ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Już widać, że po tych dwóch bramkach z Roque ciśnienie zeszło i może się bardziej wyluzować. Od raz mniej błędów technicznych popełnia i nie musi już piłki 5 razy poprawiać.
Chyba muszę zrobić jakaś aktualizacje xD
4
@Greenalley 16-latek, który ma być gwiazda na lata ma ryzykując zdrowiem ratować tyłek trenerowi, który i tak zaraz odchodzi. Kto jest kibicem Barcelony ten w cyrku się nie śmieje.
2
Już nie będę się po raz kolejny wykłucał czemu 16-latek nie powinien aż tyle grać i traktowanie go jak 26-letniego dojrzałego fizycznie piłkarza w pełni zaadaptowanego do takich obciążeń jest głupota oraz twierdzenie, że uraz może złapać wszędzie tylko, że dziwnym trafem zawsze u nas jest ten pech, że praktycznie każdy młody zawodnik ma problemy z urazami, ale widocznie wszystko robimy dobrze tylko pecha mamy.
1
@michal26 przecież jak rezerwy były na zapleczu to mieliśmy ta dziurę pokoleniowa pomiędzy jeszcze Roberto, Pedro, Busim, a Gavim, Balde, Ferminem itd. Do tego taka drużyna była dużo droższa w utrzymaniu, a my od dłuższego czasu tniemy koszty w rezerwach i innych sekcjach. Tak naprawdę to my często jeszcze z Juvenilu A młodzieżowego wprowadzaliśmy zawodników do pierwszej drużyny, dopiero teraz rezerwy ruszyły trochę. Jakby to miało faktycznie jakieś znaczenie to topowe kluby niemieckie, angielskie czy francuskie nie miały swoich rezerw na poziomie 3/4 ligi lub nawet regionalnych.
0
@Rewolucja123 aktualne dowody naukowe z częścią jego twierdzeń się zgadzają, a z częścią nie. Koniec końców jeśli Cię interesuje taki model treningu to przetestuj sam i zobacz jakie będą efekty oraz czy Ci to pasuje bo takie czynniki tez będą ważne długofalowo. Można mieć najlepiej skonstruowany plan, ale jeśli nie sprawia Ci frajdy/nie jesteś w stanie go z jakiś względów egzekwować(np. czasowo, zaleta metodyki Mentzera opierającej się na maksymalnej intensywności i minimalnej efektywnej objętości, że taki trening regularnie Cię „testuje” i zmusza do przekraczania granic oraz wykorzystywania każdej serii do maksimum, a co idzie z ta mała objętościa jest oszczędny czasowo) to nic z tego nie będzie. Jeśli ogólnie chcesz zgłębić tą konkretna filozofię treningu to polecam zapoznać się z materiałami Jordana Petersa(na instagramie @trainedbyjp). Jeśli natomiast wolisz podejście 100% science based to znowu polecam Mike Israetela(renaissance periodization na yt).
2
Dobrze, że dziś gramy z Celta i Xavineta zjednoczy (prawie)cała La Ramble :D
2
@SuperPatsonFCB bez urazy, ale z ta Chelsea żaden trener sobie nie radzi, ale to bardziej kwestia niezrozumienia kibiców w jakiej sytuacji kadrowej jest klub(najmłodszy zespół w PL od ponad dekady) i ze potrzeba kilku lat rozwoju zanim to naprawdę kliknie. Narazie to jeden wielki plac budowy i eksperyment.
1
@JarekS nie wątpię, że De Zerbi jest trenerem nowoczesnym i potrafi świetnie rozwijać zawodników, ale myślisz, że u nas wytrzyma presję wyniku. Co prawda pod kadrę jaka będziemy mieć w przyszłym sezonie, a wracamy tak naprawdę prawie do początku kadencji Laporty i znów będziemy mieli młoda kadrę z wieloma zawodnikami u-21, która będzie trzeba rozwijać wydaje się świetnym wyborem, ale obawiam się ze Laporta wiedząc, że to ostatnie dwa lata jego kadencji może to inaczej widzieć i znów zepchniemy rozwój na dalszy plan goniąc za wynikiem. Im dłużej sie zastawiam nad wymaganiami jakie będą przed nowym trenerem Barcy tym bardziej sie utwierdzam w przekonaniu, że najlepsza opcja z tych „teoretycznie” możliwych byłby Nagelsmann. Tam się zgadza większość wymagań i ma już doświadczenie w wielkim klubie.
