0

@Criss18Barca @VegetaPolska Ja się bardziej obawiam co będzie z Kacprem Tomasiakiem po sezonie.

Normalne, że awansuje do kadry A i teraz pytanie - czy Maciej Maciusiak to jest dobry trener dla niego bo Kacper to talent, który może startować z każdym trenerem i będę wyniki czy jednak potrzebuje kogoś lepszego żeby nie zostać zmarnowanym?

Przypominam, że Adam Małysz największe sukcesy odnosił z Apoloniuszem Tajnerem, a Kamil Stoch z Łukaszem Kruczkiem. Obaj TOP trenerami jednak nie byli ani nie są.

25

@maikeru Olewając finanse i wszystko dookoła?

Prosta odpowiedź - Braut Erling Haaland.

2

@Sysia11 @Luciano99 setek nie marnuje. Duma?

0

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w biegach narciarskich po połowie sezonu (w zasadzie lekko ponad bo za nami 14 zawodów plus punkty z TdS, a przed nami "tylko" 13):

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia) - 1294 punkty
2. Harald Oestberg Amundsen (Norwegia) - 1048
3. Mattis Stenshagen (Norwegia) - 924
4. Federico Pellegrino (Włochy) - 720
5. Edvin Anger (Szwecja) - 710
6. Lars Heggen (Norwegia) - 662
7. Emil Iversen (Norwegia ) - 647
8. Andreas Fjorden Ree (Norwegia) - 583
9. Gus Schumacher (USA) - 557
10. Elia Barp (Włochy) - 552
---
94. Dominik Bury (Polska) - 47
126. Maciej Staręga (Polska) - 13
128. Kamil Bury (Polska) - 11

Johannes Hoesflot Klaebo spokojnie zmierza po 6 Kryształową Kulę. Oczywiście jeśli tylko zdrowie pozwoli.
Jeśli uda się Klaebo wygrać KK to zrówna się pod tym względem z Bjoernem Daehlie czyli najbardziej utytułowanym biegaczem w historii w Pucharze Świata.

Polacy niestety wyglądają tragicznie. Narzekamy na różne dyscypliny ale w biegach panów jest tak źle, że nawet nie ma co tutaj za dużo pisać, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że w biegach punktuje 50 zawodników to jeszcze bardziej te wyniki są po prostu śmieszne.
Jedyny który w poprzednim sezonie dawał jakieś nadzieję to Dominik Bury, niestety nie wziął udziału w TdS ale nie zmienia to faktu, że w tym sezonie wygląda bardzo słabo (choć i tak dużo lepiej niż pozostali), a w końcówce poprzedniego sezonu potrafił zająć nawet 11 miejsce w biegu na 10 km pokonując takich jak Simen Hegstad Krueger czy Mattis Stenshagen czyli dzisiejszy zwycięzca etapu i drugiego zawodnika TdS, a także trzeciego w PŚ.

1

@mekston Wtedy co Daniel Andre Tande zawalił to Kamil Stoch wygrał TCS około 35 pkt nad Piotrkiem Żyłą.

Z większą przewagą Kamil Stoch wygrał rok później, blisko 70 pkt przewagi nad drugim Andreasem Wellingerem. Co prawda wtedy też rywale pomogli Kamilowi, pierwszy na pewno to upadek Richarda Freitaga na Bergisel, a to on wówczas walczył z Kamilem najbardziej. Oczywiście nie wina Kamila, że najpierw Tande, a później Freitag nie wytrzymali presji, którą Kamil zniósł świetnie.

Jest to trzecia najwyższa wygrana nad drugim w historii TCS, a pierwsza odkąd mamy przeliczniki za wiatr i belkę.
Domen Prevc w swojej dominacji nawet tego wyniku Kamila najprawdopodobniej nie pobije więc do rekordu Adama Małysza jeszcze dalej.

Tak, Adam Małysz poza tym zwycięstwem miał tylko jedno trzecie miejsce.
Aż 3 razy był na 4 miejscu ale mimo wszystko jest to trochę szokujące, że taki skoczek ma tylko dwa miejsca na podium w TCS patrząc na skalę jego dominacji, szczególnie w PŚ.

5

@Filipem Niektórzy po tym jak dowiedzieli się, że nie zagra Kylian Mbappe już przypisali Realowi 0 punktów więc nic dziwnego, że są mocno zdziwieni i płaczą.

2

"Ren Nikaido (rocznik 2001) drugim w historii skoczkiem urodzonym w XXI wieku ze zwycięstwem w konkursie indywidualnym PŚ.

Pierwszym był Daniel Tschofenig (rocznik 2002).

Stylowo z Telemarkiem"

Stephan Embacher był bliski bycia numerem dwa ale ostatecznie to Ren Nikaido wygrał choć myślę że Stephan Embacher jeszcze nawet w tym sezonie może dołączyć do tej jakże wąskiej grupy.

0

@mekston Mimo wszystko, jakie okoliczności by nie były to wygrać TCS z ponad 100 punktami to jest jakiś kosmos.

Wiadomo, że w "normalnej" walce ciężko taką przewagę zbudować i po prostu musi się wydarzyć coś choćby ala Daniel Andre Tande kiedy walczył z nim Kamil Stoch ale dalej to nie zmienia faktu, że nikt nikomu ani nie kazał psuć skoków ani nic.
Zresztą jeśli dobrze pamiętam to wpadki rywali to jedno ale Adam Małysz choćby w Innsbrucku w 2001 roku po prostu zdeklasował rywali. Pokonał wtedy Janne Ahonena blisko 45 pkt i to nie było tak, że Fin zawalił - on skakał jak wszyscy, to Adam Małysz był na jakimś niemożliwym poziomie.

