Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@FcPortoFan1999 Z Anglią? Nie ma kiedy bo na Euro Francuzi to biorą. Anglicy mieli swoją szansę w 2021 roku ale przegrali z Włochami.
7
@Herato Nie miałbym nic przeciwko żeby Bayern zakończył sezon na 2 miejscu za Bayerem Leverkusen ale za nami ledwo połowa sezonu, a Bayer nawet punktu przewagi nie ma. Spokojnie z tym mantem dla Bayernu bo widzę, że sporo osób już ich skreślili, a nawet wyśmiali brak mistrzostwa mimo, że punktowo na remis.
0
@FcPortoFan1999 Jeśli zagrają w pucharach to będę im kibicował ale szczerze? Nie ma miejsca bo miejsca są 4, a że trójka Legia, Lecha i Raków jednak lepiej jakby zagrali za rok w pucharach to zostaje jedno miejsce i wolałbym Śląsk Wrocław ale jak mówię, jeśli to Jagiellonia zagra w Europie kosztem kogokolwiek z tej grupy to będę im kibicował.
0
@FcPortoFan1999 Prawdę mówiąc remis byłoby dla mnie bardzo dobry choć nie ukrywam, że jeśli chodzi o skład na puchary to lepszy Raków niż Jagiellonia ale żeby Śląsk i Lech uciekał to remis w tym meczu najlepszy.
1
@Sulimo Liczę, że Lech jednak to wygra. Szkoda wczorajszego remisu Śląska Wrocław bo mogli zapewnić sobie fotel lidera na przerwę zimową no ale dzięki temu Lech przed szansą by odrobić 2 punkty.
2
Widzę, że biegami narciarskimi chyba nikt się nie interesuje to może ktoś interesuje się biathlonem?
Właśnie trwa bieg sztafetowy ale wczoraj mieliśmy kolejne zawody indywidualne, a dokładniej bieg pościgowy i pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Johannes Thingnes Boe. Podium uzupełnili inni Norwegowie Johannes Dale i Tarjei Boe. Czwarty był Holm Sturla Laegreid, a piąty pierwszy z reszty świata Szwed Sebastian Samuelsson, który stracił koszulkę lidera PŚ na rzecz starszego z braci Boe, Tarjei (35 lat) - fajna sprawa, że tak doświadczony Norweg zaczął tak dobrze sezon i w kolejnym starcie wystartuje w żółtej koszulce lidera. Wiem, że na przestrzeni całego sezonu biegowo z Samuelssonem i Johannesem Boe nie wygra ale jeśli będzie strzelał celnie to kto wie, może powalczyć o coś więcej niż "tylko" końcowe podium?
W klasyfikacji generalnej PŚ w TOP 10 mamy 7 Norwegów. Chyba wracają do formy i robią coś w stylu kolegów z biegów z tym, że tutaj Samuelsson powinien mocno się trzymać czołówki, a i ktoś z Niemiec i Francji może im zagrozić - w biegach raczej nikt nie myśli, że Norwegom można zagrozić na więcej niż pojedyncze zawody.
0
W biegach narciarskich w Pucharach Świata Norwegowie ponownie urządzili sobie własne mistrzostwa.
Na 10 km stylem dowolnym w starcie indywidualnym najlepszy okazał się Harald Oestberg Amundsen. Drugi był Simen Hegstad Kruger, a podium uzupełnił Didrik Toenseth.
Na dalszych miejscach Iver Andersen, Jan Thomas Jenssen, Andrew Musgrave (pierwszy z reszty świata) i siódmy obrońca KK Johannes Hoesflot Klaebo. Obecny lider PŚ Paal Golberg na 9 miejscu.
Po dzisiejszych zawodach nowym liderem PŚ zostanie dzisiejszy zwycięzca Harald Oestberg Amundsen.
