14

@MensculinVeB Dlaczego? Jeśli uważam, że został niesłusznie zwolniony, to czemu miałbym go nie żałować?

21


Ernesto Valverde nie jest głównym winnym temu co się stało w Lidze Mistrzów, a został zwolniony po jednym z najlepszych meczów w sezonie i w momencie, gdy był liderem w lidze i gdy bez większego problemu wyszedł z pierwszego miejsca z najtrudniejszej grupy w Lidze Mistrzów.

2

@TheGoldenEleven Semedo mniej kluczowych podań na mecz niż Rakitic. A warto dodać, że Ivan często wchodził z ławki.

2

https://x.com/DanielHarris/status/1246744458349228034
Co to jest? Przecież piłkarze Ekstraklasy wyglądali by przy tym jak kandydaci do złotej piłki.

3

@PatrykBarcelona Liverpoolu.

61


Za każdym razem...

17

Oficjalnie: Michał Karbownik podpisał nowy kontrakt z Legią do 2024 roku.

0

@Coutinho007 Widać, że coś próbuje, tylko szkoda, że każdy jego eksperyment, to jest mniejsza albo większa porażka. Ernesto co by nie mówić, nawet jak takiego Dembele postawił na wahadle, bo tuż przed meczem bodajże Alba mu wyleciał przez kontuzje, to wyglądało to dobrze. Tak samo wyszedł eksperymentalnym składem na mecz z Interem i w zasadzie bez większych problemów wygrał na wyjeździe z drużyną, która walczyła o awans do fazy pucharowej LM. A tutaj nawet z Ibizą się męczyliśmy i to cud, że tamten mecz wygraliśmy, bo to było jedno z najgorszych spotkań Barcelony jakie widziałem, a graliśmy z trzecioligowcem.

0

@Coutinho007 Nie ma, ale to nie zmienia faktu, że dalej Cruyffista woli go niż idola wielu cules, czyli Puiga. W sumie przecież jakby tak bardzo chciał, to mógłby wystawiać Vidala, albo nie wypożyczać Aleni. A co do rewolucji u Setiena, to chyba jedyna rzecz, która pozwala mi jeszcze wierzyć w to, że Quique coś tutaj zdziała, to to, że to dopiero jego pierwszy sezon w Barcelonie, co nie zmienia faktu, że ja narazie nie widzę żadnej pozytywnej zmiany, poza tym, że Busquets i Semedo grają lepiej, z czego ten drugi już za Ernesto miał lepsze mecze, co prawda na lewej obronie, ale jednak.

0

@Anonymus0608 Busi u Setiena nie do ruszenia, jeśli Rakitic miałby zagrać zamiast Busquetsa, to pewnie w meczu z jakimiś ogórkami.

0

@Coutinho007 Nie twierdze, że nie, ale chyba jednak coś w nim jest skoro u każdego trenera do tej pory był bardzo ważną postacią i to nie tylko w Barcelonie.

2

@Coutinho007 Ale dawaniem regularnie grać chyba jednak coś pokazuje. Gdyby uważał go za tak słabego, to dałby zagrać np. Puigowi.

0


Jeden z największych cruyffistów chwali i znacznie częściej daje grać Rakiticowi niż "defensywny" trener, który podobno uwielbia Rakitica? Szok.

10

@AmigoBlancos A w jaki sposób odnosi się do tego, że piłkarze Malagi wtedy podłożyli się wtedy Realowi?

18

0

@chavez Ciężko ocenić niektórych 2-3 sezony wstecz, bo np. taki Bentancur, Fabian, Lo Celso, czy poniekąd De Jong nie byli znani szerszej publiczności, a np. taki Paulinho grał w lidze chińskiej, gdzie ciężko porównać zawodnika z Chin, do zawodnika z Serie A.

0

@kamiVeB Odniosę sie tylko do tych, których nie wymienił @chavez i z którymi się nie zgadzam.
Matuidi- bardzo przeciętny sezon, nie dziwie się, że kibice Juve bez przerwy na niego narzekają, bardzo nijaki w tym sezonie.
Naby Keita- od 2 sezonów nie pokazał praktycznie nic w Liverpoolu, nie wiem skąd ten wybór. Miał parę przebłysków, ale ogólnie ten transfer to narazie wielka pomyłka.
Gundogan- podobnie jak Matuidi.
Goretzka- głównie rezerwowy w Bayernie, dobry piłkarz, ale ten sezon nie jest najlepszy w jego wykonaniu.
Ramsey- to samo co wyżej.
Papu Gomez- nie wiem, czy w ogóle uznałbym go za pomocnika.
Canales- ten sezon przeciętny w jego wykonaniu, wejście do Betisu w zeszłym sezonie miał niezłe, ale ten sezon w jego wykonaniu, jest jak cały sezon Betisu.
Ndombele- głównie rezerwowy w Tottenhamie, gdy grał to widać było potencjał, ale dalej nie pokazał nawet 30% tego co w Lyonie.

