Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Tomix88 Zależy od której strony patrzysz. Jeżeli od strony wewnętrznych gierek to zaleta taka czystka. Jeżeli od strony użyteczności armii, to ogromna wada bo na froncie przybywa dowódców którzy pierwszy raz będą mierzyć w stronę człowieka czyli żółtodziób będzie dowodził żółtodziobami a to zazwyczaj kończy się masakrami.
Na szczęście każda wada ruskich to zaleta reszty świata a każdy kolejny tysiąc bezsensownych śmierci niemożebnie bawi gdy człowiek zda sobie sprawę, że oni dalej żyją przeświadczeniem z 1940 roku i hasłem, że jest ich "mnogo" gdy ze 140 milionów obywateli jedynie 30 jest zdolna do pracy więc każdy 1 martwy na froncie rusek nie zapewni utrzymania niema 5 ruskim emerytom i dzieciom.
0
@RomanHoffer Ja wpadłem na rezonans jak do siebie. Być może po inwazyjne jakbym miał z kontrastem mieć czy jakieś które można brać w ograniczonej ilości to tak jest, ale takich nieinwazyjnych to sądzę, że można robić po kilka dziennie.
0
@Jagr Nie będzie widział bo prywatne skierowania nie są rejestrowane w IKP
0
@kamilos1214 Nie, nie będzie tego wiedział bo zasadniczo nie ma skierowania od lekarzy prywatnych, bo i bez skierowania możesz iść na dowolne badanie bo i tak za to płacisz.
A i nie wiem czy lekarz rodzinny może wystawić ci w ogóle skierowanie na tomografię. Kiedyś na pewno nie mógł bo 10 lat temu jak miałem odmę opłucnową i rodzinny nie chciał już mnie naświetlać rentgenem to żeby mnie wysłać na tomograf musiałem mieć skierowanie od specjalisty.
Więc zasadniczo lepiej idź prywatnie, bo na NFZ to poczekasz kilka miesięcy.
0
@kamilos1214 Prywatny lekarz nie może wystawić skierowania. Jeżeli chcesz iść na NFZ to muszą ci wystawić skierowanie w ramach NFZ.
0
@michal26 Choćby jeden przypadek w którym dało się zapobiec cierpieniu dziecka i rodziców obserwujących jak ich pociecha czeka na śmierć to już za dużo jeżeli jest to spowodowane wymysłem fanatyków religijnych.
Ale tych dzieci było więcej, między 2020 a 2021 zanotowano wzrost z 3,57 na 3,9 zgonu niemowlęcia z czego zanotowano wzrost z 1,08 na 1,28 noworodków w pierwszym dniu po porodzie (co przekłada się na dodatkowe 80 tragedii których dało się uniknąć gdyby nie fanatyzm konfederatów).
A to, że masz gdzieś aborcję świadczy tylko o tym, że nie masz dzieci i nie rozumiesz problemu.
Natomiast śmieszne, że masz w dupie w sumie 100% działalności konfederacji bo interesuje cie gospodarka w przypadku której konfederacja nie jest w stanie od 5 lat pochwalić się żadnym istniejącym planem poza kłamstwem o podatkach.
Uproszczenie podatków to ogromny projekt wymagający olbrzymich nakładów pracy i tu też jest tylko hasło i ani razu konkretów co chcą zrobić i w jaki sposób.
Ingerencja państwa w sprawy gospodarcze nie łaczy się za bardzo z narodowcami a to jest największe skrzydło Konfederacji. I o ile wygłąszali ładne hasełka wyborcze o różnych wolnościach, to znowu nie ma żadnego konkretnego planu a te ładnie brzmiące hasełka byłyby skrajnie niekorzystne dla obywateli.
Co do Unii, to zobacz sobie jak świetnie radzi sobie UK po wyjściu. Tak świetnie, że już zaczynają myślą o ponownej akcesji.
Jak Polska wygląda na tym tle skoro gospodarczo nie mamy podjazdu do UK? Tragiczne.
Spójrz sobie na nasze produkty eksportowe, najwięcej z nich... To nie jest nasz produkt tylko produkt zagranicznych firm, ponad połowa najbardziej wartościowego eksportu to są samochody i części samochodowe, w kraju który nie ma ani jednej marki własnej. Zgadnij co się stanie jakbyśmy wyszli z UE? Te biznesy przeniosą się do innych krajów Unii.
Przy okazji nasz główny towar eksportowy czyli tania siła robocza musiałaby wrócić do domu z powodu utraty prawa do swobodnej wymiany pracowników.
