Pianoguy
Dołączył/a: czerwiec 2013
2 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Akurat dobrze grający głową jest. I pewny tym bardziej. Świadczy o tym to, że jest liderem defensywy jednej z reprezentacji, która jest faworytem w każdych mistrzostwach w których startują + liderem (nawet bardziej) finalisty Ligi Mistrzów. Przypominam, że Barça odpadła w półfinale, przegrywając w dwumeczu 7-0 z zespołem, z którym oni przegrali 2-1. Także mówienie o tym, że on sie nie nadaje jest trochę nie na miejscu.
0
Marzenie!
0
Pinto ma 38 lat i kończy karierę po tym sezonie.
0
Oj, nie zobaczyłem jeszcze pomysłu z Luizem, który miejsca nie ma, bo gdyby sie dało, to przeszedłby w tym sezonie, wiec nie ma co o nim myśleć. Równie dobrze możemy gadać o Thiago Silvie. A Mirallas i Denis są po prostu za słabi. Damiao ok, ale watpię, zeby godził sie na ławkę.
0
Widzę, że poważnie traktujesz FIFĘ jako wskaźnik umiejętności gracza, a ceny tam podane, jako wiarygodne źródło transferowe. To może po kolei. Skąd pomysł z Marchettim i Patricio? Obaj średniaki i to nie w wieku, który nas na lata ratuje. Sirigu jest nie do wyjścia. PSG kasy nie potrzebuje, a dobrego bramkarza na pewno. Courtois raczej nie odejdzie, a może raczej, nie wypuszczą go, zwłaszcza do Barçy. Rami i Ruiz to w ogóle nie ta liga, bo są to zawodnicy, którzy na ławkę sie nie zgodzą, a grają na niższym poziomie niż obecnie Bartra, więc tego nie rozumiem, choć reszta jest faktycznie ciekawa. Tylko że na Garaya szans nie ma, Agger został drugim kapitanem The Reds i raczej nie widzi mu sie odchodzić, a Vertonghen gra dopiero drugi sezon w Spurs i cena za niego była by bardzo wysoka, a negocjacje z Tottenhamem są bardzo trudne. Kandydatury Lopeza (30-latek, który nigdy nie powalał, do tego niski) i Jonasa (po prostu za słaby) to kompletnie do mnie nie przemawiają. Cardozo jest niby ok, ale nie wiadomo czy zgodziłby sie na role rezerwowego.
0
Wydaje mi się, że 3 sezony, ale moge się mylić.
0
Raczej obstawiam Reine. Nie dość, że wychowanek, to jeszcze dobry duch zespołu. Idealny kandydat na miejsce Pinto, a na początku bardzo trudny rywal dla Ter Stegena.
0
Mam nadzieje, że media skę nie mylą. Fajny zawodnik, pokorny, ale przywódca linii defensywnej. Super! I taki tani do tego. Gęba mi się szczerzy bardziej niż jemu :)))
0
Jak czytam komentarze, to przecieram oczy ze zdumienia. Jaki Villa?! Przecież to zupełnie inny typ zawodnika. Gdzie on wam głową powalczy? Poza tym, jesli miałby pełnić rolę Larssona (nie zgodził się na to), to płacenie mu 11 mln za sezon to słaby żart. Myślimy najpierw, dzieciaki.
0
Po pierwsze, zważaj na słowa, bo troszkę się zapędzasz, a po drugie, Twoja teoria nie ma rąk ani nóg. A w Lidze Mistrzów Montoya? Do stycznia nic nie bedzie grał, a potem na najważniejsze mecze sezonu do pierwszego składu? A pamiętasz może Bartrę w meczu z Bayernem?
0
Zuñiga nie mógłby grać u nas w Lidze Mistrzów, tak jak Alves w Napoli, więc to bardzo, bardzo głupie i mało prawdopodobne.
0
Alves ma półtora roku kontraktu, a Zuniga jest w bardzo dobrym wieku. Montoya, nie będzie dostawał szans w Barçy, więc można go wypożyczyć, a na przedłużenie kontraktu z Alvesem bym sie nie nastawial, więc za 1,5 roku mamy Zunige i Montoyę. Ja bym sie zastanowił.
