11

Czułameni na początku faul taktyczny, bez kartki. Teraz wjazd wślizgiem na piszczel, bez kartki. Rudiger kasuje gościa bez piłki, wcześniej gością w łeb kopnął a potem jeszcze się z nim szarpał, bez kartki, żadna z tych rzeczy nieodgwizdana nawet.
Villarreal natomiast już 2 żółtka.

2

I co, bez kartki dla czułameniego? xD

0

Bez kartki dla Rudigera za atak na piłkarza bez piłki? Przecież sędzia to widział i nawet wskazywał przywilej.

0

Dobra, nie doczekam się powtórki Rudigera który tam przekopał kogoś z Villarrealu, ale powtóreczka jak to Rudiger został zbity to w sekundę się znalazła.

0

@Herato Zależy też jak spojrzeć na to "wolniej".
Czysto statystycznie tak, w subiektywnym odczuciu przy kasie będziemy odczuwać spory wzrost nawet gdy inflacja zacznie spadać.
Przykładowo jeżeli coś kosztowało 500 zł to przy 20% inflacji zdrożeje o 100 zł w ciągu roku, w następnym roku wskaźnik inflacji pokaże 16,5%, NBP będzie huczało z zadowolenia, a konsument w sklepie zapłaci kolejne 100 zł więcej, na kolejny rok może być 14% inflacji a cena znowu o 100 zł do góry.
Czyli inflacja będzie spadać a na przestrzeni 3 lat cena i tak wzrośnie o 60%.

Niby to oczywiste, prosta matematyka, procentów uczą w podstawówce, ale patrząc jak wielu ludzi w ogóle nie rozumie czym jest inflacja, to takie rzeczy trzeba tłumaczyć.

35

Ma dojrzeć bo ma 22 lata? Dojrzeć to może Gavi, ten typ z każdym rokiem zachowuje się jeszcze gorzej, i będzie to tylko pogłębiać, bo prześcieradła mają skrajny immunitet na kary, gdzie ten patałach powinien w tym sezonie już z 10 spotkań przesiedzieć na ławce za kartki i zawieszenia.
Przypomnę, że on nazwał sędziego skur****nem i nic mu się nie stało gdy Lewandowski za potarcie nosa dostał 3 mecze zawieszenia.

1

Ale się dziwicie temu jak sędzia to sędziował?
Po poprzednim klasyku nieważne były fakty, sędzia został napiętnowany przez całe madryckie media i nie pomogły nawet analizy, że VAR się pomylił... na korzyść Realu bo zaznaczył linię 30cm za blisko.
Teraz tuż przed meczem Real Madryt TV wypuszcza paszkwil uderzający BEZPOŚREDNIO w arbitrów tego meczu. Nie jako przykład błędów sędziowskich ogółem, nie jako przykład błędów na ich niekorzyść w klasykach.
Oni zrobili film z nazwiska atakujący sędziowską obsadę meczową.
To dziwne, że sędziowie pod taką presją będą dziwnie gwizdać? Oni mają świadomość, że jakby popełnili najmniejszy błąd, to powstałby kolejny film a największe media sportowe w kraju by się im na łeb zwaliły.

1

Mam w domu szampana, miałem go wypić z okazji narodzin córki, ale dzieci rodzą się co chwila, więc stwierdziłem, że wypije go gdy Vinicius wyleci z boiska za swoje gówniane zachowanie.
Nie wiem tylko czy nie przekroczy daty przydatności.

0

@Recha_0684 Słyszałem wywiady z Mentzenem, same banały i nierealne zachcianki. Poczytał bym program, ale tak się składa, że go nie mają.

2

Świetnie, 3 minuty meczu sędzia zmarnował stojąc i machając palcem.

0

Świetnie że karny po akcji zaczetej od wyrzutu bramkowego który powinien być rożnym gdyby sędzia nie był ślepy.

