4

Marciniak gwałtownie się odwrócił do płaczków i jak szybciutko się rozpierzchli xD

0

@michaleu O co się tym razem zesrał?

2

37 minut, City powinno mieć na koncie 1 bramkę (albo 0 jakby uznać następstwo drugiej poprzez pierwszą), żółtą kartkę dla Grealisha i czerwoną dla Edersona.
Za to mają 2:0

1

To dobry sędzia xD Reka z dupy więc karny, Ederson nie trafia w piłkę ale trafia w zawodnika RB i bez faulu.

0

@JohnnyBarca A co zrobił?

1

@klopx Ogólnie grając przez 10 lat pod herbem Realu dostał 2 czerwone kartki, nigdy bezpośredniej tylko jeżeli już to za dwie żółte.
Ale ktokolwiek oglądał jego występy to wie, że powinien mieć znacznie więcej.

1

@Kidd W państwie pisowskim wszyscy są bezkarni.
Z tej samej ustawy co Ziobro nie może nosić broni w gaciach wynika, że nie można przewozić broni bez wniosku przez granicę poza UE.
Zagadka, kto to zrobił, kto to przyniósł do miejsca pracy, kto to odpalił i nie poniósł żadnej konsekwencji xD
A znasz pana Kamińskiego? Minister MSWiA, skazany prawomocnym wyrokiem co powinno go wykluczać z pełnienia funkcji publicznych a jednak jest ministrem? No właśnie, bo Duda zastosował wobec niego akt abolicji.
Problem w tym, że prezydent nie ma prawa abolicji i został wykonany już po nieprawomocnym wyroku skazującym, co sprawiło że sprawa już nie została ruszona a wyrok się powinien uprawomocnić bo nie było odwołania.

I tak wymieniać możnaby godzinami.

2

@Pewex Tak, to jest bardzo dziwne, zwłaszcza że
1. Nie może wejść z bronią w miejsce zgromadzenia publicznego
2. Nie może nosić broni w spodniach

Za te dwa wykroczenia powinien dostać karę grzywny bądź ograniczenie wolności dla 2 lat a do tego przepadek broni i odebranie uprawnień.
To co Ziobro zrobił jest czynem nielegalnym i został przyłapany na gorącym uczynku więc wymierzenie kary nie powinno podlegać immunitetowi a jednak nic mu nie zrobili.
Co bardziej razi to fakt, że to minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie.

2

@Kidd Ale to dalej jest kwestia kto i kogo chce złapać za rękę a kto kogo nie chce za tą rękę złapać.
O tym pisze, że są rzeczy oczywiste których nikt nawet nie próbuje rozdrapywać, jak właśnie sprawa Realu z 2020 gdzie Tebes jakby nigdy nic mówi, że Real podejmował działania w sprawie sędziów a potem dostaje 7 karnych w 14 meczach i wygrywa ligę.
Czy ktoś drążył i szukał co Real robił w tej sprawie? Nie, spraw przeszła kompletnie bez echa. A co się stało z Barceloną? US wykrył, że jakiś typ nie płacił podatków, zobaczył faktury od Barcelony i cyk, sprawa z automatu ląduje w mediach a Barcelona jest skazana bez wyroku.
I czemu akurat teraz? Prawie dwie dekady płacili te faktury, przestali płacić kilka lat temu a sprawa wybucha 5 lat później i to akurat w serii wydarzeń gdzie od mniej więcej 3 lat nie było tygodnia bez nowej afery.
Cały czas, wszystko jest wyciągane na Barcelonę. Jak wyciągnęli rozmowy Rubielesa to co było głównym tematem? Rozmowy z Pique. Pique był jedynym człowiekiem na ziemi który rozmawiał z Rubialesem, nikt inny.

3

@Kidd Pytanie, na kogo chcesz żeby takie lewe faktury wypłynęły.
Trzeba być naiwnym, by wierzyć, że w świecie takich wielkich pieniędzy wszyscy są uczciwi i złoci a tylko ta wredna Barcelona ciągle coś kręci.
Tu musi być kwestia sympatii i antypatii bo zobacz poza granicami Hiszpanii: City ciągle jest ciągane po sądach a PSG nie.
Czy w takim razie PSG jest krystalicznie czyste a City to oszuści? No nie, bo na PSG były cięższe zarzuty ale szybko sprawie urwano łeb z zakazem ponownego jej rozpatrywania i to tylko przez błędy formalne a City od ponad dekady jest atakowane.
Jaki ma z tym związek to, że szejk z Manchesteru od samego początku stawia się UEFA a szejk z Paryża trzyma się z UEFA za kulki i obsiał swoimi wszystkie struktury i obecnie modeluje prawo pod własne upodobania?
A przecież sprawa korupcyjna Kataru w piłce nożnej jest doskonale znana, wszyscy wiedzą po co w ogóle Katarowi było PSG a na papierze wszystko wygląda krystalicznie.

