1

@Pnog37 Rewolucja jest potrzebna tym bardziej w takim momencie ale ja w nią nie widzę dlatego szukam jakiegoś sensownego podziału żeby jakkolwiek to wyglądało.

Kuba Wolny czy Kacper Juroszek na pewno wylecą z kadry A. Istnieje prawdopodobieństwo, że nawet wylecą go grup bazowych o ile jeszcze będą takie powoływać ale tutaj właśnie poszedłbym dalej i po prostu wszystkich weteranów, starszych skoczków bez większej formy i większych perspektyw (wiadomo, że w tym wieku ciężko od Kubackiego czy Kota wymagać zwycięstw) umieścił razem, a tych młodszych i najzdolniejszych razem żeby miało to jakiś większy sens w treningu i dobrze trenera.
Nie ma co ukrywać, że starsi szczególnie z charakterem Dawida czy Aleksandra, nawet Kamila choć on kończy karierę zawsze będą mieć jakieś "ale" do trenerów wiekowo im podobnych ale nie będącymi ich kumplem kiedy nie będzie wyników.

Grzegorz Sobczyk to dobra i ciekawa opcja ale na ile realna dla nas tym bardziej, że on współpracuje z Niemcami? Od nas też nie odszedł bez "problemów" dlatego uważam, że to nie będzie aż tak łatwe i mam wrażenie, że on może gdzieś tam po cichu liczyć na pracę z Niemcami.

I właśnie o tym piszę - co jeśli Dawid Kubacki nie będzie już chciał po sezonie pracować z Maciusiakiem? Jak to co? Znowu będą szukać trenera pod weteranów co moim zdaniem będzie głupotą. Trenerów trzeba szukać pod młodszych, Tomasiaka, Joniaka czy Wąska bo to przyszłość.
Dawid Kubacki i cała reszta jeśli ma jakiś problem to dostali trenera, uważam, że mogą z nim zostać, nie pasuje? No to trudno, mieliście wybór. Teraz bierzecie co dajemy albo możecie kończyć karierę. Twardo i zdecydowanie choć wiem, że Adam Małysz tak nie postąpi tym bardziej, że Dawid czy Piotrek to jednak marka i sporo sponsorów przyciągnęli. Kibiców także.

Gdyby to były normalne dni to może ale w tej sytuacji wątpię w skoki za granicą tym bardziej, że co, Dawida by nie wzięli? Raczej nie skakali co już jest totalnym XD i podsumowaniem tego wszystkiego i dlatego tak bardzo cisnę tego Klemensa Joniaka do PŚ. Wiem, że nie jest w formie na punkty, chyba że jakieś malutkie ale tutaj przynajmniej by skakał, a tak? Tak się marnuje kolejny duży talent bo skocznia nie gotowa w środku zimy i to w sytuacji kiedy śniegu nie brakuje. Komedia.
O to mi najbardziej chodzi.

1

@Pawlak1992 Oczywiście znajdą się takie osoby co myślą inaczej i jest to w sumie całkowicie normalne bo nie da się zrobić tak żeby wszyscy myśleli tak samo ale jak zauważyłeś ten tytuł MŚ przekonał wielu, naprawdę wielu ekspertów czy kibiców i - tak mi się wydaje - większość to właśnie Leo Messiego uważa za numer 1 w historii.

To właśnie tym występem na MŚ 2022 przechylił szalę (nie tylko trofeów ale opinii wielu ludzi) na swoją stronę.

I to samo mogłoby się stać z Pepem Guardiolą. Widziałem/słyszałem wiele opinii i to nie tylko porównując go z Fergusonem ale także choćby z Carlo Ancelottim, który ma najwięcej LM.
Taki tytuł MŚ mógłby przechylić szalę na stronę Hiszpana bo myślę że wtedy większość osób jemu przyznała by w takim momencie numer 1 w historii. Nie poszczególne jednostki, a zdecydowana większość.

1

@Pawlak1992 Nigdy nie będzie jednego zdania i nigdy cały świat nie przyzna tytułu numeru 1 jednemu trenerowi ale właśnie, Pep Guardiola obejmując reprezentację i zdobywając z nią jakiś tytuł - najlepiej tytuł MŚ, bardzo wiele osób może przekonać, że to on jest TOP 1 w historii.