0

Nasi słyszeli gwizdek sędziego? Bo grają jakby jeszcze na przerwie byli

0

@Traba727 I to wina Araujo tak?

0

Co komentatorzy przyćpali w przerwie? Vinicius raz przeszedł Araujo a w pierwszej połowie był kasowany gdzie nie stał xD

3

I gdzie kartka dla Militao? Kolanem wjazd na kręgosłup, to by można odgwizdać nawet jako bezpośrednią czerwoną a żółta obligatoryjna...

0

I czy nie dawano kartek za wymuszanie pokazania kartki? Bo Obsrajcius po każdym faulu macha tą łapą do sędziego.

0

Bądź Obsrajciusem
Kładź się po każdym kontakcie z kimkolwiek albo i bez
Narzekaj jaki jesteś poszkodowany i często cię faulują

2

Gavi dziś zjadł za dużo granulatu dla Gavich i strasznie zadziorny. Szkoda tej głupiej kartki ale dobrze, że zabrał ze sobą obsrajciusa.

1

Jakbyście się zastanawiali nad dziwnymi decyzjami sędziów, to przypomnijcie sobie co wypuścił Real Madryt TV przed tym meczem.

2

Sędzia debil... Kessie faulowany, ten kto mu "odbierał" piłkę nawet jej nie dotknął za to zrobił dźwignie na kolano Kessiego a potem faul widmo na płaczku z krzywą mordą.

3

Zasadniczo brak karnego bo ktoś się podpiera przy wślizgu to taki idiotyzm... Nie rób wślizgów w polu karnym to nie będzie problemu a nie że dałeś się położyć we własnym polu karnym i jeszcze masz przywilej zablokowania piłki ręką.

0

@Recha_0684
Chłopie, ale nie mów do mnie, że "nie wszystko" ci się podoba, bo nie jesteś w stanie wymienić mi żadnej rzeczy z tych, które ponoć ci się podobają, bo wszystko jest tylko hasłem.
Nie chodzi o to, czy to realizowali czy nie, tylko o to, że od 5 lat ANI RAZU nie podali szczegółów swoich planów i co chwila je zmieniają.
Patrz wybory prezydenckie 2020, Bosak chciał utrzymania 500+, obniżenia podatków i zakaz ustalania budżetu z deficytem.
Czy to jest możliwe? Nie, absolutnie nie jest to możliwe.
5 lat gadają o obniżeniu podatków, a co powiedział Mentzen u Stanowskiego? Że nie da się obniżyć podatków.
Nie są za socjalem? A Bosak głosował za emeryturami i w swoim programie wyborczym miał utrzymanie 500+
Już pominę 100 ustaw Mentzena które miał przecież już zgłaszać jak tylko do sejmu wejdą bo są gotowe. I co się z nimi stało jak weszli do sejmu? A no nie ma, skasowali a teraz udają, że nie wiedzą o co chodzi.
To w jakiej intencji chcesz głosować na konfederacje? Są nabjliżej czego, skoro jedyne działania jakie realnie podjęli to prorosyjska propaganda i katolicki zamordyzm?
Głosuj sobie na co chcesz, ale nie udawaj, że są jakieś merytoryczne powody bo jedyne co dajesz radę mi o nich powiedzieć, to powtarzana nierealna demagogia.