Więc na start miałbyś spadek miejsc pracy połączony ze wzrostem pracowników czyli dwucyfrowe bezrobocie a za rogiem już czyha obowiązek zwrotu środków unijnych których jeszcze wisimy coś koło 150 miliardów euro czyli 800 miliardów złotych, mniej więcej 1,5 rocznego budżetu Polski.
A jakbyś chciał dalej handlować z UE to albo na zasadach skrajnie niekorzystnych albo włączyć się do programu wymiany handlowej co powodować będzie, że dalej będziemy pod batem unijnych przepisów z tą różnicą, że nie będziemy na nie mieli wpływu.
Także zapraszam, można wychodzić z UE, ostatni gasi światło.
3
@Kondziubarca Trener przegrał bo zlekceważył przeciwnika.
A czy to Lewandowski po meczu nie mówił, że Santos ich ostrzegał przed dalekimi wyrzutami z autu by po pierwszym aucie stracić bramkę?
1
@michal26 Ocho, naczelny obrońca wraca z tematem.
Oni tylko tak mówili dla poparcia, oni naprawdę nie chcą tego robić...
Ciekawe, bo to Konfederacja podniosła temat i podpisała się w całości pod wnioskiem do TK o ruszenie kompromisu aborcyjnego przez co teraz trzeba rodzić letalnie upośledzone płody.
Poseł Braun poręcza przed sądem za organizatorów antysemickich pochodów, a kto głosował za ustawą STOP LGBT? A no Konfederacja głosowała za ustawą STOP LGBT która narusza konstytucyjne prawo do protestów, pochodów czy innych zgromadzeń publicznych w których "propagowany jest związek osób tej samej płci".
O wyjściu z Unii to gadał już każdy z konfy i o ile nie mają żadnych działań na koncie bo nic nie mogą, to samo nastrajanie przeciwko Unii jest już działaniem, tak samo jak nastrajanie przeciwko LGBT czy żydom bo to kończy się tragediami jak w 2018 roku, gdzie narodowcy bili dzieciaki idące w paradzie równości.
Jedynym hasłem do którego się przyznali, ze gadają dla podbicia poparcia bez zamiaru realizacji to niskie podatki.
Ale nie, ty dalej pierz mózg dzieciakom na La Rambli, że oni tak tylko gadają, ale ogólnie to chcą dobrze.
2
@Donnie_Darko Tak powinien wyglądać powrót obrońcy, trucht i obserwowanie jak przeciwnik ma na twojej stronie autostradę...
3
I kto mi odda teraz 2 minuty życia? Przeczytałem całe i poza tym, że gość który 25 lat pełnił jakąś funkcję wygłosił 12 prelekcji, to nic z tego nie wynika.
Co następne? El Confidencial wykryje, ze Negreira co kwartał chodził na badanie prostaty?
0
@ViscaBarca123 Czy nie ma konfliktu interesów w przypadku gdy osobą odpowiedzialną za arbitrów jest żona pracownika jednego z klubów biorących udział w rozgrywkach?
1
@AdiKingu96 Zimowy, czas letni jest sztucznie wprowadzony a według strefy czasowej musimy mieć czas zimowy.
1
@Gwyn Teraz już wszystko rozumiem
A poważniej, dostałem chyba udaru, bo nie dość, że źle przeczytałem co OP napisał, to jeszcze źle sam się walnąłem pisząc odpowiedź xD
0
@Lola120 Chyba nie rozumiem powiedzenia.
0
@Mario96w Oczywiście że pełnej gwarancji nigdy nie masz, ale masz dużo dowodów, że mogło być inaczej jak i dużo dowodów, że to co obecna partia miała w zamiarach nigdy nie miało prawa zadziałać.
Tyle wystarczy od oceny na kogo głosować, nawet jeżeli wszyscy kradną, to lepszy ten co kradnie mniej.
W przypadku wyborów jesteś postawiony pod ścianą bo nie ma opcji nie wzięcia udziału w wyborach. Weźmiesz, czy tego chcesz czy nie chcesz, bo brak głosu to też decyzja, tylko nie decydujesz jaka.
Dlatego podejmując jakieś ryzyko możesz narzekać, że nie oddało, ale jak nie podejmiesz żadnego ryzyka to automatycznie odbierasz sobie moralne prawo do otwierania gęby w jakimkolwiek temacie, bo nie zrobiłeś nic.
Jeszcze raz przytoczę przykład: Jeżeli z premedytacją siedzisz na bezrobociu to nie masz prawa narzekać, że jesteś biedny.
Tak samo z wyborami: Jeżeli z premedytacją nie wziąłeś udziału w wyborach, to nie masz prawa narzekać na tego kto został wybrany.