Teoretycznie w PŚ rządzi jedna nacja więc powinno być nudno ale nazwiska Norwegów cały czas się zmieniają więc póki co jest ciekawa walka o zwycięstwa, podium i żółty plastron lidera PŚ.
3
Dopiero teraz zauważyłem, że Yew Yeboah został mistrzem MLS. Były piłkarz Wisły Kraków strzelił jedną bramkę w meczu finałowym.
3
W ogóle bardzo ciekawa sytuacja w Anglii. W TOP 4, a więc w grupie, która zaczyna odjeżdżać reszcie stawki jest aż trzech trenerów z Hiszpanii (Arteta, Emery, Guardiola) i jeden z Niemiec (Klopp).
2
@P33ck Wiadomo, że kiedy non stop wygrywa jedna drużyna (jeden zawodnik) to jest nuda ale nie dla kibiców danego zespołu (zawodnika) więc akurat ja nie narzekam na dominację City choć nie ukrywam, że chciałbym żeby wreszcie tytuł mistrza Anglii zdobył Arsenal.
Do tego liczę, że Chelsea jeszcze dojdzie czołówkę na tyle by powalczyć o miejsce w Lidze Europy bo raczej LM będzie poza zasięgiem.
Aston Villa? Wyglądają bardzo dobrze i mają trenera na typowego średniaka, który zazwyczaj świetnie sobie radzi w LE - 4 triumfy i jeden przegrany finał ale mistrzostwo kraju zdobył tylko raz, we Francji z PSG więc ciekawi mnie czy w Anglii powalczy o tytuł czy jak we wszystkich pozostałych klubach poza PSG gdzie jednak byli inni piłkarze odpadnie z gry za jakiś czas.
0
@Ls0811 Nie mówię, że nie będą grać świetnie cały sezon ale wątpię by przeszli cały sezon bez potknięć, a jak wiesz w Bundeslidze wystarczy chwila i Bayern może to wykorzystać.
Poza tym Bayer gra na trzech frontach - kibicuję im żeby wygrali wszystkie rozgrywki w których grają ale dobrze wiesz, że to nie będzie takie proste i uważam, że i oni mogą mieć słabszy okres, nie muszą ale mogą bo jednak natężenie meczów będzie duże, a szkoda odpuszczać czy to LE czy DFB Pokal.
Poza tym Leicester to też taki ewenement. Każdy na każdym kroku o nich wspomina, a to było już 7-8 (w momencie zakończenia sezonu) lat temu i ile było takich przypadków w tym czasie? No właśnie. Chyba tylko Lille we francuskiej Ligue 1 było zaskoczeniem, że wyrwali mistrzostwo PSG i ewentualnie Monaco rok po Leicester no ale ich i tak więcej ludzi typowało do ewentualnego mistrzostwa w swojej lidze niż Leicester w Anglii. Podobnie z Leverkusen, myślę, że ich mistrzostwo jednak byłoby mniej sensacyjne niż wtedy Leciester.
3
@Kibic1998 Mateusz Masternak ma 36 lat i powalczy o mistrzostwo świata WBO? Chciałbym żeby tą walkę wygrał i zgarnął ten pas na zakończenie kariery ale mam obawy, że jednak tego nie wygra. Mimo wszystko kibicuję Polakowi bo zawsze fajnie jak to Polak jest mistrzem świata tym bardziej w boksie gdzie już nie należymy do jako takiej czołówki.
1
@betonito Myślę, że póki co nikt tam o zwolnieniu Tuchela nie myśli.
Może przez frajerstwo BVB ale mistrzostwo w tamtym sezonie zdobył, teraz spokojnie wygrywa grupę LM, a w lidze ta porażka niczego nie zmienia. Fakt rozmiary są duże ale wszyscy wiemy jak wygląda ta ligą. Póki co Leverkusen gra świetnie ale to też wiecznie trwać nie będzie. Moim zdaniem najwięcej zależy od LM - jeśli tam odpadną szybko to wtedy Niemiec poleci.
