0

@Filipem Też uważam, że rekord Cristiano Ronaldo może paść ale pisanie, że to kwestia czasu to jedno wielkie XD.
Przecież na to będzie potrzeba kilka lat. Być może nawet 8-10-12 (dużo zależy od formy, zdrowia itp.), a wtedy Erling Haaland będzie już grubo po 30-stce.

2

@Recha_0684 Myślę że dla każdego to sprawa indywidualna ale zobacz kto gra o 18.45, a kto o 21.00.
Poza Chelsea z Barcą mamy choćby City z Leverkusen czy BVB z Villarreal - może nie są to TOP hity ale zdecydowanie bardziej wolałbym obejrzeć któryś z tych meczów niż dwóch przegrywów tego sezonu (Ajax - Benfica) i Galatasaray - Royale.

1

@Frimpong Można się śmiać ale jest w tym trochę prawdy. Dali LM o godzinie 18.45, a i tak często grają tam drużyny których nikogo nie obchodzą, a jak już gra ktoś z TOP to z takim rywalem jak Kajrat czy inny Olympiakos, a największe hity i tak o jednej godzinie. Bezsens totalny.

Przykład? Choćby ostatnia kolejka i mecze PSG z Bayernem i Liverpoolu z Realem i tej samej godzinie. Gdzie tu sens?

2

@blakkudium Kanada, Australia, Uzbekistan, Polska i mamy to! Awans z grupy na Mistrzostwach Świata!

1

@LeoMessiiBarcaPepa Na dziś może Stefan Kraft nie jest jeszcze w TOP 5 ale po sezonie może być w TOP 3. Oby nie bo to by oznaczało, że wyrzuci któregoś z Polaków z trójki ale szanse ma.
Jedynie czego u niego trochę brakuje to właśnie tego "prime" o którym się do końca nie pamięta bo nie gromił tak rywali jak Małysz, Ahonen, Schlierenzauer czy Stoch ale generalnie sukcesami jest blisko i wciąż może wbić wyżej. Na pewno w równości jest geniuszem - gość nawet skacząc słabiej bywał w TOP 10 PŚ.

0

@partymaker Jesteś bardzo pewny - moim zdaniem się mylisz. Oczywiście nie mówię, że tak się stanie ale gra dla Barcy i Realu to jest coś więcej niż dla każdej innej drużyny. Zdziwi mnie bardzo jeśli Haaland odmówi grze w którejkolwiek z tych drużyn.

1

@Gaucho A najlepsze jest to, że on ma "dopiero" 32 lata (33 kończąc sezon). Przecież jeszcze spokojnie może skakać dalej.

7

Stefan Kraft wygrywając dzisiejszy konkurs PŚ w skokach narciarskich w Falun nie tylko wyrównał wynik Mattiego Nykaenena - 46 zwycięstw ale i pobił rekord punktów w Pucharze Świata Janne Ahonena.

Od dziś rekordzistą jest Stefan Kraft - 15811 punktów!

Bombardier Pucharu Świata - najwięcej miejsc na podium (128), drugi wynik wśród liczby zwycięstw i najwięcej punktów w historii - Stefan Kraft.

1

@kanver_ Uważam, że żaden Polak nie zdobędzie 20 goli w tym sezonie Ekstraklasy. W sumie poza 3-4 napastnikami raczej nikt więcej tego nie zrobi.

Co do Roberta Lewandowskiego to też trzeba pamiętać, że on jednak szybko "uciekł", a w jego czasach też było mniej kolejek.

1

@partymaker Skąd ta pewność?
Dwa ostatnie mecze Estevao w LM to pierwszy skład i 90 minut.
Biorąc pod uwagę, że nie grał w weekend w lidze to moim zdaniem jest duże prawdopodobieństwo, że wyjdzie w pierwszym, a nawet jeśli nie to dalej nie oznacza to, że z Yamalem dzisiaj się nie zmierzy.

2

A więc dzisiaj pierwszy pojedynek Lamine Yamala z Estevao.

Oczywiście liczę, że to Yamal wygra najlepiej trafiając do siatki Chelsea ale Estevao na pewno się nie podda.

2

@escarabajo Niestety ktoś w tym meczu zdobędzie punkty, a wyglądali tak pięknie z zerem na koncie.

1

@Gibbon_FCB Po pierwsze to Xabi Alonso wiedział w co się ładuje, a mimo to poszedł tam z własnej woli więc nie rozumiem dlaczego go szkoda?

