15

@HarveySpecter Po pierwsze, komuna umarła śmiercią głodową, JP2 i Wałęsa to fajne symbole, ale tylko symbole, bo nikt komuny nie obalił. Mowa o przemianie ustrojowej to jeszcze czarniejszy dowcip, bo komuna została tak uwalona, że komuniści do końca życia żyli w swoich willach, niektórzy nawet przez dekadę rządzili krajem, większość miała się dobrze aż do ciepłej emeryturki a jeden z nich obecnie jest nawet sędzią trybunału konstytucyjnego.
Prawda jest taka, że JP2 miał wpływ jedynie kulturowy, nie stalibyśmy się żadną rosją a wyciąganie jego brudów jest całkowicie słuszne jeżeli przez niego cierpieli ludzie.
Czemu stało się to popularne dopiero teraz? Bo kiedyś było objęte tabu, Urban został nawet skazany za "obrazę" papieża i to za jego życia, zresztą tak samo było ze wszystkimi.
Pedofilia to nie jedyny zarzut, przecież było głośno o jego poglądach na antykoncepcje co w obliczu autorytetu jakim dysponował skutecznie dokładało się do rozprzestrzeniania AIDS w Afryce.
Beatyfikował też Matkę Teresę z Kalkuty o której też nie można było mówić źle, nawet za jej życia a jej cała misja opierała się na szamańskich modłach o uzdrowienie, bez leków, bez środków przeciwbólowych prowadząc istny zakład tortur dla chorych a przy okazji siłowe nawracanie rdzennej ludności.

0

@SteuerFreiMoney Bolid F1 > gówno > samochody na PP.
Skali odmienności F1 trudno pojąć umysłem, aerodynamiczne auta może i tam jeżdżą, problem w tym, że do aerodynamiki F1 nikt się nie zbliży bo to jest inny rząd wielkości. Bolid F1 opory powietrz ma na poziomie ciągnika siodłowego, nie ma innych pojazdów które są do tego stopnia rozbudowane, by wygenerować 1G przeciążenia po prostu zdejmując nogę z gazu, samym oporem powietrza.
Cała specyfika jest o to oparta więc w takich warunkach wysokogórskich musiałbyś przeprojektować absolutnie całe auto a to już się nie zwróci nigdy.

To co zrobiło Porsche jest oczywiście imponujące, ale dalej to auto kosztowało 2x mniej niż bolid a do tego szybciutko zostało pobite.
Oni stworzyli to bez żadnych ograniczeń, przystosowali tylko i wyłącznie do tego jednego rekordowego okrążenia w 2018 roku, już w 2020 roku rekord został przebity i to przez Verstappena w Red Bullu, Mercedes można powiedzieć, że zjadł i wysrał to osiągnięcie, przebijając czas o bodajże 0,6s a przypominam, że mówimy o nomralnym weekendzie wyścigowym gdzie głównym celem nie było wykręcenie najlepszego czasu tylko znalezienie balansu, żeby dać radę przejechać wyścig.

0

@SteuerFreiMoney A no i kwesta pólnocnej nitki jest taka, że o ile jest kultowa, to nie nadaje się do ścigania, jest za wąska.

0

@SteuerFreiMoney Ale wiesz, że oni jeżdżą bolidem sprzed dekady i to przerobionym do tego, żeby dało się nim jeździć w takich warunkach czyli z ograniczoną mocą, dużo słabszą aerodynamiką.
Żeby był sens tam jechać bić jakieś rekordy to musieliby przygotować bolid od podstaw a to są koszty idące w dziesiątki milionów dolarów, nikomu się to nie opłaca.

Co do Pike Peak to nie jest tor wyścigowy tylko bardzo niebezpieczna droga w bardzo nieprzyjaznych warunkach w których F1 nie pojedzie.
Po pierwsze, ograniczenia techniczne, bolidy są ultra precyzyjnymi maszynami i ogromną mocą opartą o aerodynamikę która wynika z prędkości poruszania się. Przy wysokościach Pikes Peak aerodynamika by nie działała więc jazda bolidem byłaby zabójczą katorgą, do tego sam silnik nie dostawałby odpowiedniej ilości tlenu i by się po prostu udusił (już w Meksyku jest z tym problem, jeździ się tam na ustawieniach aerodynamicznych z Monako a silniki są znacznie słabsze przez rzadsze powietrze).
Przystosowanie bolidu do tego wyzwania znowu kosztowałoby dziesiątki milionów a z bolidem F1 nie miałoby to wiele wspólnego.
Do tego bolidu nie poprowadzi byle leszcz, nawet cała masa kierowców wyścigowych nie dałaby rady, kogo weźmiesz żeby się przejechał po górze i w razie jakiegoś błędu się zabił?

