1

@negreanu Wstrzymywanie się od głosu to dupochron przed zarzutami Goebbelsów z TVP.
Skutek ten sam, PiS ma większość sejmową więc i tak wszystko przepchnie a opozycja nie robi sobie haków bo podczas wyborów pis nie bedzie mógł mówić, że głosowali za albo przeciw czemuś.

1

@Dembouz1899 Żaden klub nie może sięgnąć po Messiego, to Messi sobie wybierze w jakim klubie chce grać.
On już nic nie musi, mógłby odejść na emeryturę albo wrócić do Rosario i grać za darmo, w tym momencie to już kasa nie gra roli tylko jego wola.

2

@Emhyr Optymistyczna wycena. Oceniając samą formę to Ferran 35, Fati 20.

11

Brednie jakich mało.
Nie da się grać na takim poziome, będąc tyle razy kopanym nie łapiąc zbyt wielu kontuzji nie pracując sumiennie.
Różnica jest w tym, kiedy pozostajesz człowiekiem a kiedy zaczynasz być świrem i Ronaldo jest tego przykładem. Ciężka praca to jedno, fanatyzm to drugi i tak postrzegam Ronaldo, człowieka z obsesją na punkcie siebie.
Panowie są już u schyłku kariery i teraz jak na dłoni widać efekty pracy, Messi zdobywa mistrzostwo świata w wieku w którym Ronaldo już miał zjazd do bazy.
To co, działa jakaś magia i nietrenujący Messi ma lepszą formę niż ciężko pracujący Ronaldo?
Dla mnie przykłądem etosu pracy jest Lewandowski, który miał dużo gorszy start niż Ronaldo, dużo mniejsze możliwości niż Ronaldo, dużo gorsze warunki niż Ronaldo a w wieku 34 lat dalej się rozwija piłkarsko, pozostając jednocześnie człowiekiem a nie typem obrażonym na świat, bo tak długo wmawiał wszystkim, że jest wiecznie młody, że aż sam w to uwierzył, rozmieniając końcówkę kariery przez swój przerost ego, bez możliwości pogodzenia się ze stawaniem się po prostu coraz słabszym.

3

La Liga doniosła w sprawie obrażania Viniciusa przez jakiegoś kibica, tym razem Betisu.
Ciekawe kiedy La Liga doniesie na Viniciusa obrażającego sędziów.

1

@jaras121 Czasami mnie łapie na kłótnie z botami.

9

@Ksavix I o tym właśnie mówię, manipulacja, przekręcanie, zmiana tematu.
Ja zwalam na Ziobro, czy ty wstawiłeś artykuł z Ziobro?
Ustawa była zrobiona źle, PO nie głosowało co skutkowało tym samym czyli nie poparciem ustawy.
Mogli też być przeciw, wtedy byłaby woda na młyn i robienie dokładnie tego samego co teraz robisz, czyli "PO PRZECIWKO ZAOSTRZENIU KAR DLA PEDOFILÓW" bo przecież przecięty Kowalski orientuje się, że PiS napisało ustawę na kolanie i nie przeszła nawet przez ich własny TK.

3

@Ksavix Chłopie, ale jaką normalną dyskusję z tobą, skoro ty tylko kręcisz, manipulujesz, zmieniasz temat.
Już wróciłeś do tego samego choć cie już w drugim poście wyjaśniłem, że ustawa zaostrzająca kary dla pedofilów została napisana na kolanie i przepchnięta przez sejm w 2 dni bez żadnych konsultacji z kimkolwiek.
Ty znowu zwalasz na PO bo ci tak Ziobro powiedział, a pomijasz, że pisowski prezydent Andrzej Duda wysłał ustawę do TK bo miał do niej wątpliwości a TK ją odrzuciło jako niekonstytucyjną.
Ty liczysz, że ktoś się złapie i pomyśli, że PO popiera pedofilię, bo nie podpisali się w ciemno pod bublem prawnym PiSu, który został odrzucony przez sam PiS...

To jak o czymkolwiek z tobą dyskutować, skoro ty nie masz zamiaru dyskutować, nie masz zamiaru przyjąć żadnego argumentu do wiadomości a na każdy komentarz odpowiadasz kolejnym kłamstwem albo manipulacją?

