ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@MesQueUnClub96 Lewego masz dość? Czyli jednak nawet najtrwalsze relacje miewają kryzysy.
0
Proste podanie do Gundo…tylko tyle Panie Felix, a nie bezmyślny drybling
0
Piłkarz bogaty to ma grać 2x w tygodniu bez marudzenia i zniżek formy, a jak się rozpadnie to kupię sobie nowego po zaciągnięciu dziesiątej dźwigni. Kto bogatemu zabroni.
1
@Tlener chłopski rozum entered the chat.
To, że nawet zawodnik tyle wytrzyma nie znaczy, że jest to zawsze optymalne i trzeba testować jego granice wytrzymałości. Szczególnie jeśli mówimy o tych najmłodszych zawodnikach, którzy kształtują się fizycznie chyba, że chcemy w kółko powtarzać historie Pedriego i Araujo z ciągłymi urazami.
1
@woro1 bez przesady. Masz na ławce Pedriego, Ferrana i Cancelo czyli praktycznie zawodników, którzy w formie/zdrowiu maja pierwszy plac+Fermina i Guiu, którzy pokazali już, że potencjał maja tez na granie. Kogo jeszcze byś chciał na tej ławce?
0
@Rewolucja123 narazie ich piłka dalej polega na strzelaniu mało i traceniu dużo. Problemy kadrowe nie pomagają czegoś z tego ulepić.
4
Rywal, który pasuje nam stylistycznie? w tragicznej formie? Z problemami kadrowymi? To chyba czas na kolejna wymianę czipa
twitter.com/_BarcaInfo/status/1751227936072516043
1
@Gaz to jest świetny pomocnik tylko, że nie defensywny niestety
0
Fatalny sezon dla tego chłopaka. Mam nadzieje, że jeszcze się odbuduje i rozwinie. Potencjalnie pod wodzą nowego trenera.
0
@Peniu jedno nie wyklucza drugiego. Do tego dochodzi jeszcze pozycja, a nawet bardziej rola na boisku. Każdy piłkarz ma tez swoje uwarunkowania związane z genetyka i również wiekiem. Jeśli mówimy o zawodnikach bardzo młodych oraz wiekowych i to często w bardzo wymagającej roli to nie powiesz mi, że granie pod 90% minut jest szczególnie rozsądne zwłaszcza jeśli były opcje rotacji. Zawodnikom nawet w szczycie możliwości fizycznych ciężko utrzymać formę cały sezon przy takiej eksploatacji.
Dla przykładu powiem, że np w takich drużynach jak Real(tutaj najbliżej jest koń pociągowy Fede Valverde w sile wieku), Arsenal, Liverpool czy Bayern nie ma zawodnika, który by rozegrał więcej minut w klubie na tym etapie sezonu. Znaczenie tu ma tez rozłożenie minut, a Ilkay gra po 90 w prawie każdym meczu.
0
Pomyśleć, że kiedyś miał regularne problemy z urazami. Inna sprawa, że przy takiej eksploatacji spodziewam się mocnego zjazdu fizycznego na wiosnę(coś jak u Alby w latach gdzie grał bez zmiennika i był zajeżdżany do granic możliwości co skutkowało słaba forma w końcówce sezonu).
twitter.com/BarcaUniversal/status/1750843527926252028
0
@AlwaysBlaugrana bez przesady to nie Liverpool z początków jego pracy, a nasza aktualna gra moim zdaniem mocno przekłamuje realny stan jakości kadry i to, że mamy wielu świetnych piłkarzy i/lub takich z dużym potencjałem. Tutaj potrzeba kilku małych korekt, a przede wszystkim zmienić system na taki, który uwydatnia mocne strony naszych zawodników, a nie każe im grać w sposób dla siebie nieoptymalny i naprawdę można dużo zdziałać. Inna sprawa to nasze możliwości przekonania Kloppa do przyjścia w co nie wierzę.
0
@camillo177 narazie to Klopp zapowiedział, że robi sobie rok odpoczynku
0
@Saviola88 zgadza się, jest to rywal, który nam stylistycznie bardzo leży, a do tego w rozsypce. Dziś może być nasz kolejny już „reset” :DD
8
Oto jest dzień, który dał nam Pan!
twitter.com/michalgajdek/status/1751146459007750624
5
@kubix05 klubowa legenda. Przebudował zespół i wygrał tytuł ligowy po 30 latach+liga mistrzów i kilka innych trofeów.
2
@JarekS teraz mnie zaskoczyłeś. Osobiście ciężko mi w to uwierzyć znając historie trenerów, a szczególnie tych topowych oraz metody zarządzania w Barcelonie, ale zawsze ten 1% szans na jakiś cud sobie zostawiam :D
Na pewno wiele musiałoby się wydarzyć żeby do tego doszło i najlepsza szansa na takiego trenera jest ewentualna zmiana władzy w Barcelonie czyli 2026, ale tez ciężko uwierzyć żeby Klopp miał być aż dwa lata poza trenowaniem.
