Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@mekston Erling Haaland po raz 18 w tym sezonie Premier League.
Walka o Złotego Buta pomiędzy Haalandem, a Mbappe i Kane'm będzie trwać do końca sezonu.
0
@Xxxbarca4ever Bardzo na to liczę bo od czasów Tomasza Sikory nie było tak fajnych talentów.
Tutaj mamy Jana Guńkę i Konrada Badacza, którzy pokazują naprawdę dobry bieg i kiedy strzelają czysto spokojnie punktują.
Gorzej to wygląda u Marcina Zawoła, wydaje się, że on się przestał rozwijać.
Na plus także młody 18-letni Grzegorz Galica, który w debiucie zajął 24 miejsce, a więc pokazał, że u niego także są pewne możliwości.
W poprzednim sezonie czasem wyróżniał się także Fabian Suchodolski, w tym gorzej ale on także jest młody więc zobaczymy, na pewno ta grupa wygląda ciekawie i kiedy na pewno nie wszyscy odpalą tak jest nadzieja, że może któryś choć trochę nawiąże w przyszłości do sukcesów Tomasza Sikory.
Najważniejsze, że jest postęp. Na dzisiejszy bieg pościgowy zakwalifikowało się 4 Polaków pierwszy raz od lutego 2005 roku. Co prawda Galica nie wystartował ale sam fakt, że udało się wprowadzić tylu do pościgu świadczy już o tym, że jakiś postęp jest.
2
Johan-Olav Botn wygrywa bieg pościgowy w zawodach PŚ w biathlonie.
Norweg wyprzedził Francuza Emiliena Jacquelina i rodaka Johannesa Dale Skjevdala.
Świetne miejsce zajął Jan Guńka. Polak ruszał z 31 pozycji, a bieg ukończył na 13 lokacie. To nowy rekord życiowy Jana Guńki.
Konrad Badacz również poprawił się względem sprintu. Ruszał z 43 pozycji, a skończył 25 wyrównując swój najlepszy wynik w karierze.
Marcin Zawół był 56.
Grzegorz Galica nie wystartował.
Gdyby odliczyć różnice czasowe ze sprintu to Jan Guńka byłby na 3 miejscu. Oczywiście gdyby startowali od zera to ten bieg zapewne ułożył by się trochę inaczej ale to pokazuje, że Jan Guńka ma naprawdę duże możliwości tym bardziej, że dzisiaj zaliczył jedną karną rundę. Bez niej skończyłby w TOP 10.
I oczywiście dobrych wiadomości nie koniec - Jan Guńka awansował na 25 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a więc zapewnił sobie start w jutrzejszym biegu ze startu wspólnego. Wielkie brawa i mam nadzieję, że to nie koniec.
Liderem PŚ pozostał Johan-Olav Botn.
3
@Eto'o9 R10 Piłkarsko to Ronaldinho powinien być w ścisłym TOP. Kto wie czy nie przed Cristiano Ronaldo.
Licząc całokształt to Karim Benzema nie ma szans z Robertem Lewandowskim na przestrzeni całej kariery.
Luis Suarez? Myślę że prime miał lepszy ale czy długowieczność? Tutaj wątpię i można dyskutować.
1
@gumaz Zależy. Jeśli idę do pracy to niemal od razu ale jeśli mam wolne tak jak dziś i na dodatek wstałem o pół godziny za wcześnie to nawet i ponad pół godziny potrafię tak leżeć. No ale nie ma reguły.
1
@urbipl Gdybyśmy w nieskończoność grali w Lidze Konferencji to może i by tak było ale siłą rzeczy zbliżają się nam mecze w Lidze Europy czy nawet Lidze Mistrzów, a uważam tak dlatego że w rankingu UEFA jesteśmy coraz wyżej, a co za tym idzie będziemy rozpoczynać coraz później eliminacje więc i spadków do LK aż tylu nie będzie (bo jeśli w eLM mistrz Polski zagra od 4 rundy to może spaść tylko do LE).
Poza tym w tym sezonie mielismy najlepszy skład w możliwych. Bez żadnych "wynalazków", a tak nie będzie co sezon tym bardziej, że już za rok w europejskich pucharach zagra 5 zespołów i zawsze może się trafić jakaś Wisła Płock czy Gronik Zabrze.
Mimo wszystko dobrze, że udało się tą statystykę poprawić.
