1

@Sulimo tez mi nie przypasilo, chociaz 3 razy ogralem. Nudne dosyc, SA znacznie lepiej podeszlo.
Jak juz w tytulu GTA podobne to wolalem sleeping ddogs. Tam chociaz fabula jakas byla bardziej wciagajaca.

2

Trzeba walczyć z dezinformacją na każdym froncie. Dezinformacja może przybierać różne formy, ale zawsze jest szkodliwa. Skąd by ona nie była - z Polski, Niemiec, Rosji, Wysp Świętego Tomasza i Księżyca czy Eswatini - trzeba zwalczać.

I tutaj mamy przykład takiej propagandy z którą trzeba walczyć. Jako, że już za miesiąc wyemitowany zostanie Kevin sam w domu, to te trolle z Eswatini już rozsiewają plotki jakoby ten człowiek miał tak obrzydliwe rzeczy na sumieniu. Zastanówcie się, czy on serio mógłby zaryzykować karierę w policji dla tak plugawych czynów? Obrzydliwe pomówienie.

0

@Kamiloza91 Nico Gonzales, nasz wychowanek.
Po 1 dlatego, ze ciagle romantycznie i naiwnie wierze w trio Nico- Pedri-Gavi.
po 2 dlatego ze brakuje troche kg i cm w tej druzynie, a Nico calkiem pokazny chlopina.

2

@mindbender84 w tweecie jest ze 5692794, a mowisz ze 569194 pytam zatem:
1. dlaczego klamiesz?
2. Ile dostajesz za to na konto?
3. Kto placi, ruscy czy przez posrednikow?
4. Arsenal
5.Ilu was jest?
6. Gdzie jest nemo?
7. Dlaczego Tede... a nie to nie wazne.

Tyle pytan, tak malo odpowiedzi?

20

Chciałem tylko powiedzieć, że real madryt zdobywa punkty uczciwie, a jak ktoś nie wierzy ten ma rację.

1

@misterio Nie pracuj mądrze, tylko ciężko.
Czy jakoś tak to szło.

19

Zawołajcie jak Małysz będzie skakać.

1

@FcPortoFan1999 obaj sa na tym vlogu, bo obaj sie wybrali do tej Somalii.
Generalnie kiedyś myślałem że to jeden gość. Wiedziałem, że są bliżniacy co wyglądają tak samo, ale żeby dwóch braci miało identyczny głos to nie wiedziałem :D

1

Bartek BezPlanu wie co dobre, a i vlogi robi "Niebo w ziemi".

3

@fotohobby gdzie bylo ONZ w tej chwili ja sie pytam?

2

@FcPortoFan1999 rysopis: drobny, szczuply, lat 18/28, lubi jakiegos chlopca z F1?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

4

Świat widział wszystko, ale nie wiadomo nic.

22 listopada 1963 roku w Dallas został zamordowany prezydent USA John Fitzgerald Kennedy.
Kto doprowadził do zamachu? Znane jest w zasadzie tylko jedno nazwisko, ale sam zamach był możliwy dzięki serii błędów. Po pierwsze sam prezydent jechał autem bez dachu, ani szyb kuloodpornych. Podobno zrobiono to na życzenie kandydata, po to aby nie zasłaniać popularnej żony JFK. Po drugie sam samochód prezydencki jechał na przodzie kolumny, co nie powinno mieć miejsca. Sama wizyta w Dallas pełna była niespodziewanych zatrzymań prezydenta wśród wyborców.

Godzina 12:30, od tej pory rozegrał się dramat. Kolumna skręciła w ulice na której znajdowała się składnica książek. Kolumna jechała wolno. Z owej składnicy Lee Harvey Oswald oddał strzały w kierunku prezydenta i to by było w zasadzie tyle spraw o których coś wiadomo, bo reszta to niewiadoma. Po pierwsze w oficjalnej wersji padły 3 strzały w 8,3 sekund. Problem w tym, że zawodowi strzelcy, świetnie wytrenowani, w sterylnych warunkach bez stresu, bez poruszającego się celu kręcili właśnie takie wyniki. Wyniki strzeleckie w wojsku zarówno co do celności jak i szybkości sugerowały, że strzelcem wyborowym nie był, a okoliczności czyli strzelanie do prezydenta w samochodzie z pewnością nie sprzyjały osiąganiu lepszych wyników. Ponadto karabin Karabin Carcano M91/38 był bez lunety i toporny w przeładowywaniu. Nagrania i analiza ran Kennedyego sugerują, że strzałów miało być 4 lub 5.