I właśnie na tym to polega, że do jednych się strzela jak do kaczek za każde pierdnięcie a u innych nawet się tematów nie drąży.
A daje sobie rękę uciąć, że za uszami ma każdy.
Bo teraz kręci się afera i już wydano wyrok, że my kupiliśmy sędziów, choć nie ma na to najmniejszego dowodu poza tym, że legalnie płaciliśmy komuś kto miał konflikt interesów.

9

Taka naszła mnie myśl po wczorajszym artykule w którym przypomniano wypowiedź Tebesa z 2020 o tym, że Real wywierał naciski na sędziowanie i VAR.
Ciekawostką jest to, że Real dostał 7 karnych w ostatnich 14 meczach z czego 6 razy ratowało im to wynik.
I o ile to nie były jakieś karne widmo, to kilka z nich nie była czymś co się normalnie odgwizduje typu lekkie szturchnięcie Carvajala już po tym jak podał piłkę i nie miało to żadnego wpływu na grę.
Był tez bodaj w meczu z Bilbao "faul" na Marcelo który polegał na tym, że to obrońca basków miał piłkę a Marcelo go próbował zaatakować od tyłu, piłki nie odebrał, ale nieświadomy jego obecności obrońca postawił stopę na ziemi zahaczając Marcelo.

W tym samym meczu podczas ataku Athleticu Ramos sfaulował napastnika czekającego na dośrodkowanie, VAR sprawdził sytuację i choć faul był oczywisty to nie został podyktowany bo napastnik nie brał udziału w grze (tak, skrzydłowy atakował bokiem i chciał dośrodkowywać do gościa którego Ramos sfaulował).
W ogólnym rozrachunku Real zakończył sezon wynikiem karnych 11 dla / 2 przeciwko, uzyskując mistrzostwo przewagą 5 punktów nad Barceloną.
A aptekarskie przyznawanie karnych Realowi przy arbitralnych ocenach przeciwko białym to nie był jedyny problem.
Była też choćby sytuacja ze zwycięską bramką Benzemy strzeloną po zagraniu ręką gdy piłka odbiła mu się od bicepsa, VAR oczywiście uznał zagranie barkiem choć IFAB wskazując gdzie kończy się bark jasno wskazał, że na wysokości pachy.

Czemu nikt wtedy nie kręcił afery? Czemu o tym zasadniczo w ogóle się nie mówiło, nawet gdy prezes La Liga otwarcie przyznał, że Real wywierał presję na sędziów w kontekście sędziowania jakie później miało miejsce?
Bo Barcelonie wyciągnąć cokolwiek to może i sprzed dekady, latają oskarżenia o kupowanie sędziów i to w sezonach które potrafiliśmy przegrać przez kardynalne błędy arbitrów.
Z resztą w ogóle Barcelona to łatwa tarcza do strzelania. Do dziś sztandarowo wspomina się JEDEN mecz w LM sprzed dekady a o tym, że Real w 2018 zdobył LM gdzie nie było meczu bez oczywistych kontrowersji na korzyść Madrytu to cisza.

3

@mekston Dołożyć trzeba, że Messi przyszedł do PSG za darmo i nie ma najwyższego kontraktu a jego merch zwraca te koszty.
Ronaldo przyszedł za 100 milionów a do tego rozwalił kompletnie morale w drużynie, bo emeryt dostał pensję wyższą niż 3 najlepiej zarabiających zawodników Juve razem wziętych. Takiej kasy już się nie spłaci w 3 sezony z koszulek.

4

@Kidd Nic takiego mieć miejsca nie będzie bo trwa śledztwo i musieliby być skończonymi idiotami, żeby przed jego dokończeniem wychodzić do ludzi i coś gadać z głowy bo mogliby się sami wkopać po uszy.
Dlatego też mam nadzieję, że jeżeli sprawa zakończy się dla nas pomyślnie i nie zostanie udowodniona żadna korupcja, to klub zaskarży do sądu każdego kto dokonał samosądu szkodząc wizerunkowi klubu, bo w tym momencie można o nas powiedzieć cokolwiek a my nie możemy się bronić.

4

@BARCA1899Messi Prawdą jest, że piłkarze to jednak nie są zbyt inteligentni.
Teraz nikt takiego zestawienia nie zrobił, ale było ze 2-3 sezony temu rozpiska z której wynikało, że Real dostaje najwięcej minut przy niekorzystnym wyniku i najmniej przy korzystnym.
Przecież to wszystko da się sprawdzić i podsumować.

