Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@tbas U mnie z rana trochę popadało ale w zasadzie śladu po śniegu już nie ma.
Ślisko praktycznie także już nie jest, a wieje naprawdę konkretnie. Szkoda bo lubię kulig i już szykowałem ekipę do tej zabawy. Niestety póki co wciąż trzeba to odłożyć na inny czas.
0
@tbas Jestem całkowicie wyluzowany. Nawet w mojej poprzedniej odpowiedzi do ciebie, przynajmniej nie widzę niczego co by wskazywało, że jest inaczej.
1
@tbas Wyraziłem tylko swoją opinię. Nigdzie nie napisałem, że mają moją zgodę. Nie wiem skąd takie wnioski.
0
@MessiForeverTheBest Wtedy Real Madryt go testował, a że okazało się trafem w 10-tkę to teraz myślą jak to wprowadzić ale tylko w meczach Realu. Dla całej reszty po staremu.
2
Przeanalizowałem wszystko i jestem na tak dla transferu Oskara Pietuszewskiego do FC Porto.
Oczywiście szkoda żeby Jagiellonia aż tak się osłabiła ale on prędzej czy później odejdzie, a kierunek portugalski wydaje mi się bardzo rozsądny i uważam, że trzeba korzystać z okazji bo nigdy nie wiadomo co będzie za rok czy dwa.
@FcPortoFan1999
1
@LeszekFCB Gumowy interes?
0
Mattis Stenshagen wygrał dzisiaj 2 etap Tour de Ski.
Norweg odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w PŚ w biegach narciarskich.
Mattis Stenshagen na podium wyprzedził swoich kolegów z reprezentacji - Johannesa Hoesflota Klaebo i Emila Iversena.
W klasyfikacji Tour de Ski po dwóch etapach prowadzi Johannes Hoesflot Klaebo 53 sekundy przed Larsem Heggenem i 57 sekund przed Haraldem Oestbergiem Amundsenem.
Dzisiejszy zwycięzca zajmuje 5 miejsce tracąc minutę i sekundę. Norwegów rozdziela Szwed Edvin Anger z 59 sekundową stratą do lidera.
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Johannes Hoesflot Klaebo przed Haraldem Oestbergiem Amundsenem i Mattisem Stenshagenem.
0
@Pnog37 Ja mimo że nie jestem jakimś kibicem Stefana Krafta to mimo wszystko go podziwiam. Tyle lat skacze na wysokim i równym poziomie. W wieku 32 lat (i pół w sumie) pobił rekord punktów w historii PŚ Janne Ahonena, który wydawał się kilka lat temu nie do pobicia, a teraz jako jedyny ma ponad 16 tysięcy i kto wie do jakiej granicy może dobić.
To może być wynik nie do pobicia przez długie lata bo kto? Jedynym takim większym kandydatem na dzisiaj wydaje się Ryoyu Kobayashi ale on też zbliża się do 30-stki.
0
@NeroTFP1 Ebi Smolarek w kadrze zawsze był innym zawodnikiem. To był wysoki poziom i uważam, że w obecnej kadrze byłby jednym z liderów.
Mam wrażenie, że Ebi Smolarek to taki Miroslav Klose w Niemczech. Nie mówię, że w klubach nie potrafili grać czy grali słabo ale jednak kiedy przychodziła gra w reprezentacji wskakiwali poziom lub dwa wyżej.
2
@Pnog37 Oczywiście, że trochę szkoda ale zdecydowanie wolę 3 złota olimpijskie niż większą liczbę punktów ale brak tych medali.
Oczywiście najbardziej szkoda przegranej KK z sezonu 16/17. Tak naprawdę tylko ta KK plus może jeszcze ewentualnie złoto MŚ w lotach 2018 i byłbym w pełni usatysfakcjonowany.
Zresztą to klasyfikacja punktów. Biorąc pod uwagę sukcesy to pierwsza dekada 21 wieku należy do Adama Małysza, a druga do Kamila Stocha.
Łącznie obaj są w TOP 2, a w historii TOP 3.
Oczywiście Stefan Kraft wciąż tutaj może poprawiać swoje wyniki, zarówno punktowe jak i trofea.
1
@michal26 Mimo wszystko zanim odpali to jego strata może być za duża do odrobienia tym bardziej, że w drugiej części sezonu będziemy mieli aż 6 konkursów lotów.
