ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Emhyr ja się zastanawiam jak te nasze ciamajdy chcą to zorganizować majac na to tak mało czasu skoro do dziś nie potrafią nawet ogarnąć dostaw poza Europę ze swojego sklepu albo maja regularne problemy z łańcuchami dostaw. Już nawet pomijając aspekt finansowy takiego ruchu i ilość środków na inwestycje, które musisz początkowo przeznaczyć.
2
Te memy ze Sławkiem po proteście to takie złoto xD
https://www.instagram.com/reel/C4NTei6IEGW/?igsh=NGlvM241enRyeGxj
1
@Rust_Cohle aż taki popularny nie jestem tutaj, ale od początku pisałem, że ma papiery na granie tylko trzeba go oszlifować. Nawet jak pisali, że flop z Portugalii po pierwszym sezonie w Anglii. Jak kiedyś napisałem, że to trochę profil młodego Suareza to mnie zjedli xD
0
Darwin Nunez kiedy ma strzelić golazo zamienia się w Luisa Suareza w prime, a kiedy trzeba strzelić na pusta to w Morate przez większość kariery. I tak chłopa lubię, ale można zawału przez niego dostać.
1
@blakkudium cieszę się ze od początku byłem w kościele Darwina Nuneza :D
2
@macio_944 nie no. Nawet lubię dalej :D
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@pacior95 strona mi sie odświeżyła w trakcie pisania komentarza wiec będzie krócej…chyba. Inne kluby na pewno są bardziej szczelne od nas, ale to nie tak, że nic nie wycieka. Trzeba tez pamiętać, że to często idzie nie od samych klubów, a agentów czy mitycznego „otoczenia”. Dlatego tak naprawdę szczyt listy Bayernu i Liverpoolu mieliśmy okazje poznać. Co do Flicka nadal nie nazwałbym go trenerem bardzo doświadczonym i osobiście np. cenie Tuchela, którego wymieniłeś dużo wyżej, ale…uważam tez ze ważne jest dopasowanie trenera do tego co chcesz uzyskać i jaka kadrę posiadasz. Przykładowo Tuchel to świetny trener wynikowo, który potrafi w krótkiej perspektywie wycisnąć dużo z zespołu, ale nie nadaje się do budowy projektów, zawodnicy szybko maja go dość i średnio pracuje z młodzieżą. Dlatego na tym etapie budowy drużyny bym go nie brał pod uwagę co nie znaczy, że nie mógłby pasować w przyszłości, a z kibicami wiesz jak jest. Dwa lata temu błagaliby żeby tu przyszedł, a dziś to flop. Moim osobistym faworytem biorąc pod uwagę wszystkie wymagania jest Nagelsmann, ale raczej do tego nie dojdzie natomiast trzeba przyznać, że Motta jest bardzo obiecującym trenerem i mnie bardziej przekonuje od De Zerbiego. Dużo lepiej potrafi zbilansować drużynę i również świetnie rozwija za równo indywidualnie jak i cały zespół, a jego Bologna gra grubo ponad stan. Obiektywnie to był zespół na środek tabeli, a z odrzutów z innych drużyn zrobił wyróżniających się zawodników serie A i jako wisienka na torcie może jeszcze zgarnąć top 4. Krócej jednak nie było, ale chyba widać czego szukam u następnego trenera Barcy. W każdym razie dzięki za dyskusje :D
1
@pacior95 trenowanie reprezentacji różni się, ale to dalej ta sama dyscyplina sportu i są rzeczy, które da się oceniać jak reakcje trenera na wydarzenia boiskowe czy dopasowanie taktyczne do profil piłkarskich, które posiada itd. Nie można sobie do tego podchodzić wybiórczo gdzie jeden udany etap uznajesz, a ten mniej udany pomijasz. Swoją droga w drugim sezonie w Bayernie po tym bardzo specyficznym sezonie covidowym tez wyszły pewne red flagi+ tez dziwnym jest, że tylko o nas się mówi w kontekście Flicka i to narracja jest wręcz taka, że sam się prosi o ta prace. Liverpool, Bayern czy prawdopodobnie Chelsea tez zmieniają trenerów, a mimo to Hansiego pod uwagę nie biorą.
