1

@suszini Tylko, że patrząc na wyniki to AZ Alkmaar jest to ostatnio bardzo solidna drużyna, która nie dość, że nie przegrywa to wygrywa mecz za meczem. Mecz w Holandii - oczywiście Jagiellonię stać na dużo ale moim zdaniem ich szanse na pokonanie Alkmaar są mniejsze niż Lecha na pokonanie Sigmy, która ostatnio gra bardzo słabo. 4 ostatnie mecze to 4 porażki.

Oczywiście to nic znaczyć nie musi ale to są fakty.
Tutaj od Lecha trzeba wymagać zwycięstwa. Od Jagiellonii niestety ciężko wymagać zwycięstwa z takim rywalem.

Sigma w weekend przegrała 5-0 w lidze ze Zlin, a w ostatniej kolejce LK ulegli Lincolnowi. Co prawda to były wyjazdy ale mimo wszystko rywale niezbyt mocno i wymagający. Tutaj Lech Poznań po prostu musi pokazać swoją wyższość.

2

@Safrani Wszystko lepsze od ławki Panathinaikosu. Myślę że na tym ruchu sportowo zyskałby nie tylko sam Drągowski ale i Widzew.

0

Dzisiaj ostatnia kolejka fazy ligowej Ligi Konferencji.

21.00 AZ Alkmaar - Jagiellonia Białystok (Polsat Sport Extra 1)
21.00 Omonia - Raków Częstochowa (Polsat Sport Extra 2)
21.00 Legia Warszawa - Lincoln (Polsat Sport Extra 3)
21.00 Sigma Ołomuniec - Lech Poznań (Polsat Sport Premium 2)

21.00 Transmisja łączona (Polsat Sport 1)

Poza meczem Legii, który odbędzie się przy Łazienkowskiej w Warszawie dzisiaj w Polsce odbędą się jeszcze dwa inne mecze: Dynamo Kijów - Noah (Lublin ma stadionie Motoru) i Szachtar - Rijeka (Kraków na stadionie Wisły).

Legia już bez szans na awans ale wciąż walczy o punkty do rankingu UEFA.
Jagiellonia bardzo ciężka przeprawa ale skoro tak dzielnie walczyli z Rayo to liczę, że dziś również się postawią i jakiś punkcik zainkasują.
Lech i Raków mógł to wygrać i z wyższych miejsc awansować do fazy pucharowej aczkolwiek te wyjazdy nie będą przyjemne. Krótko mówiąc spodziewam się trudnej kolejki i obawiam się, że dzisiaj zbyt dużo punktów do rankingu nie nazbieramy.

1

@Erykulus No, a udział w Superpucharze krajowym jest następstwem kwalifikacji z ligi bądź pucharu krajowego, a ten krajowy superpuchar się jeszcze nie odbył bo do superpucharu krajowego 2025 (styczeń) "kwalifikowali" się z wyników w sezonie 23/24.

Czy w tej sytuacji ta reguła nie ma znaczenia bo nie pasuje do narracji?

0

@Gall W takiej sytuacji to moim zdaniem jest to wina trenera. Poza tym z tym Bellinghamem, myślę że to był jego jakiś niewytłumaczalny sezon życia. Wątpię żeby coś takiego powtarzał rok w rok.

@ViscaelBarca2007 Być może ale tak naprawdę patrząc wczoraj to gdyby nie Kylian Mbappe to mogliby odpaść. Oczywiście nie wiadomo co by było gdyby bo gdyby nie grał Francuz to w to miejsce zagrałby inny piłkarz - mogłoby być lepiej, mogłoby być gorzej. Mi tylko o to chodzi, że cała reszta drużyny gra tak słabo, że moim zdaniem więcej straciliby na braku Kyliana Mbappe niż zyskali.

Inna sprawa jeśli w pomocy mieliby takich kozaków jak przez lata - Kroosa i Modricia. Wtedy kto wie, być może Kylian Mbappe nie byłby taki ważny i tak jak po odejściu CR w miarę szybko dało by się go jakoś zastąpić. Obecnie? Obecnie uważam, że nie mając takich piłkarzy jak Króla i Modrić nie ma tam kto "zarządzać" więc brak Kyliana Mbappe by ich tylko dobiło.