0

@Recha_0684 No to skoro masz swoje lata, to powinieneś być na tyle ogarnięty, by zauważyć, że Konfederacja nie ma kompletnie żadnego pomysłu w jaki sposób zrobić dobrze komukolwiek a i bardzo prawodopodobne, że nie mają w ogóle takie woli.
Jak do tej pory walili hasłami które urągają inteligencji, nikt nie wie czym są niskie i proste podatki bo nigdy nie dali nic poza hasłami czego apogeum była kampania prezydencka Bosaka w której naobiecywali rzeczy niemożliwych a na pytanie jak to ma wyglądać nie odpowiedzieli do dziś.
Poza tym, jak łatwo można zauważyć, największą gałęzią Konfederacji są narodowcy którzy nie idą w parze z żadną "liberalizacją" a z interwencjonizmem gdzie rzucali już takimi pomysłami jak wywołanie spowolnienia gospodarczego i redukcji miejsc pracy jeżeli w Polsce będzie brakować rąk do pracy i to tylko po to, żeby nie ściągać imigrantów zarobkowych.
Nie bez powodu zanim powstała Konfederacja to Korwin mówił że narodowcy mają gwóźdź w mózgu.
A narodowcy to większość a sporą część "wolnościowców" kilka tygodni temu wywalili z partii.

1

@Recha_0684 Nie wiem ile masz lat, ale ja to słyszałem już w 2015 roku jak wybierano PiS, że to dobrze że w końcu nie PO. 8 lat później masz tego efekty a teraz kolejne dzieci znowu chcą wybrać na tej samej zasadzie twór, który jawnie jest przeciwko interesowi narodowemu.

15

Jako, że Finlandia dołączyła do NATO warto wspomnieć młodym i zafascynowanym chłopskim rozumem fanom Konfederacji, że jedynym posłem w Polsce który nie poparł akcesji był jeden z liderów Konfederacji, Grzegorz Braun.
Ten sam Braun który w 2018 zamiast siedzieć z rodziną podczas katolickich świąt bożego narodzenia, cykał sobie foty w prawosławnej rosji z Leonidem Swiridowem, wydalonym w 2015 roku z Polski i Czech za podejrzenie szpiegostwa.
Drugim który zagłosował przeciw był poseł Winnicki, także z Konfederacji, ale on to ponoć przypadkiem zrobił więc powiedzmy że mu wierzę.

I Braun z całą teczką działań pro-rosyjskich Konfederacji nie przeszkadza, a kto im przeszkadza? Poseł Dziambor, którego sąd partyjny wywalił z Konfederacji, bo ten śmiał zakwestionować ustawione prawybory i to, że złamano wewnątrzpartyjne prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2

Real od 4 miesięcy otwarcie krytykuje sędziów, dziś wypuszcza materiał o sędziach którzy posędziują klasyk co jest jawnym wywieraniem presji.
Czy kiedyś nie karano za takie rzeczy?
Swoją drogą to ładnie odwrócili kota ogonem po tym jak Atletico zrobiło protest na immunitet piłkarzy Realu po derbach, już nikt o tym nie pamięta.

0

@wasacz Jak już ci powiedziałem, będzie co będzie. Czy przegramy czy wygramy.
Smieje się tylko z tego, że co mecz słyszę tą samą gadkę jakby to był klucz, że "real się napnie a my nie mamy kim grać". W ten sposób wygraliśmy 2 ostatnie klasyki.

9

@wasacz Mam złe przeczucia, Real po przegraniu SPH się zepnie a Barca praktycznie bez ataku i pomocy.
Mam złe przeczucia, Real po przegraniu w PK się zepnie a Barca bez połowy składu, nie utrzymamy ligi.
I tak w kółko... Co będzie to będzie, nie ma nic co miałoby sprawić, że będziemy mieli mniejszą szansę niż w poprzednim klasyku.

2

@kolomen2 Dla mnie żenujące. Uznaje tylko spontaniczne albo symboliczne cieszynki, czasami w formie żartu jakąś synchroniczną zabawę ale nic mnie nie irytuje jak plastikowe wymyślanie idiotycznych cieszynek bo są "znakiem rozpoznawczym" i potem biega ci patałach i coś miesza, sypie czy robi swój układ choreograficzny.
Samo słowo "cieszynka" jest żałosne, albo się cieszysz albo jesteś aktorem.

8

@tomek8756 Aż strach pomyśleć, że takie onuce i jawni zdrajcy narodu wejdą do sejmu bo Mentzen nagrał kilka tik-toków.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?