Na razie zdania ekspertów i kibiców są mocno podzielone i w sumie nikt nie może mówić, że ma rację lub jej nie ma. Obaj panowie się bronią ale Pep Guardiola ma tą przewagę, że wciąż może swój warsztat udoskonalać, a CV wzbogacać o kolejne trofea.

Mam nadzieję, że Pep Guardiola zdobędzie kiedyś tytuł MŚ.

2

@Lionel_Messi10 "No a tam nie dopisalem bo pisze szybko, chodziło mi ze z rzędu go przebił,"

Zinedine Zidane wygrał 3 razy z rzędu Ligę Mistrzów czym przebił Pepa Guardiolę, jest od niego lepszy?

"Co mnie obchodzi co powiedzial Pep dwa lata temu"

No napisałeś, że nie musi już nic udowodniać i może kończyć karierę więc napisałem ci, a kolega @NeroTFP1 wkleił cytat, że jednak Pep Guardiola ma inne zdanie na ten temat więc jak możesz teraz mówić, że cię to nie obchodzi?

W czym przeszkadza roczna przerwa? Tzn. że po niej nie może objąć reprezentacji?

PS Kończysz ze mną rozmawiać i ciężko ci to idzie.

2

@LeszekFCB XD. Uśmiałem się ale później poszedłem szukać dywanu. Niestety go nie mam.

@Lionel_Messi10 Skoro umiesz czytać ze zrozumieniem to po co mi tluamczysz, że trener klubowy i selekcjoner to dwa różne światy jak ja i wszyscy inni w tym wątku piszą cały czas o czymś innym? Nikt tutaj nie porównuje trenera klubowego do reprezentacyjnego.

Tu o to chodzi, że Pep Guardiola nie spełnił jeszcze wszystkich swoich celów i chce zostać selekcjonerem, a więc to co ty piszesz, że może kończyć karierę to bzdury bo sam Pep jeszcze chce coś udowodnić (nie wiem komu, może sobie?). Jesteś wstanie to pojąć?

6

@Lionel_Messi10 Ja nie umiem czytać ze zrozumieniem bo Pep Guardiola chce (albo chciał) zostać selekcjonerem, a tobie się to nie podoba i tego nie możesz zrozumieć bo chcesz zobaczyć go razem z Leo Messim z Miami? Aha.

"wielu uzytkownikow pisalo o Tobie"

Po pierwsze, co to ma do rzeczy w tej dyskusji?
Po drugie, a o Tobie to nie pisali różnych rzeczy? Nawet w tym wątku większość cię wyjaśniła i wyśmiała, a ty dalej swoje ale ok. Masz do tego prawo.

PS Jakbym się przejmował wszystkim co kto na mnie napisze w internecie to musiałbym się powiesić.

6

@NeroTFP1 Pamiętam właśnie tą wypowiedź. Dzięki za wrzucenie.

Właśnie o to mi chodzi, że Pep Guardiola ma, a przynajmniej jeszcze nie dawno miał jeden cel, a więc zostanie selekcjonerem i prawdopodobnie powalczyć o złote medale ME i MŚ by ukoronować swoją karierę trenerską, a ten wysyła go do Miami zrobić sobie zdjęcie z Messim i zakończyć karierę.

Totalne, prawdziwe, duże XD.

0

@Lionel_Messi10 Mnie nie obchodzi czy był czy będzie selekcjonerem.
Mówił, że chce być czyli widocznie jeszcze chce coś udowodnić, dlaczego chcesz być mądrzejszy od niego?

I przestań co chwilę pisać, że trener klubowy, a selekcjoner to co innego bo ja nie o tym.

0

@Lionel_Messi10 Pep Guardiola mówił kiedyś, że chce zostać selekcjonerem. Jest odklejony?

3

@Lionel_Messi10 Z tego co pamiętam to Pep Guardiola kiedyś mówił, że chce zostać selekcjonerem więc dlaczego uważasz że może kończyć skoro jeszcze nie zrealizował swojego celu?

Co z tego, że jestem trenerem klubowym? Wielu trenerów klubowych zostawało później selekcjonerami z dużymi sukcesami. Co szkodzi jedno drugiemu?

A przykład Vincente del Bosque pokazuje, że można być świetnym w klubie jak i reprezentacji. Jaki z tego morał?

1

@Lionel_Messi10 Patrząc na to, że Pep Guardiola nie ma w CV tytułu Mistrza Świata jako trener to chyba także można uznać, że nie powinien kończyć jeszcze kariery trenerskiej tylko zabrać się za trenowanie reprezentacji Hiszpanii?