2
@Arkon "Zobacz ile zmian w Legii było i jak to wygląda w tabeli"
Nie trzeba patrzeć na Legię bo Widzew w tabeli Ekstraklasy ma ledwo punkt więcej od warszawiaków.
Co do samego transferu to cena mimo wszystko duża. Żeby nie skończyło się jak z Rajoviciem w Legii. Oczywiście może jeszcze Rajović odpali ale na dzisiaj jest to pomyłka, a nie transfer.
3
Felix Hoffmann wygrywa kwalifikacje przed sobotnim konkursem PŚ w skokach narciarskich w Engelbergu.
Kacper Tomasiak zajął 10 miejsce, a Piotrek Żyła 27. Pozostali Polacy niestety dużo słabiej ale z awansem - Dawid Kubacki 37), Kamil Stoch (38) i Maciej Kot (42).
Paweł Wąsek niestety nie zakwalifikował się do jutrzejszego konkursu i tym samym jest faworytem do nie pojechania na Turniej Czterech Skoczni.
Przypominam, że podczas TCS nasz limit będzie wynosił 5, a więc jeden z tej ekipy wyleci z PŚ. Na dzisiaj wydaje się, że to Paweł Wąsek jest najbliżej odpuszczenia Pucharu Świata.
0
@ifoa Nie będę tego tłumaczył. Jeśli nie zrozumiałeś to trudno. Wyciągnij sobie jakie chcesz wnioski. Mam to gdzieś.
0
@ifoa "aha, czyli skoro są alkoholicy, których nic nie powstrzyma przed zakupem, to nie mozna nic robić, żeby zmniejszyć spożycie?"
W którym miejscu tak napisałem?
0
@Aragorn33 Ja tylko mówię o tym, że znów pójdą ceny innych rzeczy do góry, a alkoholik, który nie potrafi się powstrzymać i tak się napije.
Nie mówię, że nie ma i nie będzie poprawy. Po prostu znów wszystko kręci się wokół pieniądza i znów to normalni ludzie muszą za to płacić, a typowy alkoholik znajdzie sobie jakąś metę i też się napije.
Jeśli chcą to niech ograniczają i wycofują alkohol ale niech za tym nie idzie podwyżka cen innych rzeczy. Niech ukarzą alkoholików, a nie wszystkich.
0
@mrboom Nawet jeśli jest odklejeńcem to ludzie jeżdżący po chodnikach i nic sobie z tego nie robiący są takimi samymi albo jeszcze większymi odklejeńcami z tą różnicą, że ten kto nagrywa nikomu krzywdy nie zrobi, a samochodem na chodniku jednak krzywdę można zrobić szczególnie dziecku co już było wyżej podane.
0
@Aragorn33 Już słyszałem, że jeśli będzie zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych to paliwo będzie droższe.
Alkoholicy i tak się napiją, a czym bardziej będą ograniczać tym więcej melin powstanie za to normalni ludzie znów będą dokładać pieniądze z własnego portfela na podwyżki innych rzeczy.
Kto na tym straci? Oczywiście normalni ludzie bo nienormalni i alkoholicy i tak kupią alkohol - jak nie ma stacji to gdzieś indziej i i tak go wypiją.
0
@michal26 Widzę drugą perspektywę ale wciąż uważam, że takie mecze trzeba wygrywać myśląc o wyższym miejscu w rankingu UEFA.
"obu nam zależy, byśmy jak najwyżej w tym rankingu zaszli. To chyba zgoda?"
To zależy po co ci ten wysoki ranking. Jeśli twoim celem jest dojście do 10 miejsca bijąc punkty w LK, później awans bez gry w eliminacjach MP do LM, szybkie baty i znów spadek w rankingu to ok ale ja chciałbym także rozwoju sportowego czyli nie tylko bicie punktów w rankingu ale coraz to lepsze wyniki czyli co najmniej wyrównanie wyników z poprzedniego sezonu, a więc 2x ćwierćfinał.
"Dobrze, jakby jeszcze Widzew awansował, bo na Legię chyba nie ma co liczyć"
Dlaczego na Legię nie ma co liczyć, a jednocześnie liczysz na Widzew?
Przecież w tabeli Ekstraklasy różnica między nimi to ledwo 1 pkt. Ok, Widzew ma jeszcze PP, a więc drugą opcję awansu do europejskich pucharów ale Legia ma Marka Papszuna, tam serio może wydarzyć się coś dużego. Strata do czołówki jest tak mała jak na miejsce, które zajmują, że Legia nie grając już nigdzie poza ligą może spokojnie być się nawet o MP, a już na pewno nie dałbym im mniejszych szans niż Widzewowi tak jak to zrobiłeś ty.