0
@mekston Wiem i też się nie zdziwię ale jak pisałem wyżej - jest w tym momencie największym faworytem ale dawanie mu KK na tym etapie patrząc na to, że Kobayashi też ma tryb dominatora jest moim zdaniem nie fair w stosunku do rywali tym bardziej, że Ryoyu też stać na takie serie zwycięstw no ale zobaczymy.
Jakbym musiał kogoś wskazać to z wiadomych przyczyn postawiłbym na Krafta ale skoro nie muszę to uważam, że wcale tak łatwo tej KK Kraft wygrać nie musi. Mimo wszystko więcej będzie można powiedzieć w trakcie i po TCS.
0
@mekston Stefan Kraft na razie wygląda najlepiej ale ja bym póki co nie mówił na 100%, że Austriak lekko bierze tą KK. Może nie Karl Geiger (chociaż kibicuję mu) ale trzeba uważać na Ryoyu Kobayashiego, który wygląda coraz lepiej.
0
@PatrychoO Rozumiem ale bardziej mi chodziło o to czy jest tą najlepszą w Norwegii?
1
Tak sobie sprawdzam wyniki dzisiejszych spotkań i widzę, że Barcelona kobiet wygrała 5-0. Jedna z bramek strzeliła Norweżka Caroline Hansen - czy jest ona takim odpowiednikiem Erlinga Haalanda?
W sensie TOP piłkarka i najlepsza Norweżka czy jednak nie?
0
Dzisiejsze zwycięstwo Karla Geigera była jego 14 wygraną w zawodach PŚ.
Bardzo solidna kariera Niemca, medale indywidualne z MŚ (dwa srebra), IO i złoto MŚ. Kończył także dwa razy na końcowym podium PŚ, TCS i Raw Air (raz) ale brakuje mu takich dużych zwycięstw. Mam nadzieję, że Geiger powalczy w tym sezonie o KK i TCS.
Taki trochę wiecznie drugi także może w tym sezonie czas być tym pierwszym? Stefan Kraft swoje już wygrał (mimo, że on uważa inaczej), a Karl Geiger zasługuje swoją solidnością na wygranie czegoś dużego tylko właśnie, Niemiec musi pokazać coś ekstra bo solidność na KK to za mało choć pamiętam Andersa Bardala, który nie był dominatorem ale PŚ zgarnął.
2
@FcPortoFan1999 2 miejsce ze strata 1,2 pkt do zwycięzcy Karla Geigera (wreszcie wygrał, bardzo się cieszę), rzeczywiście chyba powinien kończyć karierę.
0
Mocniejszy rywal i Harry Kane nie istnieje. Dlaczego Anglik nie wyjdzie cały na biało i nie uratuje Bayernu przed kompromitacją?
1
@FcPortoFan1999 Pogoń zajmuje 7 miejsce w tabeli wszechczasów Ekstraklasy, a nigdy nie wygrali żadnego trofeum - trzeba przyznać duża sprawa biorąc pod uwagę, że to jednak czolowka polskiej piłki. Z TOP 20 Korona, a z TOP 30 Odrą Wodzisław i GKS Bełchatów bez trofeów. Nawet taka Odra Opole wygrała nierozgrywany już puchar ligi. Dawni bo dawno ale wygrali.
0
@FcPortoFan1999 Teraz tak spojrzałem na ich wyniki i rzeczywiście Pogoń pucharów nie kolekcjonuje. W obecnej Ekstraklasie poza Pogonią tylko Korona, Radomiak i Puszcza nie zdobywali pucharów najwyżej rangi z tym, że Puszcza to debiutant w Ekstraklasie, a Radomiak też tych sezonów w najwyższej klasie rozegrał mało więc generalnie Pogoń i Korona jakaś markę u nas mają, lata w Ekstraklasie, a nigdy nic nie wygrali.
Oczywiście w kilku klubowych trofea były zdobywane bardzo dawno temu ale faktem jest, że historia to pamięta.
