Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@michal26 Dlatego właśnie uważam że jeśli sam Afimico Pululu chce odejść i ostatecznie odejdzie to lepiej żeby został w Ekstraklasie nawet grając dla innego zespołu niż miałby opuścić naszą ligę bo odejście z zespołu to jedynie osłabienie Jagiellonii, a odejście z Ekstraklasy to osłabienie całej ligi.
Jeśli Ekstraklasa będzie tracić takich piłkarzy to nigdy nie będzie mocniejsza.
Przykład? Odejście z Pogoni Szczecin króla strzelców poprzedniego sezonu Koulourisa. Oczywiście on poszedł za dużymi pieniędzmi ale liga straciła dużo na odejściu Greka.
Nie lepiej jeśli już musiał odejść z Pogoni to gdyby poszedł do Legii, Lecha czy innego Widzewa? Przynajmniej wzmocniłby inną drużynę co mogłoby przełożyć się na lepszą grę w europejskich pucharach, a nie ma co się oszukiwać Legii napastnika brakuje.
1
102 zwycięstwo Johannesa Hoesflota Klaebo w zawodach PŚ w biegach narciarskich.
Norweg wygrał sprint w ramach 1 etapu TdS.
Kolejne miejsca na podium zajęli jego koledzy z reprezentacji - drugi był 20 letni Lars Heggen notując najlepszy wynik w karierze i pierwsze podium, a trzeci 21 letni Oskar Opstad Vike stając czwarty raz w karierze na podium zawodów PŚ.
Najwyżej z Polaków był Sebastian Bryja zajmując 38 miejsce w eliminacjach sprintu. Polak ustanowił swój rekord życiowy.
0
@Pnog37 Ja jednak postawiłbym na zawodnika w danym momencie w lepszej formie.
Co będzie to nie wiem ale wiem, że Aleksander Zniszczoł zalicza powolny zjazd w PK. Maciej Kot co prawda też nie bryluje ale z ocenami też trzeba poczekać do konkursów TCS.
3
@blakkudium Najważniejsze aby udało się awansować na MŚ, a wtedy będę kombinował żeby obejrzeć każdy mecz reprezentacji Polski.
1
@AlexDark00 Chciałeś porównanie to je dostałeś, a teraz po tym jak się okazało że jest dla ciebie złe to nagle już bramki się nie liczą?
Aha. Idź dalej żyj w swojej bańce, a Robercik zjeżdżający do bazy będzie wyjaśniał twoje głupie teorie.
PS Odklejony to jesteś ty. Chciałeś porównanie, a teraz odwracasz kota ogonem i nie potrafisz przyznać, że Polak ma lepsze statystyki. Typowe.
1
@michal26 A co może zrobić prezes Jagiellonii jak Afimico Pululu kończy się kontrakt?
Wiesz, że będąc wolnym agentem nikt nie może mu nic zabronić?
0
@FcPortoFan1999 Nie napisałem, że jest winny tylko Robert Lewandowski w takiej sytuacji byłby jechany, a Aubameyanga się chwali.
1
@FcPortoFan1999 Jak to? Potężny Pierre Emerick Aubameyang nie uratował Gabonu przed jakimiś "plackami" z Mozambiku?
@mekston @AlexDark00 zobaczcie co się dzieje.
0
@Pnog37 Tylko Timi Zajc, a Aleksander Zniszczoł to jest duża różnica ogólna i obecna.
To może Kuba Wolny i Andrzej Stękała? Też są uważani za lotników.
Co do tego - "jak się trochę ogarnie do tego czasu" - no jak się ogarnie to dlaczego nie?
Ale ja mówię o obecnej sytuacji, a obecnie Zniszczoł się nie nadaje bez względu na to czy Kot się będzie męczył czy nie.
Jeśli chodzi o wyniki Zniszczoła to po pierwsze w PK raczej jest to powolny zjazd. Ok, przesadziłem z ledwo punktami ale zjeżdża coraz niżej zamiast iść w górę, a po drugie czy to w PŚ czy w PK miał robić różnicę na skoczniach lotnych, robił? No chyba nie.
