1

Komentarz usunięty

0

@kampe Jak wróci z zawieszenia to zostaną im 2 mecze do końca sezonu a on będzie miał braki treningowe bo nie trenuje z drużyną. Najpewniej już w tym sezonie nie zagra.

1

@Foton Ehe, szkoda że używanie tych starych technologii to decyzja polityczna a nie jakiś problem z rozwojem technologicznym bo tylko przez okres władzy PiSu już mogliśmy mieć praktycznie gotową elektrownie jądrową i rozwinięte źródła odnawialne.
W tym czasie postawili na węgiel, kolejne 8 lat nie zrobiono nic z budową elektrowni i na dzień dobry swoich rządów uwalili farmy wiatrowe ustawą która praktycznie uniemożliwiła ich budowę na terenie kraju.

12

@Kamilos84 PSG zorganizowało niezapowiedziany trening. Messi został zawieszony bo był w Arabii, ale o Ramosie który jest w Madrycie to już cisza

1

@Emhyr Może nie szejka, ale patrząc jak ten model może bez problemu pozwolić nam spaść na dno a z drugiej strony zablokować próby ratowania klubu, to się zastanawiam czy dalej w nowoczesnym świecie piłki nożnej ma to sens.
Socio wybrali Bartomeu choć go nie chcieli, ale drużyna zdobyła tryplet więc ludzie zostali oślepieni i poszło.
Jakby nie było, dziś futbol to już nie jest zbiór pasjonatów tylko ogromna korporacja a ogromnych korporacji nie da się zarządzać demokratycznie.

2

Oczywiście standardowo to sędzia powstrzymał Real przed wygraniem meczu.
Zapamiętajcie sobie raz na zawsze: Real jak chce wygrać to wygrywa zawsze, chyba że nie chce bo rozgrywki nie są warte gry. Ale nigdy nie przegrywa gdy chce wygrać, wtedy to wina sędziego.

0

@MOLESTA Prawdę mówiąc, Alemny zasłynął dopinaniem niemożliwych transferów i jak się człowiek zastanowi to nie wie, czy to dobrze czy źle, jeżeli dopiął takiego Raphinhe.

4

@insp1re Też zauważam, że jak Real gra to może grać padlinę najgorszą a jest wychwalany i komentatorzy się rozpływają, przegrywają 4-2 w 90 minucie a komentatorzy dalej chwalą Real, że on jest zdolny do wszystkiego i może to odrobić.
Barcelona gra, dominuje, wali na tą bramkę ale nie wpada, rywale jeden strzał oddają przez cały mecz, a komentatorzy znudzonym tonem, że ten piłkarz ma problem z tym, ten z tamtym, temu nie wychodzi od 10 spotkań to a temu tamto. O, bramka Alby, czyli proszę bardzo, Barcelona kolejny mecz kończy w słabym stylu 1-0.

1

Kloc Rudiger nie trafia w piłkę i zasadza kopa zawodnikowi RSO, Militao podbiega i ma pretensje że faul odgwizdany xD I tak właśnie wyglądają te sędziowskie przewały przeciwko białym, ubzduraj sobie sytuacje a potem mów, że cie oszukano.

0

Dziwne, po tym jak sędziowie zaczęli protest w naszych meczach jakoś zaczęły się w końcu prawidłowe decyzje a realczycy zaczęli dostawać kartki za dyskusje a i nie było problemu wywalić Carvajala z boiska po drugiej żółtej ;)

11

Nie ma Viniciusa na boisku i żadnych szarpanin, zaczepek. Przypadek?

0

Jak to leciało, Militao od mema do najlepszego obrońcy świata?

1

Jak dla mnie karny, napastnik RSO miał piłkę pod pełną kontrolą, nie mógł kontynuować ataku bo Militao podstawił mu nogę.

0

Sociedad pcha się w stratę bramki po akcji z dupy. Mieć tyle świetnych okazji a zepsuć je po prostych błędach...

1

@tomek256 To jest kompletna fikcja, nie ma zasad, nie ma honoru. To tylko racjonalizowanie sobie swojego postępowania, czyli rzecz naturalna dla ludzkiego umysłu.
Mam znajomego na stanowisku naczelnika policji, z resztą można o to spytać dowolnego policjanta z dochodzeniówki, prawda stara jak świat, że czym prawilniejsza mordeczka tym mniej honoru w jego zachowaniu, a przy okazji najszybciej się rozprują.
Prawdziwy prawilniak z zasadami nigdy ci nie powie, że jest prawilniakiem z zasadami bo nie musi tego mówić ani nikogo do tego przekonywać.

2

Jakby przeszperać, to ten strzał był naszym najlepszym bezpośrednim wolnym od odejścia Messiego.

2

@Compadre Nie ma to znaczenia. Kartka jest za powstrzymanie szansy.

0

Innej decyzji być nie mogło.

