Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@wasacz No ciekawe co tam mają nowego, bo to co ostatnio wyciągali to już nudne było.
1
@Comentateiro Jako piłkarz ale nie jako człowiek.
3
Modrić fauluje Romeu, faul dla Realu xD
0
@Kapitan hawk Im tak trudno jest przełknąć to, że gówna grają, że są w stanie powiedzieć wszystko.
Ostatnio twierdzili, że Atletico się nam podłożyło na złość Realowi, oczywiście nie zauważyli, że wygraną z nami byliby bardzo blisko zabrania Realowi wicemistrza a Barcelona i tak byłaby poza ich zasięgiem.
0
@Kidd Oczywiście, że do zweryfikowania. Alba dostał czerwoną kartkę za to, że grzecznie o coś zapytał Lahoza, Vinicius w tym sezonie dostał w tym sezonie 1 kartkę za dyskusje z sędziami. A chyba nie trzeba mówić ile razy na mecz dyskutuje z sędziami i jak agresywnie to robi?
Lewandowski dostał zawieszenie bo potarł nos choć nie ma żadnego dowodu do kogo ten gest kierował ani co on znaczył. Vinicius sędziego od skur***nów wyzywał i jest to doskonale widoczne na kamerze, sprawą nikt się nawet nie zajął a sędzia udawał że nie słyszy, choć stał od niego kilka kroków.
I to tylko takie oczywiste przykłady, bo wymieniać ich można bez końca.
Tylko w dzisiejszym meczu który trwa 45 minut już zasłużył na 4 oczywiste kartki, dostał jedną.
2
@Kidd Nie chciałbym. Choćby z faktu, że przez debilizm. U nas nie miałby immunitetu i za takie cyrki jako odprawia to by co drugi mecz miał zawieszenie.
9
Jeżeli Dzbanicius nie wyleci z tego meczu to będzie sędziowski cud.
Już ma na koncie:
1. Prowokowanie publiki i rzucenie się na piłkarza który go lekko pociągnął za ramie w celu ogarnięcia się i grania (bez kartki)
2. Rzucenie się na piłkarza po przegranej walce o piłkę (kartka)
3. Celowe uderzenie łokciem piłkarza drużyny przciwnej (bez kartki)
4. Stempel za który rozdają kartki (bez kartki)
0
Uuu żółta kartka.
I tak ulgowo, bo to już mogła być czerwona
0
@Awtameok_Klana No też nie do końca, bo nie można za wszystko zawsze winić kierowcę.
Ten postąpił nierozważnie oraz popełnił wykroczenie, ale nie ma myślozbrodni więc do póki nie potrącił pieszego to nie ma takiego tematu.
Ale i przy pieszym, to nie jest tak, że tylko kierowca ma obowiązki a inni uczestnicy ruchu robią co chcą.
Np. ta sytuacja która jest na filmie jest nawet wyszczególniona w przepisach dot. pieszych gdzie stanowczo zabrania im się wychodzenia na jezdnie:
1) wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
0
Czemu bez kartki dla Dzbaniego Juniora?
0
@MesQueUnClub96 Przedłużać kontrakt na 4 lata z piłkarzem, który po tej kontuzji może się nie pozbierać. Dobrze tam mają.
1
@AmigoBlancos Bo z Realem na kuponie zawsze wygrywasz. Albo Real przegra i nie ma punktów, albo Real wygrywa i wpada kasa za zakład.
1
@lucca87 Art. 27. o ruchu drog.
0
@Awtameok_Klana Bo rowerzysta nie miał prawa wjechać na przejazd rowerowy.
Tak jak w starych przepisach, pieszy i rowerzysta mieli pierwszeństwo dopiero po wejściu na jezdnię, tak w nowych pieszy ma pierwszeństwo "dochodząc" do przejścia a dla rowerzystów nic się nie zmieniło i dalej musza na przejście dopiero wejść.
I tu masz cała sytuację dobrze obrazującą co się wydarzyło.
Jak zauważasz, rowerzysta był na środku jezdni. Na środku a środek to około 3,5 metra szerokości jezdni.
Ile ci zajmie zrobienie 3,5 metra czyli około 3 kroków? Niewiele, a rowerzysta poruszał się szybciej, bo jak wiesz, nie bardzo da się jeździć na rowerze z prędkością pieszego chodu.
Wróćmy do filmu, masz na nim auto które jest około 5 metrów od przejścia (mierzyłem na mapie googla) gdy jadący rowerzysta znajduje w połowie jezdni (czyli te 3,5 metra).
Teraz kolejna lekcja fizyki, czyli droga zatrzymania. Ta dla sprawnego auta przy prędkości 50 km/h na suchej drodze wynosi około 25 metrów.
