Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Rhaan Ja nic nie chce, to nie mój pomysł, tylko badam reakcje.
0
@taxky Nie chodzi w jakim czasie i czy to w ogóle wykonalne (emerytur nie usuniesz od tak bo to państwowe zobowiązanie na wiele dekad).
Chodzi o sam pomysł.
0
Pytałem już o to, ale przez mecz Lecha wielu umknęło więc ponowie:
Co byście powiedzieli na likwidację podatków: PIT, CIT i ogólnie pojętego ZUSu w zamian za:
-likwidację państwowego szkolnictwa wyższego (sami płacicie za studia na prywatnych uczelniach)
-likwidacja ubezpieczenia (służba zdrowia w 100% prywatna)
-likwidację emerytur
-wprowadzenie podatku pogłównego 250 zł od każdej osoby po ukończeniu 18 roku życia
-Dwukrotne podwyższenie podatku od nieruchomości
Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o polemikę co można by inaczej zrobić tylko o to, jakbyście zareagowali na taką propozycję jakiegoś polityka np. Hołowni.
3
@Deviler W tej ocenie popełnia się podstawowy błąd: Lewandowski miał w dupie puchary celując w Barcelonę.
Głupi nie jest, ma dobrego agenta, oni doskonale wiedzieli że idą do rozkopanego klubu z rozkopanym projektem, problemami budżetowymi i kadrą wypełnioną dzieciakami.
Zgarnięcie praktycznie z marszu mistrzostwo Hiszpanii to dla niego ogromna gratyfikacja a wygranie kolejnej Bundesligi byłoby tylko numerkiem do statystyk.
Ale jemu i tak chodziło o zmianę klubu i kraju, zwłaszcza na taki dużo przyjemniejszy do życia a dodatkowo zaliczenie przygody w innym miejscu.
Może gdyby Bayern wygrał LM to jakiś tam ból w sercu mógł złapać, ale poza tym nie ma ani jednego plusa dłużej obecności w Niemczech, nawet jakby miał wygrać kolejny tytuł, bo wyzerował tą ligę, osiągnął w niej wszystko a Bayern wydaje się cholernie toksyczny i nieprzyjazny.
1
@pioz123 Fajnie by było, ale za wiele razy już widziałem ten film, żeby nie wiedzieć jak się skończy.
0
Patrzcie uważnie na mecz Bayernu z City bo tak będzie wyglądać mecz City z Realem.
Tyle, że zamiast Bayernu będzie City a zamiast City będzie Real.
Czyli pierdyliard szans które cudem nie wpadły i bramka po jednej udanej kontrze.
0
@Bartula No właśnie dokładnie mylisz. Jak fikcją może być statystyka, która jest obliczana na podstawie istniejących sytuacji.
3
Jak dla mnie to tam Lautaro faulował, wjechał wślizgiem w nogę postawną. Może nie mocno, ale miało to wpływ na strzał.
0
@Bartula Mylisz kompletnie pojęcia. xG nie jest fikcyjną wartością, jest wartością istniejącą bo wywodzi się ze zdobytych bramek, czyli czegoś co istnieje.
Nie jest perfekcyjna bo nie da się perfekcyjnie niczego wyliczyć przy dużej ilości zmiennych, ale to jest czysta informacja, że np. karny w 8 na 10 przypadków kończy się bramką a strzał z 45 metrów pod kątem 65 stopni wpada 1 na 1000 razy.
Mówiąc, że liczenie prawdopodobieństwa to fikcja, podważasz sens istnienia całej analityki.
1
@Bartula Jak to nie ma czegoś takiego jak szansa na gola? Właśnie jest szansa na gola i to odwzorowuje xG na podstawie bardzo dużej ilości przeanalizowanych danych.
Tylko jak to bywa z prawdopodobieństwem, nawet mając 99,9% szansy możesz przegrać i to kilka razy pod rząd.
0
@Firestone I się zdarza, co z tego skoro nie ma tam drużyny, która by się nie kompromitowała?
6
Jezu jak to jest irytująco-żenujące co mecz słuchać, jak my to daleko jesteśmy od tych wszystkich drużyn... Co kolejka to samo, co sezon to samo a na końcu wszystkich ogrywa gówno grający Real którego my regularnie bijemy po mordzie.
4
Upamedzbano xD Chowaj ręce by przypadkiem nie zrobić karnego, przestrasz się piłki, wyciągnij rękę i zrób karnego xD
0
@Colon Przecież wiadomo, że mogą strzelić 7 bramek a Bayern strzeli jedną i będzie dogrywka. Tak pan Tomasz mówił.
