Pianoguy
Dołączył/a: czerwiec 2013
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Chłopak ma 18 lat, jeszcze podrośnie. Nie zdziwie sie jak finalnie będzie miał ok. 185-189 cm wzrostu.
0
Przecież to sie mija z celem. Jak możesz mówić o meczach o stawkę i przy presji wyniku, jeśli równocześnie doradzasz wystawianie ich z ławki, na ostatnie minuty, ze słabymi rywalami, przy bardzo korzystnym wyniku, na swoim stadionie? To niech już grają regularnie w lidze adelante i minuty zbierają. Poza tym, Sergi Roberto, Montoya, Tello, Bagnack? To zawodnicy, którzy bez większych problemów radzą sobie z rywalami średniej klasy, więc czemu nie mogą z takimi grać np. całego meczu. Uzupełnić skład doświadczonymi zawodnikami, którzy ich pokierują, dadzą uwagi, pokażą to i owo, a w razie potrzeby, zawsze są zawodnicy wysokiej klasy, którzy mogą pociągnąć sami zespół, jak Alba, Busquets, Iniesta czy Messi, dla których cieżko nawet zmienników znaleźć. To ma sens. To o czym Ty mówiłeś, to to samo, jak traktowali przez cały ostatni sezon Bartrę, Thiago i Tello o Montoyi nie wspominając.
0
Miki na pewno trolluje, nie widzę innej możliwości.
0
Jeśli kupią klasowego stopera i będą dawać szansę Bartrze i Bagnackowi w latwiejszych meczach...? Po krótkim zastanowieniu, czemu nie. Już tak wiele nam nie daje. Aczkolwiek wątpię, że w tym sezonie.
0
Chłopak ma zapał do grania. Nawet jak miał trudniejszy okres, potrafił sie zmotywować. Takich zawodników od zawsze Barça potrzebowała. Wszyscy mówią o zawodnikach takich jak Bartra, Martinez, Varane, Mangala itd. A ja mówię, skoro potrzebujemy stopera, kupmy doświadczonego, bo akurat Barça nie musi inwestować w młodych, zdolnych. Ma ich wiecej niż ktokolwiek inny. Jeśli tak młody zawodnik już przebywa i gra w pierwszym zespole, to mam nadzieje, że jego rozwój czeka wyjątkowy wystrzał. Najprawdopodobniej będziemy oglądać walkę o pierwszy zespół między Bartrą i Bagnackiem, bo raczej nie będzie miejsca dla obu.
0
Za wszelką cenę nie chciałem właśnie ukazać tej typowej krytykanckiej polaczkowatości, bo oczywiście są plusy tego tekstu. Forma, przemyślenia itd. to wszystko na plus, jednak chciałem zwrócić uwagę, na rzeczy które mnie osobiście raziły, a nikogo innego nie musiały. Możliwe, że powinienem zrobić to delikatniej, ale po sposobie pisania widzę, że jesteś na tyle inteligentną osobą, żeby nie potraktować mojego komentarza jako osobistego ataku. Spodziewam się rownież, że jeszcze coś w przyszłości napiszesz, wiec mam nadzieje, że moje obiektywne (tak mi się wydaje) zdanie będzie Ci pomocne. I jeszcze raz przepraszam, bo jawna krytyka zawsze jest krępująca. Pozdrawiam :)
0
Przepraszam jeśli urażę, ale zupełnie nie podoba mi się ten tekst. Jest jak krótkie, niestety nieprofesjonalne, nieścisłe streszczenie sezonu dla osoby, która go nie śledziła. Najbardziej raziło mnie kilka ważnych kwestii, które zostały tu poruszone. Przekręcony transfer Songa (miał być zastępca Keity, a stoperem w wyjątkowych sytuacjach. Przed sezonem nikt nie spodziewał się, że Puyola praktycznie na boisku nie będzie). Do tego błędna opinia dotycząca obrony. Kto powiedział, że obrońców ma być 4? Połowa włoskich drużyn gra 3 obrońcami, a system gry Barcelony opierał się na defesywie zaczynającej się od pomocy i wg mojej opinii, to to było powodem tak złej gry obronnej. Ponadto bardzo nietrafnie i właśnie odrobine amatorsko niedopatrzone zostało rozdzielenie minut, które pod koniec sezonu wymuszone było przez kontuzje kluczowych zawodników (Messi, Puyol, Xavi, Busquets itd.). Ostatnią rzeczą, ktora mi nie pasowała był fragment o zaufaniu dla Vilanovy. Wg mnie na zaufanie trzeba zasłużyć, a to chyba wystarczający komentarz. Reszta felietonu to jak dla mnie oczywiste oczywistosci. Jeszcze raz przepraszam za krytykę, mam nadzieje, że była konstruktywna. :)
0
Ciekawy człowiek. Ja jestem dobrej myśli. Ile to jest świetnych nieodkrytych osobowości. A on już na swój sposób odkryty jest. Real też o niego zabiegał, więc chyba nie jest zły. Taktyczne pomysły ma fajne, a jak wyznaje piłkarski Bieslanizm to mi sie bardzo podoba, bo ja jego zdanie podzielam. Jeśli zapanuje nad szatnią, to może być strzał w dziesiątkę. Tylko sie transferem obrońcy stresuje. I mam nadzieje, że pomocnika ściągnie. Może Eriksen...eh, marzenie...
