0

@Criss18Barca MŚ w lotach to nie Igrzyska Olimpijskie. Poza tym ja nie mówię, że nie odpuści tylko, że nie widzę w tym sensu tym bardziej, że na lotach Domen nawet bez formy skakał świetnie.

0

@Criss18Barca W sumie będąc w takiej formie nie wiem w jakim celu w ogóle odpuszczać Puchar Świata?

Tutaj rozumiem, że chodzi o zmianę strefy czasowej ale jednak to nie junior tylko doświadczony zawodnik.

0

Brawo Roman Koudelka! Wygrywa parę i melduje się w drugiej serii.

0

@michal26 Wiadomo, że są różne sytuacje. Choćby Manuel Fettner to także pewnego rodzaju ewenement ale jednak on te największe sukcesy osiągał głównie dużo po 30-stce.

0

Ryoyu Kobayashi znowu słabsza pierwsza seria, a w drugiej pewnie będzie bomba.
Nie mówię, że źle skoczył ale porównując do Domena to Słoweniec znów mu dołożył.

0

Dawid Kubacki przegrywa parę ale jest trzecim LL. Szkoda, że nie skoczył metr dalej. Wtedy byłby liderem LL i byłby praktycznie pewny awansu, a tak pewnie ostatecznie się nie załapie chociaż tych wyrównanych par dużo nie zostało więc szanse są.

0

@michal26 Tak. Na przykładzie Kamila Stocha widać, że tutaj wiek jest główną przyczyną.
Można coś poprawić i to jest jasne ale na pewno nie byłoby zdecydowanie lepiej. Myślę że tutaj poza trenerem trzeba także młodych zawodników.

0

@michal26 Tylko zapominasz, że Piotrek Żyła od tamtego czasu jest 5 lat starszy. Wszyscy są dużo starsi. Tutaj mam wrażenie, że ciężko wydobyć od nich dużo więcej. Po prostu wiek robi swoje.

0

@michal26 Dawid Kubacki przy podobnym skoku jak w próbnej nie będzie bez szans bo Rok Oblak również jest chimeryczny ale właśnie, też obawiam się, że w najważniejszym momencie Polak odda słabszy skok.
Obym się mylił ale ta DSQ Pawła Wąska mogłaby się na coś przydać, zobaczymy czy Dawid to wykorzysta.

0

@michal26 Jak był trenerem głównym to chciano jego zwolnienia. Zresztą wyniki z sezonu na sezon były coraz słabsze. Wątpię żeby z tymi "emerytami" zrobił jakoś dużo więcej.

1

Kamil Stoch i Maciej Kot. Dwóch już odpadło.
Został nam jeszcze Dawid Kubacki, który jest bardzo niepewny.

Dobrze, że przynajmniej ten Kacper Tomasiak pokazuje dobrą formę. Jedyny, który nie zawodzi. Świetny skok.

1

@michal26 Michał Doleżal i tak po sezonie będzie "bezrobotny". W cudzysłowie bo nie wiem czy zostanie w naszym sztabie czy nie ale jego zawodnik kończy karierę.

1

@July_6_BcN To, że przegrał parę można bo wkalkulować ale tym lądowaniem najprawdopodobniej zabrał sobie miejsce w TOP 5 LL.

0

@Fc112 Za mną to nie przemawia. Gdyby tak obawiać się wszystkiego to po co w ogóle z łóżka wstawać? Przecież też może coś się stać.

Niech Joan Garcia sportowo wywalczy miejsce w składzie reprezentacji Hiszpanii i niech gra. Niech znowu jak w latach 2008-2012 to piłkarze Barcy stanowili o sile Hiszpanii.

0

Mattis Stenshagen wygrywa bieg pod Alpe Cermis!
Drugie miejsce zajął Francuz Jules Lapiere, a trzecie rodak zwycięzcy Emil Iversen.

Klasyfikację Tour de Ski wygrywa Johannes Hoesflot Klaebo.

TOP 6 klasyfikacji Tour de Ski:

1. Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia)
2. Mattis Stenshagen (Norwegia)
3. Harald Oestberg Amundsen (Norwegia)
4. Federico Pellegrino (Włochy)
5. Emil Iversen (Norwegia)
6. Lars Heggen (Norwegia)

Świetny wynik młodego debiutanta Larsa Heggena. Norweg jest lepszym sprinterem ale tutaj poradził sobie naprawdę świetnie. Dzisiejszy bieg ukończył na 29 miejscu ale cały bieg na wysokim 6 miejscu przegrywając z naprawdę uznanymi biegaczami.