Po drugie, jesteś kibicem Realu, że chcesz odejścia Viniciusa? Oczywiście, on potrafi grać w piłkę i dużo dał Realowi ale jego odejście może oznaczać pójście po Haalanda co moim zdaniem jest dużo gorsze dla Barcy.

Nigdy nie mogę pojąć dlaczego kibice Barcy aż tak martwią się o Real i życzą im żeby byli mocniejsi.

1

@Lionel_Messi10 FIFA to żadna wyrocznia. Nie muszą nic przyklepać by turniej był oficjalny.

2

@gaucho104 Żeby nie dublować odpowiedzi to na pewno bramka Leo Messiego z Bayernem kiedy to wkręcił w ziemię Boatenga.

Nie oceniam czy to najpiękniejsza bo masa bramek była pięknych ale na pewno mocno utkwiła w pamięci.

Poza tym taka o której także długo się pamięta to ta z finału LM z United kiedy to Leo Messi strzelił z główki mając obok siebie Ferdinada i Vidicia jeśli dobrze pamiętam.

2

@gaucho104 Tak, 15.10. Jutro też konkurs o tej samej porze.

3

Godzina 12.20 powrót do domu.

15.10 Konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Falun
18.45 Start Ligi Mistrzów
21.00 Chelsea - Barcelona

O takie wtorki nic nie robiłem.

1

@Adran360 Nie wiem, nie pamiętam ale pamiętam jak Cristiano Ronaldo wygrał w Arabii jakiś puchar wielbłąda i bardzo duża grupa osób stąd "walczyła" na śmierć i życie, że to nieoficjalne rozgrywki i nie mają prawa się liczyć.

Powstał taki hałas, że aż to śmieszne było więc pewnie ambasada (ok, może nie wszyscy, może nie ty...) mocno by panikowała gdyby to w Arabii można było zdobyć w jednych rozgrywkach 100 pucharów i pisaliby jakie to niesprawiedliwe.

0

@mordini123 Skacząc na granicy awansu do konkursu żadnych punktów nie zdobędzie, a startowanie tylko po to by się łudzić o jakąś drobnicę jest bez sensu.
Moim zdaniem gdyby skakał na granicy awansu do 30-tki to ok, niech startuje ale w tej sytuacji uważam, że mija się to z celem i jest to marnowanie miejsca z którego mógłby skorzystać młodszy skoczek. Może szału by nie zrobił ale zbierałby doświadczenie, Zniszczoł takimi wynikami nic nie zyskuje.

0

@Adran360 "Wy macie ego top, żeby mówić Amerykanom jak mają organizować swoje rozgrywki XD."

Ego TOP to masz ty wmawiając mi coś czego nie napisałem. Ja tylko wyrażam swoje zdanie, a nie mówię jak mają organizować swoje rozgrywki.
Jak dla mnie mogą i 10 pucharów dawać za jedne rozgrywki ale dalej nie zmienia to faktu, że dla mnie to paranoja i głupota.
Gdyby takie coś było w Arabii to byłby tutaj niezły meksyk ale, że jest w USA to "szukacie" na siłę jakiś dziwnych usprawiedliwień.

Moim zdaniem mogą za każdy mecz dawać puchar, a niech celebrują wszystko co się da.

1

Polscy skoczkowie bez zmian na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Falun.

Z jednej strony jest to zrozumiała decyzja bo zawody w Lillehammer były wczoraj, a w Falun skaczą już jutro ale z drugiej Aleksander Zniszczoł jest w tak słabej formie, że szkoda marnować to miejsce. Szkoda, że nikt ze sztabu nie pomyślał, że można by go wycofać, a dowołać kogoś młodszego, np. Klemensa Joniaka. Jutro skaczą na skoczni normalnej, idealna skocznia na debiut dla młodszego zawodnika.

0

@Muszynianka Tak z ciekawości bo zauważyłem, że 50 zł to za dużo dla ciebie (nie dziwi mnie to) - ile chciałbyś płacić żeby nie mieć reklam? 2,50 zł?

0

@Fog_W_1899 Nie szukam. Wyrażam swoje zdanie i uważam, że to jest paranoja.
Oczywiście mają prawo dawać puchar nawet za każdy mecz ale czym więcej tym jest to mniej prestiżowe, a sensu w tym żadnego.