1
@pacior95 narazie nowy trener zaczyna sprzątać ten bajzel wiec zobaczymy na Euro na ile masz tutaj racje, ale to tez jednak nie do końca można porównać z 25 spotkaniami w piłce klubowej. Te 25 spotkań to ponad 2 lata pracy, w tym masz tez długie zgrupowanie przed MŚ. W kadrze tez masz wielu zawodników co grają ze sobą od lat, niektórzy w tych samych klubach, mówią tym samym językiem i mimo, że nie masz takiej dowolności jak w klubach bo ograniczać się musisz do jednej narodowości to możesz testować więcej zawodników i częściej. Masz tez więcej czasu na analize, szukanie błędów itd. Tez co było niepokojące to, że to nie była fatalna przygoda od początku do końca tylko im dalej w las tym gorzej w momencie jak plan A nie wypalił i to najbardziej raziło. Początek miał nawet świetny(bez porażki w pierwszych 13 spotkaniach), ale jak został rozczytany to nie potrafił kompletnie znaleźć nowych rozwiązań i było coraz gorzej. Znowu tez wracamy do tych preferowanych profilów zawodników. U nas tez możliwości są ograniczone i nikt mu nie stworzy idealnej kadry pod jego wizje. Musi wykazać się kreatywnością i elastycznością z czym u niego jest problem.
1
@adukla tylko czy my właściwie w najbliższym czasie będziemy mieli kadrę do walki o LM czy nawet ligę po wzmocnieniach Realu? Czy da się wygrać LM tak bardzo odbiegając finansami od reszty topowych zespołów? Moim zdaniem patrząc na aktualna kadrę i młodych zawodników wchodzących do zespołu powinnismy postawić na rozwój i oszczędności, a na taki etap ten profil trenera pasuje.
1
@pacior95 ale czemu u Flicka odrzucasz prace w kadrze? To strasznie wybiórcze podejście. Prowadził kadrę w 25 spotkaniach i miał wiele zgrupowań na wprowadzanie swoich pomysłów i moim zdaniem właśnie praca w kadrze obnażyła jego wady, których nie było jeszcze widać w Bayernie gdzie miał kadrę skrojona pod swój pomysł. Kadra Niemiec mimo wielu zawodników Bayernu była jednak inaczej sprofilowana i wyszły jego braki elastyczności taktycznej, a ponadto co było nawet bardziej zaskakujące wcale nie tak dobre umiejętności miękkie. To tez jedyna praca(wielkiej próby niestety nie ma) gdzie tworzył coś swojego od A do Z.
0
@Kinginiesta był jakiś tekst z Relevo identyczny+ kilka bliźniaczo podobnych z małymi dopiskami
0
Przynajmniej jakieś emocje jeszcze będą
7
Jo nie chciol jo nie wiedziol
1
@Rewolucja123 dzwonili już może tez do Ciebie?
0
Ocena bohatera. Joan Laporta i jego obecna kadencja w skali 1-10?
0
@Gall Inigo dobry zawodnik i na tle tej drużyny charakterny, ale płacenie ponad €9m brutto rocznie 4/5 stoperowi to głupota, a już szczególnie w naszej sytuacji. Na takim wypasie to nawet Real nie żyje. Mieliśmy czwórkę Araujo, Christensen, Kounde, Garcia to trzeba było dobrać jakiegoś wychowanka, a pieniądze oszczędzić na prawdziwe potrzeby.
1
Od razu pojawia się pytanie po jakiego grzyba go w takim razie ściągali? Skoro potrzebowali tylko stopera numer 4/5 do uzupełnienia składu to mogli równie dobrze dać szanse Riadowi czy tego Mike Marmola sprowadzić za grosze z dużo niższa umowa. Nawet dać więcej minut Ericowi. Przy zdrowiu Inigo zagrali by pewnie niewiele mniej. To samo się tyczy innych transferów typu Kessie, Alonso czy Bellerin. Skoro to tylko uzupełnia to równie dobrze można było dać szanse komuś ze szkółki żeby zagrał te 1000-1500 minut w sezonie. Wyszłoby znacznie taniej, a praktyka pokazuje ze niekoniecznie gorzej. Nawet Mingueza czy Moriba w swoim czasie wnieśli jakaś wartość dodana. Tymczasem u nas wieczne życie chwila ponad stan i spychanie problemów na później.
twitter.com/_BarcaInfo/status/1765374159016673507
7
@Emhyr a co on jest ku**a robocop?