0

@Donnie_Darko I to tylko część z zalet

1

@Fake69 celibat to wymysł Watykanu a nie prawo boskie, ksiądz żyje w grzechu cudzołożąc bo kościół zabronił im się żenić i rozmnażać by chronić majątek kościelny przed dziedziczeniem.
Ale pedofilia to osobny temat, tu nie ma pomocy bo ktoś kto chce współżyć z dziećmi jest po prostu chory na łeb i "legalna" możliwość współżycia z dorosłymi tego nie zmieni.

2

@require Jak można mieć 10 karnych w połowie sezonu i mówić, że jest się pokrzywdzonym? Zwłaszcza gdy mówi to w imieniu klubu, który choćby w 2020 zdobył mistrza, dostając 5 karnych w 10 ostatnich meczach z czego 4 karne ratowały im punkty i ani jednego przeciwko sobie, choć były sytuacje oczywiste?
To jest jakieś pierdololo.

0

@Herbert No ale są i każda liga ma jakieś swoje wytyczne, na rzeczywistość obrażać się nie można.

2

I jak dla mnie prawidłowo, napastnik chciał się położyć i szukał pretekstu bo piłki i tak już by nie opanował, był kontakt Kessiego z nogą Pereza ale jak się patrzy na powtórki to jak na dłoni widać, że Perez nie dostał mocnego uderzenia, stopę w którą został kopnięty postawił na ziemi jakby nigdy nic ale nagle utracił władzę nad lewą nogą, bo tam już ją zaczął ciągnąć po ziemi nawet nie próbując jej postawić.
Zdanie Łukasza Rogowskiego nie ma żadnego znaczenia bo ewidentnie widać, że nie orientuje się w wytycznych dla hiszpańskich sędziów gdzie wprowadzono w tym sezonie pojęcie "karniątka".
Dlatego hiszpańscy specjaliści skupili się na interpretacji siły i wpływu kontaktu a Rogowski po prostu widzi kontakt to gwiżdże.
Przypomnę, że z tej samej zasady Barcelona straciła punkty w pierwszej kolejce, po tym jak dwukrotnie Lewandowski był w ten sposób "kryty" na oczach sędziego.
https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/e0/39/62f806022ef67_o_large.jpg

1

@kylo12 Dla wodogłowia nigdy nie liczy się żaden tytuł Barcelony. La Liga to słabe rozgrywki a nikt nigdy nie napina się na mecz z Barceloną tylko jak Real przyjeżdża to grają na 110%. Puchar króla to nagroda sołtysa, rozwalenie największego rywala w SPH nie jest istotne, no chyba że wygrają to wtedy jest kluczowy rekord.
A LM to zależy, Barcelona odpadająca z mistrzowskim Liverpoolem w 1/2 finału z wynikiem 4:3 to była kompromitacja, odpadnięcie z Ajaxem w 1/8 po wyniku 3:5 to się nic nie stało.

0

@AmigoBlancos Zaliczka jest spora, ale i nie taka której nie da się odrobić a już odrabiali takie straty i to na waszym stadionie.
Wszystko rozbije się o to, czy Real obsra się własnego stadionu przy dużych meczach a ma to nieprzeciętnie często w zwyczaju a z drugiej strony czy Liverpool się obudził na poważnie czy mecz z United to przypadek.
Bo to, że wynik z pierwszego meczu jest tak wysoki to - jak sam zauważasz - nie do końca zasługa Realu co tragicznej a wręcz fatalnej gry Liverpoolu, który szczególnie w defensywie zachowywał się tak biernie, jakby kompletnie im się nie chciało grać.
Więc wszystko rozegra się w głowie, czy Liverpool dojedzie na mecz i czy Real znowu nie zrobi z Bernabeu stadionu treningowego.
Dla Realu ogromnym minusem jest właśnie wynik, teoretycznie bezpieczny a w praktyce najgorszy z możliwych, Liverpool ma motywację i nic do stracenia, Real może się poczuć zbyt komfortowo.

0

@Sau_Ron Przecież jak Real ma się gdzieś obsrać to w Madrycie najszybciej.