Czy w tym przypadku nie ma to już żadnego znaczenia?

5

@Herato Mnie nie dziwią dlatego uważam go za jednego z najlepszych trenerów w historii. To, że był jaki był, często kontrowersyjny to jedno ale czysto sportowo choć często brzydkim stylem był w samym TOP-ie.

0

@Pnog37 Powinnyśmy ale czy Kadra A będzie bez zawodników typu Kubacki, Żyła, Zniszczoł?

Ja wiem co masz na myśli ale ja wątpię że nagle Adam Małysz zrobi rewolucje. Serio nie wiem w co ty wierzysz i jeśli Klemens Joniak nie będzie punktował w PŚ to wątpię w jego przynależność do kadry A. Ty możesz uważać, że tak będzie, ja wątpię bo wiem i widzę jak układane są kadry od lat.

No właśnie - skąd wiesz, że są lepsi? Sobczyk w ogóle to jest pewna opcja czy twoje widzimisię? Bo ja uważam, że dużo jest lepszych opcji ale czy realnych? Wątpię. Mówimy o takich realnych, a z tych realnielszych na dzisiaj nie widziałem żeby Sobczyk miał chęć odchodzić z Bułgarii i wracać do nas.
Wojciech Topór to też zagadka i to że udało mu się z Tomasiakiem nie zmieni tego, że jest zagadką.

To, że kadra A powinna składać się z młodszych skoczków to ja wiem. Powiedz to Adamowi Małyszowi i reszcie. Idąc tokiem ich rozumowania i decyzji nie widzę możliwości w której w kadrze A jest Sarniak czy inny tego typu skoczek. Nawet Klemens Joniak jest mocno wątpliwy dlatego podałem wyżej taką możliwość, że jednak grupa trenuje np. właśnie z Maciusiakiem, a ci drudzy z Toporem żeby nie rozbijać młodszych, że np. Tomasiak jest u Maćka i ten go psuje albo Topór w kadrze A i brakuje mu Joniaka, którego nie dali do kadry A. Wiem, że to też mało możliwe ale uważam, że jest to sensowne tym bardziej w sytuacji kiedy nikt na pewno nie wyrzuci Kubackiego czy Żyły, a nawet Zniszczoła z kadry A i znów będą szukać trenera pod nich zamiast pod młodych. Tutaj jest problem dlatego podałem takie moje rozwiązanie, które jak pisałem wyżej też pewnie jest nami możliwe ale moim zdaniem nie głupie. Jeśli wierzysz, że będą w kadrze A tacy jak Kubacki, Żyła i Zniszczoł i nie będzie to wszystko ustawiane pod nich to gratuluję wiary i podziwiam. Ja za długo oglądam skoki narciarskie i widzę - nawet teraz te wypowiedzi, to wszystko idzie pod weteranów, a młodzi są pomijani.
Nawet w PK jeździ Wolny bez formy, po co? Nie lepiej dać Sarniaka? Prawdopodobnie dużo lepszy by nie był ale niech skacze. To tylko PK, gdzie ma się uczyć?

Popieram powołania najlepszych i tutaj na pewno Maciusiak stara się być fair ale w sytuacji kiedy Dawid Kubacki miał tyle szans w PŚ, a w PK nie był zdecydowanie lepszy od Joniaka i ten sam Joniak w drugim konkursie PK w Engelbergu wygrał rywalizację to uważam, że nic by się nie stało gdyby dostał możliwość startu w PŚ.

Co do treningów kadry B i całej reszty to kompletnie nie wiem co się z nimi dzieje. Jedyne wiem, że skoro Dawid Kubacki miał trenować w Zakopanem ale skocznia nie gotowa to zakładam, że cała reszta też za wiele nie poskakała co jest totalnie śmieszne. Chyba, że byli gdzieś na zgrupowaniu za granicą w co wątpię skoro po PK był sylwester i Nowy Rok, a od tego czasu minęło ledwie kilka dni.

4

@Lionel_Messi10 To, że Pep Guardiola nie musi nic nikomu udowadniać nie oznacza, że ma kończyć karierę.

Niech trenuje jak najdłużej w TOP klubie, a nie marzysz o jego końcu kariery tylko po to żeby poglądach jego wspólne zdjęcia z Leo Messim.

