0

Hahaha :D

0

Chcesz żeby Alexis grał w każdym meczu Barcelony i Chile od 1 minuty? Ja Tobie rozumu nie gratuluje i nawołuje, żebyś nie pozwalał sobie z takimi szczeniackimi tekstami. Do kolegów sobie tak mów, a jak nie umiesz trzymać klasy w rozmowie z nieznajomymi to po prostu nie rozmawiaj.

0

Oj przepraszam, to nie do tego komentarza.

0

Chcesz żeby Alexis grał w każdym meczu Barcelony i Chile od 1 minuty? Ja Tobie rozumu nie gratuluje i nawołuje, żebyś nie pozwalał sobie z takimi szczeniackimi tekstami. Do kolegów sobie tak mów, a jak nie umiesz trzymać klasy w rozmowie z nieznajomymi to po prostu nie rozmawiaj.

0

Marna prowokacja.

0

Roberto nie wychodził z Bardzo prostej przyczyny, na jego miejscu byli Fabregas, Xavi i Iniesta, a na początku sezonu daje się minuty najważniejszym zawodnikom, żeby nabrali rytmu. Fakt, tych minut dostał za mało, ale to nie jest kwestia tego, że wejdziemy dopiero, kiedy przesiedzisz na ławce 10 meczów. A Dongou czy Adama są w lepszej sytuacji, bo brak nam minimalnego środkowego napastnika, jest to ich pozycja, a wystawienie Fabregasa na ataku daje brak środkowego pomocnika na ławce. Jedynymi możliwościami są oni lub któryś skrzydłowy na środku. Co wiecej, mecz nie wydaje się być wymagający, więc można podjąć takie ryzyko.

0

Chyba nie bez powodu Dongou i Adama dostali powołanie. Skoro mamy 5 napastników, to raczej Fabregas nie wystąpi na pozycji fałszywej 9. Myśle też, że Roberto dostanie te minuty, ale pytanie, czy od będzie grał od początku czy też z ławki. Obtawiałbym też Busquetsa, a nie Songa, bo Alex jest po ciężkich meczach reprezentacyjnych, a Sergio po, co prawda też reprezentacyjnych, ale towarzyskich, a i nie zagrał tam jakiejś wyjątkowo dużej ilości minut. Dodam, że raczej wątpię w występ Pique, przynajmniej od pierwszej minuty. Puyol jest wypoczęty, nigdzie nie wyjeżdżał, a najczęściej gra z Bartrą i nie sądzę, że w najbliższym czasie się to zmieni. Mój typ na ten mecz to:
Pinto ; Montoya, Puyol, Bartra, Adriano ; Busquets, Fabregas, Roberto ; Pedro, Dongou, Neymar.

0

Kurcze, coraz bardziej dociera do mnie informacja, że Victora nie będzie w przyszłym sezonie. Wyobrażacie sobie mecz z jego nowa drużyną? Jakoś nie mogę wyobrazić go sobie w nowej koszulce...

0

Czyli to już nie jestTwoje marzenie, tylko myślisz, że tak będzie. Oj chłopczyku...

0

Kandydatów, jak widzę, jest wielu. Courtois, De Gea, Leno, Ter Stegen, Muslera, Forster, Reina i inni. W takim razie, nie ma strachu, skoro Juventus go chce, a my mamy innych kandydatów, to nie ma strachu. A nie, moment, kontrakt Valdesa się kończy, Pinto prawdopodobnie też nie będzie w przyszłym sezonie, Oiera chcieli się pozbyć już w poprzednik okienku, a bramkarze Barçy B są za słabi. W dodatku, kilka z tych nazwisk (Courtois, De Gea, Muslera, Leno) jest nie do wyjęcia. Więc skoro mamy już bardziej ograniczony wybór, między starszym, doświadczonym zawodnikiem, bramkarzem średnio doświadczonym, ale w kwiecie wieku i młodym, zdolnym i perspektywicznym graczem, łatwiej jest się zdecydować. Dla mnie, wybór Forstera na pierwszego bramkarza jest poronionym pomysłem. Dla jego fanów, ile obejrzeliście meczów Celticu w tym sezonie, że wypowiadacie się o jego umiejętnościach. To, że miał 2 udane mecze z Barceloną jeszcze nic o nim nie mówi. Liczy się regularność. Reiny torującego miejsce młodym, do bycia pierwszym bramkarzem też nie widzę. U mnie wyborem jest Niemiec. Zubi, do pracy! A o kolejnych pomysłach na Harta, Handanovicia i Sirigu już w ogóle nie chce słyszeć. Dzieci, wyłączcie PlayStation. Oczywiście o pomysłach na Courtoisa i De Geę nie wspomnę, bo to już w ogóle powraca w każdym newsie. Czekam oczywiście na setki minusów. Miłej nocy. :)

