0

@FcPortoFan1999 Mimo wszystko łatwiej się nie dało. Jeśli chce się grać w Europie to takich trzeba pokonać.

0

@bodzio10 Jagiellonia miała niebywałe szczęście w losowaniu 2 rundy eliminacji Ligi Mistrzów i jeśli jej nie przejdą to będzie totalny dramat, a jej przejście gwarantuje grę co najmniej w LKE do zimy więc moim zdaniem Jaga stoi przed dużą szansą - większą niż Legia ale to czy ją wykorzystają to inna sprawa.

0

@TR3YWAY Mam nadzieję, że wygra Francja (chociaż jak wygra Hiszpania też będzie dobrze - byleby nie druga strona drabinki) i że Kylian Mbappe wreszcie zagra to co powinien. Jedyna szansa żeby Złotej Piłki nie dostał Vinicius i Jude Bellingham. Szanse już małe ale decydującą i kluczowa faza - tutaj można wiele wygrać.

0

@FcPortoFan1999 Ja start, że Legia w tym sezonie niestety wróci na tron.
Jagiellonia i Śląsk takiego sezonu nie powtórzą tym bardziej, że zagrają w Europie i nie dadzą rady grać na kilku frontach jednocześnie. Oczywiście zapewne szczególnie Śląsk długo w tej Europie nie pograją (Jaga może przejdzie Finów lub Litwę to pogra do zimy) ale mimo wszystko będzie dobrze wytłumaczenie, a Raków i Lech zanim to ułożą to Legia może dobrze punktować.
Nikogo więcej nie przewiduje wcale i mistrzostwo. Oczywiście może pojawić się jakiś Piast czy Pogoń ale patrząc na cały sezon nie zostaną mistrzami.

0

@Transu96 Moim zdaniem Kylian Mbappe żeby zdobyć Złotą Piłkę musiałby w dwóch ostatnich meczach zrobić show i być bardzo decydujący. Jeśli będzie tak jak do tej pory to myślę że Złota Piłka powędruje do Viniciusa nawet jeśli Francja zdobędzie złoto.

Jude Bellingham jest w podobnej sytuacji choć on ma LM podobnie jak Vinicius więc szanse jednak większe tym bardziej, że już raz bohaterem został na tym turnieju.

Holandia nie wygra? Oby nie ale wcale mnie nie zdziwi jak ograją Anglików i w finale z Francją mieli by nie małe szanse.

0

@FcPortoFan1999 Bardzo szybko zleciało więc i te 12 dni zlecą momentalnie tym bardziej, że już we wtorek startują eliminacje europejskich pucharów i w czwartek gra Wisła Kraków.

1

@Danny Gaucho Czytałem właśnie ale mało oglądam Copa Americę więc wolałem zapytać szczególnie tych co oglądają praktycznie każdy mecz.

2

Czy James Rodriguez to w tej chwili kandydat numer 1 na MVP Copa America 2024?

Oczywiście jeszcze półfinały i finał więc generalnie może się trochę zmienić ale myślę, że Kolumbijczyk gra świetny turniej.

1

@Comentateiro Też mi się wydaje, że Brazylijczycy zawsze mają jakiegoś no name na stanowisku trenera. Nie wiem skąd to się bierze.

1

@mekston W zasadzie, że teraz Złota Piłka jest wręczana za sezon to Kylian Mbappe jednak obok nazwiska powinien mieć wpisane PSG bo jego osiągnięcia z minionego sezonu nijak mają się do jego gry w Realu.

Ale rzeczywiście duża bieda się zrobiła. Vinicius Junior już bardzo blisko Złotej Piłki i mimo że sukcesy duże w tym sezonie i generalnie w najważniejszym momencie LM był kluczowy to jednak na mnie aż tak dużego wrażenia to nie zrobiło i jak sobie pomyślę już nie o Messim czy Ronaldo ale nawet o Benzemie czy Lewandowskim, któremu ZP ukradli to widzę dosyć dużą różnicę.
Erling Haaland miał prawdziwego pecha z taką formą i osiągnięciami w roku MŚ bo gdyby teraz zrobił taki sezon to nawet nikt by się nie zastanawiał komu tą ZP dać.

Można powiedzieć, że w ubiegłych latach piłkarze z niższych miejsc bardziej zasługiwali na ZP niż obecni kandydaci ale, że rok/sezon rokowi/sezonowi nie równy to jest jak jest.

0

@FcPortoFan1999 Jeśli teraz się nie odbędzie to nie będzie go wcale. W styczniu powiedzą, że za zimno i że trzeba zrobić okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Kulesza powie, że brakuje terminów.

1

@barcelonaLM Prawdopodobnie na nigdy. U nas brakuje terminów na taki mecz. Kulesza potwierdzi.

0

@mekston Dokładnie. Miałem nadzieję na tego Kroosa choć i tak byłaby to nie łatwa sytuacja ale w tym przypadku Niemiec ostatecznie wyleciał.

0

@Khajio W sumie to Jude Bellingham dalej będzie kandydatem do TOP 3 nawet jeśli dzisiaj odpadną.

0

Iga Świątek prowadzi! Oby tak dalej.

0

@Encore Dokładnie, przede wszystkim został bohaterem, gra w Realu z którym zdobył LM i LL także wszyscy będą o nim pamiętać ale mam nadzieję, że to ta runda w której Anglia odpadnie.