1
@AlexDark00 Etta Eyong gwiazdą? A wiesz, że wcześniej nikt go nie znał? Zresztą nawet granie pod niego jest trudniejsze grając w Levante niż być częścią zespołu jak Alvarez w Atletico. Niezłe głupoty wypisujesz.
Chcesz porównać Roberta Lewandowskiego i Juliana Alvareza?
Jeśli lubisz jak Polak masakruje to ok, sprawdziłem specjalnie dla ciebie.
Robert Lewandowski, 37 lat - 13 meczów, 8 goli, 1 asysta, 668 minut. Gol co 84 minuty.
Julian Alvarez, 25 lat - 18 meczów, 7 goli, 3 asysty, 1324 minuty. Gol co 189 minut.
Julian Alvarez - podstawowy napastnik swojej drużyny. Gwiazdor, lider, najlepsza forma w życiu.
Robert Lewandowski, obecnie rezerwowy, po kontuzji. Dziadek, który powoli zjeżdża do bazy. Jeden z najsłabszych sezonów w karierze od kiedy wszedł na szczyt.
Serio chciałeś to porównanie? Przecież w nim Julian Alvarez wygląda komicznie.
Dziadek Robert Lewandowski zjeżdżający do bazy masakruje Juliana Alvareza grając jeden z najszybszych sezonów w swojej karierze przy jednym z najlepszych Argentyńczyka.
Pięknie pomagasz. Liczę na więcej.
2
@AlexDark00 I co w związku z tym? Ktoś broni Atletico grać ofensywnie? Wydają dużo więcej pieniędzy od Barcy, a non stop są tłumaczeni.
Julian Alvarez jest bardzo dobry ale wciąż nie daje tego co mógłby dawać i żadne tłumaczenie stylem tego nie zmieni.
Ferran Torres swoje za uszami na ale jak widać gorzej od Alvareza nie wygląda, a nawet lepiej.
Napisałabym ci statystyki Etty Eyonga, który gra w jeszcze gorszej drużynie niż Atletico ale szkoda czasu bo i tak z Argentyńczykiem tutaj się nie wygra.
0
@Pnog37 Aleksander Zniszczoł? Nie no bez przesady. Gość już ledwo punktuje w PK, a ty go chcesz na MŚ w lotach? Na dzisiaj wolę tego Kota niż Zniszczoła.
@Criss18Barca Weekend w Zakopanem jest bez sensu przede wszystkim za względu na jeden konkurs indywidualny, a do tego mamy duety, a nie drużynowy więc siłą rzeczy mniejsza liczba skoczków wystartuje. W Zakopanem spodziewam się już pewnych odpuszczeń i tacy Austriacy mogą już odpuszczać choć to też zależy od formy innych - Stephan Embacher i Jonas Schuster mocno atakują. Oczywiście ciężko wyobrazić sobie, że wygryzą z olimpijskiego składu Tschofeniga czy Hoerla ale na dzisiaj wcale od nich nie odstają, a nawet wyglądają lepiej.
Japonia może odpuścić Zakopane tym bardziej, że poniżej mają zawody i siebie ale tutaj też zobaczymy co zrobią bo jednak Ryoyu Kobayashi będzie patrzył w stronę Pucharu Świata. Przy tak mocnym Domenie i jednak dość dużej ilości mamutów to takie odpuszczenie może kosztować Ryoyu KK.
0
@Criss18Barca @Pnog37 A co do limitu to Markus Mueller wraca do Pucharu Świata. Czyżby znów zmienił Manuela Fettnera?
Oczywiście zobaczymy jak będą Austriacy skakać podczas TCS ale bardzo możliwe, że w Zakopanem Mueller skorzysta ze swojego miejsca wywalczonego dzisiaj, a jeśli Schuster i Ortner będą lepsi lub porównywali to znów Widhoelzl pewnie odstawi starszego.
