Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@pluszek Podawałem już przykład II WŚ i właśnie się mylisz.
To, że strzelano to strzelano, nie było innego wyjścia, ale konflikt nie kończy się w momencie w którym przestają strzelać.
Tak miałeś podczas I WŚ, Niemcy zostali przetyrani, zabrano im ziemie, zabrano im przemysł, zabroniono wszystkiego czym jedynie wzmogli nastroje wojenne i poczucie krzywdy. To doprowadziło w ciągu 20 lat do kolejnej wojny. Po II WŚ osądzono kilka ważniejszych postaci ale konflikt zażegnano dyplomatycznie a Niemcom zaoferowano plan Marshalla na odbudowę, zintegrowano ich z resztą Europy dzięki czemu wygaszono ich roszczenia, nie czuli krzywdy i to była ostatnia duża wojna w Europie aż do Ukrainy.
0
@Wychowanek Ale właśnie podałeś przykład, że siłą niczego nie rozwiążesz.
Przykład poddanych którzy przechodzili od tak pod innego władcę to idealny przykład, bo oni nie brali udziału w walce ale byli ofiarami przemocy swojego poprzedniego władcy.
Tak było na terenach Polski gdy chłopi w żaden sposób nie chcieli wspierać kraju i nie reagowali na wezwania do pomocy obrony granic bo byli tak traktowani przez szlachtę, że bez różnicy im było kto będzie nimi rządził.
Z tego też powodu dochodziło do wielu buntów i rzezi na "paniskach".
Nie ma konfliktu zakończonego krwawo, zawsze po nim tli się zadra który przy pierwszej okazji wybuchnie.
0
@malicinho Tylko nie wziąleś pod uwagę, że przez ostatnie 7 lat ceny poszły drastycznie do góry, zwłaszcza w ostatnich 2 latach. Mondeo jakie miałem poszło do góry o 10k, mniej więcej tyle samo wzrósł C-Max a też kwestia tego, że masz do tamtych modeli +7 lat.
Mój C-Max kosztował 20 tysięcy (no 18 ale z rozrządem do wymiany co wyniosło 2k) a miał wtedy 8 lat, dziś 8-letni C-Max w tej samej specyfikacji kosztuje 45-60k.
0
@pluszek A jakby zamiast kwiatków poszli bić po mordach każdego araba jakiego spotkają, coś by to dało? Nie, nic by nie dało. W historii świata jeszcze się nie zdarzyło aby przemocą zakończono konflikt, chyba że mówimy o totalnej eksterminacji.
2
@require Zakaz dotyczy produkcji aut. Nie będziesz miał produkcji to jakie auto zarejestrujesz w UK? Ich fabryki już cienko przędą, do 2035 pewnie nie będą mieli w ogóle u siebie produkcji, reszta jest produkowana na terenie Unii to sobie możesz w Szwajcarii rejestrować auto którego nikt nie wyprodukuje.
Z silnikami dokładnie to samo, możesz sobie wymieniać o ile sam sobie go zbudujesz, bo żadna fabryka nie będzie ich wytwarzać.
8
@Roobo bo na to byliby świadkowie a świadków nie ma żeby Baena cokolwiek powiedział.
Argument, że "za nic" nie dostał jest bezsensowny tak jak to, że w więzieniu siedzą sami niewinni a czy mógł dostać za nic? Tak, mógł dostać za nic gdyby np. powiedział coś ogólnego o dzieciach a Valverde tego nie zrozumiał i przez kiepski stan psychiczny zinterpretował po swojemu (a tak już miał plując się na Salaha bo kompletnie wyminął się z sensem jego wypowiedzi).
2
@Rysiu Ale to kompletnie tak nie działa, nawet u zwierząt.
Możesz postawić się z poziomu siły i narzucić komuś własną dominację, ten ktoś będzie się ciebie bał bo będzie wiedział że jesteś silniejszy.
Ale to nie rozwiąże konfliktu i jeżeli nadarzy się okazja dojdzie do wznowienia, dlatego nawet wśród zwierząt przywódca stada który wywalczył swoją pozycję albo musi ciągle przypominać o swojej sile albo pozbyć się konkurentów którzy wykorzystaliby każdą chwilę słabości.
Przemoc jeszcze nigdy nie doprowadziła do pokoju, masz tego świetny przykład z wojnami światowymi. Po I WŚ Niemcy zostały stłamszone, przygniecione i upokorzone co w 20 lat wywołało nastroje do kolejnej wojny. Po II WŚ podeszli do tego inaczej i zamiast siły wybrali dyplomację, normalizację stosunków i pomoc w odbudowie kraju.
Jeżeli ja nie uważam, że zasługuję na to, żebyś dał mi w mordę a ty uważasz, że tak należy, to myślisz, że jaka będzie moja reakcja gdy dasz mi w mordę? Przyjmę twoje argumenty? Nie.