0
Jeśli kupią dwóch stoperów (np. Vergini + Balanta) i oddadzą Montoyę na wypożyczenie, przy czym conajmniej jeden stoper musiałby trafić w zimę, żeby się zaadaptować się w zespole, a Bartra dostawał by szanse, żeby nabrać doświadczenia, to w sumie jest to oferta warta przemyślenia. Javier nie jest nominalnym stoperem, jest niski, a w lecie będzie miał 30 lat, co oznacza, że młody nie jest, ale zabiera minuty młodym. To trochę bardziej przyszłościowe myślenie, choć oczywiście ryzykowne. Ja osobiście jestem za postawieniem na Bartre, tak jak kiedyś na innych młodych zawodników. Ja bym sie zastanowił, do stycznia, bądź lata jeszcze dużo czasu.
0
Muszę przyznać, że odkąd pamietam, bardzo podobała mi się jego gra. Może czasami zachowanie nie, natomiast był on konstruktorem sukcesu Realu Madryt. Wystarczy spojrzeć, jak Real kuleje, mimo że na miejsce Ozila jest rownież świetny Isco. Jednak, Ozil miał coś takiego w swojej grze, że nawet jesli pod względem technicznym czy fizycznym byli od niego lepsi, to przegląd pola, kreatywność i spokój jaki wprowadzał do zespołu często sprawiały wrażenie, że to on jest najlepszy na boisku. Przypomnijmy sobie chociażby jego grę w rewanżowym meczu ligowym, z Barceloną na Caml Nou, w sezonie 2011/12, bajka. Bardzo żałowałem, że przeszedł do Realu. Czy dostawałem minuty? Myśle, że mimo wszystko tak. Z Ozilem w formie rywalizować może chyba tylko Iniesta w formie, szczególnie, że to prawie ta sama pozycja. Moim wielkim marzeniem byłoby zobaczyć go w naszych barwach, szczególnie, że sam kiedyś wypowiadał się, że chciałby tu grać i że jest to jego ulubiony zespół (parafraza, nie cytat). Ma dopiero 25 lat, więc jeszcze dużo czasu przed nim, ale niestety, raczej mojemu marzeniu nie będzie dane się spełnić, bowiem wątpię w chęć sprzedania go, przez Arsenal. Cóż, pozostaje marzyć.
0
Przecież on rzucił tą liczbą dla podniesienia właściwej ceny. Mają problemy finansowe, a ten zawodnik nie jest wart połowy tej ceny, myślicie, że będą się targować o 15 mln? Wezmą każdą dobrą obiektywnie cenę, jak np. 5 milionów. Nie wyobrażam sobie płacenia za niego aż tyle, mimo, że jestem zwolennikiem tego transferu, bo chłopak ma wielki potencjał, a o jego umiejętnościach jak na swój wiek, mozna pisać osobny felieton. Najchętniej zobaczyłbym go na rok w Barçy B i Verginiego, jako zmiennika w pierwszym zespole.
0
Ter Stegen i zamiast Pinto, De Gea... Coś się chyba pomyliło. Jak dla mnie idealnym wyjściem będzie sprowadzenie Reiny i Ter Stegena/De Gei/Rulliego/Courtoisa. Będzie 1 młody, który od razu lub w niedalekiej przyszłości miałby zając miejsce w pierwszym składzie i Reina, zmiennik idealny, bo w wieku jeszcze niezłym, dobry bramkarz, wychowanek, Hiszpan więc kłopotu adaptacji by nie było, a i ponoć jest dobrym duchem szatni jak Pinto, więc same plusy. A ze względu na doświadczenie, przez jakiś czas mógłby piastować miejsce w pierwszym składzie.
