Pianoguy
Dołączył/a: czerwiec 2013
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Przewidywalne. Szkoda że Adriano na prawej stronie, a nie Montoya. No i szkoda trochę tego Neymara. Stara sie chłopak, daje z siebie wszystko, ma dobrą formę, a i tak ława. No ale muszę uzbroić sie w cierpliwość, chociaż meczu nie moge sie doczekać.
0
Możliwe, że Roberto zaczynał jako bramkarz. Podobnie jak bodajże Fernando Torres. Częsta sytuacja w świecie futbolu.
0
To chyba jeden z tych zawodników, których zobaczenie znowu w koszulce Barcelony zakreciłoby łezkę w oku. Bardzo chciałbym, żeby to on był zamiast Songa, ale wątpię, że tak bedzie. Chociaż moze jego słowa okażą sie prorocze i na prawdę tu wróci. Moze jeśli znowu Songa nie docenią, to za rok go wymienią na Toure. Oj chciałoby sie. Czekać będę. :)
0
Co Ty mówisz? W Barcelonie, jako młodzik, kształtował sie na defensywnego pomocnika (stąd też numer 4, który najczęściej jest numerem obrońców lub defensywnych pomocników. Nie pamietam od kogo słyszałem tę anegdotę), a do Arsenalu kupili go jako typowego rozgrywającego, ponieważ, i tu jest kluczowa kwestia, a pozycja o której mówisz była zarezerwowana dla Tomasa Rosickiego i Cesc występował jako cofnięty rozgrywający, dlatego wszyscy podniecali się jego zagraniami z połowy boiska do napastników. Jego pozycja w Arsenau, żeby bardziej zbliżyć, była jak w Realu Xabi, Borussi Gundogan czy Manchesterze United Carrick. Jednak przez swoje możliwości ciagniecia gry, przyspieszenia rozgrywania, bramkostrzelnosci i generalnie wysokich umiejętnościach ofensywnych, został do tego wykorzystywany w reprezentacji Hiszpanii i miedzy innymi rownież dlatego kupiony do Barcelony na bardziej ofensywną pozycje. Ale nie ma to aż takiego znaczenia. Ważne, że nie mam pojęcia skąd przyszło Ci do głowy, ze pozycja Fabregasa, to fałszywa dziewiątka. Pozdrawiam.
0
Oczywiście, nie neguje wartości Fabregasa, ale uważam, że taktycznie on na pozycji fałszywej 9, jeśli moze byc na środku pomocy, bo jest inna alternatywa, to po prostu marnotrawstwo. Miejsce dla kogo... To pytanie nie wymaga chyba odpowiedzi, bo patrząc na kadrę i ofensywnie usposobienie graczy Barçy to o ofensywę, nawet bez Messiego, martwić się, moim skromnym zdaniem, nie trzeba. W końcu to nie PSG czy Juventus, żebyśmy nie mogli gola bez Messiego strzelić. Osobiście, wole Sancheza na szpicy, niż Neymara. W Udinese był kluczową postacią ofensywną, a przez te 2 sezony niejednokrotnie udowadniał, kiedy rownież Messi nie grał, że kiedy ma wiecej miejsca i swobody, to bierze ciężar gry na siebie i wychodzi mu to na prawdę na plus. Robiąc przy tym miejsce dla skrzydłowych (Pedro, Neymar lub Tello) i pomocników, ale i czasem jak dobrzemwiemy, bocznych obrońców, taka taktyka moze byc zabójcza. Ale to tylko moje zdanie i oczywiście doceniam pomysł Fabregasa na dziewiątce, z resztą w tamtym sezonie, podczas absencji Leo, działało to bez zarzutu. Pozdrawiam.
0
Ale oni mają spędzić noc jutro, czyli po meczu, więc nie bedzie to miało wpływu na grę. A poza tym, jak mecz skończy sie o 23 to myśle ze taka nocna podróż jest bardziej niebezpieczna i męcząca niż jedna noc w hotelu.