1
@MesQueUnClub96 wolne żarty? Wyciągasz takie wnioski na podstawie jednego sezonu covidovego czy widziałeś problemy Flicka w kadrze i drugim sezonie w Bayernie? Nie mówiąc, że Nagelsmann bije go na głowę elastycznością taktyczna i rozwojem drużyny, a u Flicka jak brakuje piłkarza preferowanego to robi się problem podobnie jak u Xaviego. Już nie mówię nawet o doświadczeniu w pracy pierwszego trenera. Flick ludzi ujął tylko tym jednym sezonem, a poza tym nic nie widza o jego pracy.
1
Skoro Flick i De Zerbi tak dzielą La Ramble to niech Laporta podzieli ją jeszcze bardziej i pójdzie po Nagelsmanna, który biorąc pod uwagę wszystkie wymagania deklasuje swoją kandydatura obydwu. Do naszej kadry nadaje się 100 razy bardziej niż Flick i tez macie topowy sztab od przygotowania fizycznego, a doświadczeniem i dotychczasowymi rezultatami niszczy De Zerbiego.
0
@Arden utrata wielu bramek to poniekąd wypadkowo tego młodego zespołu gdzie brakuje doświadczenia, zgrania i często koncentracji. Teraz tez pierwszy raz grają jeszcze w Europie co przy ich kadrze i tak mocnej PL na pewno nie ułatwia, ale i tak będę się upierał, że jest to profil trenera, którego potrzebujemy w „tym” momencie i ktoś taki powinien przyjść do nas dwa lata temu, a zamiast tego postawiliśmy na trenera kompletnie bez doświadczenia, który chciał chciał zostać od razu trenerem wynikowym w efekcie czego nie było ani rozwoju, ani wyniki nie powaliły na kolana. Teraz mamy jeszcze nieźle zbilansowana kadrę, ale w lecie odejdzie kilku zawodników w szczycie karier+dochodzi dużo debiutantów i potrzebny będzie ktoś kto potrafi przede wszystkim rozwinąć tych zawodników i pracować bez wielkiego budżetu. Ktoś kto postawi fundamenty nowego zespołu, który za kilka lat będzie walczył o wszystko. Jak znów postawimy na trenera, który będzie tylko gonił za wynikiem to się po raz kolejny wykoleimy jak teraz w efekcie czego znów stracimy tylko czas i pieniądze.
0
@Arden to bardzo płaskie spojrzenie na ta kandydaturę. Nie bez powodu De Zerbi jest w czołówce kandydatów na trenera Liverpoolu obok Alonso. Zobacz jak młoda ma kadrę i co robi z tymi zawodnikami, jak się rozwijają i w jakim stylu, a potem spójrz na to ilu młodych zawodników jest w naszej kadrze oraz na problemy z transferami i sam wyciągnij wnioski.
1
@michal26 proszę Cię. Flick to 10x większa zagadka od De Zerbiego i nie bez powodu oprócz nas tylko Bayern go chce z powrotem. Gość miał dosłownie jeden spektakularny covidowy sezon, a w następnym już mocniej wyszły jego mankamenty zespół się sypał fizycznie oraz miał duże problemy z bronieniem. Nie wspominając, że nie słynie z pracy z młodymi lekko mówiąc.
@PatrykBarca zobacz sobie w jakim wieku jest kadra Bayernu i jak młoda kadra będziemy mieli my w następnym sezonie gdzie jeszcze chcemy się pożegnać z zawodnikami w szczytowych momentach karier jak Raphinha czy De Jong. Zobacz sobie ilu zawodników u-23 mamy w zespole oraz jakie mamy problemy z transferami. Teraz był dobry moment na robienie wyniku, ale od następnego kadra się zmieni i trzeba będzie budować dlatego moim zdaniem to jest porządany profil trenera.
0
@Arden bardziej osoby, które gloryfikują Flicka maja małe pojęcie o futbolu i wyciągają wnioski na podstawie jednego sezonu w bardzo specyficznych warunkach oraz kompletnie pomijają fakt kadry jaka posiadamy i jaki profil trenera jest najlepsa opcja w tym „konkretnym” momencie. Nawet z samych niemieckich trenerów bardziej pewna opcja są Nagelsmann i Tuchel nie mówiąc już o Kloppie, który siedzi zupełnie przy innym stole.
