3

16 miejsce zajęła Anna Twardosz w pierwszym konkursie Pucharu Świata 2025/26 w skokach narciarskich w Lillehammer.

Polka zanotowała dzisiaj swój drugi najlepszy wynik w karierze (najlepszy to 15 miejsce).

Wygrała niesamowicie skacząca od lata Japonka Nozomi Maruyama przed Abigail Strate z Kanady i Lisą Eder z Austrii.

O godzinie 14.30 strat kwalifikacji panów przed zaplanowanym na godzinę 16.00 konkursem.

W stawce sześciu Polaków - Kacper Tomasiak, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek.

Czy któryś z naszych skoczków poprawi dzisiejszy wynik Anny Twardosz? Na pewno szanse są ale nie jest to takie łatwe do wytypowania. Dawniej byśmy mówili, że na pewno ten wynik będzie poprawiony, a dziś? Dziś nie jest to takie pewne.

0

@marcin62 Dlatego też zaznaczyłem, że praca właśnie na zmiany jest dla mnie jeszcze bardziej do podziwiania. Przerzucić się na nocki nie jest tak trudno ale co tydzień się przestawiać to już inna sprawa.

0

@TR3YWAY Idealny scenariusz to jak najszybciej strzelić im bramkę, a najlepiej kilka, a nie czekać do końca.

0

@marcin62 Zawsze podziwiam ludzi, którzy pracują w nocy, a jeszcze bardziej, którzy pracują na zmiany.

Nigdy w życiu (chyba) bym nie poszedł do pracy by jeden tydzień pracować w dzień, a następny w nocy. Walka z przedstawieniem się nie jest tego warta.

0

@FCBparasiempre Nie masz internetu w telefonie?

1

@Fc112 Nie wiem co to za praca i w ogóle więc też nie oceniam ale wygodniej, szybciej i lepiej byłoby wejść na Flashscore i sprawdzić wynik. Podejrzewam, że nikt nawet tego by nie zauważył, a dzwonienie co chwilę ciężko ukryć.

3

@FCBparasiempre "Co 10, 15 minut dzwoniłem na przemian a to do szwagra a to do kumpla żeby mieć na bieżąco wynik"

"Jak przyjechałem na chate i zobaczyłem wynik w mediach to się prawie załamałem!"

Tak z ciekawości - nie mogłeś po prostu wejść w internet i być na bieżąco?

1

@Stinger_ Mój typ:

1. Ryoyu Kobayashi, Jan Hoerl, Daniel Tschofenig
2. Kamil Stoch - 10 miejsce
3. Felix Hoffmann
4. Andreas Wellinger
5. Austria, Norwegia, Słowenia

0

@Popitek12 Z kim teraz "chodzi" Paul Heymen?

0

@norbi77 Nie, nie mam takich obaw. Być może dlatego że w ogóle nie zawracam sobie tym głowy.

0

Dzisiaj Wisła Płock wskakuje na fotel lidera Ekstraklasy po tym jak pokonają Górnik Zabrze.

5

Sezon Pucharu Świata 2025/26 w skokach narciarskich ruszył. Co prawda dzisiaj odbyły się tylko treningi i konkurs drużyn mieszanych ale start to start.

Może ma ktoś ochotę pobawić się w typowanie sezonu PŚ (sam PŚ, bez TCS, IO i innych imprez)?

Moja propozycja:
1. TOP 3 PŚ
2. Najlepszy Polak (+miejsce)
3. Największe zaskoczenie
4. Największe rozczarowanie
5. TOP 3 Pucharu Narodów

@Criss18Barca @tadzik447 @Pnog37 @July_6_BcN @VegetaPolska @Almogaver @mordini123 @mekston @Sysia11 @JanneAhonen i inni zainteresowani.

1

1 dzień do inauguracji Pucharu Świata 2025/26 w skokach narciarskich!

1 - tyle razy Adam Małysz wygrywał Turniej Czterech Skoczni.
1 - tyle razy Kamil Stoch zostawał indywidualnym mistrzem świata.
1 - tyle razy Dawid Kubacki zostawał indywidualnym mistrzem świata.
1 - tyle razy reprezentacja Polski w składzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot zostawała drużynowym mistrzem świata.
1 - tyle razy Dawid Kubacki wygrywał Turniej Czterech Skoczni.

2

@mekston Ta Rumunia też była dość blisko i uważam, że byłaby lepsza od Szwecji która może nic nie gra ale mają takie nazwiska, że w marcu mogą nagle odpalić.

7

Dlaczego wszyscy tacy pewni, że Ukraina będzie ewentualny finał z Polską grać w Polsce?

Przecież nawet to jest nielogiczne i wątpię żeby tak wybrali. Obstawiam, że taki mecz jeśli w ogóle do niego dojdzie odbędzie się w Niemczech.

3

Albanię przewidziałem. Ukrainę też. Poza nimi Szwecja - ich chciałem uniknąć.
Wszyscy do ogrania ale i przy gorszym meczu wszyscy mogą nas ograć.

Mimo wszystko oczekuję i wymagam awansu reprezentacji Polski na MŚ 2026.

0

@fart A to nie jest tak, że te najsłabsze zespoły będą w jednym koszyku i wcale takich meczów nie będzie?
Czy narzekasz by narzekać bez względu czy ma to sens czy nie?

0

@Kgorecki2500 W sumie przy tak dużej ilości miejsc na MŚ to nawet dobry pomysł. I tak tutaj nie ma TOP drużyn.

2

Nowa Kaledonia - Jamajka!
Zwycięzca tego meczu zagra w finale z DR Kongo!

Boliwia - Surinam!
Zwycięzca tego meczu zagra z Irakiem!