A Valverde skoro już działał na chłodno to miał tysiąc opcji jak tą sprawę załatwić i z nim porozmawiać czemu zachowuje się jak ch*j a jakby to nie pomogło, mógł przecież użyć mediów madryckich i wywrzeć na nim presję otoczenia, tymczasem dał mu w mordę a potem dopisano do tego historię i to taką sprzed 3 miesięcy
4
@KlimO Rozwiązuje się co? Jaka sytuacja została rozwiązana tym, że ktoś dostał w mordę?
Wy serio żyjecie mentalnie w świecie hollywoodu albo patologicznych opowieści menelstwa osiedlowego, że chłop chłopu da w mordę i sprawa rozwiązana bo szacunek ludzi ulicy i jakieś pojedynki sądowe.
Nie, nic takiego nie ma miejsca a danie komuś w mordę z partyzanta zaostrza konflikt.
1
@Conradxc Zapytaj Cavaniego którego zawieszono za komentarz na Instagramie.
0
@bartas97 I głupiego, mówiłem ci już ale olewasz cały czas sytuację z zeszłego roku gdy zesrał się do Salaha bo nie rozumiał co Salah w ogóle powiedział.
Co to za argument, że skoro uderzył to znaczy, że Baena jest winny, argument z cyklu że dobry chłopak, zawsze dzień dobry mówił.
2
@MESSIah16 Odpowiedz sobie na pytanie: co dało to co zrobił Valverde?
Odpowiedź: Nic nie dało, bo idioci sądzą, że przemoc rozwiązuje sprawy i daje ulgę. Bajki z filmów na podobnym poziomie do zwiększania swoich możliwości mocą przyjaźni.
Przemoc rodzi przemoc, sprawa nie jest rozwiązana i jeżeli nadarzy się okazja to sprawa się tylko zaogni a tymczasem to Valverde i jego rodzina będą mieli problemy jeżeli Baenie będzie chciało się to zaskarżyć, zwłaszcza że już bez najmniejszego dowodu został skazany przez opinię publiczną.
0
@bartas97 A kojarzysz jak Valverde się zesrał do Salaha o brak szacunku, bo Salah powiedział, że w finale wolałby Real zamiast City?
Równie dobrze Baena mógł powiedzieć coś niezwiązanego z ciążą Fede a do całej obrazy doszło już w głowie Valverde, jak na razie nie ma absolutnie żadnego dowodu, nawet najmniejszego śladu a wydarzenie miało miejsce 3 miesiące temu.
A było tyle sposobności, żeby to ujawnić, choćby gdy Real toczył intensywną kampanię o tym jak to ich zawodnicy są obrażani i prowokowani a jednak dowiedzieliśmy się o tym dopiero gdy Valverde dał mu w mordę.
3
Podstawowym pytaniem jest, czy Valverde został w ogóle obrażony czy znowu czegoś nie zrozumiał, tak jak to było z Salahem, któremu Fede zarzucił brak szacunku bo... Salah powiedział, że w finale wolałby spotkać się z Realem a nie City żeby móc się zrewanżować za przegrany finał wcześniej.
Tyle wystarczyło, żeby Fede poczuł się urażony bo ewidentnie nie zrozumiał wypowiedzi Salaha.
Czy sprawa z Baeną nie może być tym samym? Czy Baena nie mógł powiedzieć czegokolwiek o dziecku typu "Płaczesz bardziej niż twoje dziecko" a Valverde odebrał to jako atak na rodzinę? Skoro nie zrozumiał tak prostej wypowiedzi Salaha, to może nie zrozumieć każdej dowolnej wypowiedzi.
I nie chodzi, żebym bronił Baenę, bo jeżeli naprawdę powiedział tak jak mu to zarzucają, to skur**syn straszny, ale zarówno w mediach jak i nawet tutaj na La Bambie już osądzono i ze sprawcy zrobili ofiarę usprawiedliwiając napaść.
30
@AdiKingu96 Jakże żenujące jest uważać, że prawdziwy facet musi dawać w mordę i to gdzieś pokątnie na parkingu zamiast od razu gdy tylko doszło do sytuacji.
1
@malicinho Audi za 30 tysięcy to sobie odpuść, zwłaszcza w dieslu. Sama dwumasa to koszt 2000 zł z część a wymiana może połowę tego kosztować, rozrząd zależy jaki byś miał ale to będzie od 1000 do 2000 zł z wymianą, do tego turbina pewnie zajechana do regeneracji. Nikt ci nie sprzeda zadbanego i wyserwisowanego A3 czy A4 za takie pieniądze.
Jeżeli już chcesz tanio to bezpieczniej jakiś Golf albo Fabia, popularne auta z bezproblemowym dostępem do części
0
@ini_barca Jezu, nic ci nie jest? Przy takim fikołku przeciążenia mogły ci zrobić krzywdę...