0

@Derpowsky "to dla Ciebie, jest to jest opinia a nie fakt. Nie oznacza to, że tak jest."

Działa to również w drugą stronę. To, że ty twierdzisz, że PSG ma tryplet to też jest to "tylko" opinia, a nie fakt.

Sekstet zaczyna się od zdobycia trypletu i tak było całe długie lata. Jeśli nie wierzysz to przeanalizuj sobie sezon po sezonie. Wszystkie dane są dostępne w internecie.

Śmieszy mnie, że tak "walczysz" o ten sekstet PSG, tłumacząc to zdobyciem 6 pucharów a roku, a jednocześnie liczysz sekstet Bayernu, który nie wygrał 6 trofeów w roku bo to, że przełożyli turniej KMŚ z powodu COVID - u to jest fakt ale drugim faktem jest, że wygrali to trofeum dopiero w następnym roku czyli już 2021.

Jeśli już jesteś taki dokładny to nie, Bayern Flicka nie ma sekstetu. Dlaczego liczysz im 6 trofeów w roku skoro oficjalnie w 2020 wygrali 5?

Podajesz definicje sekstetu, a później robisz jakieś wyjątki i liczysz go Bayernowi. To w końcu jak, można zdobyć sekstet wygrywając jedno trofeum w następnym roku czy nie? Coś się gubisz albo po prostu podajesz pod swoją tezę abyś to ty mi rację.

Sytuacja jest prosta - zdobywsz tryplet, a następne 3 pozostałe trofea - Superpuchar UEFA, krajowy i rozgrywki FIFA. Wyjątkiem jest to, że od któregoś roku (już nie pamiętam od którego) można zdobyć sekstet nie wygrywając wszystkich trofeów w roku tylko w danym cyklu, a w tym przypadku ten cykl kończy się w styczniu kolejnego roku, a więc dla PSG w styczniu 2026 roku.
---
Jeden kolega bardzo fajnie mi odpisał pod innym artykułem - napisał, że:

"ponieważ udział np. w superpucharze europy jest następstwem wygranej w lidze mistrzów/europy, stąd mowa o tym samym cyklu"

A więc to samo tyczy się gry w krajowym Superpucharze czyli następstwem udziału w krajowym Superpucharze jest tak jakby kwalifikacja z ligi lub pucharu krajowego, a więc żeby go wygrać najpierw muszą się do niego zakwalifikować. Ten Superpuchar będzie w styczniu 2026.

W styczniu 2025 był Superpuchar do którego zakwalifikowały się zespoły z sezonu 23/24.

0

@ViscaelBarca2007 Mimo wszystko dalej uważam, że Kylian Mbappe to ostatni (razem z Thibo), którego można się czepiać w Realu.

Nie mówię, że wszystko robi świetnie ale patrząc na całą resztę to nawet oglądając dzisiejszy mecz (niestety oglądałem jednym okiem więc też mogę się mylić) gdyby nie on to mieliby duże problemy.

0

@kanver_ Kto wie ale czy gdyby teraz zabrakło Kyliana Mbappe to nagle zaczęli by wygrywać?

Sezon sezonie nie równy. Wtedy kiedy wygrywali Ligę Mistrzów jednak grali lepiej - Vinicius był dużo lepszy, Jude Bellingham to już w ogóle, a w pomocy mieli Kroosa i Modricia.
Można bawić się w różne spekulacje ale co to za porównanie w ogóle.

A może byłoby jeszcze gorzej bez Kyliana?
Nie no naprawdę, "czepianie" się tutaj Kyliana Mbappe, który jako jedyny obok Courtois robi robotę to już jakiś wyższy level, którego nie mogę pojąć.

To tak jakby mieć pretensje do Leo Messiego, który strzelił 50-60 bramek w sezonie, że przez niego Barca nie wygrała trofeów.

1

@ViscaelBarca2007 "ale Mbappe nie pomógł i dalej myśli, że tylko jego indywidualne popisy strzeleckie załatwią sprawę."

Naprawdę myślisz, że Real nie zdobywa trofeów bo Kylian Mbappe myśli, że jego indywidualne popisy strzeleckie załatwią sprawę?

Nie zauważyłeś u nich innych, większych problemów?
Naprawdę to Kylian Mbappe jest problemem?

2

@kanver_ Szczęścia Realowi nie przyniósł?