Inna sprawa, że teraz są punkty za wiatr i belkę, które trochę te wpadki zmniejszają. Wtedy nie było ale z drugiej strony jak trafiłeś źle to też trzeba było więcej odrabiać.

1

@JanneAhonen Tym bardziej, że to jest miejsce dla reprezentacji aż do kolejnych MŚJ. Stephan Embacher w tym momencie i tak się mieści w limicie ale dzięki temu, że jest juniorem zwalnia miejsca z podstawowej kwoty dzięki czemu w PŚ może skakać kolejny choćby Jonas Schuster czy Maximilian Ortner.

I trzeba pamiętać, że Austriacy mają tylu skoczków, że to miejsce w każdej chwili może im się bardzo przydać bo kto wie czy w nowym sezonie choćby Niklas Bachlinger się nie rozwinie do poziomu z poprzedniego lata? Albo Markus Mueller wreszcie wskoczy na wyższy level?

Myślę że w tej sytuacji lepiej stracić weekend w Lahti dla Embachera niż cały kolejny rok mieć jedno miejsce dla reprezentacji mniej tym bardziej w takiej kadrze jaką jest kadra Austrii.

0

@FCBMati10 Ja także nie jestem jakimś fanem Austrii ale akurat Stephana Embachera lubię więc zdania nie zmienię. Do Japończyków nic nie mam i fajnie że choćby Ren zdołał pokonać Domena ale wolałbym Embachera.

@michal26 Pamiętam Janne Ahonena. Martin Hoellwarth niezłego psikusa mu zrobił w Bischofshofen.

0

@Criss18Barca Oczywiście, że może ale on do końca roku kalendarzowego będzie mógł z tego miejsca korzystać nie "zabierając" z podstawowego limitu, a więc Austriacy będą głupi jeśli go nie wyślą.
Inna sprawa gdyby walczył o KK ale umówmy się, nie walczy.

1

@Criss18Barca W Engelbergu lądowaniem zepsuł sobie rekord zwycięstw z rzędu. Inna sprawa, że trenerzy mogli obniżać belkę.

0

@FCBMati10 Stephan Embacher to Austriak ale wielki talent. Kibicuję mu. Oczywiście fajnie, że wygrał Ren Nikaido choć trochę szkoda, że nie Embacher.

@michal26 Tak, tylko ta trójka.

0

@VegetaPolska Moim zdaniem się mylisz.
Idąc tym tropem każdy trener to debil bo mógł dostać łatwe punkty za free.

3

@JanneAhonen Odrobinę szczęścia i junior by miał zwycięstwo.

Zapowiada się świetna walka podczas MŚJ jeśli oczywiście Stephan Embacher się na nie wybierze ale powinien się wybrać bo stawką miejsce na cały sezon w PŚ.

2

@FCBMati10 Bardzo dobrze, że Domen bez czterech zwycięstw. Ren Nikaido jest ok ale szkoda, że Stephan Embacher bez zwycięstwa.

@michal26 Dokładnie, jeśli jest ich 3 to widać, że to wielki wyczyn ale jeśli byłoby ich już 20 to nikt nie będzie się tym emocjonował.

0

Lekko ponad 41 punktów ma Domen Prevc przewagi w TCS nad drugim i trzecim zawodnikiem.

Chyba po rekordzie Adama Małysza (104 pkt), prawda @Criss18Barca ?

0

@VegetaPolska Tylko wtedy pewnie skoczyłby krócej. Dlaczego nie bierzesz tego pod uwagę?

0

Stephan Embacher niestety nie dał rady. Skończy na podium ale znowu zabrakło do zwycięstwa, a kończy też za Domenem. Szkoda.

Pierwsze zwycięstwo w karierze Rena Nikaido!

Kacper Tomasiak na 8 miejscu!

1

Ren Nikaido liderem konkursu!

0

Domen Prevc nowym liderem ale czy wygra? Myślę że to nie jest odległość nie do przeskoczenia choć on skakał już z niższej belki.

1

@VegetaPolska Po co? Przecież wyższych not i tak by nie dostał, a skoczni nie przeskoczył. Jaki w tym sens?

3

Kacper Tomasiak ponownie świetny skok. Oczywiście Stefan Kraft dostałby 19 czy 19,5 ale Polak? I to taki nieznany?

1

@michal26 Na IO nie ma drużynówki. Będą duety.

0

@Criss18Barca 1981 Simon Ammann, a więc 21 lat miał - nieskończone ale jednak.

Thomas Morgenstern w 2006 również miał nieskończone 20 lat ale rocznikowo jak w tym roku Stephan Embacher, który jednak do IO będzie już pełnoprawnym 20-latkiem.

0

@NeroTFP1 Panie @Danny Gaucho trzeba wyjaśnić kolegę.

0

@FcPortoFan1999 Polska to też świat. Chyba

3

Stephan Embacher!

Świetnie skacze ten 20-latek.

Może w tym roku historia podobna do tej z roku 2006?

Wtedy 20 lat (rocznikowo) miał Thomas Morgenstern i został mistrzem olimpijskim.

Czy może to samo zrobić Stephan Embacher?

@July_6_BcN @michal26 @Criss18Barca

1

@NeroTFP1 Kamil Stoch zaczął w Zakopanem i skończy w Zakopanem.

Już za tydzień ostatnie, 40 zwycięstwo Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata.

2

Ren Nikaido rzuca rękawice Domenowi Prevcowi!

Bardzo dobrze, trzeba przerwać passę Słoweńca!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?