8

Mam nadzieje, że chociaż dziś Lamine nie zagra kolejnych 90min skoro dla Xaviego to już jedyne remedium na sukces bo bez przebojowego skrzydłowego robiącego przewagę na skrzydle mijając po dwóch, trzech rywali ani rusz niezależnie z kim gramy. Nawet jeśli twój skrzydłowy ma jeszcze mleko pod nosem.

0

@insp1re Teraz co najwyżej to ty się nie popisałeś. To co nas najbardziej może powstrzymywać to przepisy o zawodnikach pierwszej drużyny na boisku, ale nie róbmy jaj. Pominę już fakt, że gdyby Xavi regularnie testował nowe rozwiązania i dawał co jakiś czas szanse młodym zawodnikom, a nie tylko podczas plagi kontuzji lub kiedy już praktycznie o nic nie gramy to teraz by takich problemów nie było. Jak pokazał może to robić, ale dopiero jak już jest pod ściana co potwierdza niedawne przetestowanie Andreasa na pivocie czy danie szansy Cubarsiemu i Fortowi(ps Fort to boczny obronca o profilu zbliżonym do młodszego Azpilicuety tylko szybszy i spokojnie da tez radę na wachadle tym bardziej, że nie musisz mieć lustrzanych odbić po obu stronach boiska). Gdzie nam się dupa pali? Z top 4 nie wypadniemy, Girona już się męczy, a na mistrzostwo i tak szans nie ma. Takie bzdury to mógłbyś pisać gdyby chodziło mecz LM, a nie spotkanie ze spadkowiczem u siebie. Lepszych okazji na testowanie nowych rozwiązań nie ma, a jak nawet Granady się boimy to dajmy sobie lepiej spokój. Tego co wyprodukuwaleś o Ferminie i Lamine nawet nie skomentuje i skoro wolisz ryzykować zdrowiem i przyszłością najbardziej utalentowanego wychowanka od lat dla 3pkt to gratuluje, a jeśli w ogóle uważasz, że bez niego nie damy rady to już całkiem brak mi słów…i może lepiej zmienić trenera już teraz chociaż na tymczasowego bo to znaczy ze jest fatalnie i nad niczym już nie panuje.

0

@Faro przeciętny kibic to jak wiatr zawieje

0

@13th u nas nawet taka sama kadra by tak nie chodziła bo najpierw za sterami musi być człowiek, który potrafi tych zawodników odpowiednio wykorzystać i budować

0

Irytujący jest Havertz. Jak nie zły wybór to niedokładne zagranie.

0

@Fake69 od 21 stycznia zagrał 465 minut, a mówimy o dzieciaku. Zobacz ile grają piłkarze w jego wieku na tym poziomie. Nawet Ci najbardziej utalentowani np ile grał rok temu Zaire-Emery czyli kolejny kosmita. Możemy tez ochoczo wystawiać go na 90min co mecz dla chwilowej uciechy kibiców i kilku punktów więcej, a potem udawać zdziwionych jak kolejny młody zawodnik Barcelony będzie miał przewlekłe problemy z urazami. Z reszta czy naprawdę uważasz, że bez 16-latka nie poradzimy sobie ze spadkowiczem u Siebie? Czy zmiana ustawienia jest zabroniona jeśli to co gramy słabo działa i/lub brakuje wykonawców?

1

@escarabajo a tak bardziej szczegółowo to nieźle wyglądał w fazie obronnej, ale z piłka przy nodze trochę wystraszony grając na zupełnie innej pozycji gdzie nie jest ostatnim zawodnikiem i musi dużo bardziej uważać na straty stąd wybierał same proste rozwiązania i miał problemy z obróceniem się w stronę bramki przeciwnika z piłka. Możliwe, że częściowo się to poprawi wraz z doświadczeniem i wzrostem pewności siebie na nowej pozycji dlatego biorąc pod uwagę, że drugim wyborem jest Oriol warto dalej próbować :D

1

@insp1re to jest marna wymówka jak na to, że ryzykujemy zdrowiem jednego z naszych najbardziej utalentowanych zawodników. Opcje są co najmniej 3:
-zmienić system na taki bez nominalnych skrzydłowych np coś na wzór tego co gra Leverkusen. Na wachadłach może zagrać Cancelo i Fort, a w ofensywnych pomocników może może się wcielić Fermin, Gundo czy nawet Pedri nie mówiąc, że mamy kolejne opcje w rezerwach i Juvenilu
-wystawić tam Raphinhe jeśli jest gotowy lub innego zawodnika wystepuajcego na tej pozycji z rezerw/Juvenilu
-okresowo zmienić innemu zawodnikowi pozycje co już i tak Xavi robił wielokrotnie
Niektóre rozwiązania mogą nam czysto sportowo wyjść gorzej niż gra Yamala, ale uważam ze długofalowo dla klubu jego kariera powinna być ważniejsza niż kilka punktów w lidze w tym momencie. Chyba, że wolimy cały czas popełniać te same błędy i potem się dziwić czemu nasi młodzi zawodnicy maja tak ogromne problemy z urazami i zwalać winę na pech zamiast na własna głupotę i brak kompetencji bo jak inaczej nazwać sytuacje kiedy Deco i Xavi jednomyślnie przyznają, że gra za dużo jak na swój wiek, a potem dalej gra po 90min.