Wygląda to tak, że jeśli Domen do IO będzie tylko powiększał przewagę (około 400 pkt to nie jest niemożliwa przewaga - teraz jest około 250, a Prevc w tej chwili wygląda dużo mocniej choć Ryoyu oczywiście także wygląda dobrze) to później mając tyle lotów nie ma takiej możliwości żeby Prevc przegrał Puchar Świata.
2
@NeroTFP1 Ale przypomniałeś sportowy rok 2008.
Jeszcze tutaj dołożyłbym trochę ale i tak jest tego dużo.
Z tego co wypisałeś to po latach szkoda, że taki kierowca jak Felippe Massa nie zdobył tytułu mistrza świata F1.
1
@mekston Ogólnie tamten okres to chyba TOP 1 w historii dominacji "okresowej". Przecież to była potężna forma i potężne wyniki.
Niestety nie dociągnął do końca sezonu w takiej formie ale ostatecznie i tak wygrał praktycznie wszystko czyli Puchar Świata, Turniej Czterech Skoczni i złoto MŚ.
Jedynie drugi (w sumie to pierwszy) konkurs MŚ skończył "tylko" z brązem ale tam wtedy wygrał Rok Benković, trochę sensacyjnie. Drugi był Jakub Janda, który oczywiście wtedy należał do światowej czołówki ale też raczej nie był numerem jeden do pokonania Janne Ahonena i ogólnie zdobycia dwóch medali MŚ.
1
@mekston Tak, to był Adam Małysz, a przy drugiej próbie Martin Hoellwarth, który nie tylko nie pozwolił Ahonenowi na rekord minimum 7 zwycięstw z rzędu to jeszcze zabrał mu możliwość wygrania czterech konkursów TCS w jednym sezonie i powtórzenia wyczynu Svena Hannawalda.
@michal26 Jeśli chodzi o Puchar Świata to tak ale musiałby bardzo szybko zacząć pokonywać Domena bo strata w PŚ rośnie, Domen wygląda potężnie, a w tym sezonie aż 6 konkursów lotów gdzie po prostu Domen Prevc będzie głównym faworytem.
0
@APTAPT Słoweńcy tak ale Norwegowie mimo że także są świetni na mamutach to jednak muszą jakąś formę prezentować by dobrze tam wyglądać.
Słoweńcy wchodząc praktycznie bez formy i nagle są w czołówce szczególnie Domen Prevc, Timi Zajc i niegdyś Robert Kranjec. Peter Prevc czy Jurij Tepes także ale powyższa trójka wygląda tak jakby nie ważne jaką mają formę, zawsze na mamutach się liczą.
1
@FCBMati10 Tak, patrząc na pojedynczy sezon to dominacja Petera Prevca była jedną z największych w historii.
Zresztą do dzisiaj przetrwały jego rekordy czyli - najwięcej zwycięstw w sezonie, podium w sezonie czy punktów w sezonie, a także największa przewaga nad drugim w klasyfikacji generalnej.
Wygrał dosłownie wszystko, a więc PŚ, TCS, MŚ w lotach, małą KK za loty.
Nic więcej wtedy nie mógł wygrać.
0
@Criss18Barca Najgorsze dla Timiego Zajca jest to, że skończył się dla niego TCS. Oczywiście dalej będzie skakał i walczył ale w całym turnieju nie zajmie wysokiego miejsca.
1
@mordini123 Tak, przypadek Janne Ahonena to w ogóle jakoś kosmos.
Adam Małysz także miał wielkiego pecha choćby w sezonie 2006/07. Mógł wygrać 7 konkursów z rzędu ale wiatr w Oslo go zdmuchnął kiedy pokonywał każdego jak chciał i gdzie chciał.
2
@Zbyszard Adam Małysz na podium z rzędu był "tylko" 6 razy. Dokładnie tak samo jak Kamil Stoch.
Jeśli chodzi o zwycięstwa z rzędu to Adam Małysz miał 5, a Kamil Stoch 4.
0
@Criss18Barca Cene Prevc może nie wyglądał tak mocno jak jego bracia ale także umiejętności i możliwości miał nie małe.
Trochę szkoda, że wolał realizować się w czymś innym bo kto wie co by osiągnął. Pamiętajmy, że kończył karierę będąc na 10 miejscu w PŚ.
2
@Stinger_ Również @Rastafarnianin @APTAPT @michal26 @michaleu i inni.