0
Proszę, Bielsa... Niestety Heynckes niemożliwy, a prowadził Bayern podobnie do Barçy...
0
To już chyba wolę Rubiego. Doświadczenie podobne, ale Rubi coś ze słabym klubem osiągnął, a Enrique z niezłym nic. Nie mówię, że nie lubię Eneique, ale na ta chwile to może być asystent. Potrzeba kogoś z doświadczeniem, pomysłem, zmyslem, ikrą, kogoś kto potrafi zmotywować, a czy Luis to w Romie udowodnił?
0
Raczej wątpię. Rosell chyba nie chcialby powrotu do początków z projektu Laporty. Poza tym musiałby prawdopodobnie zbyt wiele pozmieniać. To jest jeszcze model Guardioli, który Rijkaarda zastapił i wprowadził wiele zmian. Mnie sie to nie widzi. Poza tym, czy Rijkaard by podołał? Nie wiem, nie mam zdania, w każdym razie wątpię.
0
Ja chyba najbardziej chciałbym dwóch niemożliwych, Guardiole lub Cruyffa. Z wiadomych względów. Obaj maja genialny zmysł trenerski. Z tym że jakby Cruyff był trenerem, mogła by byc wojna w szatni, bo ma zwolenników i przeciwników. Poza tym, sam był przeciwko Neymarowi i Messiemu w Barcelonie, więc nie wiadomo co mógłby zrobić. A poza tym, tak jak już wspominałem, jest w konflikcie w z Rosellem. Więc chyba z tych wszystkich możliwych opcji, moim możliwym marzeniem jest Bielsa.
0
Zerwali negocjacje
0
Czemu się nie spełni? W takiej sytuacji jedna z rozsądniejszych opcji. Poza tym, nie muszą nic uzgadniać z żadnym klubem, bo jeśli Bielsa bedzie chciał "opiekować sie" Barcą, to nic nie stoi na przeszkodzie, chyba że Rosell.