0

O karierę reprezentacyjną to raz, o większość wywiadów, w których mówi, że musi teraz bardziej oszczędzać siły i o to, że rownież w tych wywiadach wspomina o swoim następcy. Czy myślisz, że mówi tak dlatego, że chce pograć jeszcze 5 lat? Kariera Puyola jest ewenementem, najcześciej zawodnicy w jego wieku kończą lub skończyli karierę, a nie grają na wysokim poziomie w Barcelonie, bo im po prostu ciało nie pozwala.

0

Jeśli chcą kupić kolejnego skrzydłowego, to mam wątpliwości. Mamy 2 skrzydłowych na najwyższym światowym poziomie, jednego, który rownież jest dobrym piłkarzem i najlepszego zawodnika na świecie, który zaczynał jako prawoskrzydłowy i powoli tam wraca. Gdyby nie było dwóch z tych czterech zawodników, to oczywiście Reusa bym chętnie powitał, ale teraz wolałbym kreatywnego napastnika, takiego, jakim jest Aguero, który mógłby grać na skrzydle, ale rownież mógłby na stałe przesunąć tam Leo. Tak jak już pisałem. Moim marzeniem jest, żeby w przyszłym sezonie kupić Aguero i dać szanse Deulofeu, oczywiście niestety kosztem Pedro i Tello. Ale zgadzam się z tym, co już ktoś wcześniej napisał. Z Borussii próbowałbym wyciągnąć Gundogana. Xavi już sam wspomina, że jego kariera schyla się ku końcowi, Fabregas i tak minuty dostaje, bo gra na różnych pozycjach, a przydałby się taki typowy zmiennik Xaviego. Niestety, Wilshere i Koke są raczej nie do wyjęcia, więc może właśnie spróbować z Gundoganem. Oczywiście, można dać też szansę Roberto, ale on jest młody, niedoświadczony i może nie podołać, a jak nie podoła, zostaniemy z ręką w nocniku.

0

To lecę szybko, bo pora na odrobinę sportu nadeszła :D

0

A o której się zaczyna?

0

A TVPSport jest na NC+?

0

A gdzie można obejrzeć Brazylię?

0

Nawet nie chce mi się ciagnąć tej dyskusji. Najpierw gadasz, że jest początek sezonu,a potem chcesz porównywać osiągnięcia w lidze mistrzów po 4 spotkaniach? Myśl! W tamtym sezonie nie tylko Lewandowski był w lepszej formie, ale i Borussia grała lepiej, niż Manchester, ale takie porównywanie jest kompletnie bez sensu. To moze porównajmy i 2 sezony temu, a moze i 3. Gdyby nie było Lewandowskiego, to Borussia i tak grałaby bardzo dobrze, bo jedynym co oj tam robi, to odstawia nogę. Oczywiście, to też trzeba umieć robić, ale to nie on głownie przysłużył się do sukcesu. Jak sobie przypomnisz, chociażby mecz z Realem, kiedy strzelił im 4 bramki, to i wtedy przez większość dzienników zawodnikiem meczu został Reus. Za to Aguero, zarówno sezon jak i 2 sezony temu był opoką Manchesteru, podobnie jak i w tym, jak do tej pory.