0

Widzę, że nasz polski Triple H pokonał Alexandra Zvereva i wchodzi mocno w 2026 rok także nadzieje zrobione i myślę że na AO pierwsza, maksymalnie druga runda i pojedzie do domu.

1

@directedbyfcb No właśnie Pep Guardiola lubi wydawać pieniądze więc ciężki temat z tym Serie A, a szczególnie z klubami, które naprawdę mają ciężko z kasą. Mimo wszystko nie miałbym nic przeciwko gdyby podążył nieco drogą Carlo Ancelottiego i zdobył tytuł w każdej z TOP 5 lig także chętnie widziałbym Pepa zarówno w Serie A jak i Ligue 1.

2

@Eklerek Dokładnie. Najrozsądniejszym kolejnym krokiem wydaje się reprezentancja Hiszpanii i walka o złoty medal MŚ.

Ja chętnie jeszcze zobaczyłbym Pepa Guardiolę w Serie A ale w barwach AC Milan. Nie wiem czy jest to możliwe ale chciałbym.

Co do Interu Miami to mam wrażenie, że nigdy tam nie trafi do byłoby najlepszym wyjściem z tej sytuacji. To już lepiej objąć Legię Warszawa.

0

@Pnog37 "no bo skoro chcesz zostawić Maciusiaka, to odbieram to jakbyś go bronił"

To ja chcę go zostawić?

Ja tylko zwracam uwagę na to, że obecnie - powtarzam obecnie (kto wie co będzie po sezonie) nie ma za bardzo opcji by taka zmiana miała większy sens, a patrząc na to co się dzieje u nas w PZN to wcale mnie nie zdziwi jeśli zostawią kolegę na stanowisku bez względu na wyniki. To co ja chcę to zupełnie inna historia.

No właśnie wyniki się liczyły wtedy najbardziej. Nie zapominaj, że to o wyniki chodzi i kiedy są, a one były w pierwszym sezonie Thunbichlera to znaczy, że zmiana była trafiona. To co działo się później nijak się ma do niczego bo nikt nie wie co by bo gdyby i zostawienie Doleżala nie oznaczało, że będziemy lepsi, a istniało ryzyko, że będziemy słabsi. Sezon Thunbichlera to są fakty i ciężko z tym dyskutować, co by było z Czechem to gdybanie, a ja wolę fakty niż gdybanie.

Co do zmiany trenera - ja dalej szedł bym w to co chciałem po poprzednim sezonie. I chyba wtedy także @VegetaPolska był za tym pomysłem czyli - kadrze weteranów dać trenera jakiego "chcą", tzn. jeśli nie będzie dobrej opcji na rynku dla całej kadry to nawet jak ten Maciusiak zostanie to nic złego się nie wydarzy ale po warunkiem, że będzie sobie trenował "swoich" - Dawida Kubackiego, Piotrka Żyłę, Kubę Wolnego czy Aleksandra Zniszczoła czy nawet Maćka Kota - to wszystkie nazwiska z pewnym wiekiem, doświadczeniem i problemami. Wątpię żeby na dłuższą metę ktokolwiek im pomógł wejść na najwyższy poziom, a przecież tego wszyscy oczekują. Mają atmosferę, jest fajnie.

Z drugiej strony widziałbym kadrę młodszych skoczków z innym trenerem - nawet Toporem. Kacper Tomasiak, Paweł Wąsek (on może wiekowo bardziej pierwsza grupa ale mam nadzieję, że jeszcze da się z niego dużo wydobyć, a Maciusiak raczej tego nie zrobi), Klemens Joniak, Adam Niżnik czy kolejny młodzi.
Chodzi mi o to, że jeśli połączymy kadry, a więc zrobimy kadrę A i tam będzie większość weteranów "emerytów" i jeden Kacper Tomasiak z posypanym Pawłem Wąskiem to nie widzę za bardzo możliwości żeby taki Topór sobie z nimi poradził, a więc w takiej sytuacji musiałby być to ktoś zza granicy, ktoś z nazwiskiem, marką i świetnym warsztatem by kiedy trzeba "utemperować" to "utemperuje" każdego. Czy Topór to zrobi ze starszą gwardią? Wątpię. Wejdą mi na głowę i tyle.

W tej sytuacji (czyli kadra A z pomysłu wyżej) zostawienie takiego Joniaka czy nawet Niżnika, który zrobił jakiś postęp za Topora, innemu trenerowi (a pewnie byłby to "Miętus czy inny Biegun lub znów "jakiś" wynalazek z Czech jak to było z Żidkiem) mogłoby oznaczać kolejne stracone talenty i znów taki Klemens Joniak zamiast się rozwijać mógłby zacząć się cofać.