0
A propos nowego trenera Barcelony ; W internecie pojawiła sie lista kandydatów na następcę Vilanovy. Są to m.in. : Rubi, Villas-Boas, Luis Enrique, De Boer, Bielsa, Laudrup, Klopp, Cruyff, Wenger, Heynckes, Capello, Maradona, czy nawet Puyol i Guardiola. O ile o ostatnich 2 ( moze 3 ) raczej nie warto rozmawiać, co myślicie o reszcie. Wg mnie Rubi raczej nie zostanie pierwszym trenerem. Został zakontraktowany, żeby wzmocnić sztab, jeśli zostanie trenerem bedzie pusta dziura, która cieżko bedzie załatać. Wenger nie odejdzie z Arsenalu, a Klopp z Borussii. Heynckes jest na emeryturze, a Capello zwyczajnie nie pasuje. Wystarczy przypomnieć sobie w jaki sposób prowadził Real. Barca potrzebuje trenera który dostosuje sie do filozofii. De Boer raczej nie zostawi teraz Ajaxu, który tak powoli buduje na silna drużynę. Natomisat o ile Laudrup był dobrym graczem (z reszta Barcy) i trenerem z potencjałem, to jednak to trochę na Barce za mało. Cruyff jest w wielkim konflikcie z Rosellem więc raczej tez odpada. Zostaje Luis Enrique, Marcelo Bielsa i Andre Villas-Boas. I zaczyna robić sie ciekawie. Luis Enrique wydaje sie ciekawa opcja. Grał i trenował w Barcelonie, zna ją swietnie. Z drugie strony jest Andre Villas-Boas który ma wielki potencjał i jest wielkim sympatykiem Barcelony, a i ma doświadczenie w grze na wysokim poziomie i o stawkę. Na pewno są to świetne kandydatury. Jednak jak dla mnie Marcelo Bielsa w tym przypadku jest kandydatem idealnym. Pracował jako trener klubów i reprezentacji. Piął sie powoli po drabince, żeby osiągnąć sukces i dzięki temu jest uważany za jednego z najlepszych trenerów. Był szkoleniowiec Athleticu Bilbao, z którym miał nie małe sukcesy, a zna przez to ligę Hiszpańską. Ma wielka charyzmę. Guardiola sie na nim wzorował. Był dla niego niebezpośrednim mentorem. Za wielu piłkarzy Barcy i jest bezrobotny, na te chwile. Osobiście jestem za Bielsą, a co wy na to?
0
Chyba sobie żarty stroisz. Kamilo ma racje. Barca jest jak rodzina i w takiej chwili, po takim ciosie nie moze jechać na mecz presezonowy. Szczególnie, że presezon jest po to, żeby trener mógł sprawdzić zawodników. Trener, którego. Je mamy, bo dotychczasowy jest śmiertelnie chory. Niby kibice kochają Barcelone, ale czegoś co sie kocha, nie traktuje sie w taki sposob ja wy teraz, w trudnej chwili. Chyba na prawdę nie wiesz co to nowotwór i życzę Ci, żebyś nigdy nie musiał sie dowiedzieć.
0
Jak czytam niektóre komentarze, to jestem przerażony tym, jaka znieczulica ogarnęła społeczeństwo. W takich momentach, nie ważne czy jest ktoś kibicem Barcy (a zwłaszcza kibice Barcy) ludzie powinni odrzucić wszystkie przekonania i poglądy i wspierać człowieka. Może ja tez nie chce go jako trenera, bo uważam, że nie ma charyzmy i pomysłu, ale jakie to ma znaczenie przy ludzkim życiu. Ludzie, nie wiadomo jakie bedą dalsze losy jego choroby, a o tym, że nowotwór jest straszna chorobą, chyba wszyscy wiemy. Na trenera bedzie czas, najważniejsze jest życie. Tito, wracaj do zdrowia!!!
0
To był komentarz do użytkownika DamianMalaca
0
1. Chelsea widzi w Ake'u swoją przyszłość, dlatego dostawał szansy gry mniej wiecej tak jak Bartra u nas. Bruma ma po pierwsze 22 lata, więc na FCB B jest już dość stary, jeśli ma walczyć o pierwsza drużynę, a poza tym właśnie został kupiony przez PSV gdzie prawdopodobnie zostanie filarem obrony. Nastasic jest podstawowym obrońca w Manchesterze City więc próba ściągnięcia go do rezerw ociera sie o kabaret, a Jese Rodriguez właśnie został włączony do 1 drużyny naszego odwiecznego rywala, Realu Madryt, gdzie chce pozostać. Pomysł kupienia zawodników z pierwszych drużyn silnych klubów europejskich do naszych rezerw jest śmieszny, więc proszę, najpierw myśl a potem pisz, żeby nie wychodziły takie właśnie rzeczy.
0
Nie mam pojęcia czemu potrzebny ma byc defensywny pomocnik, ale transfer rezerwowego w postaci Mathieu, oprócz środkowego obrońcy światowej klasy, bardzo popieram. Wtedy mozna wypożyczyć Montoye do ogrania sie i przesunąć Adriano jako zmiennika Alvesa.
