0

Srodek boiska - atak lokciem to faul.
Pod bramka - atak lokciem to nic nie było.

3

Come with me if you want to live.

No i poszła :)
To już 41 lat, jak tymi słowami w 1984 roku Kyle Reese zwrócił się słowami do młodej zagubionej dziewczyny imieniem Sarah Connor, aby uratować ją przed tytułowym Terminatorem.

Celem Terminatora jest zabicie Sarah, zanim urodzi ona Johna Connora, przyszłego przywódcę ludzkości w wojnie przeciwko maszynom kierowanym przez sztuczną inteligencję „Skynet”.

Film był punktem zwrotnym w karierze Jamesa Camerona, który wcześniej był praktycznie nieznany. Pomysł zrodził się z jego koszmaru o metalowym szkielecie wychodzącym z ognia.

Arnold Schwarzenegger, pierwotnie typowany do roli Kyle’a Reese’a, został ikoną kina dzięki roli Terminatora – jego zdanie „I’ll be back” stało się jednym z najsłynniejszych cytatów w historii filmu.

Mimo niskiego budżetu, dzięki pomysłowej reżyserii i efektom specjalnym Stan Winstona, „Terminator” stał się kultowym dziełem science fiction, łącząc motywy akcji, horroru i filozofii czasu.

Film otworzył drogę do całej serii.Terminator 2: Judgment Day (1991) ugruntował jego status jako jednego z najlepszych sequelów w historii.

W 2008 roku „Terminator” został wpisany do Narodowego Rejestru Filmów USA jako dzieło o szczególnym znaczeniu kulturowym i historycznym.

Tutaj polecam retrospecjo-recenzje filmu, jego bohaterach, twórcach i całej otoczce, bo to ciekawy twór.




0

@tbas a cebula jak zwykle tylko pieniążki widzi. Chłop co potrafi grać tylko w piłkę jak większość pilkarzy, nigdy nie nauczony zarządzania tak dużą fortuną, bez nogi w wieku 31 lat.

1

@Sulimo Panie, co pan internet explorera uzywa czy jak?:D
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-16176883#comment-16176883

4

Dziś w Barcelonie jest pełno kontuzji. Poza nią jest też historia, która dotyka jej byłego piłkarza.

Gerard Deulofeu — duży talent, który okazał się mocno przehajpowany, ale grał w solidnych klubach: Sevilla, Everton, Watford i powrót do Barcelony, gdzie miał być dobrym uzupełnieniem składu. Zagrał tu tylko pół roku, ale w pozostałych klubach potrafił pokazać przebłyski talentu.

ACL to parszywa kontuzja, która wyłącza z gry na wiele miesięcy. No właśnie — miesięcy, a nie lat. W listopadzie 2022 roku ta kontuzja przytrafiła się i jemu. Następnie zakażenie, rehabilitacja — i tak już grubo ponad 1000 dni. Miał wtedy dopiero 28 lat. Dziś ma 31 i jest już w zasadzie bez szans na powrót (chociaż ciągle o niego walczy).

Jego historia pokazuje, jak krucha jest kariera piłkarza. Dlatego nie dziwię się zawodnikom, którzy wybierają miliony w Arabii, chcąc odłożyć jak najwięcej na przyszłość. Wielki talent sprzed lat, w najlepszym wieku dla piłkarza, w zasadzie nie ma już sprawnej nogi.

4

real madryt już dziś.
Stawiam miedzy 30-40 minuta.
https://streamable.com/ltxgrd

1

@Rastafarnianin ciekawe co na to indianie jak im kolumb z kolegami wpadli :D

1

@fcbarcafan19 Wiesio Wszywka to był hardcore, nie takie lamusy
https://youtube.com/clip/UgkxTucvMq2-eBDRMRIE4O53cd4IyBM16Otg?si=NsPqZC8bvh1nfg3y

1

@July_6_BcN Starość zaczyna się wtedy kiedy wartość świeczek przekracza wartość tortu - P. Bałtroczyk.

Mam do odsprzedania fajne terminy do lekarza specjalisty. Mogę też wymienić na inne. Wincyj info na priv.
https://kwejk.pl/obrazek/3764037/ucieczka-przed-predatorem.html
https://kwejk.pl/obrazek/3662447/nowe-slowa-po-30tce.html

6

W świecie zagubienia, braku tożsamości i innych pierdół, są rzeczy których nie wolno zmieniać. I tu przychodzę z ddobrymi nowinami.