5

@Pawel13sz Jeżeli nikt na 9 nie zrobi lepszych liczb to nie widzę innego kandydata.

1

@VegetaPolska I tu się mylisz. Jego arogancja i ego powodują, że przestaje grać w piłkę. Czym więcej się kłóci tym mniej robi na boisku.
To nie jest Messi, Neymar czy nawet Ronaldo, że jak ich zdenerwujesz to będą chcieli cię na boisku ośmieszyć piłkarsko a dopiero na końcu będą chcieli ci bić.
Vinicius jak go zdenerwujesz (a denerwuje go cokolwiek) to zaczyna bawić się w prowokacje, dyskusje z rywalami czy sędzią i traci całkowicie skupienie na meczu, co raz za razem wykorzystują rywale.

5

Jezu jakie irytujące jest to kręcenie ofiary z Viniciusa...
Piłkarz holujący piłkę zawsze jest najczęściej faulowany, zasada stara jak świat.
A czym więcej piłkarz holuje tym częściej jest faulowany, logiczna kolej rzeczy.
Real robi 40% swoich ataków przez Viniciusa, statystycznie w ich atakach Vinicius jest gościem który ma największe posiadanie piłki ze wszystkich na boisku. To kto ma być faulowany najczęściej? Benzema który prawie w ogóle piłki nie holuje?
Neymar był rekordzistą ilości fauli a miał dużo mniejsze posiadanie niż Vini (bo był Messi).
Messi też był bardzo często faulowany, ale Messi się nie kładzie po każdym kontakcie z rywalem więc statystyki miał ogromne ale nie imponujące.
Maradona, Ronaldo, Pele, Ribery, Salah, Fekir, Hazard, Ronaldinho. Wszyscy na szczycie listy najczęściej faulowanych piłkarzy, bo ich styl polegał na długim prowadzeniu piłki.
I co, ile afer było i pompowania w mediach jacy to oni są poszkodowani?
Wystarczy przypomnieć bezpośrednią czerwoną Messiego, czy były w mediach jakieś tłumaczenia tej sytuacji? Nie, był bandyta Messi co zdzielił gościa w plecy. A że gość któryś z kolei raz FAULOWAŁ BEZ PIŁKI, żeby Messi nie mógł podłączyć się do akcji? Nie ma tematu. Ale jak Vinicius prowokuje, obraża, wyzywa sędziego, co gwizdek leci do niego z ryjem, to wszystko przez tych złych obrońców bo faulują a sędzia nie chce dawać żółtych za każdy raz jak się księżniczka Vinicius położy.

I to jest tak obrzydliwe... Vinicius w tym sezonie powinien większość meczów przesiedzieć na trybunach za zawieszenia, nawet jednej czerwonej nie dostał choć nie dalej niż tydzień temu w jednej połowie zasłużył na 4 żółte z czego 3 za niesportowe zachowanie. Dostał jedną i to tylko za dyskusje a nie za drugą z rzędu szarpaninę po gwizdku.
A co do pierwszej szarpaniny, to też był piękny przykład tego, co ten typ wyprawia na boisku. Real szybko stracił bramkę, kilka sekund później mieli rzut rożny.
Co zrobił Vinicius już odcięty bo przegrywają? Zaczął pokazywać gesty do trybuny rywali, a jak ktoś go za rękę złapał, żeby zajął się grą a nie prowokowaniem to się na niego z łapami rzucił.
Tu miał pecha, bo wszystko nagrały kamery, ale przecież zawsze można znaleźć na trybunach kogoś kto rzucał rasistowskie teksty, statystycznie prosta sprawa znaleźć taką jedną osobę spośród 50 tysięcy na stadionie.
Ale wielu rzeczy kamery nie łapią i zawsze po tym jak media zrobią z niego ofiarę to się okazuje, że sam dymił. Atak słowny w tunelu? Pewnie dlatego, że jest zajebiście dobry i czarny a nie przez to, że całą połowę latał do rywali powiedzieć im, że są gówniani, spadną z ligi i w ogóle nie powinni grać w LL. Jakiś obrońca traktował go ostrzej? Przez jego dobrą grę a nie przez to, że chwilę wcześniej nabijał się z jego zarobków. Był ostro traktowany przez rywali? Pewnie rasiści, a to że chwilę wcześniej pokazywał gesty do ich trybuny nie ma nic do rzeczy...
I tak można w kółko, przy każdej napiętej sytuacji gdzieś w tle jest Vinicius który obraża wszystkich dookoła, gość potrafił nawet Araujo z równowagi wyprowadzić, choć Urugwajczyk zawsze mu okazywał największy szacunek i trudno jest go zdenerwować, nawet jak przegrywa. A kiedy Vinicius to zrobił? Nie w 4 klasykach w których dostawał w pałę, po jednym który wygrali, taki szacunek do rywala.