0
@michal26 "Czemu sprytnie pomijasz fakt, że 2 inne zespoły odpadły wcześniej i nie zakwalifikowały się do ligi konferencji?"
Przecież napisałem, że w fazie ligowej więc nie rozumiem twojego problemu.
Pytałeś o punkty to ci odpisałem, że mamy więcej w tym sezonie bo mamy 4 zespoły w fazie ligowej, a rok temu mieliśmy 2.
Dlaczego tłumaczysz mi coś co wiem? Przecież wiem, że 4 to więcej niż 2 i że 3 to więcej niż 2 ale nie o tym był temat tylko o tym dlaczego mamy więcej punktów w tym roku niż w zeszłym więc odpisałem ci że dlatego że mieliśmy dwie drużyny więcej w fazie ligowej.
"Taki scenariusz brałeś pod uwagę w tych rozważaniach?"
Nie ma znaczenia jaki scenariusz brałem pod uwagę. Oceniam co jest tu i teraz i moja ocena Legii jest katastrofalna. Nie zmieni tego nawet to, że mogli nie awansować i tych 6 pkt by nie było.
A czy ja umniejszam jakikolwiek sukces? Przecież cieszyłem się z czterech drużyn w fazie ligowej więc nie rozumiem twojego pytania...
Teraz po prostu oceniam fazę ligową. Ocena eliminacji i liczby drużyn była w sierpniu.
Niestety, nie jestem minimalistą i nie dam oceny 8 za fazę ligową bo miałem większe wymagania, które były poparte wynikami z zeszłego sezonu i terminarza. Ty jeśli chcesz możesz mieć inne zdanie.
0
@michal26 Bo mieliśmy dwa zespoły, a nie cztery w fazie ligowej.
Czemu inne ligi tyle nie nabijają? No nie wiem czy zauważyłeś ale inne ligi grają w Lidze Europy i Lidze Mistrzów, a tam i punkty dużo trudniej.
Strasznie zafiksowałeś się na punkcie rankingu i tych punktów kompletnie nie zwracając uwagi na przebiegi meczów, wyniki tych spotkań bo dla ciebie mam wrażenie liczą się już tylko punkty nic więcej ani styl drużyny ani nic innego.
Ja rozumiem, że ranking jest bardzo ważny ale lepszy sezon to nie tylko więcej punktów w rankingu to także lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie a w poprzednim sezonie na dwa zespoły w fazie ligowej 2 wprowadziliśmy do ćwierćfinałów.
W tym sezonie na cztery drużyny w fazie ligowej jedna nam już odpadła i to ta która miała najłatwiejszy terminarz i która w poprzednim sezonie zrobiła ćwierćfinał czyli zanotowała duży regres więc nie rozumiem z czego tutaj się cieszysz, a pozostałe trzy oczywiście są w grze i dalej mogą zrobić wyniki lepsze ale wciąż musimy na to poczekać - wiem, że Raków i Lech zrobili już więcej niż rok temu ale patrząc na całokształt to brak minimum dwóch drużyn w ćwierćfinale to będzie wynikowi gorszy sezon niż poprzedni.
Punktowo oczywiście jest lepszy ale to też kwestia większej ilości drużyn w fazie ligowej, a nie lepszych wyników i zachodzenia do dalszych rund.
"Btw. Ten Lincoln u siebie nie przegrał w tym sezonie. To tak nawiasem pisząc."
Czyli jeśli inni się skompromitowali to znaczy, że i my możemy? Serio?
0
@michal26 Widzę, że nie da się porozmawiać na argumenty bo jeszcze jesteś w dym szale radości.
Może wrócimy do tematu kiedy trochę ochłoniesz.
PS Cypr ma ponad 11 pkt i wciąż 3 drużyny w grze czyli to pokazuje, że na Lidze Konferencji da się nabijać masę punktów i trzeba z tego korzystać, a Polacy w tym sezonie oczywiście dużo nabili ale wciąż nie wykorzystali świetnych okazji na jeszcze lepszy wynik.
0
@michal26 Przeceniam bo wymagam zwycięstw z Lincolnem i Noah? Haha.
Poza tym kto to mówi o przecenianiu. Sam pisałeś, że po fazie ligowej łykamy Czechów, a teraz pisałeś coś o Turcji.
Zejdź na ziemię.
"To jest zdecydowanie więcej niż nieźle."