Widzisz różnicę między zrobieniem czegoś na boisku w momencie w ktorym się wydarzyło a zrobieniem czegoś na parkingu po meczu za coś co wydarzyło się w styczniu?
0
@takisobiektos były plotki ale traktowane jak wymówki na tragiczną formę Valverde, w tym czasie on i jego partnerka wrzucali sobie radosne fotki, w tym radosne zdjęcia z plaży.
0
Jeżeli Baena rzeczywiście tak powiedział, to jest strasznym śmietnikiem, ale Valverde też ma pusty łeb.
Gdyby mu na murawie odwinął, to miałby alibi działania w afekcie, zrobił to po meczu, specjalnie na niego jeszcze czekał, więc tu już jest zwykła napaść z którą może mieć jeszcze sprawę na policji, a jeżeli jest nagranie to nie wyobrażam sobie, żeby nie został za to też zawieszony na wiele meczów bo jakby nie było są jego słowa przeciwko nagraniu.
Tak czy inaczej, zawsze warto działać z głową i zachowywać zimną krew, choć nieraz nie jest to łatwe.
W tym momencie to on będzie miał więcej problemów a danie komuś w mordę niczego nie rozwiązało. Mógł to zgłosić w klubie, szczególnie mając mocne media za sobą, wtedy by mogli Baena zniszczyć medialnie a tak będzie się teraz tłumaczył z tej sytuacji.
3
@PatrychoO Tyle samo co nazwanie sędziego skur****nem.
To zdecydowanie mniejszy wymiar przewinienia niż podrapanie po nosie.
0
Oglądam jeszcze raz całe The Grand Tour i naszła mnie myśl, czemu wywalili Clarksona po artykule o żonie księcia.
Rozumiem oburzenie brytoli, ale firma z USA by o to dbała? Zwłaszcza, jak bez żadnego problemu już w drugim odcinku GT puszczali Jamesa Maya który zabija królową a potem z niej szydzi.
5
Tu jest powód wywierania presji na sędziów w ostatnim czasie. Punkty im się gubią przez to, że wścibska kamera widzi więcej niż ślepy sędzia.
Ciekawostka jest taka, że w ostatnich 4 kolejkach Barcelona straciłaby 6 punktów a Real zyskał 6 punktów gdyby nie VAR, który zmienił błędne decyzje głównego.
0
@Bobo25 Nie możesz tego nie negować jednocześnie nazywając to wyobrażeniami, więc z czym masz problem?
0
@Bobo25 Czyli co, zanegujesz że w meczu z Bilbao odgwizdali nam spalonego którego nie było a potem uznali bramkę po zagraniu ręką zawodnika Basków?
Bo takie były werdykty głównego
W klasyku bez VARu uznaliby bramkę Asensio.
Teraz w meczu Realu z Villarrealem sędzia najpierw odgwizdał spalonego przy bramce Chukwueze a potem wskazał karnego po zagraniu ręką.
Więc jeszcze raz zapytam, czy ja miałem urojenia i te sytuacje się nie wydarzyły, czy VAR poprawił 5 błędnych decyzji głównego, które zaważyłyby na wynikach meczów?
3
Utrzymujemy 12 punktów prowadzenia.
Ale ciekawostka a propos tego jak Real sra się o sędziowanie.
Gdyby nie VAR który naprawia błędy głównego, to tylko w ostatnich 4 kolejkach nasza przewaga spadałby do 0 punktów...
Mecz z Bilbao, sędzia nie uznał naszego gola a zaliczył gola Athleticu, zamiast wygrać byśmy przegrali.
Klasyk, bramka Asensio byłaby uznana, Real by prowadził i zamiast atakować mógłby się bronić i by najpewniej nie stracili w końcówce.
I teraz mecz z Villarrealem, gdyby nie VAR Real dostałby karnego a Villarreal nie strzelił prawidłowej bramki.
3
@abram3k Jest. Po drugiej stronie boiska by nie było, ale na tej jest.
0
@Ker1 Ale jak pomyśleć? Jeżeli piłka coś dotknęła to rękę podpierającą więc mowy karnym być nie mogło żadnej a oni szukali dosłownie muśnięcia włosem drugiej ręki, byle coś znaleźć.
Gdyby nie VAR to Villarreal byłby już przekręcony na 2 bramki.
1
7 minut bo 2x VAR był xD 14 minut dajcie, albo lepiej, gramy do wygranej Realu.
8
Panie Villarreareczku, możliwość podpierania się ręką jest dla Realu, dla pana jest karny i kartka.
3
@PatrychoO Jak najbardziej. 14 goli, 14 asyst, wkład w grę większy niż Nbppe.
1
Klasyczna bramka Realu, obrońca wylew krwi do mózgu, zamiast zatrzymać Viniciusa to go przepuścił a zablokował drugiego obrońcę xD