Nawet Wisła Płock, która co prawda nie gra w tym sezonie w Ekstraklasie ale kiedy była w czołówce potrafiła wygrać PP i Superpuchar.
1
@FcPortoFan1999 W ogóle jak dobrze pamiętam pomijając mistrzostwo Polski lepiej wygrać Puchar Polski niż zająć 2 lub 3 miejsce w lidze, a to dlatego, że wicemistrz i trzeci zespół zagra "tylko" w eliminacjach LKE, a zdobywca PP w eliminacjach LE.
1
@FcPortoFan1999 Szczerze mówiąc to nie widzę Pogoni Szczecin zdobywającej PP. W ogóle oni trochę przypominają mi Tottenham, niby zawsze w czołówce, a trofeów na oczy nie widzieli.
6
@stickie I znając życie reszta zagra mecz życia z Barceloną, a sama Barca zagra tak słabo, że i tak straci punkty. Oby nie ale wcale mnie to nie zdziwi.
0
@Jackazz No szkoda ale pamiętaj, że cała Barca nie wygląda dobrze ale mniejsza o to, pisałem o Messim bo to najlepszy z najlepszych i uważam, że dalej mógłby czarować w Europie jak James w NBA.
1
Moim zdaniem tym remisem Pogoń Szczecin zaczyna sobie utrudniać walkę nie tyle o mistrzostwo czy nawet podium ale w ogóle o europejskie puchary.
Wiem, że do końca sezonu jeszcze daleko i niby nie tracą dużo punktów do zespołów ich poprzedzających ale jeśli Legia i Raków wygrają swoje zaległe mecze, a także będą punktować w tej kolejce to sprawa Pogoni zacznie się robić już na tym etapie trudna.
Oczywiście jeszcze jest Puchar Polski ale patrząc na to, że wylosowali Lecha to łatwo mieć nie będą.
Kogo chcielibyście do pucharów z polskich drużyn? Moim zdaniem trójka Legia, Lecha i Raków przydałoby się bardzo, a kto czwarty? Pogoń miała swoje szanse i za wiele z tego nie wyszło więc wybieram Śląsk Wrocław chociaż pewnie Jagiellonia nie odpuści.
Tak na prawdę gdzieś tam z tyłu głowy ciągle mam nadzieję, że Wisła Kraków wygra PP i to oni zagrają w Europie ale mam obawy, że po pierwsze tego puchary nie zdobędą, a po drugie mogliby w Europie odpaść szybciej niż obecna czołówka Ekstraklasy.
0
@michal26 Jaki turniej w tym roku rozgrywają po raz pierwszy?
Koszykówkę oglądam mało, a jak już to IO, MŚ i ME więc nie wiem co w USA wymyślili nowego.
Chodzi o NBA - in season Tournament?
Przy okazji możesz wyjaśnić skąd to się wzięło, jak kwalifikują się do niego drużyny i jak to się ma do sezonu regularnego NBA?
I ostatnie co to zmienia jeśli chodzi o prestiż i końcową nagrodę - jakaś ważną jest czy jak?
A co LeBrona Jamesa, gość w takim wieku gra na takim poziomie, szkoda, że Leo Messi będąc trochę młodszym niemalże odszedł na emeryturę. I ok, nie mówicie, że piłka to inny sport bo przecież Leo na MŚ odjechał każdemu (może Kylian Mbappe się trzymał) więc myślę, że dalej dawałby radę w Europie.
0
@FcPortoFan1999 Finał PP 2023/24 Wisła Kraków vs Lech Poznań.
Kiedy losowanie ćwierćfinałów?
1
Wisła Kraków w ćwierćfinale Pucharu Polski!
Biała Gwiazda wygrywa PP i wraca na europejskie salony, bierzecie to czy jednak wolicie skład Polski na europejskie puchary z obecnej Ekstraklasy?