1
Madryt planuje ukraść Barcelonie wyścig F1.
Oczywiście nie chodzi o wybudowanie toru w Madrycie zgodnego ze standardami FIA tylko o wciśnięcie na siłę kolejnego gównianego toru ulicznego wokół parkingu...
Poroniony pomysł a co gorsza możliwy do realizacji, bo chodzi głównie o pieniądze i jak Madryt zapłaci dużo, to dostaną ten wyścig.
0
@Herato Gdyby babcia żuła gumę, to by była Carlem Ancelottim.
Gdyby nie jego ego to dawno by został odsunięty od poważnej piłki bo nie ma na to już formy, ale tylko dzięki temu, że myślał o sobie to co myśli to budował sobie fanbase którym utrzymywał się na powierzchni gdzieś od 2017 roku.
0
@Encore Patrząc na to kto ich prowadzi i jak ten klub w ogóle gra oraz jakie notuje wyniki oraz że mają na drodze ciężkich rywali, to nie mam odwagi powiedzieć, że nie mają szans.
3
Chelsea nie wygrała żadnego z 7 ostatnich spotkań.
Do końca sezonu zostało 7 kolejek.
Na drodze mają United, Arsenal i City
I tylko 12 punktów przewagi nad strefą spadkową.
A na ławce pan Lampard, który w ciągu ostatnich 365 dni wygrał 7 spotkań ligowych z 34 jakie rozegrał.
0
@Pasiak Ale właśnie nie ma żadnej interpretacji, ręką podpierająca nie może być odgwizdana i tyle.
1
@barcelonaLM 12 punktów to tylko 4 mecze.
Chelsea nie wygrała żadnego z 7 ostatnich spotkań a do końca jest 9 z czego przed sobą mają jeszcze United, Arsenal i City
0
@Pasiak Kto wybił piłkę? Obejrzyj powtórkę uważnie klatka po klatce a zauważysz, że najpierw trafia w stopę a 16 klatek później dopiero ktoś dotyka piłki.
A to, że miał na pustaka czy nie miał czy piłka leciała prosto do bramki - absolutnie, kompletnie, w 100% bez żadnego znaczenia. Przepisy są tutaj klarowne i żadnych odstępstw nie dają. Ręka jest podpierająca to nawet jak jeszcze się nie podpiera ale do tego zmierza, to już nie ma prawa być odgwizdana.
Przez ten przepis nie dostaliśmy karnego w ostatnim klasyku.
0
@Pasiak
Tu powinien być karny, ewidentny atak na stopę PRZED dotknięciem piłki (gdzie nawet są wątpliwości czy piłki w ogóle dotknął).
A nie powinno być karnego po zagraniu ręką bo jasno przepisy wskazują na rękę podpierającą się i tu nawet nie było pola do interpretacji a mimo to podyktowano karnego.
1
Marciniak dziś w pełni zasługuje na niskie noty za sędziowanie. Fatalny mecz, brak karnego który powinien być, karny którego być nie mogło, masa przerw a dolicza 4 minuty po czym w doliczonym czasie ucieka minuta na szarpaniny z piłką a ten kończy równo z zegarkiem.
0
Przecież to nie jest karny co Marciniak odgwizdał. Ręka podpierająca.
5
Jak się trzyma na boisku takie beztalencie jak Kukureja to co się dziwić? Kolejny mecz, kolejny raz wsadza na konia obrońców i kolejna bramka po akcji którą on zaczął a jeszcze ma na koncie czerwoną kartkę kolegi.
2
@tristan87 Przecież to jest dowód ultymatywny, że to oczywisty karny. Trafienie prosto w stopę.
5
Co oni na tym VAR sprwadzili? Przecież na powtórce było widać, że najpierw wślizg w stopę a piłki nawet chyba nie dotknął.
Jak dla mnie Scandalo
5
Przecież to jest karny, panie Łysy to nie Ekstraklasa.
0
Nie nawiązując do meczu Realu, jestem wielkim zwolennikiem całkowitego zakazu łapania w ręce po podaniu do bramkarza, nieważne czym się podaje (nie licząc interwencji obronnych).
Drobna zmiana a by mocno urozmaiciła grę, gdy obrońca nie może każdej wyższej piłki dać bramkarzowi w łapy.
2
Nieistniejąca ręka w polu karnym Realu to gwiżdżemy, bo jeszcze bramka padnie i na VAR nic nie wykryją ( ͡° ͜ʖ ͡°)