Stinger_
Dołączył/a: październik 2021
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Barcelona lekko bierze ten dwumecz z Napoli. Eleganckie losowanie. Teraz możemy już czekać na rywala w ćwierćfinale.
0
@mekston Tylko, że akurat ja widziałem rywalizację Klaebo z Bolszunowem i stwierdzam, że Norweg lepszy nie tylko dlatego, że liczby ma lepsze choć to i tak dla mnie nieco inny przykład bo to jednak sport indywidualny więc na co mamy patrzeć?
A w piłce nożnej do końca tak nie jest. Oczywiście bramki i nagrody indywidualne są ważne ale idąc tym tropem taki Iniesta byłby gorszy od wielu piłkarzy, a chyba obaj uważamy, że to sam TOP?
Poza tym ok, w samej LM CR wykręcił lepsze liczby ale jako piłkarz dla mnie jest numerem 2 za Leo bez względu na to co zrobił w LM i tak samo z Kane. Nie wiem co będzie miał na koniec kariery ale nawet jak strzeli 42 bramki w tym sezonie w lidze to dla mnie nie będzie oznaczać to, że jest lepszy od Lewego.
W tym momencie tak, jest lepszy. W ilości bramek w jednym sezonie ligowym będzie lepszy ale ogólnie dalej to Polaka stawiam wyżej.
Inną sprawą też jest to, że Anglik ponad pół kariery przesiedział w klubie bez trofeów i dlatego też wiele osób umieszcza go niżej ale to już nie Lewego wina. Poza tym zwrocilbym też uwagę na to, że taki Lewandowski wygrywał Bundesligę (i to dwa razy) i zostawał jej królem strzelców w barwach BVB, a to też dużo mówi.
1
@Foro Tak prawdę mówiąc to moim zdaniem Kane jest bardzo dobrym napastnikiem w świetnym wieku i formie grając w mistrzu ze znakomitymi partnerami wykręca tak dobre liczby.
Nie wiem co wy się tak tego rekordu uczepiliście. Rekordy są po to by je pobijać i nawet jak Kane go pobije to co to zmieni?
Czy pobicie rekordu sprawia nagle, że zawodnik x jest lepszy od zawodnika y? W takim razie Ronaldo > Messi? Przecież Ronaldo ma więcej goli w LM i więcej goli w LM w pojedynczym sezonie.
5
@Sawik_10 Najlepsza jest Ekstraklasa. Tutaj mamy BIG 18.
1
@mekston Tak wiem o co Ci chodzi. Wystarczy dać za przykład chociażby siatkówkę gdzie jednak Rosja to TOP i brak ich w najważniejszych turniejach to jednak duża strata sportowa i ułatwienie dla rywali bo po prostu jeden groźny rywal mniej.
Przykład Barcy i Realu? Można zamienić na przykład Celticu i Rangersów. Może trochę niższy poziom ale Celtic bił mistrzostwa kiedy Rangersów nie było w najwyższej lidze.
Także wiem o co chodzi z Klaebo i Bolszunowem ale zaznaczam jeszcze raz. Brak Rosjanina to jest sportowo duża strata i na pewno z nim byłoby ciekawiej ale generalnie to nie wina Norwega więc "korzysta" z okazji i bije swoje rekordy by za jakiś czas mówiono o nim jako najlepszym w historii mimo iż takich zwycięstw w pojedyńczych zawodach ma już teraz najwięcej.
0
@mekston Ja powiem tak. My wiemy, że Bolszunow był godnym rywalem dla Klaebo ale jeśli nigdy więcej nie będą się mogli ze sobą zmierzyć, a Klaebo będzie wygrywał bez końca to nie nazwiesz go GOATEM bo nie rywalizował już nigdy więcej z Rosjaninem?
0
@Volk Lepiej żeby żona miała przyjaciółki niż przyjaciół. Nawet jeśli za daleko to pójdzie to i tak przyjaciółka nie ma tego co przyjaciel.
0
@Katalończyk 99 Mogę się mylić ale może jedno z drugim jest powiązane? Tzn. jeśli dwa mecze to o "stałych" porach, a jeśli trzy dlatego jest godzina "dodatkowa"?
