1

Te kary po wyścigu to jest absurd F1, zwłaszcza gdy to nie była sytuacja na ostatnich okrążeniach tylko godzinę wcześniej...
To jakby Barca strzeliła bramkę, potem się broniła przez 80 minut i wywiozła wynik 1:0 a po meczu sędziowie stwierdzili, że był spalony i bramka anulowana.
Anulowanie błędnej bramki jest jak najbardziej ok, ale jeżeli robisz to po meczu to drużyna nie ma możliwości reakcji, bo tak zamiast bronić wynik musieliby atakować.
I to samo teraz spotkało Alonso. Cały wyścig jechał sobie swoim tempem bez zagrożenia kogoś z tyłu, nagle po godzinie dostaje informacje, że może dostać karę, zaczyna uciekać ale nie ma już czasu, żeby uciec na odpowiednią odległość i w ten sposób kierowca przegrywa po zakończeniu wyścigu.

0

@creativeopinion Jak się masz rzucać, to wróć kolego na swoją białą stronę.
Znasz pojęcie domniemania niewinności? Masz jakiś dowód na jakąkolwiek korupcje? Nie, nie masz niczego. Sprawa może traci do dowolnej prokuratury, nie ma na razie ani jednego śladu tego co jest Barcelonie zarzucane.
A Real jak chciał dbać o swój wizerunek to mógł po prostu zamknąć mordę albo lakonicznie oznajmić, że sprawa wymaga wyjaśnienia i tyle, zamiast tego się zesrali i wypuścili jakiś idiotyczny film i teraz zdziwienie, że Laporta po tym nie ma ochoty urządzać Perezowi kolacje.

0

@ranger3120 Przprowadził badania ustalające ojcostwo

0

@JarekS Ale ty spójrz na klimat w lidze a nie wypisujesz w pusto hasła.
Co mecz Realu są wymysły o rasizmie i La Liga sama zaczęła wychodzić przed szereg i szukać "rasistów" nawet bez skargi. Teraz każdy gest w kierunku Viniciusa odbierany jest jako atak, niezależnie co powiesz.
To się dziwisz, że klub wydaje komunikat po pierwsze uświadamiający a po drugie odcinający się w razie gdyby komuś coś do łba strzeliło?

3

@TheNekro94 JKR tłumaczyła to tym, że Fred i George nie znali Petera, nie wiedzieli kim jest i że powinien być martwy. Do tego skupiali się tylko na miejscach które ich interesowały a nie na podglądaniu brata a przy okazji mapa była niewielka i było nasrane setki kropek z nazwiskami. Nie znali wszystkich uczniów w szkole a zawsze było pełno ludzi wokół więc co byłoby dziwnego w tym, że Ron ma na zajęciach koło siebie jakiegoś Petera? I też przecież nie chodził wszędzie ze swoim szczurem.

3

@Gracek10 To jest typowe. Messi nie chce przedłużyć kontraktu to jest teraz całym złem klubu. To samo był przecież z Neymarem gdy "negocjował" nowy kontrakt przy użyciu Barcelony to miał nagonkę mediów i kibiców. Jak kontrakt podpisał to wszystko zniknęło.

6

@Aragorn33 Nie załamie się, bo do niego ta wiadomość nie dotrze, jego mózg tego nie odnotuje.
Co on wie to on wie i jeżeli fakty będą przeciwko temu co on wie, to tym gorzej dla faktów.

1

@Symson To była nieskończona pętla kontuzji, wracania do formy i znowu kontuzji.
Valverde poprowadził coś koło 145 spotkań, Dembele w 71 nie brał udziału a przez powroty do formy też sporo spotkań grał w ograniczonym czasie przez co z 13 tysięcy minut Dembele zagrał 4 tysiące czyli z 3 lat uzbierał raptem jeden pełny sezon.
Dlatego z przymrużeniem oka można powiedzieć, że za Valverde to Dembele nie grał ;)

1

@creativeopinion Nie polecam używać słowa "debil" samemu nie potrafiąc przeczytać ze zrozumieniem 5 linijek tekstu

0

@Hrzan A teraz myślisz, że nie pracują? Według badań w 2022 roku aż u 12% przebadanych występowały nieprawidłowości jak praca bez umowy, brak rejestracji w ZUS, brak pozwolenia na prace dla imigrantów.
Dekadę temu było to 5% choć oczywiście było też większe bezrobocie ale i dużo mniejsza imigracja.
A zwróć uwagę, że 2013 to było wychodzenie z recesji, obecnie w recesje to my dopiero wchodzimy.