Mam trochę inne zdanie na ten temat. Moim zdaniem właśnie Kylian Mbappe to jedno wielkie szczęście Realu bo gdyby nie on i oczywiście Thibo Courtois to Real byłby w ciemnej dupie.

Szczęścia to Mbappe nie przynieśli koledzy (poza Thibo), którzy nie dojeżdżają i przez których Kylian Mbappe robiąc takie wyniki strzeleckie z ciągnac ten zespół nic wygrać nie może.

0

@Derpowsky Sekstet po prostu musi zaczynać się od trypletu bo inaczej nie miałby sensu.
To jest hierarchia zdobywania trofeów.

Jak pisałem wyżej, nie będę nikogo przekonywał, możesz uznawać tryplet PSG ale nie musisz.

Generalnie mówiąc to zawsze superpuchary zdobywało się po tryplecie, a teraz jakaś nowa moda, że zdobywa się przed. Kompletnie nie ma to sensu.

Dla mnie PSG jest mecz od sekstetu. W styczniu będzie wiadomo czy PSG dołączy do Barcy i Bayernu. Musimy poczekać.

2

"Niemcy powtórzyli wyczyn Barçy, kompletując sześć trofeów w jednym cyklu"

Panie @MateuszDoniec , co to znaczy w jednym cyklu?

Idąc tym tropem i biorąc przykład z Barcelony i Bayernu to jeden cykl to najpierw potrójna korona, a potem pozostałe 3 trofea czyli cykl PSG jeszcze trwa i zakończy się w styczniu 2026 roku.

1

@Fc112 Niestety FIFA, UEFA i krajowe federacje zrobiły niemały burdel i dlatego jest teraz taki bałagan.

Oczywiście dla mnie nie zmienia się jedno czy najpierw tryplet, a potem pozostałe trzy trofea. Inna kolejność zmienia całkowicie sens tej zdobyczy.

Co do pucharów to tak, gdyby PSG wygrało KMŚ to ustanowili by rekord, a choćby w Anglii mając Puchar Ligi to w roku KMŚ mogą wygrać nawet 8 pucharów... Trochę robi się tego "za dużo".

0

@Derpowsky " Sekstet PSG został uznany przez społeczność"

Czyli przez kogo?
To, że kilka osób uznaje to jako sekstet nie oznacza, że jest to prawda.

Ostatnie pytanie - odkąd sekstet zdobywa się od krajowego Superpucharu, a nie od potrójnej korony?

@FCBparasiempre Cóż, nie będę was przekonywał ale nie macie racji, przynajmniej tak nakazuje logika poprzednich lat i hierarchia zdobywania trofeów.

0

@Fc112 No, a nie?

Odkąd to sekstet zdobywa się od krajowego Superpucharu?

Żeby w ogóle myśleć o sekstecie to najpierw trzeba wygrać tryplet i dopiero później kolejne trzy trofea.

Gdyby była stara formuła to ten Superpuchar ze stycznia tego roku byłby rozgrywany w sierpniu 2024 i nagle magicznie sekstet by znikł?

0

@Derpowsky Zobacz sobie w jakiej kolejności sekstet wygrywała Barca i zobacz sobie w jakiej PSG według twojego rozumowania.

I ta kolejność to nie jest przypadek także to ty się mylisz.
Mimo wszystko, myśl co chcesz ale PSG sekstetu jeszcze nie ma. Brakuje im zwycięstwa w Superpucharze Francji 2026 - to jest ten Superpuchar za sezon 24/25, a więc za ten sezon w którym zdobyli tryplet i który zapoczątkował szanse na sekstet bo przypominam sekstet to jest przedłużenie sukcesu po tryplecie, a ty liczysz superpuchar Francji zdobyty jeszcze przed trypletem...

Nie można zdobyć sekstetu bez trypletu więc z jakiej paki liczysz trofeum do sekstetu, które było zdobyte jeszcze przed tryoletem i które nie wchodziło w skład trypletu?

Najpierw tryplet, a później kolekcjonujemy sekstet. Nigdy odwrotnie.

1

@tomek8756 Widzę, że każdy już sobie liczy sekstet jak chce.

Za chwilę będą tryplet w tak głupi sposób liczyć.

0

@Derpowsky Czyli Bayern także nie zdobył sekstetu za Flicka?