0
@Mario96w Jak zagłosujesz na daną partię a ona będzie źle sprawować urząd, to masz prawo narzekać bo źle sprawują urząd, jak nie głosujesz w ogóle to znaczy że masz kompletnie w dupie kto wygra i jak będzie rządził a wtedy prawa do narzekania nie masz, przecież miałeś to w dupie.
Widzisz, jak się człowiek ma choć drobne pojęcie i nie spał na lekcjach WOSu w szkole, to już ma wystarczającą wiedzę, żeby ocenić pewne rzeczy zanim się wydarzą, to nie jest fizyka kwantowa. Dlatego bardzo wiele osób już w 2015 wiedziało co będzie PiS robił i jakie będą tego skutki (to wtedy byli wyśmiewani słynnym hasłem "Słychać wycie, znakomicie"). Masz skutki tego skutki takie jak przewidziano, więc się nie dało? Oczywiście, że się dało.
To samo dotyczy Konfederacji, która ładnie mówi o podatkach ale nie trzeba mieć doktoratu z ekonomii a wystarczy przeciętne IQ by zadać kluczowe pytanie: jak chcą zredukować koszty, żeby przy obniżonych podatkach obsługiwać konieczne zobowiązania?
Oczywiście, nie da się i Konfederacja się z tym nie kryje co nawet Mentzen otwarcie przyznał u Stanowskiego, że nie da się obniżyć podatków, czy mam profesora z ekonomii żeby wpaść na taki wniosek? Nie, a takie pytanie zadaje Korwinowcom od czasu jak o powstaniu Konfederacji nikt nawet nie myślał.
Nie trzeba być profesorem, specjalistą czy kimkolwiek czy nawet poświęcać na to dużo czasu, by wykryć co może się nie udać a co może się udać.
To że PiSowi się nie uda było wiadomo już w momencie jak tylko powiedzieli co chcą zrobić a jak wybierzesz partię, która wydawała się OK a okazało się, że robią coś innego a skutki są opłakane, to masz prawo krytykować.
Ale gdy siedzisz na dupie i nic nie robisz, to prawa nie masz, bo to jak Ferdek Kiepski by narzekał na biedę w kraju, choć do roboty nie pójdzie.
4
@DaPidejpi Bo jakbyś ruszył głową to byś dotarł do wniosku, że WYBÓR ZOSTANIE PODJĘTY. Z tobą czy bez ciebie, wybór zawsze się dokona.
Czujesz się indywidualny a takich jak ty jest kilka milionów w Polsce i kazdy myśli tak samo, że po co ma głosować na złodziei.
Otóż po to, że można zagłosować na tych co kradną mniej dla przykładu? Być okradzionym mniej to zawsze lepiej niż być okradzionym bardziej.
A jeżeli na wybory nie chodzisz, to prawa do wypowiedzi nie masz, bo z własnej woli, w pełni świadomy zrobiłeś gówno, żeby sytaucja wyglądała inaczej.
0
@johny1212 To są reklamy a smutna minka to z przeglądarki komunikat że nie udało wczytać strony.
6
@DaPidejpi Oczywiście że nie trzeba chodzić głosować. Tylko wtedy masz obowiązek zamknięcia mordy na sytuacje w kraju, bo brak oddanego głosu = głos oddany na tych co wygrali.
0
@DonMatteo901 Przy gość nie umie się obchodzić z piłkarzami i wchodzi z nimi w konflikty. Był problem z Lewandowskim, teraz wywołał kryzys z Neuerem a to daje powody sądzić, że i z innymi mógł mieć większe bądź mniejsze spięcia.
Jakby poszedł do Realu to byłaby ciekawa telenowela.
0
@Seba_89_ nie, PiS nie równa się po i nigdy nie równał, teraz trwa licytacja kto ile da, bo inaczej wyborów nie wygrasz, PO mogłoby obiecać najlepszy plan naprawy kraju i by przegrali z kretesem już na etapie na którym trzeba byłoby podnieść o wyrównać wiek emerytalny
8
@LS Nie jest wyznacznikiem, ale jest drogowskazem. Zamordyści i religijni fundamentaliści nigdy nie przynieśli nic pożytecznego jak i nie rozwiązali żadnych problemów.
Ale poza tym Kofederacja nie reprezentuje kompletnie niczego innego co byłoby wartę głosu na nich.
2
@SteuerFreiMoney Cud. Rok wcześniej zmarł w takim samym wypadku Hubert, kierowca F2 a decyzja o przebudowie zapadła dopiero jak Norris w 2021 się rozbił w kwalifikacjach.