2

@pero1983 Słaby psychicznie ale z immunitetem, on musi cały mecz odwalać żeby dostać jedną kartkę za niesportowe zachowanie a realnie tylko licząc od stycznie nie przypominam sobie ani jednego meczu w którym nie mógł być wywalony z boiska za pyskowanie i agresywne zachowania.

3

@QQL5 O nie nie kolego, ile wodogłowia byś tu nie zebrał, nie zbliży się to do poziomu z notatnika, gdzie ostatnio nawet wyzywano Xaviego który komplementował Real xD

3

Zawsze bawi obserwowanie jak wodogłowie z notatnika szuka powodów przegranej.
Mecz skończony minutę temu, już padły propozycje:
- Nie odgwizdano karnego przeciwko Barcelonie
- Sędzia doliczył 5 minut ale minutę zmarnował

1

@cules100pro Chwilę wcześniej nazwał go królem tego meczu, jak on nic do gry nie wnosił xD

3

@Kinginiesta Bo wynik zly dal Realu

0

@trolownik Jak ktoś cie ciągnie to trudno jest biec, trudno jakiekolwiek ciągnięcie za koszulkę nazwać "nieprzeszkadzającym".

1

Karnego być nie mogło, ale Orłowski patrzy na powtórkę w której Nacho wyciągnął na metr koszulkę gościowi i mówi, że czysto xD

0

@Szymek_PL Ale czemu miałby dostać dwa mecze zawieszenia za popełnienie faulu taktycznego?

1

@barteq Zatrzymał akcje faulem jako ostatni obrońca więc kartka słuszna, czy będzie więcej zawieszenia to nie wiem, choć nie wiem czemu miałoby być więcej jak to był tylko faul taktyczny.

0

@norbi77 Moze kiedyś dotrze że to nagroda FIFA a Kurtuła w turnieju FIFA wypadł słabo a jego drużyna nawet z grupy nie wyszła...
Jest ZP, jest nagroda UEFA i tam Kurtuła bryluje, nie wiem czemu ktoś się upiera, że wszystkie nagrody z całego roku powinny iść do tych samych osób.

0

@takisobiektos A nie, dostał jedną kartkę w meczu z nami podczas październikowego klasyku, czyli 5 miesięcy temu.
To jest w takim razie jeden raz a nie "nie jeden".

0

@takisobiektos W tym sezonie nie dostał dyskutując w każdym meczu.

0

@Muevertigo Dostawali za dyskusje, gdyby ich obrazili to by wylecieli z czerwoną.
Vinicius dyskutuje przy każdym gwizdku i nie dostał za to ani jednej kartki.

2

Zakładam, że Vinicius nie zna angielskiego, dlatego w LM nie wylatuje z boiska za dyskusje, bo nie umie nic powiedzieć.
Nie wyobrażam sobie żadnej innej ligi w której typ mógłby w tak otwarty sposób notorycznie jechać po sędziach i nawet jednej kartki za to nie dostać.
Suarez i Alba swego czasu to dostawali kartki za otworzenie ust do sędziego.

4

Aha, Vinicius znowu się napluł do sędziego bo próbował go oszukać, że to nie on kolanem wybił piłkę na aut bramkowy i jest git.
Carvalho poszedł pogadać o odgwizdaniu faulu przy ataku i kartka bez dyskusji xD

1

@Emhyr Tak jak kolega wyżej napisał, dodano bodajze w zeszłym roku drobne wyłączenie, że jeżeli piłka była niespodziewana, ręka w naturalnym ułożeniu, nie wpłynęła na grę to można puścić, ale bramki nie może zdobyć zawodnik który piłkę dotknął ręką.
Rudiger już na starcie nie łapał się pod te przepisy, bo jak stajesz do muru przy własnym rzucie wolnym to piłka jest jak najbardziej spodziewana.
Drugi punkt złamany został tym, że to rykoszet od ręki spowodował gola.

Żeby w tej sytuacji można było gola uznać, to Benzema musiałby kopnąć w mur obrońców, piłka od obrońy odbiłaby się rykoszetem i trafiła w rękę Rudigera i spadła pod nogi Viniciusa który strzeliłby bramkę.

3

Gdyby to była inna liga to bym powiedzial, że karny, ale to sobie w Hiszpanii sami ustalali zasady, że karniątek nie gwizdać, przez co Barcelona już straciła punkty w tym sezonie z Rayo bo sobie można było Lewandowskiemu zapasy urządzić, to teraz ktoś oczekuje, że trener pokrzywdzonej drużyny będzie mówił, że puknięcie w nogę gościa który i tak do piłki by nie dobiegł to karny?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?