Nawet przy 30 km/h ta droga to aż 15 metrów.
Więc to jest absolutne minimum, przed które nawet pieszy z pierwszeństwem nie może wejść na pasy (bo tak określają przepisy).
A tu jeszcze wchodzi właśnie kwestia wymuszenia pierwszeństwa o którym pisałem wyżej, rowerzysta nie ma prawa wymusić pierwszeństwa na aucie czyli nie może zmusić kierowcy do gwałtownego hamowania, więc nie 15 metrów, nie 25 metrów tylko minimum 40-50 metrów.
Dopiero w takiej odległości nie wymusisz pierwszeństwa nad pojazdem który nadjeżdża i wtedy to pojazd musi dbać by w ciebie nie wjechać.
To jest całe meritum sprawy, rowerzysta ma obowiązek upewnić się, że nie spowoduje konieczności gwałtownego hamowania, nie ma prawa wejść pod nadjeżdżający pojazd bo nie ma pierwszeństwa przy wchodzeniu na przejazd.
Nie możesz też sobie takiego pierwszeństwa nadać siłą, bo to wymuszenie i wtedy ty jako rowerzysta jesteś winny wykroczenia.
A na nagraniu masz rowerzyste który pojawia się na środku drogi 5 metrów przed samochodem, i nie ma znaczenia, czy samochód powinien czy nie powinien się zatrzymać.
Co trzeba wiedzieć, to to, że wbrew dość powszechnemu mniemaniu prawo nie zdejmuje z nikogo odpowiedzialności w dowolnych warunkach.
Jeżeli kierowca się nie zatrzyma na przejściu dla pieszych to jest winny niezatrzymania się na przejściu dla pieszych i za to dostanie mandat.
Ale w żaden sposób to nie wpływa na to, że rowerzysta jest winny wymuszenia pierwszeństwa na przejeździe rowerowym.
Był kiedyś taki mit, że pijany zawsze jest winny, tu ta sama zasada, pijany jest winny bycia pijanym, ale jak wymusisz na nim pierwszeństwo to ty będziesz winny wymuszenia.
0
Ta waga statystyk to się tak macha, że nie jestem w stanie już się zorientować kiedy statystyki się liczą a kiedy nie.
Messi 36 goli i 24 asysty w ciągu sezonu, ale się nie liczą bo farmerzy z Francji a część to karne.
Ale dla Mbappe miliony bramek we Francji to GOAT a dla Ronaldo karne to uczciwa statystyka ;)
0
@tom9001 No brak, i jeszcze wykroczenie bo powinien się zatrzymać gdy z naprzeciwka auto stało przed przejściem dla pieszych.
Ale prawo nie działa tak, że jak jeden łamie przepisy to inni są bezkarni w łamaniu swoich i tu kierowca mandat za niezatrzymanie się na przejściu a rowerzysta za wymuszenie pierwszeństwa.
2
Temat z wykopu, ale patrząc po reakcjach ludzi to dość istotny, szczególnie że pełno u nas ludzi młodocianych oraz tych co lubią jeździć na rowerze, więc ważna informacja prawna.
Tu filmik z wypadku w którym rowerzysta na przejeździe został potrącony przez samochód.
W 90% zaobserwowanych reakcji na to nagranie, winny jest kierujący.
I tu jest błąd.
ROWERZYSTA PRZY PRZEJEŹDZIE ROWEROWYM NIE MA PIERWSZEŃSTWA.
Rowerzysta to nie jest pieszy, nie dotyczy go przepis o pierwszeństwie przy dochodzeniu do przejścia.
Przepisy stanowią:
"1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe."
Zwróćcie uwagę na 4 ostatnie słowa: "znajdującym się na przejeździe".
Ten zapis oznacza, że jeżeli już jesteście na przejeździe to macie pierwszeństwo.
Ale to jest pułapka prawna, bo owszem, będziecie je mieli będąc na przejeździe, ale nie macie go przed wjazdem na przejazd a nie możecie wjechać na niego przed nadjeżdżające auto bo wymusicie pierwszeństwo i w takim wypadku to wy będziecie winni.
I tutaj drobna dygresja, definicja wymuszenia pierwszeństwa: zmuszenie uczestnika ruchu do gwałtownej zmiany prędkości.
Więc nie możecie wjechać na przejazd jeżeli wymusiłoby to na aucie gwałtowne hamowanie, bo nie macie pierwszeństwa.
Inaczej sprawa wygląda gdy auto skręca, wtedy zastosowanie ma przepis:
"1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, jadącym na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla pieszych i rowerów drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić."
Więc do rowerzystów, nie dajcie się połamać, zwłaszcza z waszej winy.