Za to w Sapporo mogą wystartować obaj bo jeśli w takiej formie będzie Daniel Tschofenig czy nawet Jan Hoerl to nie zdziwi mnie jeśli odpuszczą Sapporo. Zresztą może być więcej odpuszczeń.
0
@Criss18Barca Dawid Kubacki miał dzisiaj wszytko na tacy. Powrót do PŚ i powiększenie limitu w PK, a skończyło się jak zwykle.
@Pnog37 Jeśli kadra z PK zostanie na PŚ to jasną sprawą jest to, że będzie tam i Klemens Joniak.
Pytanie tylko czy i kto do Japonii nie poleci.
Co będą to co, którzy będą lecieć na IO? Czy będą to co, którzy będą także na MŚ w lotach? Bo to jednak różnica - na loty pojedzie pewnie piątka, a więc zakładając, że cała obecna piątka z PŚ miałaby nie lecieć do Japonii to wtedy skład z PK. Dawid Kubacki, Klemens Joniak, Aleksander Zniszczoł i jeszcze dwóch. Może Adam Niżnik i Szymon Sarniak? Oczywiście Sarniak musi najpierw zdobyć punkty PK ale na pewno odstawił bym Wolnego. Pytanie tylko co z Krzakiem bo niby gdzieś tam się kręci w okolicach 30-stki ale ja bym jednak zaryzykował z młodszym.
Ciężko mieć tutaj jakieś pretensje do Krzaka bo jednak robi mniej więcej to co może ale dla mnie to mało i szczerze mówiąc pora na Szymona Sarniaka.
1
@Safrani Tym bardziej jeśli byłby to transfer za gotówkę. W tym przypadku tak nie będzie bo Pululu kończy się kontrakt ale jeśli dany piłkarz ma odejść za granicę byleby nie wzmocnił innej drużyny Ekstraklasy to to też jest osłabianie drużyny, a nawet ligi tylko nie osłabia jej (drużyny) inny polski zespół, a zagraniczny.
Poza tym czym więcej dobrych nazwisk w lidze tym większe szanse, że będą te nazwiska przyciągały inne fajne nazwiska. Jeśli wszyscy będą odchodzić to i też liga będzie mniej atrakcyjna i trudniej będzie o lepszych piłkarzy.
@michal26 Ale czy Widzew siłą zabiera Pululu Jagiellonii? No chyba nie.
Sam piłkarz postanowił, że odchodzi to jaka w tym wina Widzewa? Oni po prostu chcą ściągnąć dobrego i przede wszystkim sprawdzonego piłkarza w Ekstraklasie.
Mają go olać bo ktoś uzna, że Widzew osłabia Jagiellonię mimo że sam Afimico Pululu uznał że że odchodzi, a więc tak czy tak odejdzie?
1
@mekston Naprawdę Cristiano Ronaldo w tym roku bez hat tricka?
Tyle bramek na strzelał, że to aż nie do uwierzenia tym bardziej biorąc pod uwagę to gdzie gra.
Pamiętam, że w meczu towarzyskim strzelił hat tricka ale towarzyskie w piłce klubowej są nieoficjalne więc się nie liczy chociaż jeśli nie strzeli w ostatnim meczu to pewnie niektórzy będą to liczyć ale gonić Leo Messiego.
1
@Safrani Najbardziej śmieszy mnie na tej liście Bright Ede. Motor chciał bić rekord transferowy, a zaraz się okaże, że odejdzie za darmo. To nieźle poszaleli z tą sprzedażą ale w sumie od początku wydawało mi się to dziwne. Gość, który nie grał miałby odejść za 11-12 mln euro, a większe gwiazdy Ekstraklasy ciężko mają odejść choćby za 5 mln.
3
@Messibestplayerintheworld Ci socios to jakaś przypadkowa grupa zebranych ludzi z ulicy nie mających pojęcia co to piłka nożna czy o co tutaj chodzi?
1
@LeszekFCB Regres? To już zależy od pensji. Jeśli w Widzewie dostanie świetną ofertę to po co mu zagranica?