1

@blakkudium Koleś co przyszedł do Al`a Bundyego i chce zainwestować w jego projekt z cycata laska na kalendarz: Daje 10 tysięcy!
Al: Ja też, daje 10.
Koleś: świetnie, mamy razem 20 tysięcy!
Al:. Nie, mamy 10 tysięcy i 10.

Tak mi się jakoś skojarzyło.

0

@FcPortoFan1999 chciała, ale ją powstrzymali i tak wylądowała w Pescadero. :)

0

He won`t be back.

23 października 2019 roku rozpoczęto emisję ostatniego (dobrego) Terminatora: Mroczne przeznaczenie. Był to także zarazem ostatni Terminator, na który (ze względu na wiek, ale też inne kwestie) zgodziły się największe ikony tej serii, czyli Arnold "Cyberdyne Systems Model 101, Series T-800" i Linda "Sarah Connor" Hammilton. Była to przedpremierowa emisja, bo ta właściwa zaczęła się 1 listopada 2019.

Jak wiadomo dwie pierwsze odsłony były dziełem James`a "Jimmy/Jimbo" Camerona, który w 2019 roku odzyskał prawa do serii, i w tym filmie został producentem co odbiło się na jakości (w pozytywnym słowa znaczeniu).

Mroczne przeznaczenie było trzecim podejściem do tworzenia nowej trylogii w tym universum.
1. Salvation - przez to, że był to zupełnie nowy Terminator odbiegający od poprzednich, ale również przez tragiczną role Markusa nowa trylogia nie wypaliła (a szkoda, bo to nie jest aż tak zły Terminator jakim go rysują, tutaj przynajmniej pare rzeczy miało sens).
2. Terminator Genisys - miał być rebootem serii. Poza pierwszą sceną w filmie nie wyszło nic. Film nie bez powodu nazywany Genysyf. Tragiczna rola Sary i Kyle`a pogrzebała ten film na dzień dobry (nawet jakby wyszli z grobu, to za rogiem czekał mega spoilerowy plakat, który zdradzał fabułe od razu, a w kolejce czeka jeszcze taki bałagan w fabule i dziury w logice że głowa mała).
3. Mroczne przeznaczenie - zdecydowanie najlepszy z tych trzech filmów, najlepiej przyjęty przez widzów (pomimo wielkiego twistu na początku) i zdecydowanie najgorszy pod względem finansowym z tych trzech nieudanych prób. Głównie przez to nowa trylogia tutaj nie powstanie.

W ostatnich miesiącach pojawiły się informację, że Jimmy Cameron piszę scenariusz do kolejnego Terminatora, ale nie ma on klarownego pomysłu co w nim może się wydarzyć. Według mnie powinni stworzyć ostatniego Terminatora i wybłagać Lindę i Arnolda o udział w filmie, gdzie to oni lecą w przyszłość i rozprawiają się ze Skynetem/Legionem i w ten sposób fajną klamrą zakończyć to universum.

0

Hansi Flick wystawił listę wszystkich zdrowych do pełnej mobilizacji na klasyk. Tymczasem Frenkie de Jęki - https://streamable.com/dx96hv

2

Chcielibyście wejść do sklepu, wyciągnąć 50 tysięcy i nimi zapłacić za towar? No każdy by chciał, ale jak mówił wieszcz F. Kiepski "każdy by se chciał, ale robić ni ma komu". A był taki dzień, kiedy i to przestało być możliwe.

15 października 1994 roku stare wersje banknotów 50 000 zł, 100 000 zł, 500 000 zł, 1 000 000 zł i 2 000 000 zł (nieposiadające elementów świecących w promieniach UV) przestały być środkami płatniczymi. Miało to oczywiście miejsce z powodu denominacji z 1995 roku (która mogła przyjść szybciej, ale L. Wałęsa rozwiązał sejm, który miał to uchwalić). Pieniądze można było wymieniać przez 2 lata w bankach, a potem aż do 2010 roku w placówkach NBP.