0
@Nhyz A jeszcze mi się przypomniało, że Włosi się mu podlizując dali mu nagrodę piłkarza roku, ale pan Ronaldo był wtedy obrażony na świat bo nie wygrał złotej piłki. Dlatego nie pojawił się na gali ZP choć zajął 3. miejsce w rankingu a galę we Włoszech przesiedział w samochodzie i wyszedł tylko odebrać swoją nagrodę xD
Ultra toksyczny gość.
4
Al-Nassr z Ronaldo już poza wszystkimi pucharami bez zwycięstwa, zostaje liga gdzie szansa jeszcze jest, ale patrząc na formę obu walczących ekip to raczej niewielka na 6 spotkań przed końcem rozgrywek.
I tu kwestia Ronaldo bo już zaczyna się bronienie go, że przecież nie gra sam...
No nie gra, ale kluczowe dla gry zespołowej jest morale a jakie morale mogą panować w zespole do którego przychodzi Ronaldo, z miejsca zabiera dla siebie całą uwagę, staje się główną postacią nie znając nawet szatni, pełni najjaśniejszą rolę w taktyce zespołu a jego pensja jest 7x większa niż CAŁEGO zespołu razem wziętego?
Jaką ci piłkarze mają mieć motywacje do gry, skoro przyszła taka "maszyna", zabrała im wszystko co mieli a teraz wymaga od nich pomocy, bo sama nie potrafi sobie pomóc?
To jakby wasz kolega z biurka obok zarabiał 7x tyle co wy, wisiał na ścianie jako pracownik miesiąca, zawsze jeździł na konferencje do luksusowych hoteli i dostawał wycieczki-nagrody na Karaiby za sam fakt istnienia. Jaką mielibyście motywacje wypruwać żyły, żeby mu pomóc?
Z resztą to jest powtarzający się schemat.
Juve grało dobrze, mieli problemy z LM ale potrafili dojść wysoko i przegrać z Realem 4:3 po wielkiej remontadzie i kontrowersyjnym karnym. Co roku od wielu lat zgarniali majstra i puchar krajowy.
Przyszedł Ronaldo i co? Nagle puchar krajowy stał się za trudny, w LM problem z przejściem totalnych outsiderów i ledwo wygrywana liga.
Co się zmieniło w ciągu 3 miesięcy od kiedy Juve grało dobrze do kiedy Juve grało źle?
A no wywalenie Higuaina, żeby zrobić miejsce dla CR, oparcie całej gry na Ronaldo, obrócenie wszystkich reflektorów na CR (dostał nawet nagrodę najlepszego piłkarza Serii A w 2019 choć nawet królem strzelców nie był) i rozjechanie totalnie drabinki płacowej, gdzie na start dostał pensje wyższą niż 3 najlepiej zarabiających piłkarzy Juventusu razem wziętych.
Poszedł do United i ta sama śpiewka. Nagle największy gwiazdor, gra pod niego, pensja dużo wyższa niż reszta kolegów.
I nagle się okazuje, że reszta drużyny zaczyna grać słabo, nikt nie strzela poza Ronaldo a wyniki lecą na mordę i od wicemistrza w lidze przeszli do walki o utrzymanie w strefie ligi europy.
I pewnie ktoś zaraz powie, że przypadek... 3 zespół z rzędu ma ten sam przypadek AKURAT w momencie gdy za ogromne pieniądze do klubu przychodzi Ronaldo i zamiast zaadaptować się w szatni to z miejsca zostaje postawiony na piedestale.
Absolutny przypadek, że dobra kampania Al-Nassr skończyła się z przyjściem Ronaldo.
Przypadkiem odbudowujące się United znowu spadło w odmęty Ligi Europy akurat jak przyszedł Ronaldo.
Juventus skończył swoją 4-letnią passę dubletów krajowych, nie muszę mówić w którym roku.
Wszystko to są całkowite, niepowiązane z niczym przypadki, a gdyby nie Ronaldo to pewnie spadliby do 3 ligi, bo przecież był ich królem strzelców.
Moja diagnoza jest taka, że Ronaldo nie ma formy bo jest stary a stawianie zawodnika bez formy na piedestale "bo gwiazd" to krzywdzenie i zawodnika i klubu, bo reszta ekipy ma złe nastawienie i brak motywacji.
4
@madryt91 Jako fan drużyny z Hiszpanii chyba powinieneś się orientować, że klub =! zarząd klubu. Real nie jest własnością Pereza, on w wyborach zostaje uznany prezydentem na czas kadencji (choć wprowadził dyktaturę, zmieniając przepisy tak, że niewiele osób na świecie może się o prezydenturę ubiegać).
A w takich okolicznościach możesz jednocześnie działać na korzyść klubu będąc przeciwko jego władzom.