No i okej, ja uważam inaczej. Nie mogę mieć własnego zdania?
Tobie wystarczy do ekstazy pokonanie amatorów, a mi nie tym bardziej, że ciągle się mówi, że polska Ekstraklasa się rozwija, a więc skoro się rozwija to może oczekujmy z sezonu na sezon coraz więcej, a nie coraz mniej. Nie uważasz?
0
@Starrk Najśmieszniejsze jest to, że Marek Papszun z Legią jeszcze w tym sezonie może wygrać Ekstraklasę.
Straty w sumie nie duże. Liderami w Ekstraklasie są drużyny, które raczej nie będą wygrywać meczu za meczem czyli Wisła Płock i Górnik Zabrze.
Najwięksi faworyci czyli Raków, Lech i Jagiellonia wciąż grają w LK, a pierwsze dwa zespoły mają jeszcze PP.
Co tutaj dużo mówić - Legii została tylko Ekstraklasa, jeśli Marek Papszun dość szybko to ułoży to ja nie wykluczam jeszcze w tym sezonie walki Legii o mistrzowski tytuł. Sytuacja w tabeli mimo że są na dnie nie jest taka zła jak mogłoby się wydawać, a odpadnięcie z LK i PP w sumie może im tylko pomóc. Zobaczymy ale nie zdziwi mnie jeśli Legia skończy sezon w czołówce, może nie na 1 miejscu ale na pewno powalczą.
0
@michal26 Gdyby Legia nie odstawiła cyrku to najprawdopodobniej już dzisiaj byśmy byli przed Czechami. Oczywiście dalej jest na to szansa ale mecze w fazie pucharowej szykują się niestety trudne.
Co do ewentualnego miejsca w LM to nie ma co się łudzić. LM i LE mają jeszcze po dwie kolejki i punkty za miejsca w tabeli. Już w styczniu po tych dwóch kolejkach spadniemy w tej klasyfikacji i nie zdołamy dogonić czołówki.
Turcja też poza zasięgiem, gdyby Legia i jednak poniekąd Lech (Lincoln co by dało wyższe miejsce w tabeli i więcej punktów) zrobiły swoje to można by było marzyć, a tak bez szans na ten sezon.
Dobrze by było wyprzedzić tych Czechów ale do tego będą potrzebne dobre wyniki na wiosnę i jednak słabsze Czechów - pamiętajmy, że oni wciąż mają drużyny w LM i LE i po odliczeniu punktów choćby za miejsca w tabeli znów nasza strata wzrośnie. Tutaj trzeba minimum jakiś ćwierćfinałów żeby realnie marzyć o 10 miejscu - oczywiście realne ale dalej utrzymuje, że trudne do zrobienia tym bardziej przy braku Legii i jej wynikach z fazy ligowej.
Ostatecznie uważam, że niestety zabraknie nam do Czechów niewiele i po sezonie będziemy żałować tych kompromitacji Legii czy Lecha z Lincolnem. Może wtedy "zrozumiesz", że wyniki Legii to porażka, a Lech także powinien zrobić więcej bo na dziś jesteś w takiej euforii jakbyśmy co najmniej mieli zespół w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.
0
@michal26 No właśnie więc może warto poczekać do końca meczu, a nie skreślać kogoś zanim skończył się mecz? W takim razie tylko wprowadzasz w błąd i robisz niepotrzebne zamieszanie.
0
@michal26 Ciężko oceniać ale Legia na duży minus - te 6 punktów to jest porażka, a nie sukces. Chcesz to świętuj, ja nie zamierzam.
Lech na mały minus bo mieli swoje za uszami. Kompromitacja z Lincoln, frajerska porażka z Rayo i niewykorzystana szansa ze słabym Mainz. Oczywiście, przed sezonem ciężko było liczyć na punkty z tymi zespołami ale cele podczas sezonu się zmieniają i patrząc na przebiegi tych spotkań to 1 pkt na 6 możliwych to jest porażka, a nie sukces. Mimo wszystko w innych meczach gdzieś tam pokazywali dobrą grę i punktowali dlatego mają mały minus, a nie duży.
Raków bardzo dobrze, powiedziałbym, że lekko ponad stan, a Jagiellonia nie zrobiła w sumie nic ponad stan ale też nic mniej.
Powiesz, że remisy z AZ i Strasbourgiem to wyniki ponad stan ale to co zyskali tutaj to stracili w Macedonii (choć trzeba zaznaczyć fatalną murawę) i głupimi błędami z Rayo gdzie spokojnie mogli wywieźć remis. Przebieg spotkania na to pozwalał.