2

@pyra92 On chce prowokować, przecież widać, że specjalnie ucieka od tematu, moderacja powinna banować takich z miejsca, bo regulamin zabrania prowokacji.

6

@Ksavix Typie, jak masz udar to zgłoś się na pogotowie a nie piszesz po forach...
Zajrzyj do słownika i sprawdź definicje słowa "ukrywać" a "upubliczniać", PO niczego nie ukrywało, sprawa trafia do sądu, zapadł wyrok.
Przestać manipulować.

15

@Ksavix "Liczy się sam fakt ukrywania"
I już wiadomo, że robisz po prostu prowokacje i odwracanie kota ogonem.
Podpowiem: Nikt z PO sprawy nie ukrywał bo sprawcy jak sam podajesz, zostali za swoje czyny skazani.
Ukrywanie to jest księży, którzy nie odpowiadają za swoje czyny tylko są przenoszeni do innych parafii, a to, że ktoś z PO coś zrobił i nie podali tego do opinii publicznej to nie jest żadne ukrywanie, więc nie manipuluj.

1

@wawrzyn1 Części musisz szukać sam, bo to dość dynamicznie się zmienia, sam niedawno zamawiałem sobie obudowę, płytę główną i procesor, to w Komputroniku było najtaniej w momencie składania zamówienia ale zanim zamówienie do mnie dotarło to cena wzrosła o niemal 1000 zł (i chyba komputronik próbował mnie w wała zrobić, bo robili wszystko, żebym nie otrzymał zamówienia po niższych cenach i musiał zamówić jeszcze raz po nowych, ale wykłóciłem co moje).

A co do komputera, to dyskusje zaczynaj zawsze od podania budżetu.

38

@Ksavix Wyciągam wnioski: pedofile zostali skazani na karę zgodną z kodeksem a ty masz problem, że ktoś nie chciał upubliczniać sprawy co służyłoby tylko i wyłącznie wojence politycznej kosztem ofiar - tak jak to ma miejsce obecnie w przypadku samobójstwa chłopca który stanął na świeczniku przedwyborczych walk.

A co do zaostrzenia kary i głosowania PO to wyborna manipulacja, bo nie dodałeś, że ustawę zakwestionował Duda, prokuratura a TK uznała ją niezgodną z konstytucją z powodu burdelu jaki PiS narobił przy prowadzeniu legislacji oraz nieścisłościach w samej ustawie która nie została przemyślana tylko napisana na kolanie i przepchnięta przez sejm w 2 dni.

1

Pamiętacie jak kilka dni temu Nbeppe biegał z napisem GOAT na ramieniu? Jak mu robili laurki francuzi?
To czemu GOAT nie jest odpowiedzialny za porażkę, tylko jakiś nic nie znaczący staruch z Argentyny?

0

@barcelonaLM Nie mogę się zgodzić co do występów Ronaldo.
Ostatni dobry mecz zaliczył z PSG w 2018. Potem strzelił jeszcze z Juve choć mecz miał gówniany a w rewanżu to już tylko karniaczek. Z Bayernem i z Liverpoolem bez ściągi nie byłbym w stanie powiedzieć, że w ogóle brał udział w meczu.
A rewanż z Atletico to jak mecz przeciwko Juve, wynik ponad grę. Strzelił hattricka ale w samej grze nie uczestniczył wybitnie poza sterczeniem pod bramką. Zero kluczowych podań, wiele strat, na 6 krosowych podań żadnego celnego.
Zagrał tak samo jak w pierwszym meczu z Atletico, z tą różnicą, że reszta zespołu zagrała dużo lepiej.

1

Miód na oczy.
No cóż panie szejk, moze za rok uda się wyjść z 1/8

1

@Destroyer_of_Worlds Dobra manipulacja, bo PSG poza tymi 2 razami z czego jeden to fart a drugi sezon Covidowy bez rewanżów i na wypoczęci, cała reszta 1/8 odpadanie

0

Bayern jest tak miękki w tym meczu, że ciężko widzę, żeby wywalili to świństwo z LM.

1

@marcin62 Przez 37 lat nie potrafili tego zrobić, mieliby dać radę zrobić to teraz?
Z resztą i tak już dużo rzeczy prysło z ich opowiastek o tej grze a doniesienia mówią o wielkich bólach jakie mieli przy produkcji, nie oczekujesz kompletnie niczego więcej, niż powiększony Fallout.