6

Oczywiście, że taka kompilacja ma sens.
Płacenie płaceniem, ale czy wy jesteście ślepi? Barcelona już została skazana bez rozprawy, już mamy łatkę kupowania meczów.
Przecież w tej sprawie Real wydał cały film z decyzjami które go krzywdziły. Po co? Po to, żeby zasugerować cel w jakim Barcelona płaciła.

10

Nawiązując do wczorajszego wątku z gorących i jednocześnie obalając pewne kłamstwo PiSu pragnę przypomnieć, że PiS chwali się znacznym wzrostem minimalnej krajowej.
Fakt jest taki, że za PO minimalna była niższa.
Ale fakt drugi jest taki, że za PO mniej osób zarabiało minimalną.
Drobna statystyka: w 2013 minimalna wynosiła 1600 zł, w 2023 minimalna wynosi 3490 zł.
W ciągu dekady zanotowaliśmy wzrost minimalnej o 118%
Natomiast średnia krajowa wynosiła 3650 a teraz wynosi 6883 czyli wzrost o 88%.
Jak łatwo zauważyć, wzrost minimalnej krajowej był wyższy od wzrostu średniej a takie nierównomierne wzrost oznacza po prostu, że mediana płac przesunęła się w stronę minimalnej, inaczej rzecz ujmując: ZWIĘKSZYŁA SIĘ ILOŚĆ OSÓB ZARABIAJĄCYCH MINIMALNĄ KRAJOWĄ.

Jakie to ma następstwa? Ogromne. Minimalna krajowa ma ogromny wpływ na inflacje, ponieważ nie można sztucznie narzucić wartości pracy.
Jeżeli przykładowy pomocnik piekarza w ciągu miesiąca wyrabiał 2000 chlebów i dostawał za to 1600 zł, to po zwiększeniu jego pensji o 113% nie zaczął wyrabiać 4360 chlebów miesięcznie.
Wymuszony wzrost pensji nie zwiększa produktywności a skoro produktywność nie wzrosła a urosła pensja to przedsiębiorca musi podnieść cenę swoich usług.
A co to powoduje? Że biedni zarabiają więcej ale i produkty kosztują więcej więc wychodzą na 0, natomiast ci co zarabiali powyżej minimalnej zaczęli płacić więcej za produkty nie dostając podwyżek więc oni zbiednieli.

Istnieje jeszcze wiele innych rzeczy które przez taki stan ulegają pogorszeniu, ale jako ciekawostkę można podać spadek ściągalności długów.
Czemu? Bo komornik nie może zabrać niczego poniżej minimalnej krajowej.
A skoro wzrosła ilość osób na minimalnej krajowej to i wzrosła ilość osób od których nie można egzekwować zadłużenia.

Tak czy inaczej, bo wyszło dłużej niż przypuszczałem: Ostrzeżcie dziadków i babcie, ostrzeżcie rodziców i innych ludzi naiwanych, którzy mogą uwierzyć, że pisowskie szachowanie minimalnymi jest korzystne.
Nie, nie jest, tak jak mininmalna nie jest wyznacznikiem zamożności tylko wyznacznikiem biedy

1

@NeKenI Hmm, napisz mi kiedy bo mi się dziecko powinno urodzić w ciągu najbliższych 5 dni xD

2

@NeKenI Dodaj, że jest też w abonamencie EA Play na PC.

2

I to byłby świetny argument dla sądu przeciwko UEFA w sprawie Superligi.
I zarzut do Superligi, że ta nie jest wybierana na podstawie sportowej a tymczasem mistrz kraju może nie zagrać w LM bo UEFA ma takie widzimisię bez wyroku sądowego.

0

@Symson De Jong pod Valverde grał 4 miesiące, Dembele za Valverde praktycznie nie grał bo co tylko łapał formę to zaraz łapał kontuzje a Roberto to obecnie rezerwowy.

1

@JimMorrisonFCB Zrobili coś głupiego ponad rok temu, nic więcej nie potrafią.

1

@JimMorrisonFCB Czesi nie mają, oddali wszystko nam i Słowakom.
A jaka może być reakcja ruskich? Nie ma powodu do strachu, nic nam więcej zrobić nie mogą niż to co do tej pory robili.
Przypomnę, że główny hub transportowy jest w Rzeszowie, leczymy Ukraińców, naprawiamy im sprzęt więc po co strach o przekazanie im kilku samolotów?