Mój typ jest taki, że Jamajka z DR Kongo i Boliwia z Irakiem zagrają o MŚ w finałach. Obstawiam DR Kongo i Boliwię w finałach Mistrzostw Świata 2026.

0

W półfinale baraży do MŚ 2026 Polska - Albania, a w finale jeśli uda się awansować to lepszy z pary Ukraina - Rumunia.

To mój typ na losowanie barażów. Myślę że to byłoby całkiem ciekawe losowanie.

1

@cules100pro Być może Vinicius jest nielubiany ale prawda jest taka, że on porywa tłumy. Nie zawsze pozytywnie ale jednak.

Mimo wszystko zgadzam się, że Estevao wygląda na większy talent niż Vinicius czy Rodrygo ale do płaczu Pereza jeszcze daleko bo Estevao dopiero zaczyna, a Vinicius dał (nie sam ale był mocnym punktem) im już 2 LM i mogę zaryzykować stwierdzenie, że jednak porywał tłumy w tamtym czasie. To, że teraz mniej się o nim mówi to inna sprawa - jednak Kylian Mbappe to największa gwiazda.

4

@Michael24 Zobaczymy jak się będzie układał sezon klubowy i przede wszystkim Mistrzostwa Świata ale Estevao to kolejny piłkarz po Lamine Yamalu i Desire Doue, który jest w zasadzie pewniakiem do nagrody Golden Boy.
Oczywiście tutaj musi pokazywać to na boisku i najlepiej potwierdzić trofeami, a także liczbami ale to taki talent, że jeśli tylko będzie się prawidłowo rozwijał to nie widzę nikogo kto mu tą nagrodę za rok 2026 zabierze.

0

@cules100pro W takim razie polecam (w sumie to nie polecam bo nie warto ale żebyś zobaczył o czym pisze to musiałbyś poczytać) poczytać komentarze podczas meczu Barcy.

2

@cules100pro Ciężko mi stwierdzić ale wątpię żeby na ten moment Estevao porywał większe tłumy niż Vinicius.
Oczywiście ma dopiero 17 lat, może to wszystko się zmienić ale równie dobrze może przepaść jak wielu młodych piłkarzy.

"ale nie są to jakieś efektowne dryblingi, a to kochają ludzie najbardziej."

I dlatego Lamine Yamal jest tutaj tak często krytykowany?

"Estevao jest kibicem Barcelony, zdeklarowanym"

Mesut Ozil z tego co pamiętam też był kibicem Barcy. Robert Lewandowski był kibicem Realu, Aubameyang chyba też marzył o Realu.
A co do Barcy to nie jest to ta sama pozycja co Yamal? Także widzisz, transfer mało realny.

3

@cules100pro Wydaje się, że Estevao to największy brazylijski talent od czasów Neymara ale też nie do końca się z tobą zgodzę.

Jednak Vinicius Junior dał Realowi naprawdę dużo i w zasadzie był dużo bliżej Złotej Piłki niż Neymar, który oczywiście miał pecha w postaci Leo Messiego i Cristiano Ronaldo ale przecież nikt nie zmusił go do tego by w wieku 30 lat być wrakiem piłkarza.
Real z Viniciusem wygrał także 2 Ligi Mistrzów. Co można o nim mówić to można ale jednak ten transfer mimo wszystko na duży plus.

0

Dzisiaj ciekawy sportowy dzień mimo braku gry poważnych piłkarskich lig.

Najważniejsze wydarzenia z dziś:

13.00 Losowanie barażów MŚ 2026
18.30 Anadolu Efes - Barcelona (Euroliga koszykarzy)
18.45 GOG - Orlen Wisła Płock (Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych)
19.30 Odprawa techniczna przed PŚ w skokach narciarskich w Lillehammer
21.00 Chelsea - Barcelona (Liga Mistrzów kobiet - Ewa Pajor)

1

@mordini123 Tak ale biorąc pod uwagę, że w nadchodzącym sezonie nie będzie Raw Air to chyba można już mówić, że ten turniej się skończył i jego prestiż, który nie był wysoki automatycznie spadł jeszcze niżej.

Oczywiście fajnie, że Kamil Stoch mocno zapisał się w historii tego turnieju ale jeśli nagle nie wróci z większym prestiżem to za "chwilę" nikt nie będzie mówił o tym turnieju w kategoriach sukcesów tak jak to jest teraz z turniejem nordyckim. Adam Małysz wygrał go 3 razy (najwięcej) i jest TOP 1 w historii tego turnieju, a dzisiaj wymieniając sukcesy Adama nikt nawet się nie zająknie, że Adam ma takie sukcesy w turnieju nordyckim.

1

@Popitek12 I nic. Bardzo mnie to cieszy.
@tadzik447 Piotrek Żyła również ma dwa zwycięstwa w zawodach PŚ.

4

2 dni do inauguracji Pucharu Świata 2025/26 w skokach narciarskich.

2 - tyle Kryształowych Kul za Puchar Świata wygrał Kamil Stoch.
2 - tyle złotych medali MŚ (ind. i druż.) ma Kamil Stoch.
2 - tyle złotych medali MŚ (ind. i druż.) ma Dawid Kubacki.
2 - tyle indywidualnych złotych medali MŚ ma Piotr Żyła.

0

@Klaudiaa8 Chodzi mi o to, że wygrali Euro wychodząc z 3 miejsca gdzie normalnie nie powinni wyjść z grupy, a patrząc na ich drabinkę to nie była to drużyna, którą będzie się wspominać latami. Nie zauważyłem żeby z tego powodu płakali - jeśli my byśmy awansowali na MŚ po najsłabszych rywalach to także bym nie płakał i lepiej trafić teoretycznie słabiej niż trudniej. Nie widzę w tym nic dziwnego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?