6

@Dironixu Hipokryta i bajkopisarz, przerost ego, cham.
Gość walczy o ekologię żyjąc tak nieekologicznie jak się tylko da, nawet jego buty to prawdziwa skóra warta kilkadziesiat tysięcy dolarów.
Udaje, że wychował się w biedzie getta za co został nawet skrytykowany przez czarnoskórych, bo tym "gettem" był jednoosobowy dom w zamożnej dzielnicy.
Udaje, że całe życie walczył z rasizmem i wszystko musiał sobie ciężko wywalczyć gdy de facto miał łatwiejszą drogę niż większość kierowców obecnej F1.
W imie walki z rasmizmem kazał wszystkim klękać przed wyścigiem, bo w USA umarł naćpany kryminalista. Teraz ma akcję narzekania, że mało różnorodnie jest w F1 i chce, żeby więcej czarnych pracowało (choć u niego w zespole on jest jedyny).
Obrońca uciśnionych a wszystko za niego musi robić jego niemal 50-letnia niewolnica, fizjoterapeutka która musi za nim wszystko nosić i biegać po padocku wyładowana tobołkami gdy pan Hamilton śmiga sobie hulajnogą elektryczną.

Do tego fatalne zachowanie, dziwna protekcja sędziów i FIA (Hamilton jest jedynym kierowcą któremu musieli pomagać stewardzi wyciągać bolid i który wrócił po tym do sesji, dla innych to byłoby DNF) i robienie z niego primabaleriny.
Kiedyś był normalny, ale potem mu odje***o.

1

@mekston Czyli Chelsea w pełni odrodzona po tej chwalebnej wygranej 1:0?

0

Może mi jakiś spec od Premier League powiedzieć, czy Leeds to jest jakiś ultra mocny klub, że wygrana z nimi 1:0 po serii 6 meczów bez wygranej to jakiś powód do dumy?
Bo komentatorzy przez cały mecz wracają do tamtego spotkania jakby to był jakiś punkt zwrotny Chelsea?

0

@adi7adi8 Jeżeli tylko jeden by wbiegł nieprawidłowo to tak, ale o tym nie gadamy tylko o fakcie, że jak wbiegną obie drużyny to z automatu jest na korzyść atakujących powtórka karnego, nawet jeżeli oni pierwszy złamali przepisy.
Jest VAR, da się to kontrolować, przepis ten nie powinien już tak wyglądać i decyzja co zrobić z karnym powinna mieć miejsce już w momencie przekroczenia linii. Pierwszy wbiega napastnik to rzut wolny, pierwszy wbiega obrońca to zależnie od wyniku strzału powtórka albo gol.
Przepis w tym brzmieniu przy wspólnym przekroczeniu karze tylko obrońców.

0

@adi7adi8 I właśnie nie, w przepisach jest jasno określone, że jeżeli obie strony popełnią przewinienie to rzut karny zostanie powtórzony.
Według przepisów nie ma znaczenia, czy Chelsea by przejęło piłkę czy BVB, jeżeli w pole wbiegli piłkarze obu drużyn to jest powtórka.
Jak się domyślam (bo nie ma wprost napisane) to powtórka by była zarówno po strzeleniu bramki jak i po pudle wykonawcy rzutu, ale jak zauważył Kręcidło, nigdy nie widział powtórki strzelonego karnego gdy obie drużyny wbiegły przed strzałem.

0

Bez sensu są te przepisy, dość jednostronnie nieuczciwe.
Zarówno atakujący jak i broniący złamali przepisy w czym atakujący złamali je pierwsi.
Już na tym etapie powinno się anulować karnego czyli powinien być rzut wolny dla BVB, tymczasem Chelsea wbiegło pierwsze ale tego nie wykorzystało więc powtarzamy karnego na ich korzyść...