Jak już o ranach mowa - jeden z lekarzy, którzy badali ciało Kennedyego wprost stwierdził, że jedna z ran musiała zostać zrobiona od pocisku, który leciał od przodu. I tutaj pojawia się kolejna niewiadoma o tzw. "Badge manie", czyli postaci, którą zauważono (chociaż bardzo niewyraźnie) na zdjęciach z tego dnia. Niestety zdjęcia są tak słabe, że ich analiza jest ciężka. Jednakże teoria o drugim zamachowcu z miejsca gdzie miał stać sam Badge man zapewne wyjaśniała by wiele kontrowersji. Tych kontrowersji zapewne by nie było, gdyby nie to że zaginął mózg prezydenta. Miał on zostać pobrany do badań, ale co się z nim stało nie wiadomo.

Zamachowcem, który został schwytany i oskarżony o zamach został wspomniany wyżej Lee Harvey Oswald. Dwa dni po zamachu - 24 listopada - prowadzony korytarzami pełnymi gapiów i dziennikarzy do Oswalda podszedł Jack Ruby, który w Dallas miał swój klub nocny. Zastrzelił on z bardzo bliskiej odległości Oswalda, a jako motyw swojego działania podał, że szkoda mu się zrobiło rodziny JFK i cierpienia przez które muszą przechodzić. Dość oryginalny motyw jak na człowieka z klubem nocnym, którego podejrzewano o kontakty z mafią. Sam Ruby w grudniu 1966 roku usłyszał diagnozę raka płuc, na którego zmarł miesiąc później. I tu kolejna zagadka, bo taki nowotwór daje o sobie sygnały 1-2 lata wcześniej, a tu nagle się pojawił i zabił Rubyego w miesiąc.

To tylko wielki skrót tamtych wydarzeń i teorii, które krążą wokół tej historii. Historii niesamowitej, bo prezydent imperium zostaje zabity na oczach tłumów, przed aparatami i kamerami, a o samym zamachu, motywach, okolicznościach czy zleceniodawcach jest znacznie więcej pytań niż odpowiedzi.

Moja teoria: Oswald strzelil 3 razy z tylu - trafil w plecy, szyje i raz chybil prezydenta, a Badge man oddal ostatni 4 strzal i trafil w glowe (co widac na nagraniach, bo wedlug mnie taka rana i odprysk sugeruja mocno, ze strzal w glowe lecial od przodu).

1

@Kessie bo jest jasne, i pierwszy raz widzi coś cza....?
Nie ważne

2

Debatujecie kto to pierwszy gola strzeli i ja też jestem tego ciekaw.
Czuje pokaz siły, determinacji, kunsztu i woli zwycięstwa za wszelką cene. Będzie pokaz pieknej gry, jakiej Flickenwagen jeszcze nie pokazali. Z Atheticu nie zostanie nic, pójdzie w drobny pył i rozniesiemy ich w drobny mak jak u naczelnika. Będzie walec i rozdupcymy ich 0:0.

1

@Fabik87 tak zwane Cumklawe.

3

Zatem życzę wam udanego wieczoru i pozdrawiam.
* No chyba że jesteś rudy, to nie. Każde święto ma swoje granice.

2

@Kessie było... prawie :D
https://www.youtube.com/clip/UgkxTM0nEu6FsY7t-a9PEHC_JWaC14kZivI9

3

Z okazji, że znowu spadło to takie białe coś, nie wiem co to bo dawno nie było.

0

@MesQueUnClub_87 ja bym powiedział, że Romario, bo był kiedyś i był dobry, ale tych innych znam lepiej i dla mnie sa lepsi.

Prey przynajmniej mi mówi wprost, że Predator wygląda tak, bo to jakieś 200 lat różnicy. Badlands nie wnozi w zasadzie nic, a psuje tak wiele, że aż oczy bolą.

0

Są tu osoby, którym podobał się nowy Predator?
Nie tylko jako film, ale jako kolejna odsłona całego uniwersum i świata predatorów.
Dla mnie to coś, jest jak vinicius pomiędzy Ronaldinho, Rivaldo, Kaką itp.

1

@AssisMoreira generalnie los ex nazistów po wojnie to osobna, ciekawa historia, niekoniecznie fajna.