0
@AduŚ07 szybszy zawsze lepszy i dobrze żeby miał przynajmniej 4 gwiazdki sztuczek i słabszej nogi to będzie bardziej nieprzewidywalny.
0
Tomek Młynarz wiecznie młody
4
Bayern w kryzysie, a z przodu i tak 3 razy więcej ruchu, szybkości rozegrania i różnych rozwiązań akcji ofensywnych niż u nas
0
@Rewolucja123 to tez. Dużo czynników się składa na ten końcowy sukces.
Leg Curl Ci trochę w innych rejonach przepracuje dwójkę i się różni od większości ruchów na tylna taśmę, które się opierają głównie na zgięciu/wyproście w stawie biodrowym. Ja bym wrzucił tym bardziej ze wiele czasu Ci to nie zajmie. Nie wiem po ile serii wykonujesz, ale zawsze możesz uciąć po jednej z innych ćwiczeń na dół i wrzucić tego leg curla w jakiejś wersji. Ewentualnie chociaż same żurawie na wzmocnienie w ekscentryce.
0
@Rewolucja123 tez bym jeszcze coś dwójki i pośladki dorzucił żeby nie było dysproporcji pomiędzy przodem, a tyłem co może się przełożyć na jakieś urazy w przyszłości. Jakiś leg curl nie zaszkodzi.
Wiem, że to nie tak 100% serio, ale niekoniecznie brałbym przykład z wybitnych sportowców. To są często freaki genetyczne+maja dostęp do świetnego zaplecza „suplementacyjnego”+ to często ich jedyne/główne zajęcie w życiu
0
@Rewolucja123 Generalnie tak na pierwszy rzut Ok nie lepiej Ci będzie robić siady przed leg pressem? Chyba ze wykonujesz siad jakoś bardziej izolowany np na hack maszynie albo smithie choć tutaj ze względu na bardziej złożony ruch i tak bym wykonywał najpierw, a leg press później na przepracowanie już mocniej czwórki z jeszcze większym zgięciem w stawie kolanowym. Co do podciągnięć z guma oporowa jeśli chcesz się nauczyć podciągać lepiej będzie skorzystać z maszyny do assisted pull ups ze względu na lepszy profil oporu, który bardziej odwzorowujący klasyczne podciąganie bo guma odciąża cię najbardziej w najcięższym momencie, który najbardziej wymaga wzmocnienia. Ewentualnie klasyczny lat pulldown+same negatywny na podciąganiu. Co do dokładania kolejnych aktywności i to o znacząco innej charakterystyce wysiłku uważaj tez żeby nie przesadzić i lepiej to podzielić na okresy gdzie na czymś skupiasz się najbardziej, a potem na czymś innym. W skrócie nie rób zbyt wiele na raz. Z umiarem. Poza tym pamiętaj, że regeneracja tez jest w tym wszystkim bardzo istotna :DD
0
@Rewolucja123 a jak wygląda całość planu i na czym się teraz skupiasz?
0
Cubarsi+Marmol i Riad nad których przyszłością mamy kontrole. Co jak co, ale jeśli z jakiejś formacji mamy w pierwszej kolejności zarobić pieniądze na sprzedażach to będzie to obrona.
twitter.com/FTalentScout/status/1765032996497690941
10
Jeszcze trochę i sam mu zacznę kibicować żeby odszedł do poważnego klubu gdzie doprowadza go do zdrowia i będzie mógł się rozwinąć na miarę talentu bo, że u nas coś zmieni na lepsze to już przestaje wierzyć. Wieczna amatorka i kolesiostwo. Kiedy wszystkie topowe kluby idą z duchem czasu to my mam wrażenie w zarządzaniu zostaliśmy jeszcze w XX wieku, a z instytucji która rocznie obraca setkami milionów Laporta sobie robi firmę „rodzinna”.
6
@analitykTaktyki co w tym zabawnego i jaka w tym wina zawodnika?