Szczerze? Patrząc na skład Ligi Konferencji to 4 awanse powinny być na pełnym luzie, a w tym minimum dwa zespoły w TOP 8 chociaż patrząc na terminarz Legii i Rakowa, a także to, że Lech przewalił sprawę ósemki z Lincoln to można było oczekiwać nawet 3 zespoły w ósemce.
Koniec końców nigdy nie jest tak jakbyśmy chcieli dlatego dwa zespoły w ósemce i dwa na miejscach 9-24 to byłoby całkiem w porządku. Dzięki temu byśmy mieli więcej punktów i prawdopodobnie Czechów już za nami czyli co? Można by było od bębnić sukces.
Podsumowując: Legia duży minus, Lech mały minus, Raków duży plus, Jagiellonia neutralnie.
Jak to ocenić? No ciężko przy dwóch minusach i naturalnej Jagiellonii dać ocenę 8. Może 6-6,5 (i tylko dlatego, że Raków to zawyża) ale nic więcej.
Pamiętaj, że LK to trzecia liga Europy, tutaj serio trzeba wymagać czegoś więcej niż zadowalać się 6 punktami Legii z kelnerami i jeszcze bić brawo jak ty to robiłeś wczoraj.
0
@Ojciec_Dyrektor Lech Poznań w ewentualnej 1/8 może trafić na Szachtar lub Rayo Vallecano. Do tego mecz rewanżowy na wyjeździe. Nic nie przesądzam ale to nie są łatwi rywale.
No i oczywiście jeszcze trzeba wygrać fazę play-off.
9
Walka o 2 dodatkowe miejsca w Lidze Mistrzów na przyszły sezon bardzo ostra. Oto klasyfikacja obecnego sezonu na koniec roku 2025:
1. Polska - 13,625 pkt
2. Anglia - 12,819
3. Niemcy - 11,857
4. Cypr - 11,406
5. Włochy - 11,178
6. Hiszpania - 11,062
1
@FcPortoFan1999 Przy odrobinie pecha będą ciężary na wiosnę zarówno w fazie play-off jak i ewentualnej 1/8.
Jedynie Lech kogo nie trafi w play-off to po prostu musi awansować dalej.
Bardzo niefortunnie może ułożyć się drabinka.
Raków w 1/8 mimo że wychodzi z 2 miejsca może trafić na Fiorentinę. Wiem, że Włosi obecnie bez formy ale za 2 miesiące mogą być w innym miejscu.
0
@michal26 Lech - Drita?
Co ty dzisiaj wypisujesz?
Rywale Lecha to KuPs lub Skhendija.
0
@michal26 Pitolisz to niestety ale ty.
1. Najlepszy wynik? Ok ale widzę, że już klęski i kompromitacje poszły w zapomnienie.
2. Legia to bonus? Legia z tym terminarzem powinna robić tutaj luźno TOP 8, a tymczasem odpadają. Jeszcze niedawno byłeś pierwszym, który ich krytykował, już przeszło? Zapomniałeś?
3. Sigma Ołomuniec zajęła 24 miejsce i gra dalej.
4. Mówiłeś, że robimy Czechów już w fazie ligowej - nie udało się, a mimo to skaczesz z radości... Nie rozumiem.
5. Lech kompromitacją z Lincolnem traci szanse na TOP 8.
Powiedziałbym, że jest nieźle ale do super dużo brakuje. Ok, to jest twoje zdanie, możesz stawiać pomniki, ja nie zamierzam.
0
@kuz Może po prostu mają większe ambicje niż gra fazy play-off w trzeciej lidze europejskich pucharów?
0
@JordiAlbion Najlepiej by było ale jednak za kilkanaście tygodni to może być inna drużyna, a mecze z nimi zawsze są trudne.
0
@michal26 Mimo wszystko jeśli chodzi o całokształt to się nie zgadzam.
Brak awansu Legii to katastrofa.
Lech stracił TOP 8 przez kompromitację z Lincolnem.
Raków świetnie, a Jaga? Uważam, że mogli troszkę więcej wyciągnąć - remis ze Skhendiją i porażka po głupich błędach z Rayo - mimo wszystko tutaj terminarz bardzo ciężki więc ciężko było wymagać dużo więcej.
Napisałabym, że całościowo jest nieźle ale do super to brakuje bardzo dużo.