Koniec końców sytuacja trudna dlatego pytałem o opcje - nie dlatego że bronię Maciusiaka tylko dlatego że mając tyłu weteranów tym bardziej po aferze z Thunbichlerem wiem, że nie da się połączyć tego w ten sposób żeby każdy był zadowolony i każdy z każdym trenerem wrócił do formy.

Ja powiem tak, trzeba stawiać na młodych tym bardziej, że mamy potężnego lidera. Kacper Tomasiak, Klemens Joniak i Paweł Wąsek, który młodziutki co prawda nie jest ale nie wierzę, że nagle po roku zapomniał jak się skacze i wierzę, że jeszcze może wrócić choćby do poziomu sprzed roku. Do nich dobierać kolejnych młodych (może Łukaszczyk, Amilkiewicz, Sarniak, Byrski, Niżnik - trochę starszy ale też nie dziadek jeszcze pokażą swój wielki/nieprzeciętny talent), a w razie czego skład uzupełniać wyróżniającymi się weteranami.

Nic nie mam do weteranów i od zawsze jestem za tym aby skakali najlepsi bez względu na wiek ale jeśli Piotrek Żyła czy Dawid Kubacki mają problem z kwalifikacjami to trudno, dać Klemensa Joniaka i niech się uczy, najwyżej też odpadnie w kwalifikacjach ale jeśli będziemy betonować skład weteranami to za 2-3 serio nikt nam nie zostanie bo weterani odejdą, a młodsi zostaną zakiszeni. Oczywiście to też nie oznacza, że mają startować w PŚ bez formy bo to też nic nie da ale dlatego podałem przykład Joniaka bo akurat on gorzej od Kubackiego w PK nie wyglądał, a mimo to jak zwykle został pominięty, a Zakopane nie gotowe do treningów. Niesamowite.

0

@Pnog37 Problem w tym, że ty (chyba) uważasz, że ja bronię Maciusiaka dlatego wymieniasz Wolnego itp. kompletnie nie wiem po co skoro napisałem wyraźnie, że Maciusiak wyników nie ma to znaczy, że nie ma z nikim nawet z tymi, którzy nie startują w PŚ.

Po prostu zastanawiam się nad opcjami i czy rzeczywiście jest jakaś lepsza opcja bardziej realna bo przyjdzie Topór i co? I nic.
Znowu dostanie Kubackiego i Żyłę, nie zrobi z nimi wyników i będzie wyzywany.

Tutaj trzeba po pierwsze odmłodzić kadrę. Z Kubackim czy Żyłą nikt już specjalnie niczego nie zrobi. Kot zresztą też, ty się zachwycasz jego powrotem ale ja dalej będę uważał, że takie wyniki które osiąga to nie jest jakiś mega sukces trenera. Oczywiście fajnie, że poszedł krok do przodu ale bądźmy poważni. Jeśli Topór ma być chwalony to trzeba wyników konkretnych jak właśnie Kacper Tomasiak. Oczywiście mimo wszystko dalej zrobił dużo więcej niż Maciusiak.

Co do zwolnienia Doleżala to serio nie chce mi się o to sprzeczać po tak długim czasie.
Teraz łatwo mówić ale w tamtym czasie jeden brązowy medal na IO to była porażka. To, że teraz jest gorzej nie oznacza, że wtedy to był jakiś potężny sukces. Doleżal w swoim ostatnim sezonie zleciał poziomem mocno i to są fakty - mógł zostać ale wiele osób było mocno zawiedzionych i oczekiwało zmian, a przyjście "cudotwórcy" z Austrii ogłoszono mianem świetnego transferu młodego Austriaka z ichniejszej szkoły i w sumie po pierwszym sezonie nikt nie tęsknił za Doleżalem, a nawet wręcz przeciwnie.

Jeśli dobrze pamiętam to w pierwszym sezonie Thomasa:
złoto MŚ Piotrka Żyły, brąz Dawida Kubackiego.

Do tego 5 i 6 miejsca Dawida i Kamila na skoczni normalnej ze stratą pół metra i niecałego metra do medalu i 4 miejsce Kamila na dużej.