9

@Kgorecki2500 Najdziwniejsze to są dwa puchary za jedne rozgrywki. Nie wiem ale dla mnie to jakaś paranoja.

0

@mientusek1407 Tak wiem ale odniosłem się do tego co napisałeś czyli - "72 gole to nie jest imponujący wynik to wydaje mi sie, ze wtedy strzelalo sie mniej", także wtedy to jednak był imponujący wynik bo wtedy tak się strzelało. Na dzisiaj wydaje się to niewiele ale generalnie każdy tak strzelał włącznie z Barcą i Realem.

0

@draxidox Nigdy nie rozumiem osób, które tak robią ale z drugiej strony ich problem i ich czas. Nic mi do tego czy mieli wcześniej czas czy nie na zmianę opon.
Jedynie z tej sytuacji śmieszy mnie to, że ktoś rzeczywiście będzie pół dnia albo więcej stał w tej kolejce. Ja to bym się stamtąd zawinął i umówił choćby w jakimś warsztacie na (w miarę) konkretną godzinę.

0

@mientusek1407 72 bramki na obecne czasy to może nie jest imponujący wynik ale wtedy był to świetny wynik.

Arsenal miał wtedy 87, a trzecie United ledwo 58.

Dla porównania z innych lig z tego samego sezonu:

Barca 73 bramki
Real 71 bramek
Juventus 67
Inter 65
Milan 63
Bayern 75 (4 kolejki mniej)
We Francji nikt nawet 60 bramek nie przekroczył.

Także takie były czasy i takie standardy. Chelsea nie była murarzami tylko świetnie grali w defensywie i świetnie w ofensywie - nawet nie gorzej niż Barca z Realem. Także panie kolego @Fog_W_1899 nie masz racji. Wtedy Chelsea Mourinho nie była żadnymi murarzami, a to że ci się tak to kojarzy to po prostu jakieś uprzedzenie do Chelsea i/lub Mourinho za kolejne lata. Czasy Mourinho w Chelsea czyli mniej więcej lata 2004-2006/7 to nie była murarka tylko TOP gra pod każdym względem.

4

@Fog_W_1899 Dlaczego murarze? Mieli świetną obronę i od razu murarze?

Chelsea wtedy grała świetną piłkę. Strzelali dużo bramek. To nie murarze tylko świetna gra defensywna.

0

@Rastafarnianin Szczerze mówiąc to ja tam specjalne większej misji to nie widziałem, a swoimi decyzjami np. odstawienie numeru 2 i nie zabranie Kamila Stocha na MŚ tylko potwierdził, że pora by go zwolnić.
Oczywiście trochę szkoda bo nie było lepszych kandydatów i nasz jedyny (nie licząc Kacpra Tomasiaka) skoczek, który nie ma jeszcze 30 lat radził sobie z nim coraz lepiej i który jakkolwiek rokował na przyszłość stracił trenera z którym świetnie się rozumiał ale generalnie cała reszta jak miała z nim trenować i udawać że jest dobrze to i tak wiadomo, że to by nie zdało egzaminu.
Myślę że Thomas Thunbichler nie powołując Kamila Stocha na MŚ sam na siebie wydał wyrok.

Tak jak napisał @Pnog37 , przy takiej atmosferze po prostu musieliśmy go zwolnić i tyle. Tutaj nie było w zasadzie szans na cokolwiek dobrego.
Jedynie pozostaje pytanie czy Paweł Wąsek byłby co najmniej na takim poziomie co rok temu no ale podobno sam Paweł miał wybór ale nie zdecydował się na swojego trenera.

0

@Criss18Barca Nie chce bronić Maciusiaka bo rzeczywiście wyniki nie powalają ale nie licząc Wąska ma w składzie jednak wiekowych zawodników. Szczerze mówiąc sam nie wiem czego tutaj oczekiwać bo chyba nikt nie wymaga by Kubacki i Żyła w tym wieku walczyli o zwycięstwa i Puchar Świata.

Pójdę dalej i zaryzykuję, że nikt, żaden inny trener dużo więcej z nich by nie wykrzesał. Po prostu musimy to przeczekać i tyle. Mam nadzieję że w Wiśle z dobrej strony pokażą się Klemens Joniak i Adam Niżnik (powinni dostać szansę choć kto wie co tam nasi specjaliści wymyślą) dzięki czemu dadzą jakąś możliwość zmian i powolnego odmładzania drużyny.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?