0

Przeczytaj proszę jeszcze raz 3 pierwsze zdania z ostatniego akapitu i powiedz kto jest bardziej bramkostrzelny. To, że Lewandowski miał jeden czy 2 bardzo udane sezony, nie stawia go na równi z Aguero. Oprócz tego, że polecam podglądanie meczów, stylu gry, zaobserwowania który zawodnik daje wiecej drużynie, poczytaj indywidualne osiągnięcia i statystyki. Nie dziwne, że Lewy ma tyle goli, skoro to jest jedyne co robi, a Aguero oprócz strzelania i asystowania po prostu ciągnie zespół. Daje bardzo dużo. Potrafi się cofnąć. Poza tym, Lewy w Barçy nie mógłby liczyć na 1 skład, bo nie jest zawodnikiem, którego styl pasuje do Barcelony, byłby alternatywą. Natomiast Aguero jest zawodnikiem systemowo idealnym. Jeszcze przyjaźni się z Leo. Taka chemia dużo daje we wspólny, graniu. Wyobraź sobie jak grała by trójka Neymar-Aguero-Messi, a jak Neymar-Lewandowski-Messi. Przyznam, że to pierwsze, to moje nie małe marzenie.

0

Nie bez powodu wiele osób nazywa Messiego najlepszym w historii. Aktualnie, nikt nie jest taki jak on, także to nie wstyd. Nie zmienia to faktu, że bardzo lubię go i jego sposób gry, mimo, że czasem przesadza z egoizmem. Mam duże nadzieje wobec niego.

0

Jesli chodzi o bramkarza, szczerze zastanawiałem się nad Reiną i myślę sobie, przecież mamy młodego bramkarza w Barçy B, 19 letniego Ortolę. Po coś go chyba kupili. Może dać mu szansę i kupić doświadczonego bramkarza. Nie mówię od razu, że stałby się podstawowym bramkarzem, nie. Ale po co kupować 20 latka, za 30 mln jak można zaufać swojemu 18 latkowi. Temat obrońcy wydaje się być przemielony już tyle razy, że wiele o nim pisać nie trzeba. Jesli Puyol i Mascherano zostaną, kupimy kogoś młodego, Balanta albo ktoś taki i dajmy wiecej czasu Bartrze. Jesli ich nie będzie, to chciałbym Hummelsa. Widok Pique i Hummelsa razem budziły respekt, a wydaje się, że mogłoby to zadziałać. Z pomocników, to zależy na jaką pozycję. Jesli Song odejdzie, to mamy klops. Mało jest zawodników, na tę pozycje, którzy zgodziliby się na rolę rezerwowej, a tym bardziej, posadziliby na ławce Busquetsa. Może Mascherano by tam wrócił...A jesli poważnie mamy rozmawiać o wzmocnieniu środkowej linii i szukaniu następcy Xaviego to radzę zastanowić się nad Ceskiem i Roberto.

0

Mam nadzieję, że w tym sezonie zabiorą się do pracy szybciej i nie zostaniemy z ręką w nocniku, jak w to lato. A teraz może moje "krótkie" przemyślenia, skoro już zabierają się za pracę nad wzmocnieniami. Moim zdaniem, dla Cuenki i Afellaya nie ma już miejsca. Mieli swoją możliwość, swój czas, ale już się skończył. Może to nie z ich winy, bo np. Cuenca miał bardzo poważną kontuzję i ogólnie jest dość szklany, ale nie zmienia to faktu, że w Barcelonie potrzebujemy zawodników najlepszych jak się da i jesli któryś takowy nie jest, to nie ma sentymentów. Nawet dla Abidala nie było. I tu powoli zamierzam do następnego wątku. Wzmocnienie ataku. Moim marzeniem jest Aguero oraz powrót Deulofeu, bo on ma szansę, na osiągnięcie wielkiego poziomu. Oczywiście pytanie, czyim kosztem. Moja odpowiedź jest dość prosta. W Barcelonskim ataku mamy kilku nietykalności : Messi, Sanchez i Neymar. Ze względu na poziom, wiek, zrozumienie itd. Idealnie pasowałby rownież właśnie Aguero, natomiast mnie osobiście nie przekonują Pedro i Tello. I nie chce tu na nikogo najeżdżać, bo wszystko zweryfikuje ten sezon, ale np. Pedro już któryś sezon udowadnia, że nie jest groźny dla rywala i nawet jesli daje dużo zespołowi, bo biega, stosuje pressing itd. to przecież to nie jego rola. Tello oprócz tego, że mnie nie przekonuje, to spoójrzcie uważnie na jego sytuacje. Młody chłopak, któremu nie ufa trener, nie ma czasu na rozwój mimo talentu, a perspektywy na pierwszy skład brak. Musi zgodzić się na rolę wiecznego rezerwowego, o niskiej hierarchii w drużynie i stosunkowo niskich zarobkach. Czy aby na pewno musi. Nie, bo takie wyjście nie gwarantuje mu nic, ani gry, ani stabilizacji, ani powołania do kadry. Ja uważam, że prawdopodobnie w przyszłym lub za 2 sezonu już go u nas nie będzie.