1
@MesQueUnClub96 Nie mam Instagrama. Nie nadążam za tym.
0
@mekston W momencie wykluczenia Rosjanina z PŚ (wliczam cały sezon PŚ 2021/22 bo obaj panowie jednak skończyli sezon w tym samym czasie):
KK 3-2 Klaebo
IO 2-2
MŚ 3-0 Klaebo
TdS 2-2
Zwycięstwa w zawodach PŚ 48-28 Klaebo
Oczywiście Norweg lepszy w sprintach, a Rosjanin na dystansach.
Rocznik ten sam.
Mimo wszystko Klabeo stracił największego rywala do zwycięstw - czy to pucharowych czy "dużych" ale nie z jego winy i buduje swój "pomnik" robiąc takie liczby jak najlepsi w historii tej dyscypliny - w wielu tabelkach jest już najlepszy i w tym sezonie jedzie po 5 KK - oczywiście z Bolszunowem mógł mieć ich mniej ale fakty są takie, że walczy o 5 KK i do swojego wielkiego rodaka zbliża się nieuchronnie.
Może trochę szczęśliwie ale za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o braku Bolszunowa tylko o trofeach Klaebo - wszak jak nie pamiętam rywali Daehli'ego (w sensie ich walki), a cały świat uznaje go za GOATA biegów narciarskich.
0
@Katalonbar W przypadku 3 KK dla Krafta:
PŚ 3-2 Kraft
MŚ 3-1 Kraft
TCS 3-1 Stoch
IO 3-0 Stoch
Suma 9-7 Stoch
Dla mnie trzecia KK Krafta nic nie zmienia tylko nieco zbliża się do Stocha.
Inną sprawą będzie jak Kraft wygra TCS i MŚ w lotach ale to byłoby 9-9, a że IO większy prestiż to dalej Kamil ale dalej? Kto wie...
A możesz jakoś to wytłumaczyć czemu trzecia KK dla Ciebie to Kraft wyżej od Stocha? W dużych trofeach dalej Austriak byłby za Polakiem.
1
@Katalonbar Ostatni Austriak 9 lat temu? A pamiętam jak bodajże 7 lat z rzędu TCS wygrywali Austriacy i to 6 innych...
0
@tadzik447 Chciałbym ale ja się już nie łudzę, że Kamil Stoch będzie jeszcze wygrywał. Chciałbym by wygrał jeszcze choć raz ale wydaje się, że będzie trudno o to.
@Popitek12 Nikomu nie życzę źle choć Kraftowi nie kibicuje to jednak myślę, że w tej formie w Ga Pa wcale nie musi być daleko. Przypominam, że kiedyś już raz TCS wygrał i zawody w Ga Pa także się odbyły. Nawet Kraft kiedyś stał na podium w Ga Pa.
0
@Katalonbar Skoki to w sumie dziwny sport. Z dnia na dzień ktoś kończy, a ktoś zaczyna wygrywać ale fakt jest taki, że Kraft ma wszystko by w samym PŚ zrobić fajne rekordy. Może nie wygra KK 4-5 razy ale ta trzecią jest w stanie zdobyć. Zwycięstw czy miejsc na podium pewnie jeszcze sporo dołoży ale jego minusem są IO - nie ma ind. nie tylko złota ale i w ogóle medalu więc nawet jeśli zdobędzie 3 KK i będzie miał 45 zwycięstw w zawodach PŚ to nie dam go wyżej od Małysza i Stocha.
0
@mekston Dlatego uważam, że Klaebo > Bolszunow i nie dlatego, że Klaebo ma większe sukcesy ale dlatego, że Klaebo mniej tracił na dystansach do Bolszunowa niż Bolszunow w sprintach do Klaebo.
Mimo wszystko ostatnio to dwaj najwięksi rywale i brak jednego z nich równa się KK dla drugiego. Nie popieram tego co robi Rosja, w sumie nigdy im nie kibicowałem ale dla dobra sportu i większych emocji Bolszunow w PŚ w biegach równałby się z "fajną" walką o KK, a tak z góry można założyć, że jednak Klaebo to weźmie.
0
35 zwycięstwo Stefana Krafta w zawodach PŚ. 105 podium w karierze.