Tworca wunderwaffe - von Braun - nagle amerykancom przestala przeszkaddzac przeszlosc w SS i wykorzystywanie wiezniow, dlatego mogl pracowac w USA.
Eichman, logistyk i skarbnik ostatecznego rozwiazania - jak Mengele, wyjechal do Ameryki płd. a tam go capneli łowcy glow z Izreala (bardzo ciekawa historia).
Hoss - siedzial w wiezieniu wiele lat, nawet wiezienie stalo puste, bo mieli je zamknac ale akurat tam siedzial to je trzymali tylko dla niego. I ot tak sie powiesil jak byl starym dziadkiem, i to w dniu jak ktos z obslugi wymienial cos przy pradzie (mial sie powiesic w chwili nieuwagi personelu, na jednym z tych wymienianych kabli. Historia gdzie jest tyle przypadkow, ze az dziwne ze sie zbiegly wszystkie na raz).

I tak by mozna mnozyc kto uciekl, z czyja pomoca itp.

3

Czy osądzenie nazistów było legalne? Otóż w pewnym sensie nie!.

20 listopada 1945 roku rozpoczęły się procesy norymberskie, czyli międzynarodowe osądzenie pozostałych przy życiu najwyższych rangą nazistów. Oskarżono tam m.in.
Hermann Göring - Marszałek Rzeszy, szef Luftwaffe, twórca Gestapo
Joachim von Ribbentrop Minister spraw zagranicznych, współtwórca paktu Ribbentrop–Mołotow.
Julius Streicher - propagandysta, uliczny krzykacz namawiający do ludobójstwa.
Baldur von Schirach przywódca Hitlerjugend.

Nieobecni byli oczywiście najważniejszy czyli pewien malarz i heirich himmler, czyli twórca machiny obozów koncentracyjnych.

Ale co z tą legalnością? Otóż w ramach procesów, wyżej wymienieni dostali serię zarzutów. Problem w tym, że:
Zbrodnie przeciwko ludzkości - Nie istniały jako kategoria prawa międzynarodowego.
Zbrodnie przeciwko pokojowi - Nie przewidywał odpowiedzialności karnej osób.
Spisek w celu popełnienia zbrodni międzynarodowych Nie istniał w prawie międzynarodowym, tylko krajowym.
I jeszcze parę innych.

Zatem część przepisów z procesów norymberskich, na podstawie których oskarżono nazistów po prostu nie istniała, zatem według zasady że prawo nie działa wstecz (istniejącej już w prawach krajowych) zarzuty te nie powinny być użyte. Sam przewodniczący (nie wprost, ale tak można wywnioskować z jego słów) powiedział: "Trybunał ten, choć nowy i eksperymentalny, nie jest wytworem abstrakcyjnych spekulacji ani narzędziem do potwierdzania legalistycznych teorii.(...) Nigdy nie wolno zapomnieć, że zapis, na podstawie którego sądziliśmy tych oskarżonych, jest zapisem, na podstawie którego historia może nas jutro osądzić"

Użyto zatem szeregu argumentów o skali ich zbrodni do uzasadnienia tego procesu. Sam proces miał różne koncepcje tego, jak ma się odbyć. Sowieci jak to oni chcieli procesu pokazowego. Brytyjczycy chcieli rozstrzelania nazistów bez procesu. Amerykańska koncepcja zwyciężyła i proces tak wyglądał dzięki nim. Na francuzów w czasie wojny to i tak szkoda gadać, tutaj też poddali się łatwo.

Czy zatem proces był sprawiedliwy? Według mnie nie, bo ja osobiście wszystkich niemców nazistów od a do z wysłał tak jak i oni to robili do obozów na 4,5 roku, a potem kto przeżyje, to może żyć w kraju, który rozebrał niemcy.

2

@Kessie kessie dostajacy 0,7% głosów

3

@MYTO ddzieki za wyjasnienie. Po "Ukraińcy w ramach wdzięczności" żodyn by się nie domyślił że to żart :D

1

@Safrani żywą.

Nie, to za mocne, ja nie powiedziałem tego... :D

0

@Kasy Chcę się zabawić.

4

Miłego dnia dla ramblowiczów z miasta Khorinis i farmy Onara.

5

@shinthps zróbmy test:

Paradoks biegunki - i często i rzadko.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?