Tym bardziej, że przynajmniej ja nie słyszałem o żadnych TOP ofertach, a więc pewnie wiele informacji to wymysł dziennikarzy itd.
Co do Legii to tak, zgadzam się. W tym momencie jednak gra w Legii to większy prestiż i nie rozumiem dlaczego Widzew stawia się dużo wyżej od Legii skoro w tabeli dzieli ich ledwo punkt.
Może sytuacja w Warszawie jest trochę gorsza, może są tam większe wymagania, a co za tym idzie presja ale jeśli tylko Marek Papszun to ogarnie to nie zdziwi mnie nawet walka o tytuł.
@Safrani Ja także nie chciałbym żeby polskie kluby między sobą na wzajem się osłabiali ale jeśli Afimico Pululu i tak ma odejść to już lepiej żeby został w Polsce niż całkowicie opuścił naszą Ekstraklasę. Jest to jednak dość duże nazwisko i szkoda tracić takich piłkarzy.
2
@LAMC_10 Moim zdaniem Leo Messi ma jak najbardziej szanse na Złotą Piłkę przy zagraniu TOP turnieju MŚ i zdobyciem tytułu ale nie ma co się oszukiwać, żadne statystyki z MLS nie będą brane pod uwagę. Tutaj Leo Messi ma jedną szansę - gotuje o wygrywa MŚ i jest w grze bez względu co zrobił w MLS.
Jeśli na MŚ Leo Messi z Argentyną nie wiele zdziała to nawet nie będzie nominowany do Złotej Piłki bo po prostu nie ma znaczenia co osiągnął w lidze kelnerów.
2
@FcPortoFan1999 Dlatego napisałem, że pewnie obawiają się ewentualnego zjazdu zarówno poziomem sportowym jak i finansowym dlatego wolą zostawić Simeone i brać co jest niż podjąć ryzyko ze zmianą trenera.
0
@Pnog37 Daniel Huber to taki kaliber zawodnika, że nie musi startować w FC żeby dostać szansę wyżej. Oczywiście bez odpowiedniej formy nie będzie skakał czy to w PŚ czy PK ale po prostu uważam, że gdyby tą formę miał to dostałby start przynajmniej w PK z urzędu tak jak to najprawdopodobniej dostanie Aschenwald.
Dlatego uważam że Daniel Huber startując w FC nie zyskuje nic bo miejsce wyżej i tak dostanie z urzędu (zaznaczam, że przy odpowiedniej formie), a więc wolałby w tym czasie najprawdopodobniej potrenować niż skakać w FC bo nic ekstra nie zyska. Jedynie może stracić jeśli okaże się piątym Austriakiem.
Co do zdrowia to możesz mieć rację. Sam uważam, że jest to bardzo prawdopodobna opcja bo ciężko mi uwierzyć, że od tak sobie kończy karierę w trakcie sezonu. Coś musiało być na rzeczy.
0
@Pnog37 Ciekawe czy on w ogóle chciał skakać w FIS Cup. Może normalnie się łapał tylko po prostu nie był to jego cel?
Nie zdziwiło by mnie gdyby sam zdecydował, że nie będzie startował w trzeciej lidze bo generalnie nic by mu to nie dało.
Oczywiście niewiadomo. Trzeba poczekać na więcej informacji.
1
@FcPortoFan1999 Diego Simeone wyprowadził ten klub z mega dołka. Weszli na wysoki poziom zarówno w kwestii sportowej jak i finansowej.
Zdobyli kilka cennych trofeów (w zasadzie tylko tej LM brak), mają pewną stabilność i mimo że moim zdaniem wymagania co do nich powinny być większe to jednak poniżej pewnego poziomu nie schodzą przez co nie trafiają im się sezony słabsze np. 10 miejsce w La Liga i brak gry w LM.