0

@DonCarletto No tak. Rewanż jest jakoś za 3 tygodnie i pokrywa się to z przewidywana data powrotu.

1

Bellingham skręcona kostka przed LM. Ok 2-3 tygodnie przerwy.

3

@escarabajo poprawnie. Warto testować dalej.

11

Dobrze by było zacząć szanować zdrowie Lamine Yamala zamiast ryzykować jego zdrowiem i kariera w tak młodym wieku bo jak sam Deco i Xavi przyznali „gra zbyt wiele jak na swój wiek”, ale w imię kilku punktów i tak wolimy ryzykować. Na taki diament musimy wyjątkowo uważać i lepiej dziś mieć drobny niedosyt w związku jego liczba minut niż za chwile nie moc go oglądać wcale. Zbyt dużo już ostatnio widzieliśmy wychamowanych karier w Barcelonie przez problemy zdrowotne gdzie wielu dało się uniknąć bardziej szanując zdrowie swoich zawodników. Na zmianę systemu bez skrzydłowych nie liczę, ale niech go chociaż Xavi odciąży innymi zawodnikami nawet kosztem trochę gorszej gry na tej prawej flance.

0

@tbas Nacho dalej przeciążenie, a dziś Rudiger wypadł. Na Girone wyjdzie pewnie duet Tchouameni-Carvajal .

0

Real właśnie został bez żadnego zdrowego stopera w pierwszej drużynie, możemy narzekać na urazy, ale to co się u nich odwala w tym sezonie to już jakaś abstrakcja. Być może otworzy się jeszcze szansa na tytuł, tyle ze musimy tylko i aż zacząć coś samemu prezentować na boisku.

1

@Rhaan whoscored i sofascore wykorzystują bardzo proste statystki i nie oddają rzetelnie poziomu gry. Przykładowo podniesie Ci bardzo ocenę za udany drybling, a nie weźmie kompletnie pod uwagę tego, że odpuściłeś krycie przez co twój zespół stracił bramkę bo nawet tego nie wie. Z reszta naprawdę chcesz sie podpierać narzędziem wg, którego Sergi Roberto jest drugim najlepszym obrońca w zespole?

1

@AlwaysBlaugrana Patrz realistycznie. Kto Ci odkupi od nas Lewego. Do tego zarabia mniej od De Jonga oraz coś o czym się zapomina czy amortyzacja transferu. Kounde oraz Raphinhe stosunkowo niedawno kupiliśmy i jeszcze się będą ich transfery amortyzować do końca trwania umów, a transfer De Jonga jeśli się nie mylę według nowych przepisów skończy się amortyzować w tym roku(jeśli nowy przepis nie obowiązuje wstecz to i tak bardzo niewiele zostało). Do tego jego wartość jest najwyższa z tych zawodników. Niestety Barcelona ma swoje problemy i musimy czasem coś poświecić żeby co innego zyskać i jeśli sprzedaż De Jonga pozwoli przykładowo sprowadzić świetnego pivota to ja to kupuje.

1

@JimMorrisonFCB wiele zależy w sumie jaki trener przyjdzie i jakie będzie miał spojrzenie na futbol. Mówi się, że chcemy zarobić na sprzedażach €200m wiec odejdzie pewnie z 2-3 wartościowych zawodników(niekoniecznie kluczowych, ale ważnych do tej pory) i w tym na 100% i tak będzie jakis śo bo to nasza najlepiej obsadzona pozycja w klubie+mamy zawodników poza klubem na których można zarobić wypożyczonych lub sprzedanych z opcja odkupu/procentem od następnego transferu(Garcia, Riad, Marmol, Todibo).

1

@JimMorrisonFCB dokładnie. Do tego dochodzi kwestia ffp i sam De Jong swoją sprzedażą uwolni tyle środków co Raphinha i Kounde razem wzięci. Nie chce sprzedaży De Jonga, ale jestem w stanie ja zrozumieć.