3

@PatrychoO
Widać, że chłopak ma problemy z myśleniem, to mu podpowiem. Może tu wejdzie i przeczyta:
1. Poproś trenera, żeby zmienił taktykę i nie pchał 80% akcji przez ciebie
2. Przestań holować każdą piłkę, częściej podawaj, przestań mieszać się w dryblingi z każdym kogo widzisz.
3. Przestań atakować zawodników rywala.
Wtedy będzie miał i mniej kartek i mniej będzie faulowany.

0

@matt121 Czy ty masz problem z czytaniem? Kto coś tu porównuje?

0

@Aneurysm Mógł kupować nawet dzieci albo po prostu palić gotówką w piecu. Artykuł insynuuje, że wypłacał gotówkę z banku więc mógł płacić sędziom, równie dobrze mógł z tą kasą zrobić cokolwiek i to nie jest żaden dowód.

0

@sylweste.r Nic mi się nie pomyliło, przekazały to media podając, że dostali informacje z urzędu skarbowego, czy urząd skarbowy zdementował te informacje?

0

Dobra ale rozdzielcie sprawę Barcelony od tego, że Madryt wypluł ten głupi film pokazujący tylko błędy przeciwko nim a Gonzales broniąc swojego kolegi po fachu przyznał, że Perez wywierał na niego presję a CTA nic z tym nie zrobiła.

0

@Klejnot_Nilu Powołali się na US a US tego nie zdementował.

0

@Medium Spodziewam się właśnie fikołków. Wchodzę tam w celach rozrywkowych poczytać co mają ciekawego do powiedzenia.
Po prostu ustrzeliłem najlepszy fikołek jaki widziałem do tej pory.

0

Co to jest za chory kraj ta Hiszpania...
Urząd skarbowy używając swojego majestatu podaje do opinii publicznej swoje przypuszczenia bez żadnego dowodu...
Przecież to powinno trafić do sądu jako szkodzenie wizerunkowi, trwa śledztwo ale do póki niczego nie udowodnią, to Barcelona jest niewinna a tu US wyskakuje do mediów, że Barcelona opłacała sędziów.
Żadnych dowodów, żadnych wskazówek komu Negreira mógł płacić, nie ma nawet poszlaki, że komukolwiek płacił, jedyny dowód w sprawie to wypłacanie gotówki z konta. A może chłop pobocznie handlował narkotykami? Kto wtedy przeprosi Barcelonę za publiczne sugerowanie korupcji?

4

Takiego fikołka to jeszcze nie widziałem, a kilka osób na notatniku na niego wpadło.
Jeżeli De Jong miał podniesioną za wysoko nogę przez którą ktoś tam dotknął piłki ręką po czym padła bramka, to powinien być przywilej korzyści, bo De Jong popełnił faul, więc sędzia w ramach korzyści powinien pozwolić złamać przepisy zawodnikowi Athleticu xD
Widziałem wiele fikołków czy to tutaj przciwko Realowi czy na notatniku przeciwko Barcelonie, ale żeby aż tak odpłynąć w 4 gęstość, to jeszcze nie widziałem.

1

@YeastMoss Ja mówię o obrzydliwych rzeczach zrobionych przez cywilizowanego człowieka, ruscy cywilizowani nie są w żadnej mierze a i czy są w ogóle ludźmi to ciężko odgadnąć.

A co do rzucania oskarżeń, tylko skończony kretyn albo onuca mogłaby tonować wypowiedzi w sprawie tego co ruscy wyprawiają, bo to nie są sprawy ukryte za jakąś mgłą, że trzeba zrobić śledztwo bo nie wiadomo kto co zrobił.
Masz żywe dowody, nagrania, relacje. To nie jest 1940 rok tylko 2023, masz nagrania gdzie oddziały ustawione przy drogach strzelały do uciekających cywilów.
Masz nagrane ataki bronią precyzyjną, którą odpala się na rozkaz, więc był to zaplanowany atak a nie jakiś przypadkowy pijany bydlak którego poniosło i wali do cywili.
Ataki dronami na infrastrukturę cywilną daleko poza frontem - to jest ludobójstwo według jego definicji.
Wmawianie ludziom, że tu trzeba na spokojnie, chłodno bo bez wyroku to nie można, to czyste robienie z ludzi idiotów a wy się na to łapiecie, że niby on nie może bo jest głową państwa...
Jak napisałem wyżej, nie potrzebował nawet chwili zastanowienia, żeby bezpodstawnie oskarżyć 30 krajów o spowodowanie tej wojny, mając przed oczami nagrania jak ruscy celowo walą do cywilów poza obszarem działań militarnych to już trzeba wyroku...
Jeszcze raz zapytam: Jak ktoś podejdzie i da ci w mordę, to rozumiem, że jako "myślący człowiek" nie zniżysz się do najgorszego poziomu i nie nazwiesz sprawcy bandytą, bo nie ma wyników śledztwa?

