0

Komentarz usunięty

21

Kacper Tomasiak zdobył w tym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich po 11 konkursach już 202 punkty.

Jest to naprawdę bardzo dobry wynik tym bardziej patrząc na wiek Kacpra (20 stycznia skończy dopiero 19 lat) i etap sezonu.

11 konkursów, 10 konkursów z punktami, najwyższe miejsce - 5 (dwukrotnie).

202 punkty to już wynik lepszy od najlepszego wyniku punktowego pojedynczego sezonu PŚ takich zawodników jak Robert Mateja (190 pkt), Krzysztof Biegun (144), Klemens Murańka (141) czy Krzysztof Miętus (103).

Następni w kolejce do pokonania są tacy jak: Jan Ziobro (312 pkt), Jakub Wolny (328), Stefan Hula (431) czy Andrzej Stękała (473).
Tutaj trzeba jeszcze poczekać ale na pewno nie są to wyniki nie do nieosiągnięcia przez Kacpra Tomasiaka w tym sezonie.

@Criss18Barca @Pnog37 @July_6_BcN @tadzik447 @VegetaPolska @mordini123 @Almogaver @mekston @Sysia11 @APTAPT

1

@Criss18Barca Bardzo dobry skład. Osobiście widziałbym nawet Klemensa Joniaka zamiast Macieja Kota ale generalnie nie ma się do czego przyczepić.

Najzabawniejsze jest to, że Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł będą robić teraz atmosferę w PK gdzie spotkają się z Thomasem Thunbichlerem.

Skład na PK w Engelbergu jeszcze podany nie jest ale najprawdopodobniej będzie taki: Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Klemens Joniak, Adam Niżnik, Jarosław Krzak no chyba, że Jakub Wolny jest już zdrowy i poprawił formę to może znaleźć się za Niżnika lub Krzaka.

2

@mekston Nie tylko oni bo i ja także. Mimo wszystko chciałbym żeby rekord bramek w jednym sezonie Bundesligi dalej był u Polaka Potężnego Robercika Lewandowskiego.

0

@Xxxbarca4ever Z tym dużo słabiej to przesadziłem ale skok rzeczywiście trochę słabszy. Oczywiście warunki trudne ale choćby Jonas Schuster, który był tuż za nim przynajmniej według przeliczników miał trudniejsze.

Mimo wszystko świetny wynik. Miałem lekki niedosyt od razu po skoku ale na teraz, na chłodno widzę wielkie postępy i Kacpra. Jest świetnie.

2

FC Barcelona zwycięstwem kończy rok 2025, a Kacper Tomasiak w ostatnim konkursie przed świętami (bo w tym roku jeszcze mają Oberstdorf) zajmuje 5 miejsce.

Bardzo udany dzień.

1

Ryoyu Kobayashi przerywa passę Domena Prevca i wygrywa konkurs PŚ w skokach narciarskich w Engelbergu!

Trzecie miejsce zajął król treningów i kwalifikacji - Felix Hoffmann.

Kacper Tomasiak na świetnym 5 miejscu!
Paweł Wąsek na 13, Kamil Stoch 18, a Maciej Kot 27.

2

Znowu Kacper Tomasiak w drugiej serii dużo słabiej. Niby miejsce i tak będzie bardzo dobre bo w TOP 6 ale apetyt był dużo większy.

0

Lamine Yamal 7 bramek i 7 asyst w tym sezonie La Liga.

Wydaje się, że wynik z poprzedniego sezonu pobije - 9 bramek i 13 asyst.

Pierwsze double double w karierze coraz bliżej.

0

Domen Prevc i Phillip Raimund liderami po pierwszej serii konkursu PŚ w skokach narciarskich w Engelbergu!

Kacper Tomasiak na 4 miejscu! Paweł Wąsek na 10 miejscu.
Kamil Stoch 21 miejsce, a Maciej Kot 27.

Nie wiadomo czy będzie druga seria ale na ten moment godzina wyznaczona.

3

@Commando Znając życie to po wejściu Roberta Lewandowskiego to nagle przestaną dośrodkowywać.

1

@Rupert_Haubica Przecież takie faule mogą zdarzyć się w każdym meczu, w każdej chwili i na każdym piłkarzu. Może każdego zdjąć?

0

@Barceloniarz987 Dlaczego?

0

Czerwona kartka dla pajaca.
Oby tylko Lamine Yamal wyszedł z tego bez szwanku.

0

Świetny skok Kacpra Tomasiaka!
2 miejsce 0,1 pkt za Forfangiem.

0

Co zrobił Alejandro Blade?

0

Na skoczni w Engelbergu robi się loteria czego moim zdaniem nie do końca uwzględniają przeliczniki.

Piotrek Żyła odpada z rywalizacji po pierwszej serii ale żeby nie było, że bronię jego wyniku to nawet Jason Colby, który ostatnio skacze bardzo dobrze, a wczoraj był na 7 miejscu został wciśnięty w zeskok i skończył niemal na końcu stawki.

Kamil Stoch lepiej. Na pewno będzie w drugiej serii (jeśli w ogóle ona się odbędzie), pytanie na ile to wystarczy.

0

@Xxxbarca4ever TOP 10?

Może TOP 20 bym się zgodził ale na pewno nie TOP 10.
TOP 15? Ciężko powiedzieć.

Mimo wszystko powiem jeszcze raz - to nie weterani są problemem, a brak młodych. Tutaj trzeba szukać problemu. Gdyby byli młodzi to żaden Dawid Kubacki czy inny Maciej Kot nie startowali by w PŚ.