0

@FCB_dimiC Vinicius Junior. Chyba, że Anglia wygra Euro, a Jude Bellingham zostanie bohaterem to kto wie.
Myślę, że w tej sytuacji kiedy Kylian Mbappe nie ma LM, a Euro już się kończy i póki co za wiele nie pokazał to nawet złoto mu nie da Złotej Piłki tym bardziej, że Vinicius jeszcze ma Copa Americę w której też może nie zachwyca ale mając mocne karty w postaci LM w której jednak w kluczowym mome był kluczowy może sobie pozwolić na większą wpadkę niż właśnie Mbappe.

1

@NeroTFP1 Moim zdaniem bardzo niedoceniany napastnik, który owszem nie miał tego czegoś co miał Ronaldo Nazario, Thierry Henry czy chociażby Andrij Szewczenko ale Miroslav Klose ma świetne statystyki i swoje potrafił zrobić na boisku.

1

@FCB_dimiC Nie ponieważ Kylian Mbappe co prawda z karnego ale bramkę ma, a poza tym gra w masce, która mimo wszystko może trochę przeszkadzać.
Chociaż nie zmienia to faktu, że Francuz gra słabe Euro (jak na piłkarza tego formatu) i nawet jeśli Francji uda się je wygrać to i tak Złotej Piłki Mbappe nie dostanie.

1

@Herato Dla mnie najlepsza była ich walka na bramki. Świetnie się to oglądało, a kiedy jeszcze bramki Messiego dawały trofea, a Ronaldo z Realem oglądał plecy Realu to było to piękne.

Uważam, że Ronaldo na podmęczonego rywala jako joker byłby dużo lepszy niż od początku meczu ale jak się chce grać wszystko od deski do deski to tylko rywale mogą się cieszyć.
A co do Giroud to ja uważam, że przy tej formie Kolo Muaniego i Thurama, Deschamps nie zrobiłby źle dając mu więcej grać nawet w pierwszym składzie. Przynajmniej dośrodkowania miały większy sens.

2

@mekston Argentyna vs Kanada - oczywiście to już nie jest ta "łatwa" Kanada co dawniej ale powtórzyć wynik z grupy i awansować do finału.

Hiszpania vs Francja - to się wydaje, że Hiszpanie jednak powinni być faworytami ale Francuzi mimo że nie strzelają bramek to ich także nie tracą. Trochę Francja przypomina mi Portugalię z 2016 roku - wyjście z 3 miejsca i potem "ślizganie" się na remisach lub minimalnych wygranych. Kto wie czy nie zostaną mistrzami Europy tym bardziej, że obrona nie traci bramek więc to bardzo duży plus.

0

@Kubalinio2 Skończony czy nie - po prostu gra w lidze "pastuchów" więc o ZP nie ma szans. Jedynie zarówno on jak i Messi gdyby rozegrali TOP turnieje reprezentacyjne to mogliby gdzieś tam liczyć na miejsce może nawet w 10-tce, a tak bez szans na walkę o ZP.

0

@okiemtypera_lucaxx95 O Złotą Piłkę bije się już tylko trójka (Vinicius Junior, Kylian Mbappe i Jude Bellingham) z tym, że jeden (Vinicius) ma już bardzo dużą przewagę, a drugi (Mbappe) żeby wygrać nie wiem co musiałby zrobić w dwóch ostatnich meczach - chyba strzelić dwa hat tricki, MVP, król strzelców i złoto Euro.

0

@Kamiloza91 Myślę, że nawet jak Francja wygra Euro to z taką grą Kylian Mbappe nie ma szans na Złotą Piłkę, a że zostały już tylko dwa mecze to jego szanse są coraz mniejsze.

0

@Lucyfffer Ronaldo i tak by nie dostał. Poza tym bardzo dobre myślenie - ja generalnie lubię skład Niemców więc kibicowałem im nie ze względu na Kroosa i ewentualną ZP ale, że jednak Brazylijczyk swoim zachowaniem trochę od siebie odtrąca więc chciałem tej ZP dla Niemca. Mimo wszystko wydaje się, że Vinicius już to weźmie.

Euro? Jak już pisałem, kibicuję Francji ale jeśli wygra Hiszpania też nie będzie źle.

0

@AFA No to stawiam na awans Brazylii.

0

@Lucyfffer Nie wiem kogo jesteś fanem i jaki masz stosunek do Viniciusa ale wiesz, że odpadnięcie Niemiec prawdopodobnie równa się Vinicius Junior ze Złotą Piłką?

Kylian Mbappe wciąż nie gra tego czegoś ekstra na Złotą Piłkę, a Jude Bellingham jednak moim zdaniem powinien być niżej choć jeszcze ma 3 mecze - jeśli jak to mówi @mekston ugotuje to kto wie ale jeśli nie to Brazylijczyk bierze to.

0

Mimo że nic nie mam do Hiszpanii to szkoda, że Niemcy nie dali rady wygrać bo miałbym teraz półfinał, który mógłby być finałem choć Hiszpania vs Francja to też skład półfinału, który mi się podoba.
Mam nadzieję, że Euro wygra któraś z tych drużyn.

0

Francja w półfinale Mistrzostw Europy 2024!
Trójkolorowi! Brawo! Brawo! Brawo!

0

Mikel Merino! Hiszpania w półfinale ME?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?