Austriak przez chwilowy kryzys (każdy chciałby mieć taki kryzys) wraca na najwyższy stopień podium i na TCS jedzie nie tylko w roli lidera PŚ ale i największego faworyta do wygrania całej imprezy noworocznej.
0
@mekston Ja powiem tak, Klaebo był mistrzem świata na 50 km przez kilka minut. Potem dostał DSQ przez jakieś tam przepychanki na samym finiszu więc to pokazuje, że dystansowo też potrafi biegać jednak przez tych brak złotych medali wydaje się, że Norweg tego nie potrafi jednak w PŚ na dystansach ma sporo zwycięstw - oczywiście sporo z nich w ostatnim czasie już bez Bolszunowa ale generalnie Klaebo ma jeszcze dużo czasu by chociaz by w CV cis jeszcze sobie dopisać.
Wracając jeszcze do Bolszunowa to tak, wtedy w dystansowej kończył na 2 miejscu ale Klaebo kończył tuż za nim z 5 pkt straty, a przypominam, że sezon skończyli w tym samym czasie (nie pamiętam dlaczego, może Klaebo pewny KK darował sobie już końcówkę sezonu) więc to też pokazuje, że Klaebo w formie jednak jest mocny na każdym dystansie, a co do braku złotych medali na tych dystansach? Może trochę pech? Martin Johnsrud Sundby swego czasu totalny dominator PŚ zdobywał medale IO i MŚ ale ind. Ma TYLKO jedno złoto MŚ, a na dystansach jednak TOP.
Bolszunow słabszy w sprintach? Na pewno słabszy niż na dystansach ale jednak to był jeden z tych, który potrafił i dystanse i sprinty - nawet medal IO ma że sprintu.
0
@mekston Teraz sprawdziłem by mieć pewność do tego co piszę.
W sezonie 2021/22 kiedy to po inwazji Rosji na Ukrainę Rosjanie dostali DSQ do końca sezonu (w sumie trwa to do dzisiaj) to Klaebo skończył sezon dokładnie po tych samych zawodach w Lahti co Bolszunow, a i tak KK wygrał o około 500 pkt. Także to też dużo mówi o sile Klaebo - oczywiście Bolszunow siłą rzeczy po dwóch KK z rzędu mógł mieć słabszy sezon, normalna sprawa.
Tak zawodów jest jednak więcej ale sprinterski Klaebo to GOAT. Oczywiście nie sposób porównać Daehli'egi z Klaebo, nawet Northuga czy Colognę ale Klaebo wynikami się broni mocni. Jego jedyny minus to brak złota ind. IO na innym dystansie niż sprint.
0
@Cotutajsiedzieje MŚ są najbardziej prestiżowe w całej piłce nożnej ale czy klubowe mistrzostwa świata będą bardziej prestiżowe od europejskiej LM? Ja myślę, że nie i nigdy to się nie wydarzy nawet jakby były rozgrywane co 10 lat.
0
@mekston Tak zgadzam się, że Bolszunow to największy rywal Klaebo ale w Twoim pierwszym wpisie zrozumiałem, że wygrał drugą KK nie dokańczając sezonu? Dobrze zrozumiałem? Jeśli tak to jest to nie prawda. Jeśli nie to popraw.
Jedną KK Rosjanin wygrał praktycznie w cuglach. PŚ, TdS i mała KK za dystanse - około 500 punktów przewagi nad Klaebo - nawet nie ma co mówić bo wyniki mówią same za siebie ale drugą KK Bolszunow wygrał bo Klaebo wystartował tylko w 8 zawodach tzn. może nie dlatego, że Klabeo mało startował (bo i z nim mógł wygrać ale...) ale nie miał rywala bo Norweg "olał" sezon PŚ.
Potem kiedy Rosjanie dostali DSQ to Bolszunow i tak przegrywał z Klaebo tylko różnica jest taka, że mając szanse startu mógłby spróbować odrobić straty, a tak nie miał szans.
Rosjanie jako drużyna byli bardzo mocni ale indywidualnie na przestrzeni całego sezonu i walki o KK tylko Bolszunow mógł walczyć z Klaebo. Teoretycznie oczywiście bo nie wiemy co by było dzisiaj gdyby Rosjanie stratowali.