Początkowo nowe nominały miały wyglądać inaczej, ale raz że polskie fabryki nie były w stanie wydrukować nowych pieniędzy (bo drukowanie dotychczasowych zajmowało tyle czasu i miejsca, że moce przerobowe nie wyrabiały), a dwa że ich zabezpieczenia były marnej jakości (w latach poprzedzających zarekwirowano prawie 200 tysięcy podróbek, pytanie iloma podróbami zapłacono?). W związku z tym, nasze polskie złotówki drukowali.... tak tak, nasi kochani sąsiedzi Niemcy :). A raczej mieli drukować, bo ich usługi były marnej jakości. W związku zaprojektowano nowe banknoty, tym razem już te które znamy z dzisiaj. Początkowo do obiegu trafiły tylko 10,20 i 50zł, natomiast 100 i 200zł dopiero w połowie 95 roku. Projektantem nowych banknotów z serii królów Polski był... Andrzej Heidrich. Denominacja miała być jednym z elementów walki z galopującą inflacją i problemami z obrotem gotówką (noszenie wielu milionów zł w kilkudziesięciu banknotach było realnym problemem).

Ps. Reakcja prawilnych patriotów, że polskie pieniądze miały być drukowane w Niemczech, a obecne zrobił gość o niemieckim nazwisku : https://youtube.com/clip/UgkxcblCXe0rPHu7DjVbIu1Ei30cqirPSr9s?si=4SqnSI18v00GQCfl

Ps2. Ciekawą kwestią jest to, że stare pieniądze straciły moc prawną 15.10.1994, a nowe pieniądze wchodziły w życie dopiero 01.01.1995. Z tego co się doszukuje informacji wynika, że przez 2,5 miesiaca placono "bezprawnymi" pieniedzmi.

4

Przestańmy robić z Pedriego jakiegoś wykończonego cieniasa. Jest w znakomitej formie. Zarejestrowałem go na filmie ze sztabem reprezentacji i wygląda conajmniej znakomicie.

https://streamable.com/fdnmdj

0

@clyde końcówka mnie rozczarowała, bo
A) Jakby rzekł M. Socha - chciałem ebnąć lepę na ryj zdrajcom,
B) Jak już zerżneli wygląd od Williama z RE2, to mógł pomutować trochę bardziej :)

0

Dying Light Bestia ograna, trzeba przyznać że bracia technaldowi wykonali produkt bardzo solidny. Co prawda ma swoje wady (te chimery to sa w zasadzie 2 rodzaje bosow i nic wiecej),a i fabuła średnia ale rozwałka przyjemna.

W rankingu post-apo
1. Days Gone
2. Bestia
3. Długo nic.
4. Arsenal
5. The last of boring us

0

@Cyzix gorzej jakbyś usłyszał to od faceta. To dopiero byłby szok.

3

@AduŚ07 ze źródeł, którym nie mogę ufać wiem na 100%, że był poszukiwany za nielegalne rozprowadzanie drożdzówek w szkole i używanie jednorazówki do wielokrotnego przenoszenia żelu pod prysznic (miał tylko wanne). Zbrodniarz jeden ha tfu!

7

Jeszcze żyli, ale już byli martwi. Nie mieli nic do stracenia, więc się odważyli na coś, czego nikt inny nie odważył się zrobić.

7 października 1944 wybuchło "powstanie w sonderkommando" Auschwitz. Powstanie to duże słowo, ale ten akt odwagi warto tak nazwać.

Sonderkommando to specjalne oddziały więźniów – głównie żydów – zmuszanych przez niemców do obsługi komór gazowych i krematoriów. Byli oni świadomi, że ich praca oznaczała śmierć tysięcy ludzi dziennie, a sami także byli systematycznie mordowani co kilka miesięcy, by nie pozostawić świadków. Nawet po wojnie byli obiektem polowań, bo uznano ich w niektórych kręgach za kolaborantów. Przed zagazowaniem i spaleniem musieli odebrać ubrania, kosztowności,a po zagazowaniu (nawet nie wspomnę jaki widok mieli przed sobą w tych komorach) wyrwać złote zęby oraz przeszukać dosłownie całe ciało czy ktoś czegoś nie ukrył, Zdarzało się, że musieli to robić członkom rodzin, lub sąsiadom.

Jako, że wojna była przegrana, naziści zaczęli zacierać ślady swojej działalności, mimo to gazowania odbywały się nadal. 7 października 1944 roku zarządzono kolejną "rotację" sonderkommando, czyli zabicie starej ekipy i wprowadzenie nowej. Wówczas komando z krematorium IV, które miało zostać zabite, wdrożyło plan który przygotowywali od kilku miesięcy. Powstanie wybuchło po godzinie 13 i trwało około 2 godzin. Zginęło 3 SS`manów, 3 kapo, rannych zostało około 6-12 kolejnych. Więźniów w trakcie buntu zginęło około 250, mniej więcej drugie tyle potem w wyniku śledztwa/zemsty etc. Dodatkowo zniszczono krematorium V, którego już nie odbudowano.