0
Ciekawy wydaje się wątek napastników. Jeśli mam być szczery, nie do końca widzę w przyszłości skład z Alexisem, Pedro, a nawet Tello i Rafinhą. Myślę, że już na tą chwilę są poniżej oczekiwań, a kiedy Neymar na stałe wpasuje się w pierwszy skład i Deulofeu dorośnie, to może być im jeszcze ciężej. Oczywiście wielu z was pewnie zlinczuje mnie za Alexisa, ale apeluję o szerszy pogląd, po raz kolejny. Wiecej udowodnił na minus niż plus w okresie swojej kariery w Barcelonie, dlatego jestem trochę sceptykiem, choć go lubię. O ile pierwszych dwóch kandydatów wydaje się być bardzo dobrą ofertą dla Barcelony (do której dorzuciłbym Kevina Mendeza, którym rzekomo Barça jest zainteresowana) + ewentualny "Larsson", który ma się zjawić, o tyle młodzi zawodnicy w canterze (np. Dongou i Sanabria) przesądzają sprawę roku lub ewentualnego jej braku w zespole, wymienionych wcześniej zawodników. Dziękuje za uwagę. :)
0
Wiadomym jest, że w rynek południowoamerykański trzeba inwestować, bo jest to, jak historia pokazała, ogromna kopalnia talentów. Ale spokojnie, to nie znaczy, że trzeba kupować każdego zawodnika, który tam się sprawdza. Napiszę moją opinię, choć przyznaje się, że dużej części nigdy na oczy nie widziałem.
1. Nie widzę sensu inwestowania w bramkarza, który ma 25 lat i na pewno do pierwszego składu szybko nie wejdzie, bo potrzebujemy jeszcze drugiego, doświadczonego. Najprawdopodobniej będzie to Reina, więc najchętniej inwestowałbym w młodych. Na tej stronie padło już nazwisko 'Rulli', więc pytam : Czemu nie? Skoro i tak drugi ma być doświadczony, a w wieku 25 lat mamy Masipa? Z linii obrony biorę pod uwagę tylko Balante, jako przyszłość, bo jesli mamy na dziurawą obronę kupić 25-latka, to chyba nie po to, żeby był 3 czy 4 obrońcą. Puyol najprawdopodobniej kończy karierę, Mascherano nie wiadomo ile jeszcze tu zostanie, bo raczej kariery tu nie zakończy, a forma Pique jest nieregularna. O Bartrze nie mówię, bo jesli nie będzie dostawał szans, to pewnie nawet tu nie zostanie. W wieku 25 lat mamy ciekawych zawodników doświadczonych w Europie i nad nimi się zastanówmy. Do listy dodałbym Diego Reyesa. Samo zainteresowanie Porto wystarczy jako rekomendacja, bo to chyba najlepsi skauci w Europie. Szukanie pomocników jest dla mnie trochę bez sensu, ale oddam to w ręce trenera, nie wypowiem się.
0
Nie mówiłem do konkretnych osób, ale jeśli poruszyło Cię to, aby przyznać się publicznie do swojego zdania, to jestem dumny z własnych słów. Miło mi.
0
P.S. Z minusowaniem się liczę, ale i tak pozdrawiam tych, którzy się ze mną nie zgadzają :)
0
A co miałby powiedzieć? Jesli mówi, że czas ma do stycznia, to znaczy, że się nad tym zastanawia. Może nie odejdzie, a może latem. Nie wiadomo. Moim zdaniem, długo tu grać nie będzie. Tu jest taka sama sytuacja jak z Bartrą, o czym już z resztą pisałem. Nie jesteście w stanie wyrobić sobie w miarę obiektywnego i w stu procentach zdania. Patrzycie na zawodnika z perspektywy ostatniego meczu. A z kim były te mecze? Ze średniakami i zespołami ustawionymi defensywnie. Może trochę za bardzo generalizuję, ale z grubsza tak to wygląda. Udowodni coś, jak udowodni. Dla mnie narazie to za mało. Zobaczymy jak spisywać się będzie w kluczowych momentach sezonu. W tamtym, trochę dał ciała, bo kiedy Busquets miał kontuzję, ni było pressingu ani dobrego rozegrania z tyłu. Poczekajmy z opiniami do najważniejszych momentów sezonu. A zdanie, że lepiej wystawiać jego zamiast Sergio, jest jak dla mnie trochę żenujące. 4 trenerów widzi go jako absolutną podstawę zespołu i kwintesencję filozofii gry Barcelony ; Tito, Martino i co najważniejsze legendy Barcelony i reprezentacji Hiszpanii i Realu Madryt czyli Pep Guardiola i Vicente del Bosque. Chyba zapomniało się wam jak gra, kiedy jest w formie, a sadzanie na ławkę formy mu nie poprawi. Nie bądźcie podatni na wpływy głupich mediów i kibiców, którzy nie mają konkretnego zdania. Radzę zastanowić się nad sobą, bo powinniśmy wspierać klub, a nie na każdym kroku szukać problemu. Co będzie to będzie. Pozdrawiam wszystkich.