Tak Klaebo to GOAT biegów ale też fakt, że stracił największego rywala przez atak Rosji na Ukrainę. Inną sprawą jest to, że jednak Norweg potrafił wygrywać z Bolszunowem więc nie oznacza, że sukcesy odnosi bo nie ma Rosjanina ale na pewno ma nieco łatwiej.
0
@michal26 W teorii tak ale za miesiąc Piotr Żyła skończy 37 lat - myślę, że przyzwyczaiłeś się do tego nazwiska dlatego uważasz że TOP 15-20 dla Żyły powinno być czymś normalnym ale wiemy, że to jednak jest już dość zaawansowany wiek jak dla skoczka czy nawet sportowca, a mimo to wciąż numer 2 w kraju... Ja powiem inaczej - życzę naszemu TOP 3 jak najlepiej ale jak wymagać to właśnie od Pawła Wąska, a nie od podwójnego mistrza świata już prawie 37-letniego Piotra Żyły .
Adam Małysz w tym wieku był już bodajże 3 lata poza skokami.
0
@mekston Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale masz na myśli to, że Bolszunow zdobył drugą KK nie dokańczając sezonu? Jeśli tak to jest to nie prawda. Wtedy Rosjanin dokończył sezon.
Wtedy to Johannes Hoesflot Klaebo wystartował ledwo w 8 zawodach, a i tak skończył sezon na 3 miejscu w PŚ.
Rosjanina wykluczono dopiero w sezonie 2021/22 kiedy to Rosja zaatakowała Ukrainę ale wtedy i tak przegrywał rywalizację. Norwegiem - różnica jest taka, że przed końcem sezonu Klaebo stracił rywala i Bolszunow nie miał szans rywalizacji o KK.
Inną sprawą jest to, że to nie Rosjanie, a Rosjanin był rywalem Klaebo. Tylko Bolszunow walczył na przestrzeni całego sezonu z Klaebo - inni oczywiście też byli mocni ale na KK nie mieli szans.
Widzę, że edytowałeś ale fakt jest taki, że w ostatnim sezonie kiedy startował i tak przegrywał z Klaebo. Oczywiście możliwości dalszych startów mogła zmienić ta sytuację ale Norweg był wtedy mocny.
0
@michal26 Z dalszego przebiegu tej pierwszej serii niestety szanse Maćka Kota na punkty PŚ są nikłe.
6
@kynio302 Szczerze mówiąc to jestem zdziwiony. Dla mnie Rafał Patyra to bardzo dobry dziennikarz sportowy i myślę, że bardzo szybko znajdzie nową pracę.
0
Moim zdaniem Johannes Hoesflot Klaebo i Johannes Thingnes Boe > Max Verstappen.
Norwegowie to są prawdziwi GOACI sportu.
Poza w/w dwójka mamy przecież Erlinga Haalanda - Bossa Manchesteru i całej Anglii.
2
Widzę, że dzisiaj 72 zwycięstwo w zawodach PŚ w biegach narciarskich odniósł Johannes Hoesflot Klaebo.
0
71 zwycięstwo Johannesa Thingnes Boe w zawodach Pucharu Świata w biathlonie.
Drugie miejsce zajął jego rodak Johannes Dale, a najniższy stopień przypadł starszemu z braci Boe, Tarjei.
0
@tadzik447 Nie ale wyniki śledzę. Oglądam biathlon ale sam konkurs skoków mam zamiar obejrzeć.
9
Kilkanaście minut temu wróciłem z zakupów i akurat trafiłem na końcówkę meczu Wisły Kraków.
Teraz biathlon i potem skoki - fajny sportowy dzień się szykuje. Oby wygrywali moi faworyci.
Jak ja uwielbiam handlowe niedziele.
Więcej takich - najlepiej same handlowe.
1
@FcPortoFan1999 11 bramka Angela Rodado i zrównał się w tabeli strzelców z Łukaszem Sekulskim.
Szykuje się bardzo ciekawa walka na wiosnę nie tylko o awans do Ekstraklasy ale i króla strzelców.