Najlepszy Polak, dzisiaj 50 na mecie Sebastian Bryja zajął 54 miejsce w kl. Tour de Ski. Piotr Jarecki zajął 66, a Maciej Staręga 68 miejsce.
Cały TdS ukończyło 68 zawodników, a wystartowało 121.

0

@Fc112 To jest bramkarz. Oczywiście, że kontuzje zdarzają się każdemu ale akurat bramkarze nie odczuwają aż tak zmęczenia jak piłkarze z pola tym bardziej, że akurat w reprezentacji Hiszpanii bramkarze często nie mają wiele roboty podczas meczu, a i większa promocja klubu jeśli ma więcej reprezentantów.

0

@partymaker W reprezentacji nie zawodzi, a dla selekcjonerów to jest najważniejsze, a poza tym to co napisałem wyżej. Beton selekcjonerski i jego własna hierarchia. Nie będzie łatwo wskoczyć Garcii od tak na numer 1 i nie dlatego że nie ma umiejętności czy formy.

1

@Fc112 Granie w reprezentacji to dla większości piłkarzy spełnienie jednego z piłkarskich marzeń, a ja jestem typem człowieka, który lubi oglądać piłkę reprezentacji, a już w szczególności duże turnieje i po prostu dzięki Polakom, piłkarzom Barcy czy piłkarzom, którym kibicuje dużo lepiej mi się to ogląda.

Oczywiście, że Joan Garcia grać nie musi w reprezentacji Hiszpanii ale ja chcę żeby grał.

@Sysia11 Nie napisałem, że nie może go wygryźć tylko, że to będzie trudne. Simon w reprezentacji Hiszpanii zazwyczaj daje świetnie radę. Jest numerem 1 od kilku lat, a selekcjoner de la Fuente stawia na niego gość pewnie. Ma swoją hierarchię i po prostu w reprezentacji działa to trochę inaczej niż w klubach.

Przykład? Reprezentacja Niemiec. Oczywiście Manuela Neuera w prime nie dało się wygryźć ale nawet w słabszej formie czy po kontuzjach kiedy wracał to zawsze Ter Stegen musial mu ustąpić miejsca bez względu na formę ich obu. To jest właśnie ta hierarchia i swego rodzaju beton selekcjonerski.

Jak będzie w tym przypadku to nie wiem ale myślę że Joan Garcia nie wskoczy od tak na numer 1 chyba, że nagle Unai Simon będzie puszczał szmaty w reprezentacji Hiszpanii.

0

@Herato Myślę że powołanie dostanie i jeśli pojedzie na MŚ to pewnie w jakimś sparingu przed turniejem zagra ale czy na samym turnieju? Ciężko powiedzieć choć liczę że tak i ogólnie liczę że Joan Garcia z czasem wygryźli Unaia Simona co będzie oczywiście bardzo trudne ale nie niemożliwe.

1

@Laminedependencia Jeszcze finał Tour de Ski w biegach narciarskich przed konkursem PŚ w skokach narciarskich w Innsbrucku.

Później można już się skupić na Madrycie (x2), a w międzyczasie hit w Premier League, Manchester City z Chelsea.
I oczywiście nie wolno zapominać o Pucharze Narodów Afryki - dzisiaj Kamerun z potężnym Karlem Ettą Eyongiem (i Maroko).

3

Czyli Robercik Lewandowski z 9 bramką w tym sezonie La Liga!

Świetny początek 2026 roku. Teraz powrót do podstawowego składu i zaczynamy grę.

0

Dani Olmo! Wreszcie, teraz utrzymać, zainkasować 3 punkty i zapomnieć o tym meczu.

0

@LeszekFCB Jak połowę? Może interesuje to połowę strony ale poza tobą nie zauważyłem żeby ktokolwiek zastanawiał się co tutaj oglądać - finał Darta czy mecz Barcy?

Oczywiście nie mówię ci co masz oglądać. Oglądaj to co dla ciebie bardziej emocjonujące ale chodzi mi tylko o to, że zainteresowanie dartem przez wiele osób nie oznacza, że wolą to zamiast meczu Barcy.

4

@Kgorecki2500 Zawiesić go na długo i niech ma czas na przemyślenia - czy dalej chce być piłkarzem czy może nie powinien zmienić dyscypliny sportu.