0
I Maciej Żurawski.
0
Wydawać 50 milionów na Suareza, który albo będzie siedział na ławce albo będzie grał na prawym skrzydle, bo Messiego ze środkowego ataku nie wygoni. GENIUS!
0
Zaskakujecie mnie! Od kiedy Wy nie potrzebujecie młodych zawodników? Widzę na tej stronie hurraoptymizm, spowodowany dobrą grą Bartry. Może i słusznie, ale trochę sprowadzę was na ziemię. Jeszcze niedawno chcieliście go sprzedawać, bo był za słaby na Barcelonę, a to oznacza, że nie potraficie wykrzesać z siebie odrobiny obiektywizmu. Zagrał źle - sprzedać, zagrał dobrze - nie potrzebujemy nikogo innego. Tak się drużyny nie wzmacnia. Oni obserwują go dużo więcej niż Wy, np. na treningach i jeśli twierdzą, że może być potrzebny środkowy obrońca, a szczególnie jeśli twierdzi tak trener, który już udowodnił że zna się na rzeczy, to im zaufajcie, bo mają trochę lepszy pogląd. Dodam jeszcze, że jeśli uważacie, że 1 młody wystarczy, to jesteście w błędzie. Zespół na lata układa się przez lata. Nie wiadomo ile pogra Puyol, nie wiadomo czy Bartra nie zechce odejść, czy nie sprzedadzą Mascherano. W canterze mamy tylko Bagnacka, także lepiej składać młody zespół i zapłacić mało, niż obudzić się z ręką w nocniku i płacić dziesiątki milionów. Wielkie TAK dla transferu młodego obrońcy. Co do napastnika, skoro ma być tylko zmiennikiem, to najlepiej sprowadzić kogoś, kto nie będzie miał problemów z adaptacją, problemów językowych itd. Przecież i tak nie układamy wzrosły wokół niego, nie musi być młody i drogi. Mój typ to Agirretxe. Możecie mnie minusować. Pozdrawiam :)
0
Fajnie! Liczę tylko na wejście Montoi, Roberto i Iniesty. :)
0
Amen!
0
Troszkę zaszkodzi, bo formę, kondycję i zgranie buduje się przez ciągłe granie ze sobą. Żeby być w stanie zagrać pełny mecz, z wymagającym rywalem, obciążający kondycyjnie, to najpierw muszą zagrać kilka łatwiejszych, bo zbyt wypoczęty organizm nie nadaje się do pracy na najwyższych obrotach. Świadczy o tym na przykład rozgrzewka przed meczem czy treningiem. Co nie znaczy, że młodzi mają nie grać, bo też uważam, że jak na razie za mało jest rotacji, ale powoli zaczynają się pojawiać. Teraz kłopotem są kontuzje.
0
Ja jestem zwolennikiem Niemca, choć oczywiście jeśli transfer do skutku nie dojdzie, nie bede płakał.
0
Mourinho woli doświadczonych bramkarzy, a takiego szuka już od okienka jako zmiennika Čecha, a samemu Thibaut podoba się pomysł grania w Barcelonie.
0
No nie wiem czy jest takie pewne. Bardzo dużo mówi sie o bramkarzu z Ameryki Południowej, a o Reinie ucichło. Do tego Masip puka do drzwi pierwszego składu. I dorzucić trzeba realne kandydatury młodych gwiazd jak Courtois czy Ter Stegen, a i Forsterem interesują sie od tamtego roku.