2

@JimMorrisonFCB Ale czemu mamy się nie wychylać przed szereg?
Dla nas to i tak jest plus, że pozbywamy się tego muzeum które kosztuje nas majątek bo nikt już tego nie serwisuje i sami musimy sobie budować części.
A po drugie, nie ma na kogo czekać bo z sojuszników to chyba jeszcze tylko Słowacja ma kilka sztuk.

1

@priest9999 Nie mogą tak zrobić. Mercedes już kiedyś wykorzystał tą lukę, że wziął sobie dwa silniki w jeden weekend ale zmieniono zasady.
A co do wzięcia nowego silnika "na zapas" to nie ma żadnego sensu, bo jeżeli silnik ma problem z żywotnością to nie będą mogli go potem ulepszyć i jeżeli powstanie wersja z wyeliminowaną usterką, to musieliby przyjąć kolejną karę, żeby go użyć.
A że silnik Ferrari jest awaryjny to już się przekonaliśmy.

0

@JimMorrisonFCB Jakiej koalicji i po co?

2

@Murazor Brednie, bo to nie on odpowiadał za transfery tylko Bartomeu z Abidalem co mu ściągnęli szklanego Dembele, fatalnego Coutinho albo eksperymenty jak Mina, Semedo, Melo, Malcom, Paulinho.
Gadanie, że grał Vidalem i Rakiticem to taki populizm... Kim miał grać? Pedrim który chodził wtedy do podstawówki?
Grał czym dysponował i wykręcał z tego świetne wyniki i tą samą kadrą którą Valverde ugrał pierwsze miejsce w lidze, rozwalił swoją grupę w LM wykopując nawet mocny już w tedy Inter grając rezerwami a potem tym samym składem Setien ligę przewalił a w LM doznał największej porażki od ponad 70 lat.
Od tamtej pory wymieniliśmy prawie cały skład i skończyło się tylko tym, że raz odpadliśmy w 1/8 a potem 2x w 1/16 ale Ligi Europy.

1

@draxidox Klub nie powinien zwalniać Valverde tylko zatrudnić armię psychoterapeutów.
Ernesto był ofiarą problemu, który był starszy od niego i już za Lucho mieliśmy problem z mentalem który pudrowany był formą NSM. Dziś minęły 3 lata od kiedy Valverde nie ma, z tamtych zawodników na boisku są już tylko Ter Stegen, Busquets i czasami Alba a my ciągle mamy ten sam problem.

3

@AmigoBlancos Największe kłamstwo z tym byciem "nieprzedryblowanym".
Z pojedynków dryblerskich wychodził wygrany, ale bardzo często po prostu unikał pojedynków

7

@thorin Taa, ja ostatnio chciałem sobie obejrzeć gorące mamuśki, coś kliknąłem А теперь я сру в окопе, коллега украл холодильник, но умер, потому что наступил на мину, а кусты говорят на украинском.....

2

Zaskakujące jak można tak bardzo nie chcieć wygrać meczu.
Ten dwumecz nie wyglądał tak, że Real grał coś wybitnego, to Liverpool kompletnie nie chciał w nic grać a ten rewanżowy mecz to doskonały przykład jak musieć gonić wynik a nawet nie próbować atakować.

9

Co? Kurtuła i Alisson to obecnie najlepsi bramkarze na świecie? Jeden i drugi w tym sezonie są daleko od bycia najlepszymi w czymkolwiek, zwłaszcza jak sobie człowiek przypomni pierwszy mecz i jakie wylewy łapali.

9

Liverpool co prawda zostawia dużo miejsca pod swoją bramką ale za to nie ma nikogo w ataku.

1

Liverpool wie, że to on ma do odrobienia 3 bramki? Bo wygląda jakby to oni bronili wyniku i liczyli na dobicie kontrą.
Co się w ogóle z tym zespołem zrobiło, że rok temu grali wyrównany mecz w finale LM a w tym nie potrafią wyjść z własnego pola karnego.

0

Podajesz do gościa ściśle przykrytego przez rywala, zostawiasz napasntika na czystym polu, bez żadnej obrony 20 metrów od własnej bramki.
Co może pójść nie tak?
Za tak idiotyczną grę dla Liverpoolu dobrze byłoby rok odpocząć od grania w europie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?