0
Jak nie Silva to Luiz, bardzo dobrze, szkoda, ze tyle za niego chcą, ale to było do przewidzenia. Do co pieniędzy, wy sie nie martwcie o długi. Jeśli Barcelona szykuje sie do kupna 2 obrońców (a prawdopodobnie sie szykuje) i zarząd sam mówił, ze plany sie zmieniły i nie ma konkretnych ograniczeń finansowych, to wy w to nie wątpcie. Barcelona obok tych wszystkich szejków i rosyjskich miliarderów jest jedna z najbogatszych instytucji. Spokojnie
0
Żegnaj David. Co do pieniędzy, to jasne, że są śmieszne, ale ludzie, wy chyba nie do końca rozumiecie mechanizm jaki działa w biznesie jakim są transfery. Za rok kończył mu sie kontrakt, miał dużą i jeszcze powiekszajaca sie pensje, nie był w formie, ma 31 lat. Gdybyśmy 10 mln wyciągnęli, to na prawdę moglibyśmy sie cieszyć, ale nikt go nie chciał, więc jak Atletico sie zgłosiło, to trzeba było sie zgodzić, moze trochę potraktować, ale sie zgodzić.
0
A może Leo na starsze lata zmieni pozycje na środek pola i bedziemy mieli świetnego rozgrywającego :D:D
0
No to co panowie, Cesc niech sie przyzwyczaja powoli do roli generała albo Iniesty i stawiajmy dużo duuużo na Sergiego Roberto. I nie zmarnujmy jego rowniez wielkiego talentu. I uważajmy przy Deulofeu i Rafinhi, bo tez mogą byc wielcy, a nie mozna ich tak potraktować jak Thiago. Oni muszą zostać, bo to kwintesencja La Masii, tak jak Thiago, ktorego już niestety straciliśmy.
0
Aklomatyzacja to nie ilość minut, człowieku. Pomyśl przed pisaniem. Ile Bartra zagrał meczów w 1 drużynie? I nie jest zaaklimatyzowany? Tu chodzi o czas spędzony z trenerami, zawodnikami, w mieście, poznanie struktury i pracownikow klubu, a przez 2 sezony spędzili mniej wiecej tyle samo czasu. Piszesz o kontuzji, a kontuzja ma wpływ na formę, a nie aklomatyzacje. O czym my rozmawiamy... Poza tym, przez ten czas Alexis był dużo bardziej przydatny dla zespołu, a Afellay nie mial pewnego miejsca nawet jako rezerwowy. I uważasz, że Giardiola go ściągał, bo w niego nie wierzył? Ściągnął go i sie zawiódł zwyczajnie? Nie ma to jak Polaczki, które od tabunu trenerów lepiej wiedza kto sie nada a kto nie...
0
Aklimatyzacja, wolne żarty. Grał w Barcelonie 2 sezony tak samo jak Alexis. Nie przebił sie, bo nie był wystarczająco dobry i tyle.
0
Kto hejtował ten hejtował. Ja tam go lubię od prezentacji ma Camp Nou i kiedy był w słabej formie, to było mi go zwyczajnie szkoda, bo przegrywał z presją. Ale iskre to on ma i miał zawsze. Może przypomnijcie sobie np. Superpuchar z poprzedniego sezonu. To jest taki zawodnik. Nieprzewidywalny, cholernie szybki, typowy skrzydłowy.
0
Ponadto Alexis ma coś czego nam potrzeba na prawym skrzydle. Szybkość, drybling, element zaskoczenia. To prawda, że ma problem z wykończeniem, ale on nie jest od tego, jeśli to poprawi, to na prawdę będzie zawodnikiem ze światowego topu, czego Ibrahim nigdy nie pokazał i patrząc na jego wiek i podatnosc na kontuzje, pokusze sie o stwierdzenie, że już nie pokaże. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem Afellaya w Barcelonie. Nie pasuje tu. W każdym innym klubie nic do niego nie mam, ale tutaj nie pokazał i nie pokaże nic, bo nie ma dla niego pozycji.
0
Nie wiem kiedy to niby udowodnił przez te bodaj 10 lat grania w Europie. Miał 1 niezły sezon w PSV i potem w Barçy przeciętność. I klapa za klapą co sezon. Sanchez jest od niego młodszy a i tak już coś pokazał. Chociażby w Udinese czy pierwszy sezon w Barçy.
0
No raczej nie powiedziałbym, że lepszy...