0

Granie na blokadzie/niewyleczona kontuzja, to jedyne wytłumaczenie obecnej dyspozycji fizycznej Lewego. Moja teoria jest taka, że już w listopadzie coś mu się przydarzyło, ale nie chciał leczyć się przed mundialem, więc wziął coś na zastopowanie, aby wyjechać na swój wymarzony turniej, ale niestety, najprawdopodobniej wrócił z niego jeszcze bardziej obolały. Ja pamiętam, jak po czerwonej z Osasuną Robert wspominał, że i tak miał w tym meczu nie grać - czy przypadkiem już wtedy nie umówił się z Xavim, że coś go boli, ale na samym finiszu trzeba było go jednak wystawić?

5

Lewandowski pzyszedł do nierównej drużyny, która dopiero się buduje, a w klubie nie było poważnego napastnika od 2020.

Po 12 latach w Niemczech zmienia ligę na bardziej konkurencyjną i strzela w zespole z jednym skrzydłowym 27 bramek w niecałe 3k minut. Takie są fakty.

1

@Doren01 na Grealisha możesz krzyknąć, posadzić go na ławie, wyeksponować jego kosztem innego piłkarza, np Halaanda, na którego ma grać reszta
Logiczne, że z Messim takie podejście by nie przeszło

0

@Herato w City wszyscy pressują i biegają, to coś, czego Messi nie preferuje

16

@Medium Infantylizm na poziomie 12 latka

8

Ciekawostka: Robert Lewandowski należy do klubu "Nie wstydzę się Jezusa"
Tutaj film z wypowiedzią Roberta sprzed 10 lat na jednym ze zgrupowań kadry.


0

@Nano22 Bez Pedriego i Dembele Barcelona wygrała ostatnio 2-1, a bez Roberta i Christiensena wygrała na wyjeździe 1-0

1

@JordiAlbion Nie, nie po jednym. Stopniowe wracanie po mundialu obserwowałem już w starciach z Sevillą i Vilarreallem, ostatnie mecze z Realem i Elche były potwierdzeniem moich obserwacji. Jestem przekonany, że nasz rodak coś jutro strzeli .

3

Smieszą mnie zapowiedzi o jutrzejszym "meczu przetrwania" z powodu absencji ważnych zawodników. Owsze, brakuje kilku ogniw, ale przecież nie wyjdziemy juniorami. Wraca głodny gry Raphinha, król Robert odzyskał formę, w środku pola Kessie z patentem na Real, do tego Gavi i Roberto (a wiemy, że z Madrytem zawsze dostaje przedziwnego boosta).
Oczekuję gry bez kupy w gaciach, na własnych zasadach i kontroli.

0

Mam nadzieję, że Xavi już na dobre odejdzie od grania na skrzydle bocznym rozgrywającym. Gavi najwięcej daje w środku pola i nie ma sensu rzucać go na boki.
Na lewo Raphinha a na prawo Ferran/Ansu i niech się zmieniają co godzine, aż któryś w końcu zaskoczy.

0

@Messibestplayerintheworld Pewnie, że w porównaniu do pierwszej rudny, Brazylijczyk się poprawił. Tylko to jest nadal 2,5 piłkarza (On i Robert) a potrzeba do ataku trzech takich zawodników (Fatiego i Ferrana liczę jako połówkę). Jeśli Dembele w przyszłym sezonie znowu się rozpadnie na 3 miesiące, to należy mu podziękować. Umiejętności ma bajeczne, tylko co z tego, skoro pokazuje je tylko w połowie rozgrywek, bo reszte czasu spędza w gabinetach lekarskich?

16

Przypominam, że nazywany tu przez niektórych Robert "Drewniakowski", który rzekomo "od mundialu kopie się po czole" jest nie tylko najlepszym strzelcem całej ligi, ale w samej Barcelonie ma najwięcej asyst (w La Lidze wyprzedzają Roberta tylko Griezmann i Merino). Przyznacie, że to przyzwoite statystyki, jak na emeryta, co to mu się piłka ciągle odbija na trzy metry?
Aha, i pamiętajcie - wynik w europejskich pucharach to wina Lewandowskiego, ale już wynik w lidze to zasługa obrony nie do przejścia ;)

3

@tko To się ogólnie nadaje na film holywoodzki - od złamanej nogi i skreślenia przez Legię, gdy spod klubu odebrała go mama, do pobicia rekordu Mullera dobijając w ostatnich sekundach wyplutą przez bramkarza piłkę

3

Żałuję strasznie, że Pedro nie powrócił do Barcelony. Przecież to, co on gra w Lazio to jest kosmos, zwłaszcza, że pomimo 35 lat nadal ma doskonałą motorykę. Do tego świetny drybling, obie nogi, szybkie decyzje.....nic nie stracił na swojej jakości. Przecież on nosem wciąga i Ferrana i Fatiego. Nawet nie czytałem w poprzednie lato jakiejkolwiek plotki i próbach ściągnięcia do z Rzymu. Czemu?

0

@Comentateiro To nie jest wróżenie z fusów, tylko opieranie się na doświadczeniu - młodzi zawsze są bardziej zadziorni na boisku, chcą się pokazać, "wybiegać" świetny kontrakt, podnieść swoje pierwsze trofea itp
Jeśli spojrzysz na piłkę nożną z perspektywy wielkiego biznesu, to tak, jak nowy pracownik, świeżo po studiach, wchodzi do swojej pierwszej firmy. Jego entuzjazm i chęć pokazania się jest nieporównywalnie większa w porównianiu do kogoś z 17 letnim stażem

0

@require Jaki z niego "francuski snajper" skoro to Algierczyk, który nawet hymnu trójkolorowych nie śpiewa?