Myślę że po prostu odpowiada im to i trochę obawiają się, że odejście Simoene nie tylko nie rozwinie tej drużyny ale zaczną się cofać i tej stabilności zabraknie. Inaczej nie umiem tego wytłumaczyć bo jednak mimo że Simoene to TOP trener to jednak widać, że ciężko będzie im zmienić styl i zacząć grać lepiej, z nowym trenerem mogłoby pójść kolejny krok do przodu ale i z drugiej strony może to wszystko się popsuć i Atletico zatęskni za Diego.
2
@FcPortoFan1999 Pewnie tak ale oni wydają tak duże pieniądze, że powinni bardziej zagrażać Barcelonie i Realowi, a tymczasem są trochę pośmiewiskiem.
Wydawać taką kasę i nawet się nie zbliżyć do jakiegokolwiek pucharu to duża porażka. Przy tak dużych wydawanych pieniądzach, wymagania powinny być dużo większe.
@Dankho94isback Ale wygrali. Poza tym już mniejsza o to czy wygrali - bardziej chodzi o to, że dali sobie tą szanse grając świetnie cały sezon. Oczywiście, ten błąd przez co w 2014 roku Barca nie zdobyła tytułu to jedno ale Atletico dotrzymywali im kroku cały sezon. Teraz głównie na początku sezonu są blisko, czym dalej w las tym więcej tracą przez co po prostu na dłuższą metę się nie liczą.
3
@urbipl Atletico to jest jakiś dramat z tymi wydawanymi pieniędzmi. Wydaje się, że ściągają coraz lepszych piłkarzy - przede wszystkim droższych, a wyniki mają gorsze niż wtedy kiedy nie wydawali tak dużych kwot i nie mieli tak mocnych nazwisk.
Były czasy kiedy grali w finałach LM, zdobywali tytuł mistrza Hiszpanii, a teraz? Teraz mimo że wydają masę kasy to o obu tych rzeczach mogą co najwyżej pomarzyć.
0
@Pnog37 Pewnie tak ale zawsze jest coś za coś. Tutaj na kontuzji Hubera skorzystał Maximilian Ortner, który jednak w tym momencie na ten moment mocno cieniuje ale faktem jest, że w dużej mierze skorzystał na nieszczęściu kolegi.
Co do Hubera to podejrzewam, że po prostu skacze katastrofalnie, a być może znów na jakieś problemy zdrowotne i zdecydował to zakończyć.
Szkoda, że nie dokończył sezonu ale widocznie musi być serio słabo skoro robi to w takim momencie.
Ciekawe ile wytrzyma Phillip Aschenwald. On z tego co pamiętam ma dostać szansę startu w PK w styczniu. Zobaczymy czy on będzie dłużej walczył o powrót czy najdalej po sezonie pójdzie drogą Hubera.
2
@Criss18Barca Szczerze mówiąc to spodziewałem się tego. Może nie w tym momencie ale jednak liczyłem się z tym, że jeśli nic ciekawego nie zwojuje w trakcie sezonu to po sezonie Daniel Huber odstawi narty na kołek.
Jak widać zrobił to dużo szybciej, czy słusznie? Ciężko powiedzieć. Jakoś bardzo wiekowy nie jest ale z drugiej strony młodziutki też nie, a w Austrii takich talentów pełno.
@Pnog37 Bardzo dużo pecha miał Daniel Huber. Kiedy wszedł na poziom maksymalnie wysoki to skończył się sezon, a później kiedy miał startować w kolejnym sezonie PŚ to dostał kontuzji i musiał się wycofać. Co było dalej to już wiadomo skoro kończy karierę.
Pytanie czy gdyby nie te kontuzje to on byłby np. zamiast Tschofeniga z PŚ i TCS? Myślę że papiery miał na coś dużego.
Jeden z większych pechowców ostatnich lat. Chyba tylko Kanneth Gangnes z takich bardziej liczących się skoczków miał więcej pecha od Austriaka.
6
@Kgorecki2500 Gus Polinski - prawdziwy GOAT Kevina samego w domu.
2
@Gibbon_FCB Chyba Kevin sam w domu bo cały czas się łudzę, że wreszcie o nim nie zapomną, a nie chciałbym tego przegapić.