Czy było warto? Nie bez powodu to kommando nazywa się "żywymi trupami z Auschwitz", więc ich los był i tak pewny. Z tego kommanda nie dało się wyjść do innego (w pozostałych takie opcje istniały), a ci którzy przeżyli zawdzięczają to temu, że wtopili się w tłum pozostałych więźniów (np w marszu śmierci). Możliwość zemsty na oprawcach miała dla więźniów bardzo dużą wartość (co pokazuje przykład z Dachau).

Warto się przyjrzeć tym ludziom chociażby dlatego, żeby zrozumieć przez co na końcu życia musieli przejść.

1

@Damiain @gumaz @ArcziArtt @Kalipso Tu macie oddpowiedz na swoje przemyslenia, sluszne aczkolwiek rzeczywistosc byla jeszcze gorsza.

11

Rzeczy które są pewne na tym świecie:
1. Śmierć
2. Podatki
3. Rzut karny dla realu madryt
4. Arsenal (dawno nie było, a mnie ciągle bawi :D)
5. Że są sceny z kiepskich, którymi da się skomentować rzeczywistość.


6. Vinicius https://imgflip.com/i/a855hj

2

Ludzie świętują urodziny, ale bywa tak że to urodziny świętują ludzi i tak jest w tym przypadku. Dla jednych buc, dla drugich gigachad. Jakby nie było, piłkarz fenomenalny, ale niespełniony, grał w wielkich klubach, strzelał gole z efektem WoW!

Tak więc urodziny dzisiaj swiętują Zlatana z okazji jego pojawienia się na świecie :)

6

Przeglądając internet natrafiłem na smutną informację.
6 lat i 1 miesiąc temu w wieku 61 lat na nowotwór zmarła Ariane Carletti. Zapewne nikomu nic to nazwisko nie mówi, ale jak usłyszymy to

(nagrała też do kontynuacji), to już inna śpiewka.

Jakoś tak smutniej mi się zrobiło. Pani dziękuje za to, że do dziś jak małe dziecko kiwam się do tej piosenki :(

1

1

@shinthps ja jestem starym siwym dziadem, sentymentalnym do granic, zabytkiem z XX wieku i od zawsze, na zawsze tylko Lektor FR & PL :)

Ps. W Polsce mamy super lektorów i tam też był super i dlatego ich tak lubie.

7

Równo 26 lat temu zaczęła się wielka podróż i to dosłownie !

1 października 1999 roku na kanale RTL7 miała miejsce premiera kultowego Dragon Ball, a pierwszy odcinek miał właśnie nazwę Wielka podróż.

To właśnie wtedy polscy widzowie po raz pierwszy usłyszeli lektora czytającego przygody Son Goku, choć głosy bohaterów brzmiały jeszcze w francuskim dubbingu.
Program szybko zdobył serca młodych widzów – przygody, humor, pojedynki i przesłanie o przyjaźni oraz nieustannym dążeniu do przekraczania własnych granic.
„Dragon Ball” na RTL7 stał się fundamentem, na którym w kolejnych latach Polsat dołożył Dragon Ball Z i Dragon Ball GT – i tak w Polsce narodziła się cała generacja fanów serii Akiry Toriyamy.
W czasie transmisji miasta wymierały z dzieciaków, bo kto miał ten leciał oglądać. Późniejsze serie lubie, kocham, szanuję, ale klasyczna seria ma swoją cudowną aurę. Jak dla mnie mały Goku to najsympatyczniejsza postać w historii.

A tu cebulowy filmik. Dlaczego cebulowy? Bo poci oczy.
https://streamable.com/s83c5h

1

@Sulimo ja wiem czemu tak się spodobało, oni też kiedyś wiedzieli ???? https://youtube.com/clip/UgkxTwzI1mN6ZHhws_HUOEsU-mbK7icC86ZB?si=3juJGavE2IcZucxs

PS w tym odcinku były świetne recenzje socom, i untold legend dark Kingdom. Piękny to był program, ale Ginny nie znajo

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?