5

Gaviego i jego zadziorności trzeba bronić na każdym kroku. Z prostej przyczyny - to wiecznie trwać nie będzie. Obecnie to 18 letni chłopak, u którego buzują hormony i często rozemocjonowana głowa w połączeniu z miłością do klubu dają efekty w postaci wślizgów głową, szarpania się z rywalami i doskakiwania do każdej piłki. Cieszmy się tym, że jest w drużynie taki wojownik. Za 4-5 lat, gdy wygra już LM, Ligę i może coś w reprezentacji, a za zgromadzone miliony nakupuje sobie aut i willi, czuję, że spadnie u niego młodzieńczy głód oraz nienasycenie po końcowym gwizdku.

3

@tbas ciekawe, co na to jego "przyjaciel" Depay, który oczerniał go w holenderskiej telewizji, insynuując, że FDJ olewa kadrę

0

@joloskyy Ja się od ponad dekady zastanawiam, jakim cudem w C+ pracuje komentator, który nie potrafi wymawiać literki "r"

6

Mały klub to i małe zasady moralne. A dubletu Robertowi nikt i tak nie zabierze.

0

@Ojciec5tkidzieci dasz linka gdzie tak piszą o braku przyszłej pomocy Niemców?

0

@GeraltzKatalonii Mocno pod formą w przypadku takego zawodnika nadal oznacza ogrom jakości i umiejętności, które może dać i daje w ofensywie. Z Vilarrealem ostatni mecz miał świetny, piękna asysta, rozrzucał piłki na skrzydła, wiązał stoperów, wygrywał pojedynki i stworzył Raphinhi dwie świetne okazje

0

@GeraltzKatalonii Kłamstwo. Po mundialu miał świetne spotkania z Sevillą, Realem czy Villarealem, w których gola nie zdobył, ale był kluczowym zawodnikiem całej ofensywy. To piłkarz kompletny i pojedyńcze słabsze występy niczego nie zmienią, a już na bajkę "kopie się po czole od mundialu" to nie wiem kto sie może nabrać

0

@daniel32778 Robert ma dublet z Athletic, z Vilarreall, z Sociedad, do tego gol i asysta z Realem, oraz nieoceniony wpływ na grę całego zespołu, który dostrzega się dopiero przy analizie rafień innych zawodników, np gdy Roberto czy Kessie strzelają z 12 metra, bo cała linia defensywy rywali jest przyklejona do Lewego.
Trzeba zrozumieć jedną ważną rzecz - nasz rodak to piłkarz legenda i już samą swoją obecnością na boisku wiąże koncentracje sił obrońców, a że w 90% spotkań jest w gazie, to i przekłada się to wszystko na ogólne wyniki Barcelony.

1

@kibic1899 Robert to myśliwy, zrozum to wreszcie. Myśliwy pola karnego. Raz czy dwa komuś może się piłka odbić koślawo w polu karnym i wpaść do siatki, Lewy takich goli strzelił w karierze pewnie z 60, po prostu to ma - decyzje, ustawienie się, przewidywanie, skuteczność. Ma również doskonały strzał z dystansu, uderzenie z krótkiej piłki, doskonałą grę w powietrzu, zmysł do gry kombinacyjnej (popatrz sobie na jego asysty w Barcelonie). Ocenianie go przez pryzmat kilku spotkań, w których miał dołek formy i piłka się od ochraniacza odbiła, jest po prostu śmieszne

8

@Michalekek Ale wiesz, że powtarzasz brednie, sączone przez madryckie kanały, typu out of contex football? Z Interem strzelił dwie, z Realem gol i asysta, ostatnio decydujące zagranie na wagę zwycięskiego gola. W reprezentacji to samo - przez kilka ostatnich słabszych spotkań ludzie zapomnieli, że na barkach Roberta ta kadra weszła do Mundialu w 2018 czy pozniejszym Euro

18

Robert najprawdopodobniej skończy sezon w okolicach 33-36 goli. Jeśli jest to dla kogokolwiek wynik zły, słaby, średni, poniżej oczekiwań (zwłaszcza wobec indolencji skrzydłowych i długiej kontuzji kluczowego z nich) to nie mamy o czym rozmawiać.
Ciekawe, jakie liczby wykręcałby Haaland czy Osimhen mając na bokach Ferrana z Fatim, albo Raphinhię z pierwszej rundy.

4

@Michu94 Robert to piłkarz kluczowy i decyzyjny. Grunt, aby miał na skrzydłach klasowych partnerów, bo inaczej cały blok defensywny rywali koncentruje się na jego osobie

0

@Deviler Patrzę na jego całokształt gry w ofensywie, a nie pojedynczy fart, np jakas obcierka po strzale itp, co często w przypadku napastników zamazuje ich faktyczny występ, z Realem pomimo braku gola był kluczowym zawodnikiem

1

Robert wrócił na dobre do swojej formy. Świetny mecz z Realem okraszony bajeczną piętką, teraz dublet plus rewelacyjna asysta do Ferrana (szkoda, że de Jong nie robi takich przerzutów do Polaka). W czwartek spodziewam się kolejnych popisów w ofensywie naszej gwiazdy, a internetowi frustraci i narzekacze niech się przejdą na spacer

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?