0
@Sulimo Chaos z 2006?
0
@michal26 To polecam jednak nie zabieranie się rzeczy wykraczających poza zdolności poznawcze.
Nie wiem jak doszedłeś do swoich wniosków, ale twoje wnioski rozjechały się z tym co wprost Mentzen powiedział.
Cytując krótki fragment: "Skoro my robimy te badania, śledzimy jaki przekaz trafia do wyborców, to my wiemy co mówić żeby wyborcy słuchali. [...] Z tego powodu w sposób naukowy wyszło nam 5 postulatów. Nie chcemy żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i unii europejskiej. To najlepiej trafia do naszych wyboróców, tego nasi wyborcy chcą słuchać i z tego powodu wyborcy w sondażach mówią, że będą na nas głosować. Świadomie podbieramy wyborców PiSu"
I żeby nie było, dokładnie to samo powtórzył u Stanowskiego, że to były postulaty wymyślone bo wyborcy chcieli tego słuchać, czyli dokładnie jak mówiłem, robienie z ludzi idiotów.
A czy mam kompleks Konfederacji? Zapoznaj się z definicją kompleksu najpierw. Ja mam dobrze uzasadnione powody żeby tej formacji nie tolerować.
4
W sumie po tym meczu wniosków żadnych nie wyciągam, przychodzi trener z wysokiej półki i wprowadza swój styl gry do skansenu, więc wiadomo, że oni nie zrozumieją tego w ciągu 4 dni, bo to jakby Guardiolę wpuścić do Stali Mielec i oczekiwać, że w ciągu tygodnia pojmą tiki-takę.
Gorzej, że to co zaprezentowała zwłaszcza nasza obrona, to są błędy na które najlepszy trener świata nie pomoże, bo to taki wysyp błędów indywidualnych, że aż trudno zrozumieć, co czemu oni grają w Reprezentacji Polski a nie młodzieżówce Ożarowianki.
0
@michal26 Myślałem, że coś ciekawego powiesz a jednak się zapętliłeś potwierdzając tylko to co napisałem, ale widać u kogoś innego jest problem z rozumieniem.
Nawet nie będę pisał drugi raz tylko się zacytuje:
"to był wykład jak podbić sobie sondaże z idiotów robiąc frajerów, którym mówi się najbardziej kontrowersyjne rzeczy."
Dosłownie to powiedział Mentzen, że gadali tak bo im wyszło, że nabijają sobie tym słupki.
A najśmieszniejsze jest teraz to, że was łapie ból dupy o Tuska, który odwraca tą niewygodną broń i nazywa Konfederację dokładnie tym na co sami - i jak twierdzi Mentzen - specjalnie się wykreowali.
Rób z siebie antysemitę, homofoba i onuce, narzekaj że nazywają cie antysemitą, homofobem i onucą.
0
@michal26 Proszę, zaszczyć mnie jaki jest ten wniosek bo już przywykłem, że w Konfederacji nigdy rzeczy nie są tym czym się wszystkim wydaje że są.
0
@Emhyr Nie nagiął tylko zmienił bo są kretyńskie. Inne ligi czy nawet UEFA poluzowały pasa, bo tylko inwestycje mogą przywrócić przychody a Tebes robi dokładnie odwrotnie i pogarsza przychody.
Odejście Messiego to nie tylko była strata Barcelony, to była strata całej La Liga i ogromny spadek oglądalności, z resztą nie tylko Barcelona ma problemy.
Czy blokada je naprawia? Nie, nie naprawia a tylko pogarsza. Gorsi zawodnicy = gorsza oglądalność = gorsze przychody.
Poza tym cały system jest gówniany, gdy wejdziesz w błoto to nic nie pomoże z niego wyjść, ale że dało się w nie wejśćbez najmniejszego problemu? Nie no spoko panie Tebes. Nie było problemu gdy Barto zadłużał Barcelone pod korek, gdy się próbuje z tego wyjść to jeszcze ci zablokują możliwość sprzedawania udziałów w klubie.
0
@michal26 Dokładnie jest tak jak mówisz.
Z tą różnicą, że
1. To był 2019 i to jeszcze przed wyborami europejskimi
2. To nie był wykład "co mówić, aby być na ustach inny" tylko to był wykład jak podbić sobie sondaże z idiotów robiąc frajerów, którym mówi się najbardziej kontrowersyjne rzeczy.
Tu masz dowód w sprawie i teraz wmawiaj mi że jak zwykle to nie tak jak myślę a do tego Mentzen cofnął się w czasie i coś wrzucone w kwietniu 2019 jest z 2020 roku.