15

@HarveySpecter Po pierwsze, komuna umarła śmiercią głodową, JP2 i Wałęsa to fajne symbole, ale tylko symbole, bo nikt komuny nie obalił. Mowa o przemianie ustrojowej to jeszcze czarniejszy dowcip, bo komuna została tak uwalona, że komuniści do końca życia żyli w swoich willach, niektórzy nawet przez dekadę rządzili krajem, większość miała się dobrze aż do ciepłej emeryturki a jeden z nich obecnie jest nawet sędzią trybunału konstytucyjnego.
Prawda jest taka, że JP2 miał wpływ jedynie kulturowy, nie stalibyśmy się żadną rosją a wyciąganie jego brudów jest całkowicie słuszne jeżeli przez niego cierpieli ludzie.
Czemu stało się to popularne dopiero teraz? Bo kiedyś było objęte tabu, Urban został nawet skazany za "obrazę" papieża i to za jego życia, zresztą tak samo było ze wszystkimi.
Pedofilia to nie jedyny zarzut, przecież było głośno o jego poglądach na antykoncepcje co w obliczu autorytetu jakim dysponował skutecznie dokładało się do rozprzestrzeniania AIDS w Afryce.
Beatyfikował też Matkę Teresę z Kalkuty o której też nie można było mówić źle, nawet za jej życia a jej cała misja opierała się na szamańskich modłach o uzdrowienie, bez leków, bez środków przeciwbólowych prowadząc istny zakład tortur dla chorych a przy okazji siłowe nawracanie rdzennej ludności.

0

@SteuerFreiMoney Bolid F1 > gówno > samochody na PP.
Skali odmienności F1 trudno pojąć umysłem, aerodynamiczne auta może i tam jeżdżą, problem w tym, że do aerodynamiki F1 nikt się nie zbliży bo to jest inny rząd wielkości. Bolid F1 opory powietrz ma na poziomie ciągnika siodłowego, nie ma innych pojazdów które są do tego stopnia rozbudowane, by wygenerować 1G przeciążenia po prostu zdejmując nogę z gazu, samym oporem powietrza.
Cała specyfika jest o to oparta więc w takich warunkach wysokogórskich musiałbyś przeprojektować absolutnie całe auto a to już się nie zwróci nigdy.

To co zrobiło Porsche jest oczywiście imponujące, ale dalej to auto kosztowało 2x mniej niż bolid a do tego szybciutko zostało pobite.
Oni stworzyli to bez żadnych ograniczeń, przystosowali tylko i wyłącznie do tego jednego rekordowego okrążenia w 2018 roku, już w 2020 roku rekord został przebity i to przez Verstappena w Red Bullu, Mercedes można powiedzieć, że zjadł i wysrał to osiągnięcie, przebijając czas o bodajże 0,6s a przypominam, że mówimy o nomralnym weekendzie wyścigowym gdzie głównym celem nie było wykręcenie najlepszego czasu tylko znalezienie balansu, żeby dać radę przejechać wyścig.

0

@SteuerFreiMoney A no i kwesta pólnocnej nitki jest taka, że o ile jest kultowa, to nie nadaje się do ścigania, jest za wąska.

0

@SteuerFreiMoney Ale wiesz, że oni jeżdżą bolidem sprzed dekady i to przerobionym do tego, żeby dało się nim jeździć w takich warunkach czyli z ograniczoną mocą, dużo słabszą aerodynamiką.
Żeby był sens tam jechać bić jakieś rekordy to musieliby przygotować bolid od podstaw a to są koszty idące w dziesiątki milionów dolarów, nikomu się to nie opłaca.

Co do Pike Peak to nie jest tor wyścigowy tylko bardzo niebezpieczna droga w bardzo nieprzyjaznych warunkach w których F1 nie pojedzie.
Po pierwsze, ograniczenia techniczne, bolidy są ultra precyzyjnymi maszynami i ogromną mocą opartą o aerodynamikę która wynika z prędkości poruszania się. Przy wysokościach Pikes Peak aerodynamika by nie działała więc jazda bolidem byłaby zabójczą katorgą, do tego sam silnik nie dostawałby odpowiedniej ilości tlenu i by się po prostu udusił (już w Meksyku jest z tym problem, jeździ się tam na ustawieniach aerodynamicznych z Monako a silniki są znacznie słabsze przez rzadsze powietrze).
Przystosowanie bolidu do tego wyzwania znowu kosztowałoby dziesiątki milionów a z bolidem F1 nie miałoby to wiele wspólnego.
Do tego bolidu nie poprowadzi byle leszcz, nawet cała masa kierowców wyścigowych nie dałaby rady, kogo weźmiesz żeby się przejechał po górze i w razie jakiegoś błędu się zabił?

0

@Donnie_Darko I to tylko część z zalet

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?