A co do Rubialesa i interesów z Pique to nie robił interesów z pozycji gracza Barcelony tylko z pozycji właściciela holdingu medialnego i pośrednika.
A na sprawie zyskiwał także Real, więc wyobraź sobie teraz Pique który negocjuje z RFEF sprawy Realu za plecami Pereza, wierzysz w to?
1
Tylko pamiętajcie zasady, Real Madryt masakruje potężną Celtę 2-0, Barcelona frajersko i na farcie ciuła 1-0 z jakimś tam Atletico co specjalnie rozłożyło nogi.
1
@Faro Jak się nie traktuje? Chłop przytula 13 milionów pensji, nikt na niego nie naciskał gdy leczył kontuzje, wrócił i dostaje szanse w praktycznie każdym meczu i to nie tylko ogrywanie ogonów bo z 28 spotkań tylko 3 razy dostał mniej niż 10 minut.
A on nie prezentuje sobą kompletnie niczego, niczego nie wnosi do drużyny a najczęściej jest po prostu osłabieniem zespołu i wygląda jakby mu się nie chciało grać a jeszcze potrafi zepsuć atmosferę jak wtedy co pokłócił się z Ferranem o karnego.
W żadnym inny klubie z taką formą nie dostałby 1600 minut a ty coś gadasz, że to klub go źle traktuje, bo na bardzo wymagającego przeciwnika nie wyszedł w pierwszym składzie, gdzie praktycznie każdy na boisku jest lepszy od niego...
0
@pioz123 Ale kto zapieprza jak dzik? Ferran gra gówno w większości meczów, Raphinha ma na koncie może 2 dobre spotkania przez cały sezon a tak to nie potrafi przedryblować nawet jednego gościa, o Fatim to trudno gadać nawet bo chłop nie zagrał ani jednego dobrego spotkania w tym sezonie.
I oni mają grać kosztem Lewandowskiego, bo ten zamiast podać to strzelał i nie trafił, tak jakby Fati z Ferranem i Raphinhą nie robili takich głupot po kilka razy w każdym meczu w którym grają...
Lewandowski > Raphinha > gówno > Ferran > gówno > Fati, ale to Lewego posadźmy choć dał drużynie 34 bramki gdy ta trójka łącznie 36.
2
Serio jak dużo na tym portalu jest paranoików...
Wczoraj już czarna rozpacz bo już przed meczem przegraliśmy z Atletico i mając 9 punktów przewagi nad Realem już przegraliśmy ligę.
Dziś wygraliśmy, ale Lewandowski zrobił coś głupiego (co nie jest żadną nowością, bo takie rzeczy i Messi ma na koncie) to już powinien do ławki zostać przykuty, wędka dla niego, zasłuż na miejsce.
Są tacy co chcą nawet, by za niego grali Ansu, Ferran albo Raphinha... Każdy z nich robi takie idiotyczne błędy i to nawet kilka razy w ciągu każdego jednego meczu, Raphinha dziś nie trafił z 5 metrów do praktycznie pustej bramki.
0
@pioz123 Tak, niech zapracuje a za niego grają gorsi co nie zasługują nawet żeby w klubie być... Wymieńmy Lewandowskiego bo zrobił głupi ruch a w jego miejsce dajmy Fatiego, Ferrana albo Raphinhe którzy 9/10 razy robią głupsze ruchy.
Zwłaszcza, jak Raphinha dosłownie chwilę wcześniej zmarnował podanie Lewego które miało być bramką, gdyby Raphinha z 5 metrów trafił do bramki a nie w bramkarza.
1
@PatrychoO Tak, przecież walka było o przełożenie meczu z 16:15 a i tak o tej zagrali.
1
@Bulbulator A miał wyjść 15-latek na drwali z Atletico żeby go tam połamali... Chłopie, oni złapali 8 żółtych kartek, Pedri na chwilę wszedł i go tak poobijali że zaczął kuleć.
On tam pojechał łapać doświadczenie dnia meczowego, zobaczyć jak wygląda praca z pierwszym zespołem, zaznajomić się z kadrą i zobaczyć jak Xavi pracuje. Nawet dorośli, rozwinięci piłkarze rzadko kiedy wychodzą na boisko z marszu przy pierwszym powołaniu.
0
@HERORICH2 Powinniście grać w 10 więc i tak się ciesz z łagodnego sędziowania.
0
@Limit_l3ss Ty oglądasz mecze czy tak tylko od czasu do czasu? W tym sezonie ligowym tylko raz nie wyszedł na boisko, przeważnie dostawał sporo minut a jak nic na boisku nie zrobił to już był dobry mecz, bo najczęściej tylko przeszkadzał.
0
@Emhyr Lepiej, że całą jego kampania i pomysł na Barcelonę to był Xavi na ławce.