1

@chavez Dobra więc zacznę od wyborów, które uważam za kontrowersyjne:
Kante- ten sezon w jego wykonaniu słaby, z ekipami z TOPu jeszcze jakoś to wygląda, ale w meczach ze słabszymi zazwyczaj wygląda bardzo przeciętnie.
Fernandinho- nie wiem skąd ten wybór wystrzasnąłeś, bo on od jakiegoś czasu w ogóle nie gra w pomocy, w tym sezonie nie zagrał chyba żadnego spotkania jako pomocnik.
Busquets- dopiero pod wodzą Setiena się odrodził, wcześniej poza jakimiś pojedynczymi magicznymi momentami przeciętnie, ale ok, jestem w stanie zrozumieć ten wybór.
Eriksen- fatalny sezon w Tottenhamie, w Interze też nie zdążył nic pokazać, poprzedni sezon też do wybitnych nie należał w jego wykonaniu, pomimo dotarcia do finału LM.
David Silva- nie bez powodu już nie jest pierwszym wyborem w City, ten sezon fatalny, poprzedni niezły, ale od jakiegoś czasu to jest coraz gorzej.
Isco- od jakiegoś czasu jest bardzo nijaki, ma oczywiście przebłyski, bo umiejętności ma niesamowite, ale to nie przypadek, że często zastanawia się nad jego przyszłością w Realu.
Arthur- niech najpierw wywalczy miejsce w pierwszym składzie Barcelony na dłużej, bo wejście w sezon miał wybitne, a później co raz gorzej.
De Jong- uważam, że w tym sezonie to poziom Ziela, ale ok, niech będzie.
Torreira- w tym sezonie był często rezerwowym, pomimo tego, że pomoc Arsenalu to najsilniejszych nie należy. To nie jest ten sam Torreira co w poprzednim sezonie.
Saul- bardzo słaby sezon w jego wykonaniu, ale na szczęście odpalił się w odpowiednim momencie, bo na mecz z Liverpoolem. ;)
Fabian- też ten sezon nie jest jakiś wybitny w jego wykonaniu, poza świetnymi strzałami z dystansu za wiele w tym sezonie nie pokazał.
Lo Celso- przez długi czas był rezerwowym w Tottenhamie, ale gdy w końcu zaczął grać, to był jednym z lepszych zawodników w Spurs, więc niech będzie, chociaż nie zgadzam się, że jest lepszy od Zielińskiego.
Bentanur- dla mnie ten sam poziom co Zielu.
Coutinho- poprzedni sezon fatalny, ten niewiele lepszy.
Dele Alli- do czasu końcówki kadencji Pocha w Tottenhamie nie pokazał nic, później miał bardzo dobry okres, później przeciętnie i nie zgadzam się, że Dele miał lepszy sezon od Piotrka, zresztą poprzedni sezon w wykonaniu Alliego też był bardzo przeciętny.
Paulinho- nie oglądam regularnie ligi chińskiej, więc się nie wypowiem.
Vidal- ta sama sytuacja co Arthur, bardzo dobry rezerwowy, ale tylko tyle.
Jorginho- przeciętny sezon, w sensie nie ma tragedii, ale dobrze też nie jest, w odróżnieniu od Ziela, który rozgrywa dobry sezon.
Pogba- w tym sezonie praktycznie go nie ma, poprzedni sezon był podobny do czasu przyjścia Ole, ale końcówka bardzo słaba.
Ziyech - często gra na boku, więc to też dosyć kontrowersyjny wybór.
Modric- początek bardzo słaby, później nieźle, ale uważam, że aktualnie Zieliński jest lepszy.

0

@kamiVeB Fede jest lepszy, Aouar uważam, że to ten sam poziom co Zielu, a Zaniolo ciężko mi ocenić, bo on miał dobre momenty, ale ten sezon jest w jego wykonaniu dosyć przeciętny, w dodatku doznał poważnej kontuzji, a Fodena ciężko ocenić, bo jest rezerwowym w City, a gdy gra, to raz gra wybitnie, a raz jest totalnie niewidoczny.

2

@Zoker Co? Fanatyk Polaków, bo uważam, że niewymienienie Zielińskiego w TOP 100 pomocników jest głupotą?

0

@kamiVeB To spróbuj. Jeśli Ci się uda, to postaram się odpowiedzieć na te wybory, z którymi się nie zgadzam. :p

6

@Zoker W TOP 100 pomocników by się nie zmieścił? Wymień chociaż połowę z tego TOP100.

0


Zdaniem Mijatovicia w tej sytuacji nie było spalonego. Warto dodać, że to był finał Ligi Mistrzów i po tej sytuacji padła bramka dla Realu i ostatecznie Madryt wygrał 1:0 i wygrał Lige Mistrzów w tym sezonie.

2

@NeroTFP Moim zdaniem w Premier League grają lepsi piłkarze, ale La Liga jest trudniejsza do gry. Np. w takim Getafe raczej nie ma wybitnych zawodników, za to przeciwko nim gra się trudniej niż przeciwko np. takiemu Leicester. Miejsce 3,4 i 5 bym zostawił, ale ciężko jest mi powiedzieć, czy faktycznie PL>La Liga albo odwrotnie, bo to są ligi, gdzie preferuje się zupełnie inne style gry i gdzie zupełnie inne podejście do futbolu.

4

@Rewolucja123 No to fakt akurat, ale i tak wole go niż tego De Sciglio lub Cancelo.

2

@Rewolucja123 Nie no, w tym sezonie Semedo miał nawet parę momentów gdzie wyglądał jak dobry piłkarz, więc jest progres.

17

Pamiętam te czasy kiedy cała La Rambla kłóciła się o Rakiticia, Semedo czy o Ernesto Valverde. Kiedyś to było, nie to co teraz...

1

0

@rasta212 Zapewne jeśli zawiedzie na Euro to kontrakt i tak zostanie zerwany za porozumieniem stron, albo jest jakaś klauzula, która pozwoli zerwać z nim kontrakt.

1

@l0Messini No, w FIFIE to jest akurat sporo rzeczy do robienia: SBC, wyzwania tygodniowe o różne karty albo paczki, Division Rivals gdzie co tydzień w zależności ile punktów zdobędziesz, będziesz miał do wyboru: monety, paczki wymienne i paczki niewymienne, których jest 2 razy więcej niż wymiennych; FUT Champions, Squad Battles, w dodatku jest jeszcze Draft.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?