogatym klubem. Nie stać ich oczywiście żeby wydawać 170 mln na 3 zawodników, ale i tak jest bogata. Transfery rozsądne, na lata. I Hummels i Coutois i Aguero, wszystko pięknie ale ile w tym prawdy? Marzę o tym, żeby to sie sprawdziło, ale wątpić przecież mogę. O ile transfery Hummelsa (mówił, że chciałby w przyszłości tu grać) i Zunigi są możliwe, a Aguero baaardzo skąplikowany choć rownież możliwy, o tym Courtois raczej do skutku nie dojdzie, szczególnie, że umowa z Ter Stegenem najprawdopodobniej jest. Choć nie narzekam, bo to też było by bardzo pozytywne. Reina pewnie też przyjdzie. W Liverpoolu go nie chcą, a w Napoli raczej nie zostanie. No, ciekawie się zapowiada transferowa przyszłość Barçy. O ile i rozwagę apeluję, to o sceptycyzm nie. Nie patrzmy na ostatnie okienko, bo było niepowodzeniem głownie przez Tito, a Martino, wydaje mi sie, jest bardziej kompetentny i widzi braki zespołu. Cóż, pozostaje czekać.

0

tak trudno odpowiedzieć?

0

Bartra jest zupełnie innym zawodnikiem niż Pique.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?