0
Według mnie trochę to komplikujesz. Co mu daje wzrost na pozycji FAŁSZYWEJ dziewiątki? Rozegranie, przegląd pola, ok jasne że tak, ale multum asyst? Iniesta w tamtym sezonie często grał na pozycji lewego skrzydła i miał najwiecej asyst w lidze, z tego co pamietam. Ta pozycja musi (kiedy nie ma Messiego) ściągać obrońców, żeby dać miejsce skrzydlowym i wchodzącym w pole karne pomocnikom. Przypatrz sie co zrobił Messi kiedy Xavi strzelił gola z Levante, kiedy to obrońcy go pokryli, bo myśleli że podanie jest do niego. Myśle, że to co powiedziałem, oczywiście Cesc jest w stanie zapewnić, ale najlepiej Neymar i Sanchez, przez swoją szybkość, zwinnosc i pomysłowość. Poza tym Neymar ma podobna cechę (jak to ktoś już napisał) co Messi, Iniesta i Sanchez, a konkretnie, gra instynktownie i jego zadania na boisku, podobnie do pozostałych wymienionych, są bardziej ogólne. W każdym razie nie bede sie jeszcze bardziej rozpisywał. Różnimy sie opiniami, choć przyznaje, że Cesc w obecnej formie, na tej pozycji rownież jest bardzo groźny.
0
Oczywiście, o tym nie wspomniałem, a jest to prawda. Mea Culpa.
0
Na pewno odpada sprzedaż. Jego talent może wystrzelić bardziej niż sie tego spodziewamy. Pomyślcie, jak grał kiedy debiutował w pierwszym zespole i ile miał lat. Ma wielką fantazje, technikę. Wypożyczenie pomogłoby mu. Jednak mimo wszystko wątpię że dostanie jeszcze szanse w Barcelonie. W ofensywie jest tzw. paka. Messi nie do ruszenia, Neymar który powoli wchodzi do zespołu na staje jako ważny element, Sanchez, który przy wzrostowi tendencji jego formy może być rownież nie do ruszenia, Tello który poziomem przeskoczył już Cuence, Pedro ulubieniec zarządu, do tego ogrywajaca sie w Anglii wielka perełka La Masii, Deulofeu i Rafinha, dla którego niestety za rok czy dwa tez miejsca (na tę chwilę) nie widzę. Do tego inna perełka i przyszły (wg mnie) ważny zawodnik pierwszego zespołu, czyli Jean Marie Dongou.
0
Pomysł bardzo słuszny. Powtarzam po raz n-ty, nie potrzebujemy na gwałt lidera obrony, kogoś kto z miejsca dostanie miejsce w wyjściowej 11. Potrzebujemy dodatkowej alternatywy, zmiennika którego nie będziemy bać sie wystawiać, nie to co Bartra. Zdrowy Puyol, Mascherano i Pique w formie i dodatkowy, młody i perspektywiczny gracz i obrona na prawdę jest dość dobrze obsadzona. Do tych nazwisk dodałbym jeszcze Dorię, którym Barça była zainteresowana, ale z tych którzy tu są wypisani i których mecze możemy podziwiać wyróżniłbym kilka punktów : piłka portugalska od lat jest na dobrym poziomie i maja dobre szkolenie młodzieży, a Reyes to jeden z tych wyjątkowych defensywnych talentów, Podobnie piłka Holenderska, a szczególnie De Vrij i jeden z moich faworytów, Rekik. Lyon jak dla mnie nie jest na tyle wielka marką, żeby ufać po nazwie zespołu, ale defensywę mają, powiedzmy, niezłą a zawodnik młody, może coś osiągnie (Umtiti). O Nastasiciu chyba tylko możemy marzyć, ale raczej najbardziej sprawdzona i doświadczona obok Van Rhijna opcja. Generalnie lista sie może podobać, ale o kilku sie nie wypowiadam, bo za mało mam wiedzy. Pozdrawiam.
0
Czy ta pierwsza wypowiedź nie jest z presezonu? Bardzo dobrze powiedział, bo narazie liderem nie będzie, ale w przypadku kontuzji najlepszego gracza, trzeba szukać najlepszej alternatywy. Ja mimo wszystko liczę na wyjściowy skład.
0
A czytać umiemy? Gdzie Montoya?