4

@AlwaysBlaugrana tyle, że tutaj rozchodzi się nie tylko o to jak grają dani zawodnicy, ale również pensje, jak duża cześć kwoty transferu już się zamortyzowała, zainteresowanie innych klubów i potencjalna kwotę transferu. Pewnie, że Frenkie jest ważniejszym zawodnikiem niż Raphinha i Kounde, ale kwota jaka uwolni w ffp jest nieporównywalnie większa i również zgadzam się, że jest to zawodnik do zastąpienia. Pedri i Gundo tez potrafią świetnie wyprowadzać piłkę, a nawet lepiej podaniami oraz dają więcej stricte w ofensywie, a tak czy owak potrzebujemy pomocnika, który będzie potrafił bronić. Z reszta nie wiem jeszcze jak będzie z Raphinha, ale jakiś wartościowy środkowy obrońca na pewno zostanie sprzedany jak nie dwóch bo to nasza najmocniej obsadzona pozycja(biorąc pod uwagę tych w klubie jak i poza nim) wiec Kounde również może zostać sprzedany. Jeśli by sobie sprzedaż Frenkiego na chłodno przemyśleć bez kierowania się emocjami to może się taki ruch obronić o ile mądrze wydamy tez środki na co zwrócił uwagę @JarekS i co nie jest wcale oczywiste znając nasz zarząd.

0

Dla mnie to kolejny wymysł pismaków oraz fikcja i nawet nie dlatego, że grał 5 lat w Realu, a jego następnym klubem będzie pewnie Liverpool lub Bayern natomiast piłka nożna widziała różne historie, a sam Alonso raczej zawsze wypowiadał się o nas z szacunkiem.
Jako anegdotę chciałbym tez przypomnieć pewien wywiad sprzed lat.

https://www.fcbarca.com/16548-xabi-alonso-moje-serce-jest-przy-barcy.html

1

@ToWinaSedziego tych brakujący puzli to jest chyba jednak więcej, a przynajmniej w oczach naszego trenera :D

0

@ToWinaSedziego Bernardo świetny zawodnik, ale jak już w kogoś inwestować takie pieniądze to klasowego dm’a. Ofensywnych pomocników w pierwszym zespole i La Masii nie brakuje. Inna sprawa, że najlepszy czas na transfer Bernardo już raczej minął i teraz lepiej skupić się na młodszych zawodnikach, którzy będą się mogli zgrywać z trzonem naszego zespołu oraz najlepszymi prospetkami, a nie Bernardo na kilka lat(szczególnie za te pieniądze).

1

@FcPortoFan1999 wielka szkoda bo znam użytkownika z podobnymi doświadczeniami i może mógłby posłużyć jakaś rada w tej trudnej sytuacji

7

Nie powiem, że chciałbym jego odejścia, ale biorąc pod uwagę jego profil piłkarski nadal jest to zawodnik, którego najłatwiej będzie zastąpić z lini pomocy, a jednocześnie można na nim świetnie zarobić.

1

@Luciano99 czy ten kolega jest tutaj z nami? :D
I pytanie pomocnicze. Czy jego ojciec ma słabość do alkoholu i przemocy domowej?

3

@kuz tak tak, biedny Felix. Po pierwsze operacja, która wymieniłeś biorąc pod uwagę ile zapłaciliśmy za Raphe oraz ile zarabia nie spięłaby się ffp nawet gdybyśmy byli powyżej limitu w zasadzie 1:1. Po drugie próby dryblingu kończące się strata lub gra do tylu to nie nieszablonowe techniczne granie. Ferran i Rapha są efektywniejsi w swojej grze i pisze to z pełna powaga.

0

Język faktów.
Mały Disclaimer: Cancelo jest git
twitter.com/NealGardner_/status/1755606814484508799

0

@macio_944 wiadomo, że nie ma się zapłakać na smierć i musi jakoś poskładać do kupy dalej swoje życie, ale taki materiał mogła sobie odpuścić xD

0

@Rewolucja123 ja trochę nie wiem co mam myśleć o tym Flicku. O Nagelsmannie mamy na tyle dużo danych, że można o nim wyciągnąć więcej wniosków, a Flick zachęca więcej ludzi na hype po przygodzie z Bayernem. Tyle, że mamy tylko te niecałe dwa lata+nieudaną przygodę z kadra i prace w Hoffenheim 20 lat temu. Jego Bayern grał efektownie i efektywnie, a kluczem było spektakularne przygotowanie fizyczne. U Juliana już trochę wyższa szkoła jazdy, a do tego wiemy, że potrafi świetnie rozwijać indywidualnie co przy naszej kadrze może okazać się kluczowe. La Masia daje nam kolejna szanse na rozwój, a Flicka po przygodzie z Bayernem(bo pracy w kadrze nie oglądałem) postrzegam jako trenera stricte wynikowego. W jego Bayernie młodzi nie dostawali zbyt wielu szans i przebił się tylko Davies oraz Musiala. Pewnie można powiedzieć, że tak mocna drużyna ze już się praktycznie nie dało wprowadzać, ale to już gdybanie.

0

@Forsyth dla nich to my jesteśmy „do ustrzelenia”

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?