0

@Criss18Barca Skąd ta pewność?

W sumie jakby popatrzeć to po odejściu Stefana Horngachera Polska miała triumfy - m.in. TCS Kamila Stocha i Dawida Kubackiego czy podwójne mistrzostwo świata Piotrka Żyły, a więc "aż" 4 triumfy.

Co wygrał w tym czasie Stefan Horngacher z Niemcami?

Złoto MŚ w lotach z Karlem Geigerem, złoto MŚ z drużyną i Puchar Narodów.

Czy to jest aż tak dużo? Ja bym powiedział, że gdyby to zsumować to w tym czasie wygraliśmy więcej. Oczywiście tutaj u Stefana na plus złota z drużyną, a nie indywidualnościami. U nas mogłoby być więcej indywidualności, a mniej drużyny.

Także czy wybierając drużynę z większym potencjałem wygrał z nią aż tak dużo? Rzekł bym, że nie, a nawet mniej niż Polska w tym czasie.

Na pewno więcej drugich i trzecich miejsc miał Horngacher z Niemcami ale czy było tego aż tak dużo więcej? Nie powiedziałbym.

Poza tym pamiętaj, że Dawid Kubacki swój prime miał po Stefanie, bodajże w sezonie 22/23. Niestety PŚ nie ukończył na końcowym podium bo musiał wracać do chorej żony ale tamten okres Dawida pokazał jakie drzemały w nim możliwości. Drugie miejsce w TCS tylko to potwierdza.

Poza Dawidem po odejściu Stefana swoje życiowe sezony mieli też m.in. Stękała, Zniszczoł czy Wąsek. Wolny także był zawodnikiem z którym można było zrobić dużo więcej.

Chce przez to powiedzieć, że Stefan Horngacher w reprezentacji Niemiec po odejściu od nas nie osiągnął tyle ile mógłby i ile powinien i śmiem twierdzić, że u nas te sukcesy mogłyby być jeszcze większe.
Oczywiście nie chcę mówić, że na pewno tak by było ale mieliśmy materiał na dobre wyniki i nikt mi nie wmówi, że taki Paschke to lepszy materiał na dobrego skoczka niż nasi z Wąskiem na czele. Ostatecznie ind. tylko z Geigera zrobił mistrza, a cała reszta? Oczywiście doceniam jak powrócił Wellingera czy jak ułożył Paschke, a także choćby Markusa walczącego z Ryoyu ale to dla mnie trochę za mało by mówić o trofeach.
U nas takie wyniki moim zdaniem również mógłby osiągnąć - może nie miałby aż tyle drugich i trzecich miejsc ale mogłoby być więcej złotych medali (trofeów).

Koniec końców ciężko to oceniać i porównywać ale z tego co zauważyłem to Stefan Horngacher mimo niezłych i nawet sporych sukcesów wygrał zdecydowanie za mało z Niemcami. Polska choćby wygrała w tym czasie dwa TCS-y, a przecież po to Stefan poszedł do Niemiec i nic mu nie odbieram bo jeszcze szansę na to ma (choć wiemy jaką) ale postawie, że tego celu nie zrealizuje.

@VegetaPolska @July_6_BcN

0

@APTAPT Smar? Poważnie?
Jak to się ma z innymi naszymi zawodnikami? Czy oni smarują czymś innym czy za chwilę kolejne DSQ?

0

@Rastafarnianin Na IO nie za bardzo liczą się miejsca w drugiej serii. Oczywiście lepiej być na 15 miejscu niż 24 ale generalnie poza statystykom niewiele to zmienia.

Na IO liczą się głównie medale, wszystko poza to tylko statystyka.

0

@tadzik447 Robimy ich na luzie. Oczywiście tak już na poważnie to poza Kacprem Tomasiakiem nikt nie będzie faworytem.

0

Domen Prevc trochę bliżej i mógłby nie awansować. Ciekawie by się zrobiło.

1

@July_6_BcN No na pewno w duetach mamy większe szanse niż w klasycznej drużynówce ale nie zmienia to tego, że rywale poza chyba Austrią także na tym zyskują, a już szczególnie Niemcy, Japonia i Słowenia.
Chyba tylko Austria traci prawie pewne złoto bo w duetach różnie może być, a w klasycznej drużynówce nikt nie ma tak mocnej czwórki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?