0
Moim zdaniem Tata da odpocząć kluczowym zawodnikom, takim jak Busquets, Iniesta czy Alba, szczególnie po tym co ostatnio pokazali. Ponadto, nie po to Roberto dostał powołanie, żeby mecz obejrzeć z ławki. Liczę też na Fabregasa w środku pola, z tego co widziałem, Tata nie chce wystawiać go z pozycji Messiego. I jeszcze mam nadzieję na Tello od pierwszej minuty, Martino ma do niego zaufanie, co pokazał w presezonowych wypowiedziach i w meczach. Jak dla mnie skład powinien wyglądać następująco :
Valdes; Alves, Pique, Mascherano, Adriano; Song, Fabregas, Roberto; Alexis, Neymar, Tello.
Dobry mecz, żeby pokazać starej gwardii, że nikt nie jest niezastąpiony, i że ich miejsce w podstawowej jedenastce słabnie. Może to ich zmotywuje, bo mecz nie jest tak trudny, żeby nie zaryzykować.
0
Z troszkę innej beczki. AS podaje, że Atletico chce sprowadzić Eriksena i Alderwierelda z Ajaxu. To by było wzmocnienie, mam nadzieje, że do tego nie dojdzie. Szczególnie, że bardzo chciałem Eriksena w Barcelonie.
0
Dodałbym wyrównanie ocen Pedro i Messiego, bo piach grali taki sam, tylko na innych sektorakpch boiska. Do tego podciagnalbym ocenę Pique, bo oprócz utraty gola, był bardzo zaangażowany i solidny. I na koniec ocena Alby powinna ulec znaczej obniżce, szczególnie jeśli Alves ma 5.5, to Jordi nie był tylko 'kapkę' gorszy.
0
Sory maleńki, ale marna z Ciebie kopia Mikiego. Szukaj innego idola!
0
Tu nie chodzi o zwolnienie, a raczej nadanie nowego stanowiska w klubie. Zwolnienie to ostateczność, a Roury nie zwolnią przez wdzięczność.
0
Ta motywacja. Może innych też nią zarazi! Nie wiem jak wam, ale mi taka postawa trochę przypomina Puyola. :) Oby wrócił jak najszybciej, bo trudne mecze przed nami i nie mówię tu tylko o najbliższych dwóch.
0
Właściwie to bramkarz 2 sezonów, co przy jego wieku nie jest złym osiągnięciem. Courtois tez jest bramkarzem dwóch sezonów, na przykład.
0
I uważasz, że w trakcie spłacania wielkiego długu i w sytuacji kiedy karierę kończy drugi bramkarz, to kupowanie starego, rownież niedługo kończącego karierę bramkarza, czyli notabene za rok kupujemy kolejnego i być może za 2-3 lata kolejnego (pieniądze widzę nie są dla Ciebie wartością), który tyle samo o stylu Barçy wie co ponad 10 lat młodszy, bardzo utalentowany kolega po fachu, jest dobrym pomysłem, tak? To jest dla Ciebie odpowiednia inwestycja? Czyli mamy już starego, a za rok kupujemy dodatkowo młodego. To nie lepiej zrobić odwrotnie, żeby ten młody miał czas sie dopasować, bo kariera przed nim? Oj kolego...Żelazna logika.
0
12. Cesc - facet wszedł z ławki i zaczął ciągnąć zespół. Miał masę świetnych zagran i jedyne czego mu brakowało to uderzenia, a dla was on jest na poziomie Alvesa. Moze faktycznie nie ma jakichś bajecznych statystyk, ale o te 0.5 mu podciagnijcie bo 6.0 aż w oczy kłuje.
13. Neymar - zgoda
Moze tym razem, po tak dokładnym uzasadnieniu wezmiecie pod uwagę moje zdanie.