Edit. Co jest gwarantowane to na pewno teraz pójdzie niezle domino trenerskie tego lata :D
1
@JarekS z czystej ciekawości gdzie widzisz przyszłość Kloppa? Mówimy o absolutnej topce wiec wbrew pozorom tych opcji aż tak wiele nie ma. Jeśli zrobi sobie rok odpoczynku to na pewno w grę wchodzi Real jak Carlo skończy się kontrakt. Z reszta ten duet już jest łączony ze sobą medialnie od dawna. Barcelona odpada, PSG raczej tez bo to podobny „pierdolnik” tylko pieniędzy więcej. Żadnego innego klubu z Anglii prowadzić nie będzie i zostaje ten Bayern(tutaj nie wiem jak się zapatruje jako legenda trenerska BVB oraz to raczej nie w jego stylu, do tej pory zawsze szukał wyzwań) oraz ewentualnie kadra Niemiec po Euro.
3
@Stoiczkow No tak, ale to było dobre kilka lat temu i jego styl ewoluował. Guardiola tez gra inaczej niż za czasów jak pracował w Barcelonie, ale wbrew pozorom wielu topowych trenerów dalej czerpie z filozofii Cruyffa. Kibice tez, albo zapomnieli albo nie wiedza czym jest to „DNA” i nawet sam Guardiola powiedział jakis czas temu, że nie cierpi tiki-taki jako utrzymywania się przy piłce dla samego utrzymywania z czym kibice mylnie utożsamiają to barcelońskie „DNA”.
Ps. Tutaj odnoszę się tylko do stylu gry drużyn Kloppa, nie rozważam jego przyjścia bo uważam, że to mrzonki.
1
@tbas kibice narzekają na „DNA” nie wiedząc czym jest to „DNA” i wbrew pozorom oglądając nawet aktualny Liverpool Kloppa można by dojść do wniosku, że ich gra jest bardziej zbliżona do „DNA” Barcelony niż to co proponuje sama Barcelona.
2
@Stoiczkow jego styl i tak ewoluował w ostatnich latach i pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest bardziej „Barceloński” od tego co proponuje nam Xavi
https://anfieldindex.com/56103/the-evolution-of-jurgen-klopps-tactical-approach-at-liverpool.html
Tutaj masz opisana przemianę w ostatnich sezonach na bardziej kontrolowana piłkę z zachowaniem pewnych cech dla niego charakterystycznych
1
Brutalny realizm bez życia mrzonkami czyli o tym dlaczego żaden trener „z topu” tutaj nie przyjdzie. Zgadzam się.
twitter.com/michalgajdek/status/1750841593966338411
0
@DonCarletto zobaczymy. Już było kilku świetnych trenerów, którzy wywierali presję, ale czegoś zawsze brakowało w końcówce, a Bayern to rutyniarze, którzy świetnie radzą sobie z ta presja i maja odpowiednio mocna i szeroką kadrę. W każdym razie życzę im tego żeby wygrali i chociaż trochę urozmaicili ta ligę.
1
@Gaz w logikę to ty chyba nie umiesz, co? Widziałeś w jakim punkcie był i jaka kadrę miał wtedy Liverpool oraz z kim musiał rywalizować w PL? Z reszta nawet porównując obie ligi w La liga Barcelona musiałaby chyba wychodzić na mecze druga drużyna żeby wypaść z top 4 skoro nawet w latach 2020-22 żaden mniejszy zespół jej nie przeskoczył, a w PL jak łapiesz zadyszkę to zaraz ktoś Cię przeskoczy tyle masz świetnych drużyn z napompowanymi budżetami. Druga sprawa to ciągły rozwój drużyny i zawodników za Kloppa oraz zaufanie na podstawie wyników w poprzednich klubach. Xavi przyszedł tak naprawdę jako amator bez doświadczenia bo ciężko traktować poważnie trenowanie w Katarze.
1
@DonCarletto dwa razy wygrał ligę i jeszcze Puchar Niemiec. Jak na różnice budżetów i kadry szczególnie w tamtych czasach kiedy BVB nie miało jeszcze regularnie pieniędzy z LM to i tak dużo. Od jego odejścia mamy dekadę dominacji Bayernu.
0
@Tabaluga37 z tymi wymaganiami warto wziąć pod uwagę z jakiego punktu zaczynał w Liverpoolu, a w jakim my jesteśmy, a przynajmniej kadrowo oraz siłe obydwu lig. W PL jak masz zniżkę formy to wypadasz z top 4, u nas Realu i Barcelony z top 4 się praktycznie wyrzucić nie da w jakim kryzysie by nie byli.
0
Jurgen Klopp to Barcelona Here we go? Nierealne, ale dla mnie to jeden z może 3-4 trenerów, któremu powierzasz projekt i masz gwarancje wyniku sportowego i rozwoju drużyny oraz zawodników indywidualnie.
2
Swoją droga skoro przerasta nas intensywność Athleticu to jak Xavi zapatruje się na grę w fazie pucharowej ligi mistrzów? Liczy, że rywale będą grać z nami w chodzonego?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Nie wiem gdzie Xavi widział ta rywalizacje do końca bo na moje oko zakończyła się na regulaminowym czasie gry. Na dogrywkę wyszła już tylko jedna drużyna.