0

@michal26 Wiem, że ONZ robi śledztwo, ale jak wspomniałem, w ONZ siedzi masa kacapskich przydupasów i mają możliwość mieszania w tym co z ONZ wyjdzie.
Od prawie roku badają sprawę tylko 2 pierwszych miesięcy wojny, inne sprawy jakoś omijają, jak choćby badanie pochodzenia irańskich dronów bo ruscy i przydupasy cały czas tam się odgrażają i blokują co tylko mogą.
Nie pierwszy raz zresztą, bo i zestrzelenia malezyjskiego samolotu z Holendrami na pokładzie też nie zbadali przez ruskie weto choć to ruscy byli podejrzanymi w sprawie.
Więc co wyjdzie i za ile lat z tego śledztwa to osobna droga a ty bronisz tej kanalii argentyńskiej, choć dobrze wiesz, że mu o żadną prawdę nie chodzi tylko o to, żeby nie wskazywać na ruskich zbrodniarzy.
Jakoś do oskarżenia NATO o sprowokowanie tej wojny nie potrzebował żadnego śledztwa, badań czy dowodów, ale już widząc efekty precyzyjnych nalotów w których celem był doskonale opisany schron dla cywilów w Mariupolu to potrzeba śledztwa, czy na pewno ruscy chcieli zrzucić bombę naprowadzaną laserowo na obiekt cywilny z wielkim napisem "dzieci".

2

@michal26 Nie mówię, że ty bronisz ruskich, tylko że Bergoglio to robi i to od początku wojny.
A co do "prawdy", prawdę masz na ekranie a nawet oficjalne potwierdzenia.
Ludobójstwem jest porywanie ludzi, przypomnij sobie ewakuacje Mariupola, oficjalne stanowisko ruskich było takie, że cywile mogą się ewakuować jedynie korytarzem na teren rosji, natomiast drogi na Ukrainę były po prostu ostrzeliwane przez kacapów na co masz nagrania.
Ataki bronią precyzyjną na cele cywilne, myślisz że można sobie wystrzelić sterowaną rakietę dalekiego zasięgu bez rozkazu? Nie, nie można.
Niszczenie elektrowni, ciepłowni, infrastruktury kanalizacyjnej to też jest ludobójstwo, potrzebujesz śledztwa, żeby ustalić czy to ruscy strzelali?

Ty liczysz na jakieś śledztwo ONZ, tego ONZ w którym siedzą kacapy, Chińczycy, Białorusini, północni Koreańczycy, według ciebie prawdą będzie tylko wyrok, choć sam możesz na własne oczy zobaczyć dowody, te dostarczone zarówno przez Ukrainę jak i przez samych ruskich.
Jakby podbiegł do ciebie gość na ulicy i załadował ci lufe w ryj, to byś potrzebował sądu by uznać, że gość jest winny załadowania ci lufy w ryj?
Tu masz artykuł o tym, czy ruscy popełnili ludobójstwo, wywiad z dyrektorem Ośrodka Studiów nad Ludobójstwem i Prawami Człowieka na Uniwersytecie Rutgersa
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8406027,wojna-w-ukrainie-ludobojstwo-rosyjskie-wojska-zbrodnie-putin.html

A cel Bergoglio jest jasny i popełniasz obrzydliwość próbowania go jakkolwiek bronić, znając doskonale cel jego wypowiedzi.

8

@michal26 Jakiekolwiek próby obrony ruskich to najgorsze zbydlęcenie jakie człowiek ponoć cywilizowany może dokonać.
Już pomijam Buczę czy Irpień, dziesiątki nagrań jak ruscy strzelają do każdego Ukraińca jakiego zobaczą, zwłaszcza na początku wojny.
Ostrzał schronów cywilnych, ostrzał krytycznej infrastruktury cywilnej, porwanie ludności - zwłaszcza dzieci.
To są kryteria ludobójstwa - tak, w ludobójstwie nawet nie trzeba zabijać, wystarczy nie pozwolić się rodzić albo odbierać dzieci a to ruscy robili.
Na to wszystko są dowody, a ty stajesz w obronie tego s.... Bergoglio, który od początku wojny zdążył zrzucić winę na NATO i ANI RAZU nie powiedzieć, że to RUSCY zaatakowali Ukrainę.

0

Lewandowski to zrobi krzywdę Fatiemu, znowu na niego krzyczał że się szwęda gdzieś zamiast do ataku iść.

8

Kiedyś Fati kopnął co mu na nogę spadło i była bramka, teraz musi ustawiać 10 sekund żeby i tak nie oddać celnego strzału...

0

Ciekawe co się stało z Lewym. Jeszcze w zeszłym roku grał świetnie, teraz ani strzału ani przyjęcią a przecież potrafił to robić na najwyższym poziomie.
Gdzie się podziało robienie loga Bundesligi?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?