0
1. Valdes - jestem w stanie sie zgodzić.
2. Alves - ja rozumiem, że asysta i w ogóle, ale 14 strat i jego wina przy straconym golu i ocena o 0.5 wyższa od mimo wszystko całkiem solidnego Pique? Nie moze tak być. Obrońca to obrońca i nawet jeśli zaliczył asyste, to jeśli nic w obronie nie zrobił, miał tyle strat i gol padł z jego winy to taka ocena jest zawyżona. Ja dałbym mu max. 5.0
3. Pique - Jak już mówiłem, mimo wszystko dość solidny, starający sie przynajmniej. I aż tak od Mascherano nie dostawał. Jeśli on ma 5.5, a Iniesta 5.0 to coś jest nie tak. Obrona w tym meczu wcale nie była najgorsza. Dałbym mu 6.0.
4. Mascherano - tu sie zgodzę
5. Alba - Dawał sie prowokować i sam prowokowal. Do tego dał nam popis aktorski na który już sie nie dało patrzeć. A potem mówią o Barçy, że drużyna aktorów i bab. Dodatkowo tyle strat.... Oj źle z nim. Nie zasłużył na ocenę 5.0, moze na 4.0 albo niżej.
6. Busquets - mimo jego gry na granicy wyrzucenia z boiska dawał dużo w dominacji środka pola i o tym chyba zapomnieliscie. Troszkę bym pociągnął.
7. Xavi - Wrócił Generał z końcówki tamtego sezonu. Brak pomysu, wszystko za wolne... Zagrał gorzej niż lepiej więc i ocena powinna byc poniżej wyjściowej, ale niewiele, za sympatie :D
8. Iniesta - tragedia. Jeśli dla was wystarcza dwa pozytywne zagrania, żeby zapomnieć o całym tragicznie zaufanym meczu i wystawiacie ocenę średnia to nie mam pytań. Zagrał jeden z najgorszych jego meczów jakie widziałem. Beznadzieja. 3.0 jak dla mnie.
9. Sanchez - zgoda
10. Messi - zgoda
11. Pedro - na pewno nie był gorszy od Iniesty, ale to nie znaczy, że powinien mieć dobrą ocenę. 4.0 maksymalnie.
0
No i dobrze, że na trening, bo wczorajszy test pokazał, że w optymalnej formie nie są jeszcze, to zasuwać trzeba, jak sie o tryplet chce grać.
0
Oj Alex powinien mieć wiecej szans, ale nie tylko, żeby Sergio odpoczął. Song to świetny gracz dający nam wiele możliwości gry bardziej fizycznej. Jest trochę podobny do Keity. A poza tym, niech Busquets poczuje trochę oddechu Songa na plecach, bo zbyt pewny wyjściowego składu jest i motywacji do gry mu moze niedługo zabraknąć. To samo tyczy sie Xaviego, Iniesty, Pique i Pedro. Kilka meczów, i to nie z ogorkami, na ławce i na boisku młodzi to może sie zmotywują i każdemu to na dobre wyjdzie.
0
174 albo 175 cm.
0
O kurde. :O do statniej chwili nie byłem pewny czy jest gol.
0
No i bardzo słusznie. Ostatnio Fabregas grał cały mecz więc jak tu wejdzie z ławki to obrażać sie nie moze, a nie wiadomo jak mecz sie potoczy, moze nie trzeba bedzie go wprowadzać. Szkoda tylko, ze na miejsce które było dla S. Roberto wszedł Dos Santos. :(
0
Wielkich rotacji raczej nie bedzie, na pewno nie w pierwszym meczu. Spodziewam sie minimalnie zmienionego standardu
Valdes
Alves - Mascherano - Pique - Alba
Fabregas - Busquets - Iniesta
Alexis - Messi - Pedro
No bo jak inaczej? ;) Neymar pewnie w drugiej połowie wejdzie, moze Xavi. Normalka. Rotacji i zaskoczeń to bym sie spodziewał w drugim meczu, jeśli ten wygramy.
0
Mam nadzieje, że to tylko kurtuazja wobec aktualnego klubu. Jak sie o niego 2 lata starać bedą to moze doceni i przyjdzie do nas ;) Mam nadzieje, bo to wyjątkowy talent. Już mi sie podoba przyszła Barça ; Bagnack, Grimaldo, Suarez, Torres, Deulofeu, Dongou. Tylko pozazdrościć. :)
0
Absurd. Ale co sie dziwić, Mundo Deportivo.