2 miejsce Dawida Kubackiego w TCS, 4 i 5 Piotrka i Kamila.
4 miejsce w PŚ Dawida (i to tylko dlatego że wracał do chorej żony, inaczej byłoby podium), 6 Piotrka i 14 Kamila (wszyscy lepsi niż za ostatniego sezonu Doleżala, a Dawid zanotował najlepszy sezon w karierze w PŚ).

Co by nie mówić zmiana trenera okazała się trafna.
Nie wiadomo co by było gdyby ale wiadomo, że pierwszy sezon Thunbichlera był dużo lepszy od ostatniego sezonu Doleżala, a impreza główna czyli w tym przypadku MŚ wypadły dużo lepiej niż IO, a więc impreza główna za Doleżala.

Koniec końców zmiana była trafna i zupełnie nie rozumiem gdzie ty tutaj widzisz błąd.

To, że później się zaczęło psuć to inna historia. Thomas Thunbichler nie był takim kolegą jak Michał Doleżal, a że nasi byli gwiazdami i w podobnym wieku co Thomas, a także wiek powoli zaczynał dawać o sobie znać to niestety zaczęło się co się zaczęło.

0

@Pnog37 Maciej Maciusiak także wyniki w kadrze B miewał dobre lub bardzo dobre. Już chyba nie pamiętasz jak jego kadra ratowała nam jakiekolwiek sensowne wyniki w PŚ bodajże w sezonie 15/16?

Odbudował wtedy Dawida Kubackiego czy Macieja Kota z czego później mógł skorzystać i ich ulepszyć następny trener czy Stefan Horngacher.

Nie rozumiem po co mnie pytasz o Wolnego, Juroszka czy Zniszczoła.
Przecież ja przyznałem, że Maciej Maciusiak wyników nie ma to po co mam wymianach każdego po kolei skoro to chyba jasne?

Mi tylko o to chodzi jakie są lepsze opcje na rynku trenerskim. Czy w ogóle jakieś są czy mamy dalej się bawić w to co jest teraz. Bo jeśli nie ma to wątpię żeby Adam Małysz go zwolnił. Tylko o to mi chodzi bo to, że bez wyników (póki co ich nie ma) powinien polecieć to jest jasne ale czy w ogóle jest jakaś sensowna propozycja czy znów za rok będzie to samo.

"niż praca z całą kadrą ale po tym co w przeszłości nam dał ciężko go nazwać gorszym od Maciusiaka, po prostu zwolnienie wtedy nie miało sensu"

Ja nie mówię, że Michał Doleżal ogólnie jest gorszy od Macieja Maciusiaka pod względem wyników z naszą kadrą tylko nie wiem czy obecnie znów dałby radę podnieść poziom naszej kadry, ja wątpię. Chyba, że robimy kompletne zmiany.

Druga sprawa to co to znaczy, że zwolnienie Doleżala wtedy nie miało sensu? Przecież wtedy jako kadra zleciliśmy mocno w dół. Ok, wyniki były lepsze niż obecnie ale to byli dużo młodsi zawodnicy niż dzisiaj, a zlot był potężny względem sezonu wcześniejszego.
Nie mów, że w tamtym momencie cię to satysfakcjonowało bo po latach z Horngacherem i Doleżalem nikogo nie satysfakcjonowały wyniki z ostatniego sezonu Czecha.

3 miejsca na podium w całym sezonie (brak zwycięstwa) - sezon wcześniej 20 i odwołany Raw Air.

W PN przegraliśmy z każdym z klasycznego TOP 6 - sezon wcześniej 2 miejsce.

Tutaj spadek był potężny. Oczywiście można było zostawić Czecha ale w tamtym momencie te wyniki to była porażka i wszyscy chcieli zmian bo nasze miejsce było w ścisłej czołówce.

Niestety ale muszę przyznać, że to zwolnienie Doleżala względem wyników z przed ostatniego sezonu i pierwszego za Thunbichlera się broniło.

To, że później Kamil Stoch słabnął i zamarzył sobie własnego trenera, to że później mieliśmy "atmosferoviciów" nie oznacza, że tamto zwolnienie Doleżala się nie broniło.
To tak jakby za rok wyniki były jeszcze gorsze niż obecnie i mówiło by się, że zwolnienie Maciusiaka było bez sensu i można było go zostawić.

1

@NeroTFP1 Oni grają defensywnie. Trzeba to zrozumieć.

1

@blakkudium Potężny Norweg Alexander Sorloth!