Myślisz się. Obecnie poprzez rozgrywanie krajowych superpucharów w styczniu wszystko jest do góry nogami ale jedno się nie zmieniło - do sekstetu liczy się krajowy superpuchar z kolejnego sezonu, a więc w przypadku PSG z roku 2026.

2

@FCBparasiempre Chodzi o to, że żeby wygrać sekstet to najpierw trzeba zdobyć tryplet, a później 3 trofea już w nowym sezonie czyli Superpuchar UEFA, krajowy superpuchar i turniej FIFA (dawniej KMŚ, a teraz Puchar Interkontynentalny).

Kiedyś było to w roku bo wszyscy grali superpuchary krajowe w sierpniu przed sezonem, a teraz są "przełożone" na styczeń w środku sezonu więc tak, żeby PSG miało sekstet to muszą jeszcze wygrać superpuchar krajowy w styczniu 2026.

PS Piszesz, że żeby mieć sekstet to trzeba wygrać 6 trofeów w roku to dlaczego zaliczasz go Bayernowi Flicka skoro oni w roku 2020 wygrali 5 trofeów? To szóste czyli KMŚ (obecny Puchar Interkontynentalny) wygrali już w 2026 roku.

0

@FCBparasiempre A to czasami PSG nie stanie dopiero w styczniu przed szansą na sekstet?

Poprzedni Superpuchar Francji raczej do sekstetu 2025 się nie liczy. Muszą wygrać ten ze stycznia 2026.

0

@Krzysztof1987 Karne to też element gry i jeśli są one sprawiedliwe to nie ma problemu - gorzej jeśli są podobne do takiego jaki był dzisiaj.

Oczywiście tak, jest to trochę irytujące tzn. ilość rzutów karnych dla Realu przez co Kylian Mbappe mocno sobie nabija statystyki no ale jednak jest do element gry w piłce nożnej.

0

@Dankho94isback "Czym innym jest wygrać mecz 1-0 i wygrać po karnym a czym innym wygrać np. 5-1 w tym jedna z tych bramek to karny"

Być może ale gol to gol i jeśli karny jest 100% sprawiedliwy to nie widzę różnicy czy ktoś wygrywa 1-0 po karnym czy 5-1 i w tym jedna z bramek z karnego.
Gorzej jeśli ten karny jest prezentem od sędziego.

Poza tym tutaj pytałem tylko czy Bayern nie miał ich więcej, bez względu jakimi wynikami kończyły się ich mecze, a pytam dlatego że serio ostatnio mam wrażenie, że te dwie ekipy z całą masą karnych.

0

@mekston Tak. Bez minimum hat tricka nie ma moim zdaniem większych szans na przynajmniej wyrównanie wyniku Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego.

0

@masa11 A Bayern? Przynajmniej odkąd gra tam Harry Kane (szczególnie w tym sezonie) to mam wrażenie, że tych karnych mniej nie mają.
Oczywiście może to tylko wrażenie przez obecny sezon. Trzeba by było policzyć ale mi się nie chce. Aż tak mnie to nie interesuje.

1

Kylian Mbappe z 64 bramką w 2025 roku.

@mekston @Fog_W_1899

2

Rzut karny dla Realu Madryt.

0

@mekston A że rywal jednak kilka klas niżej to trzeba wciąż poczekać.

Mimo wszystko będę w niemałym szoku jeśli w tych dwóch meczach Kylian Mbappe strzeli tyle bramek żeby przebić wynik Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego.

0

@mekston Rywal idealny na podbicie statystyk ale z drugiej strony może to być mylne i zamiast podbić statystykę tylko się "zmęczy" przed meczem ligowym z Sevillą.

No zobaczymy ale póki piłka w grze i 2 mecze do końca roku to jeszcze nie można powiedzieć, że Kylian Mbappe na pewno nie pobije wyników Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego. Myślę że nie pobije ale zobaczymy co się dzisiaj wydarzy.

0

Dublet Raula Garcii i Osasuna bliżej awansu.

Sam napastnik strzelił już 7 bramek w tej edycji Pucharu Króla i jest liderem klasyfikacji strzelców.

0

Kylian Mbappe w składzie Realu na mecz w Pucharze Króla, a więc tak jak myślałem, że może zagrać.

@mekston

To ile bramek w tym roku kalendarzowym ma Francuz?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?