12
Domen Prevc gdyby nie za daleki skok w drugiej serii w drugim konkursie w Engelbergu to dzisiaj pobiłby rekord i miałby 7 wygranych z rzędu no ale ta 2 pozycja z niedzieli sprzed tygodnia psuje wszystko i z zerwała licznik.
Mimo wszystko dzisiejsze podium Domena Prevca to 9 podium z rzędu. Do rekordu jeszcze trochę brakuje ale kto wie, szanse ma dość duże.
Skoczkowie z największą liczbą miejsc na podium z rzędu w zawodach PŚ:
1. Janne Ahonen (Finlandia) - 13
2. Peter Prevc (Słowenia) - 12
= Halvor Egner Granerud (Norwegia) - 12
4. Dawid Kubacki (Polska) - 10 (dwukrotnie)
= Stefan Kraft (Austria) - 10
6. Matti Nykaenen (Finlandia) - 9
= Gregor Schlierenzauer (Austria) - 9
= Stefan Kraft (Austria) - 9
= Domen Prevc (Słowenia) - 9
Dzisiejsze zwycięstwo Domena Prevca było 15 zwycięstwem w zawodach PŚ i 30 podium.
W klasyfikacji zwycięstw dogonił: Karla Geigera, Kazuyohiego Funakiego, Ernesta Vettoriego czy Primoża Peterkę.
Teraz przed Słoweńcem atak na TOP 20 czyli Matti Hautamaeki (16), Noriaki Kasai (17) i Sven Hannawald z Andreasem Widholzlem (18).
@Criss18Barca @Pnog37 @VegetaPolska @July_6_BcN @tadzik447 @JanneAhonen @mordini123 @mekston @Sysia11 @Almogaver
0
@Pnog37 Jak 3 miejsce po takim skoku?
1
@APTAPT I do końca sezonu 6 konkursów na skoczni mamuciej. Nie chcę mówić, że 100% PŚ dla Domena ale ciężko mi uwierzyć, że nagle tak osłabnie, że ją straci.
Mimo wszystko poczekajmy, zobaczymy.
0
@FCBMati10 Ciężko powiedzieć ale szanse, że Peter Prevc miałby MŚ lub IO byłyby bardzo duże bo jednak wtedy był w genialnej formie.
1
@FCBMati10 Co najlepsze, Domen Prevc może w swoim sezonie życia wygrać więcej niż Peter Prevc ale to też trochę "wina pustego" sezonu 2015/16 kiedy to nie było ani MŚ ani IO.
1
@mekston Dlatego napisałem że trudniej może być właśnie na IO tym bardziej, że w formie jest od początku sezonu i kto wie czy nie złapie wtedy jakiegoś dołku.
Jeśli zdominuje TCS i wiedząc, że do końca sezonu jeszcze sporo lotów gdzie jeszcze powinien zyskać to i PŚ może warto wygrać ale IO to trochę osobna historia.
1
@FCBMati10 W sumie najtrudniej może być z Igrzyskami Olimpijskimi.
Oczywiście nie chcę mówić, że Domen Prevc już wygrał TCS ale jest obecnie w takiej formie, że serio wątpię w to, że nagle z dnia na dzień mocno osłabnie.
MŚ w lotach jeszcze przed IO, a że lotnikiem jest nawet nie mając dużej formy to bardzo mnie zdziwi jeśli nie zdobędzie złota. Oczywiście pomijam jakieś loterie bo one mogą każdego wgnieść w bulę.
Do czasu MŚ w lotach, zakładając, że na TCS będzie dominował to może zrobić taką przewagę w PŚ, że po IO gdzie zresztą będzie większość lotów spokojnie dowiezie KK.
IO to też większa presja i w sumie takie trochę nowe otwarcie. Skaczą dopiero w lutym, a jedna ze skoczni to skocznia normalna gdzie Domen nie musi zyskiwać.
No zobaczymy ale, że ma już MŚ to kto wie co będzie miał w marcu ale tutaj potencjał jest olbrzymi.
0
@Gall Zgadzam się, że jest to mało opłacalne lub w ogóle nie opłacalne ale to nie zmienia faktu, że dzieci z reginów Polski nie mających skoczni nie mają szans by w tym sporcie zaistnieć no chyba, że mają bardzo bogatych rodziców, którzy zechcą spełnić ich zachciankę.
2
@MirusAmisz Ona szuka ojca, a nie dziecka.