2

Do wszystkich fanów i statystyków piłki nożnej.

Przypominam, że w czwartek PSG zagra z Marsylią mecz o Superpuchar Francji i będzie to spotkanie o tzw. sekstet.

1

@adi7adi8 Tam był rykoszet, który zmienił lot piłki. Nie wiem czy czasami nie zmienią na samobója.
Mimo wszystko na teraz to Ousmane Dembele z bramką. Być może leciała w światło bramki.

0

@Pnog37 Większość opcji czyli kto?

Przypominam, że Wojciech Topór ma "tylko" mega talent Kacpra Tomasiaka i niewiele lepszego od kadry A Maćka Kota ale także swoje minusy.
Andrzej Stękała i Tymoteusz Amilkiewicz (czyli kolejny nasz duży talent) są... właśnie gdzie?
Ok, jest jeszcze Klemens Joniak, który też pokazuje dobre skoki ale start w PŚ miał i także bez szału. Co prawda w PK nie zawodzi ale specjalnie lepiej od Dawida Kubackiego nie wyglądał więc też ciężko liczyć, że Joniak w PŚ by punktował.

Michał Doleżal? No wybacz ale jeśli wyniki Kamila Stocha są dla ciebie imponujące to ja nie wiem co na to odpowiedzieć. Możesz uważać, że jest lepszą opcją ale zanim to to przypomnij sobie jak jego kadra zleciała z formą będąc kilka lat młodsza.
Mam uwierzyć, że nagle z emerytów robi mistrzów świata?

Kto więcej?

I tak, wyniki kadry Maciusiaka są fatalne. Nie ma czego pochwalić ani nic ale dlatego pytam jakie są w ogóle opcje - lepsze opcje - bo trenerem zawsze może zostać jakiś Krzysztof Miętus czy inny Krzysztof Biegun ale w czym to są lepsze opcje?

Zrobić zmianę z jednego Maciusiaka na drugiego nie ma problemu ale my chcemy bawić się w coroczne zamiany z nadzieją, że Dawid Kubacki zamiast 30 miejsca będzie zajmował 23 czy chcemy trenera, który zrobi różnicę i znów wrócimy do gry o największe trofea?

0

@Criss18Barca Właśnie ciekaw co robi kadra B bo skoro Zakopane niegotowe to co oni, w bierki grają?

Potem zdziwienie, że nasi bez formy.

Tomasz Pilch i Andrzej Stękała wydają się mocnymi kandydatami żeby po sezonie dołączyć do Kamila Stocha.
Kuba Wolny i Kacper Juroszek myślę że jeszcze pociągną ale powyższa dwójka mocno pracuje na to by skończyć.
Jeszcze Andrzej gdzieś tam się pokazywał ale Tomasz przepadł totalnie.
Mnie zastanawia jeszcze Jan Habdas. Trenuje indywidualnie i nic z tego nie wynika bo gdyby był w jakiejś formie to choćby na FC by pojechał. On także może być bliżej końca bo na dłuższą metę nie widzę tego.

0

@Criss18Barca Tak pamiętam ale w sumie po co go sponsorować skoro nie dość, że bez formy to jeszcze nie skacze?
Co w ogóle się z nim dzieje?

2

Desire Doue!
Trzecia bramka w tym sezonie Ligue 1!

PSG 1-0 Paris FC!

0

@Pnog37 Czy ja wiem? To zależy od opcji, jakieś konkretne są w ogóle?
Tylko serio lepsze, a nie w stylu, że znowu np. Michał Doleżal i tak wkoło.

@Criss18Barca Nie uważam żeby Maciej Maciusiak to był TOP trener zresztą wystarczy popatrzeć na wyniki jego kadry ale na pewno nie ma łatwo mając emerytów i zawodników, którzy wolą tworzyć atmosferę zamiast brać się za robotę.

Co do Zakopanego. Uśmiałem się dzisiaj jak komentator Eurosportu, Igor Błachut powiedział o tym, że Dawid Kubacki miał trenować na Wielkiej Krokwi ale w środku zimy skocznia nie jest gotowa. Totalny dramat tym bardziej, że za tydzień (nawet 5 dni) mamy tam Puchar Świata.

0

@Criss18Barca Kto teraz skacze z Red Bullem na kasku?

Ryoyu Kobayashi, Daniel Tschofenig, Andreas Wellinger, Stephan Embacher na pewno, jeszcze ktoś?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?