Dlatego to jest dobry piłkarz, ale nigdy nie będzie wielki, bo jest po prostu małym zawistnym człowieczkiem z wybujałym ego

0

@LukaszFan Z fartem? Fartem nie da się wygrać 5-2 w dwumeczu.

0

@Nieznajomy Sęk w tym, że ty producentowi i tak już zapłąciłeś za każdy jeden koń mechaniczny jaki twoje auto posiada.
To, że twoje auto ma 100 koni a może mieć 150 koni nie oznacza, że producent sprzedaje ci po kosztach 150 konny silnik bo programem ograniczył jego moc do 100 koni. Nie, płacisz za zbudowanie silnika 150 konnego, płacisz marżę za ten silnik a potem jeszcze dopłacasz producentowi dodatkową marżę za to, że ci odblokuje moc za którą już zapłaciłeś.
Jednak różnica między kupnem konkretnej konfiguracji silnika a abonamentowym odblokowywaniem (a wprwoadzili to też na podgrzewane fotele) sprawia, że producent będzie ciągnął zyski z auta przez cały okres jego żywotności.
Jednym słowem w tym modelu nabijasz kabzę korporacji nie będąc nawet właścicielem pojazdu który kupiłeś.

4

@Comfortable_ Kupujesz pączka z marmoladą za 5 złotych, ale wolno ci zjeść tylko ciasto, żeby zjeść marmoladę dopłać 10 złotych.

12

@Nieznajomy Nie głupia? Płacisz za auto którego podzespoły mają określoną moc, ktoś ci tą moc blokuje i chce od ciebie kasy za odblokowanie.
Z resztą i tak od dawna to działa, na tym polega branża chiptuningu który w większości nie polega na dokładaniu mocy konfiguracją sterownika a na odblokowywaniu mocy silnika sztucznie zablokowanej przez producenta, ale tu masz już ostentacyjne plucie w ryj, że jak nie dasz kasy to nie będziesz używać 100% możliwości auta za które i tak dałeś już małą fortunę.

1

@maroon A widzisz, a Mentzen mówi, że to nie jego ustawy. I pisał je dla Konfederacji a nie dla siebie a teraz jest szefem partii i stanowi jedność z takimi osobnikami. To nie są jedyni nieogarnięci życiowo. Korwin całe życie na spadku, zarobki z jego prac i publikacji według oświadczenia koło 2000 zł miesięcznie.
Berkowicz, kilka gówno prac "w IT" i szybka przesiadka na drenowanie kasy partyjnej Korwina. Brak domu, stary samochód a połowa jego oszczędności to kasa z tych wysokich i trudnych podatków.
I właśnie dochodzimy do meritum: "A akurat Sejm jest niestety pełen podobnych osób."
To czym Konfederacja się różni od innych partii?
Populistyczne hasła z których się wycofują, nierealne plany o których nawet rozmawiać nie chcą, mówienie jak to będzie cudownie gdy połowa z nich nie potrafi nawet swojego życia ogarnąć.

1

@skubi99 Dobieranie jakich faktów i pod jaką tezę? xD Wiesz, że sam Mentzen niewiele jest w stanie zrobić i za inne rzeczy musieliby być odpowiedzialni gołodupcy którzy własnego życia nie ogarniają?

1

@maroon Faktycznie nie zrobili przez 4 lata kompletnie nic w tej materii a wszystko co stworzyli jak 100 ustaw po prostu zniknęło, więc bez sensu mówić, że coś robią skoro nie robią nic na rzecz tego.
I co wnosi życie zawodowe? No nie wiem, może to że wybierasz człowieka a o twoim życiu będzie decydował ktoś kogo kompetencje nie pozwalają wyżywić się bez miesiąc? Jak się na czymś znasz i jesteś zaradny to potrafisz to zmonetyzować a tu masz gościa który nie potrafi niczego.

1

Proszę, o to profil pracowitego człowieka z partii która mówi, że trzeba być pracowitym i będziesz miał 2 samochody, wakacje, trawnik i grill.
https://skrotpolityczny.pl/polityk/braun-grzegorz/
Poseł Braun, majątek w 2021 wynoszący 1600 złotych, brak auta, brak jakiejkolwiek nieruchomości.
I nie jest jednostkowym przykładem, poseł Bosak jest kolejnym pracowitym człowiekiem który nie umie wyjaśnić czym się zajmował zanim przyssał się do sejmowego koryta a w momencie wejścia do sejmu jego majątek wynosił zero nieruchomości, zero wartościowych ruchomości i 10 tysięcy złotych na koncie.
Zaradni ludzie mający odpowiednio 56 i 40 lat.
I oni coś mówią o przedsiębiorczości, gołodupcy.

0

City to tak lubi mieć mecz pod kontrolą a potem zrobić coś idiotycznego pod własną bramką.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?