0

Czyli kupujemy jednego bramkarza. :)

0

Obawiam się, że to żadna szansa dla Tello. Czy dobrze, czy źle to już kwestia poglądów, ale nie bez powodu Tello gra mało u Martino. Moim zdanie, mogę zostać zminusowany, nie podoba się gra Tello. Jest chaotyczny, niezespołowy, średnio idzie mu gra pozycyjna, a dobre mecze przeplata tragicznymi. W dodatku, nie potrafi grać nigdzie indziej, niż na lewym skrzydle. Kontuzja Leo raczej da miejsce Neymarowi w środku i Pedro, żeby na jakiś czas wrócił do składu, a następnie Fabregasowi na większą ilośc minut. Tello jest dopiero następnym wyborem. Tak jak mówię, czy to dobrze czy źle, nie wiem, ale na pewno, jesli będzie tak jak mówię, nie będę zdziwiony. Możliwe, że moje zdanie nie spodoba się innym osobom na tym forum, ale w letnim okienku nie tylko Cuenca, ale rownież właśnie Tello powinin znaleźć się w innym klubie. Po prostu "nie ta liga", albo raczej nie ten zespół.

0

Ludzie, po co reagujecie na tego MisterExecutera. Tylko mu zabawę poprawiacie. To jakiś kmiot.

0

A ja mam nadzieje, że dla odmiany odpoczną Alves i Xavi. Może i Neymarowi by się przydało. Moja 11 układa się tak : Valdes ; Montoya, Puyol, Bartra, Adriano ; Song, Fabregas, Roberto ; Alexis, Messi, Pedro. Od razu odpowiem na prawdopodobne pytania "Czemu bez Tello?". Ja osobiście nie mam zaufania do jego gry i nie widzę wielkiej przyszłości dla niego w Barçy, ale mogę się mylić. :)

0

Przeczytaj jeszcze raz, "stracił zaufanie DO bramkarza...". Najpierw dobrze czytaj, potem krytykuj.

0

Przeczytałeś że Cristiano tak robi? ;) Myślę, że jesli uważałby to za potrzebne to by to to kupił, ale chyba wystarczy mu po prostu trening i zdrowy styl życia. To Ranaldo za wszelką cenę chce wygrywać nagrody indywidualne i potrzebuje do tego morderczych treningów i rożnych ustrojstw. Oczywiście, imponuje ambicja, ale Messi nie potrzebuje takich rzeczy, a jak zdecyduje, że potrzebuje, to w to zainwestuje, nie martw się.

0

Ciekawe tylko po co to zrobili. Kwestie marketingowe chyba, bo i tak wygra jeden zawodnik. A skoro już dyskutujemy o tym kto dostanie tę nagrodę, to nie będę oryginalny, wg mnie będzie to Ribery. Jesli teraz mamy obsadzić pozostałe 4 miejsca, to moim skromnym zdaniem będą to, w odpowiedniej kolejności : Messi, Ronaldo, Zlatan, Neymar.

0

Uwielbiam go. Fantastyczny na i poza boiskiem. Jeden z ulubionych zawodników od czasów Arsenalu, ulubiony od czasów Barcelony. :)

0

I ja właśnie o tym okresie czasu mowię.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?