0

@Xxxbarca4ever Pytanie źle skierowane. Ja tego nie wiem.

Ja tylko mówię, że on w marcu skończy 36 lat, a ty prawdopodobnie traktujesz go jakby kończył ze 30.

To, że zrobił akcje to jedno, to że się ośmieszył to drugie ale to, że wieku nie oszuka to trzecie.

0

@Filipem I jaki masz z tym problem?
Mecz Barcy, a ty tutaj siedzisz i czytasz komentarze? Aha.

0

Dobry skok Pawła Wąska. Nowy lider konkurs i moim zdaniem pewne punkty.
Paweł jednak w grze o wyjazd na TCS.

Maciej Kot dużo słabiej. On będzie miał dzisiaj trudniej z punktami, a co za tym idzie wyjazd na TCS zagrożony.

Dawid Kubacki najgorzej. Po prostu tragicznie. Dla mnie on skacze coraz gorzej po względnie niezłym początku sezonu.

0

Najśmieszniejsze jest to, że Transfermarkt zaliczy w tej akcji bramkę i asystę Raphinhi.

0

Raphinha! Barcelona 1-0 z Villarrealem!

0

@Xxxbarca4ever Dawid Kubacki w marcu skończy 36 lat więc nie do końca rozumiem jakie masz oczekiwania co do niego.

Oczywiście, że trochę się ośmieszyli ze Zniszczołem ale dalej nie zmienia to faktu, że Kubacki to już emeryt/weteran swoje najlepsze lata ma już za sobą. Zaryzykuję, że nawet jeśli Widhoelzl czy Hrgota, a więc trenerzy najlepszych reprezentacji zostali by razem trenerami naszej kadry to za wiele więcej z weteranów by nie wycisnęli. Oni po prostu już się "wyskakali".

Aleksander Zniszczoł oczywiście jest młodszy - w tym momencie rocznikowo 31 lat, a więc powinien skakać dużo lepiej ale on się zafiksował i zamiast trenować i szukać błędów i siebie do poprawy to wolał gadać bzdury.

0

@Xxxbarca4ever Tak naprawdę to ciężko tutaj liczyć na zdecydowaną poprawę wśród tych weteranów.

Nie wiem, może ty liczyłeś, że nagle magicznie 35-40 latki zaczną wygrywać zawody PŚ ale obawiam się, że tak to nie działa i tutaj w dużej mierze nie jest problemem tylko trener (nie mówię, że Maciusiak jest jakimś świetnym trenerem) ale również materiał ludzki. Niestety wieku się nie oszuka i tutaj po prostu trzeba zmian, trzeba młodych ale jeśli nie za bardzo są młodzi są to co zrobić?

Popatrz na Thomasa Thunbichlera, ok wyszło mu bardzo fajnie z Pawłem Wąskiem ale z każdym innym z sezonu na sezon było coraz gorzej.
Poza Pawłem, żadnego młodszego skoczka także nie wprowadził na stałe do PŚ, a miał w swojej kadrze choćby Kacpra Juroszka.

3

@norbi77 Można tylko żałować, że tak późno trafił do Barcelony i że w 2003 roku kiedy najbardziej zasłużył to nie dostał Złotej Piłki.

Thierry Henry moim zdaniem mimo wszystko jest bardzo niedocenianym piłkarzem. Zdecydowanie zbyt nisko stawia się go w hierarchii najlepszych w historii.

0

@Xxxbarca4ever Nie do końca się z tym zgodzę. Oczywiście Paweł Wąsek stracił dużo na braku Thomasa ale z drugiej strony on także stracił przy zmianach więc to też nie jest tak, że popsuł go Maciej Maciusiak, a z Thomasem byłby liderem PŚ.

Cała reszta to była już równa pochyła i nawet jeśli Thunbichler dalej byłby trenerem to ani Zniszczoł, ani Kubacki, ani tym bardziej Wolny nie skakali by lepiej.

Co do Thomasa Thunbichlera to polecam popatrzeć na wyniki jego kadry w Pucharze Kontynentalnym i nawet w Pucharze Świata. Rozumiem, że utalentowany trener ale nie do końca rozumiem ten jego fenomen i ten ciągły "płacz" za nim.

0

@Xxxbarca4ever Akurat Kamil Stoch i Piotrek Żyła mają niepodważalną pozycję do wyjazdu na TCS. Oczywiście, ich forma jest delikatnie mówiąc mocno średnia ale dalej to jest TOP 3 w naszej reprezentacji.
Kacper Tomasiak to nawet nie muszę mówić. Lider w tym momencie.

Zostają dwa miejsca, wydaje się, że Paweł Wąsek powoli odpada. Dawid Kubacki i Maciej Kot w teorii najbliżej wyjazdu na TCS ale w tej formie obu po prostu zaryzykował bym z Klemensem Joniakiem. Niestety szanse na to małe ale mimo wszystko wolę oglądać Joniaka niż męczarnie tej dwójki. Chociaż jeden z nich - najlepiej Dawid Kubacki niech idzie na trening lub do PK, tam z Aleksandrem Zniszczołem zrobią atmosferę i spotkają się z Thomasem Thunbichlerem.

2

Felix Hoffmann wygrywa kwalifikacje przed drugim konkursem PŚ w skokach narciarskich w Engelbergu.

Kacper Tomasiak zajął świetne 3 miejsce!
Wszyscy Polacy z awansem.
Start konkursu o godzinie 16.00.

2

@Kasy Przecież @Luciano99 nie skacze po alkohol. On ma od tego ludzi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?