5
Nowoczesny trener z bardzo widowiskowym stylem i który potrafi rozwijać zawodników indywidualnie. Impossiblen’t :D
twitter.com/_BarcaInfo/status/1758809538847773088
0
@msbigd tych „zjednoczeń„ i wspólnych momentów „refleksji” to już było co najmniej kilka w tym sezonie jeśli wierzyć mediom. Po efektach na boisku jak widać działa równie skutecznie co komunikat Xaviego xD
52
@Matheu12 4 ligi mistrzów, 5 mistrzostw ligowych(6 w drodze) w 5 różnych krajach, piłkarze widać się u niego rozwijają i szuka rozwiązań zamiast błagać o transfery medialnie mimo plagi urazów. No mógłby się chłop trochę podciągnąć trzeba przyznać bo jest kilka niedociągnięć :D
0
Ciekawe co nam Xavi jutro ugotuje i czy to nie będzie jego pożegnanie.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@macio_944 mógłby nie dożyć drugiego xD
2
@VegetaPolska „nie wiadomo w czyich rękach jest Barcelona” Opinia ViscaelBarca2007
0
@MesQueUnClub_87 To zależy. Częściowo masz racje, ale nie trzeba być ekspertem żeby widzieć wielokrotnie zbyt szybkie zgody na powrót do gry i/lub zbyt szybkie wprowadzanie po urazach zawodników, które kończyły się odnowieniami urazów. Przygotowanie fizyczne do sezonu tez zawsze u nas było problemem i od lat jesteśmy całkiem wypompowani na wiosnę w kluczowym momencie sezonu.
@Kamiloza91 tutaj jest trochę wróżenia z fusów bo o ile pierwsza kontuzja była wynikiem kontaktu z przeciwnikiem jeśli dobrze pamiętam i operacje tez przeprowadzał specjalista z zewnątrz o tyle przedwczesna zgoda na powrót do treningów czy źle dobrane obciążenia treningowe itd to już nasza wina. Natomiast zdecydowanie sadze, że mogliśmy uniknąć wielu problemów Pedriego, Araujo czy Dembele, ale w Barcelonie się nie szanuje zdrowia zawodników.
0
@Kamiloza91 za równo sztab medyczny jak i szkoleniowy, ale w dużym skrócie tak. Sądzę, że nasi zawodnicy mieliby mniej przewlekłych problemów z urazami.
0
@Pawwwweeeell tak, zgadza się teraz sprawdziłem w artykule ze sprawozdaniem za poprzedni sezon
0
„Dodajmy jednak, że Katalończycy mieli w poprzednim sprawozdaniu finansowym zawarte zaległe zobowiązania, a obecny budżet zakłada zredukowanie wydatków o blisko 180 milionów.” Ok, ale zdaje się, że mieliśmy również przychody napompowane „dźwigniami fiansowymi” tak? Czyli stosunek wydatków na wynagrodzenia do przychodów powininen zostać dalej na podobnym poziomie czy coś przeoczyłem? Przynajmniej w tym sezonie kiedy nie gramy na Camp Nou.
1
@Messi1000000 ja się tylko boje żeby Laporta czegoś głupiego nie zrobił pod wpływem emocji jako „odpowiedź” na Mbappe
@arasz1819 PSG tez miało przecież Messiego, Mbappe, Neymara, Ramosa itd. Drużynę jeszcze trzeba ułożyć i zadbać żeby ego gwiazd nie zniszczyło zespołu. Poza tym nawet nie to jest dla mnie najbardziej istotne, a to żebyśmy się skupili na sobie, a nie tym jak mocny jest rywal.
0
@Gaz Messi to geniusz, ale ja wole żebyśmy w końcu doczekali się prawdziwej kolektywnie silnej drużyny. Bayern czy Liverpool nigdy się nie napinali szczególnie na te absolutnie „największe” gwiazdy, a dzięki odpowiedniej polityce transferowej potrafili budować konkurencyjne zespoły.
23
Jeszcze Mbappe w Realu spotkania nie zagrał, a już mnie irytują te płaczki narzekajcie jak to nas teraz Real nie zmiażdży. Zajmijmy się swoją drużyna bo mamy ważniejsze sprawy niż to kogo sprowadzi Real. Najpierw sami zbudujmy konkurencyjny zespół z prawdziwym fachowcem za sterami, a potem się będziemy martwić Mbappe i reszta.
0
@Firestone dużo o nim pisałem przez ostatnie dwa dni. Zerknij w moje posty, a uważam ze etap w Bayernie tylko mu pomoże się rozwinąć i będzie jeszcze lepszy. To inteligenty facet i myśle ze wyciągnie wnioski. Przede wszystkim tez patrzę na kadrę jaka aktualnie posiadamy i innego trenera bym brał do Barcy 2014/15 z gotowym i doświadczonym zespołem oraz lepsza sytuacja finansowa, a innego do aktualnego zespołu.
0
@Rewolucja123 ja, naturlich