2

@MesQueUnClub96 Lewego masz dość? Czyli jednak nawet najtrwalsze relacje miewają kryzysy.

0

Proste podanie do Gundo…tylko tyle Panie Felix, a nie bezmyślny drybling

0

Piłkarz bogaty to ma grać 2x w tygodniu bez marudzenia i zniżek formy, a jak się rozpadnie to kupię sobie nowego po zaciągnięciu dziesiątej dźwigni. Kto bogatemu zabroni.

1

@Tlener chłopski rozum entered the chat.
To, że nawet zawodnik tyle wytrzyma nie znaczy, że jest to zawsze optymalne i trzeba testować jego granice wytrzymałości. Szczególnie jeśli mówimy o tych najmłodszych zawodnikach, którzy kształtują się fizycznie chyba, że chcemy w kółko powtarzać historie Pedriego i Araujo z ciągłymi urazami.

1

@woro1 bez przesady. Masz na ławce Pedriego, Ferrana i Cancelo czyli praktycznie zawodników, którzy w formie/zdrowiu maja pierwszy plac+Fermina i Guiu, którzy pokazali już, że potencjał maja tez na granie. Kogo jeszcze byś chciał na tej ławce?

0

@Rewolucja123 narazie ich piłka dalej polega na strzelaniu mało i traceniu dużo. Problemy kadrowe nie pomagają czegoś z tego ulepić.

4

Rywal, który pasuje nam stylistycznie? w tragicznej formie? Z problemami kadrowymi? To chyba czas na kolejna wymianę czipa
twitter.com/_BarcaInfo/status/1751227936072516043

1

@Gaz to jest świetny pomocnik tylko, że nie defensywny niestety

0

Fatalny sezon dla tego chłopaka. Mam nadzieje, że jeszcze się odbuduje i rozwinie. Potencjalnie pod wodzą nowego trenera.

0

@Peniu jedno nie wyklucza drugiego. Do tego dochodzi jeszcze pozycja, a nawet bardziej rola na boisku. Każdy piłkarz ma tez swoje uwarunkowania związane z genetyka i również wiekiem. Jeśli mówimy o zawodnikach bardzo młodych oraz wiekowych i to często w bardzo wymagającej roli to nie powiesz mi, że granie pod 90% minut jest szczególnie rozsądne zwłaszcza jeśli były opcje rotacji. Zawodnikom nawet w szczycie możliwości fizycznych ciężko utrzymać formę cały sezon przy takiej eksploatacji.

Dla przykładu powiem, że np w takich drużynach jak Real(tutaj najbliżej jest koń pociągowy Fede Valverde w sile wieku), Arsenal, Liverpool czy Bayern nie ma zawodnika, który by rozegrał więcej minut w klubie na tym etapie sezonu. Znaczenie tu ma tez rozłożenie minut, a Ilkay gra po 90 w prawie każdym meczu.

0

Pomyśleć, że kiedyś miał regularne problemy z urazami. Inna sprawa, że przy takiej eksploatacji spodziewam się mocnego zjazdu fizycznego na wiosnę(coś jak u Alby w latach gdzie grał bez zmiennika i był zajeżdżany do granic możliwości co skutkowało słaba forma w końcówce sezonu).
twitter.com/BarcaUniversal/status/1750843527926252028

0

@AlwaysBlaugrana bez przesady to nie Liverpool z początków jego pracy, a nasza aktualna gra moim zdaniem mocno przekłamuje realny stan jakości kadry i to, że mamy wielu świetnych piłkarzy i/lub takich z dużym potencjałem. Tutaj potrzeba kilku małych korekt, a przede wszystkim zmienić system na taki, który uwydatnia mocne strony naszych zawodników, a nie każe im grać w sposób dla siebie nieoptymalny i naprawdę można dużo zdziałać. Inna sprawa to nasze możliwości przekonania Kloppa do przyjścia w co nie wierzę.

0

@camillo177 narazie to Klopp zapowiedział, że robi sobie rok odpoczynku

0

@Saviola88 zgadza się, jest to rywal, który nam stylistycznie bardzo leży, a do tego w rozsypce. Dziś może być nasz kolejny już „reset” :DD

8

Oto jest dzień, który dał nam Pan!
twitter.com/michalgajdek/status/1751146459007750624

5

@kubix05 klubowa legenda. Przebudował zespół i wygrał tytuł ligowy po 30 latach+liga mistrzów i kilka innych trofeów.

2

@JarekS teraz mnie zaskoczyłeś. Osobiście ciężko mi w to uwierzyć znając historie trenerów, a szczególnie tych topowych oraz metody zarządzania w Barcelonie, ale zawsze ten 1% szans na jakiś cud sobie zostawiam :D
Na pewno wiele musiałoby się wydarzyć żeby do tego doszło i najlepsza szansa na takiego trenera jest ewentualna zmiana władzy w Barcelonie czyli 2026, ale tez ciężko uwierzyć żeby Klopp miał być aż dwa lata poza trenowaniem.

Edit. Co jest gwarantowane to na pewno teraz pójdzie niezle domino trenerskie tego lata :D

1

@JarekS z czystej ciekawości gdzie widzisz przyszłość Kloppa? Mówimy o absolutnej topce wiec wbrew pozorom tych opcji aż tak wiele nie ma. Jeśli zrobi sobie rok odpoczynku to na pewno w grę wchodzi Real jak Carlo skończy się kontrakt. Z reszta ten duet już jest łączony ze sobą medialnie od dawna. Barcelona odpada, PSG raczej tez bo to podobny „pierdolnik” tylko pieniędzy więcej. Żadnego innego klubu z Anglii prowadzić nie będzie i zostaje ten Bayern(tutaj nie wiem jak się zapatruje jako legenda trenerska BVB oraz to raczej nie w jego stylu, do tej pory zawsze szukał wyzwań) oraz ewentualnie kadra Niemiec po Euro.

3

@Stoiczkow No tak, ale to było dobre kilka lat temu i jego styl ewoluował. Guardiola tez gra inaczej niż za czasów jak pracował w Barcelonie, ale wbrew pozorom wielu topowych trenerów dalej czerpie z filozofii Cruyffa. Kibice tez, albo zapomnieli albo nie wiedza czym jest to „DNA” i nawet sam Guardiola powiedział jakis czas temu, że nie cierpi tiki-taki jako utrzymywania się przy piłce dla samego utrzymywania z czym kibice mylnie utożsamiają to barcelońskie „DNA”.

Ps. Tutaj odnoszę się tylko do stylu gry drużyn Kloppa, nie rozważam jego przyjścia bo uważam, że to mrzonki.

1

@tbas kibice narzekają na „DNA” nie wiedząc czym jest to „DNA” i wbrew pozorom oglądając nawet aktualny Liverpool Kloppa można by dojść do wniosku, że ich gra jest bardziej zbliżona do „DNA” Barcelony niż to co proponuje sama Barcelona.

2

@Stoiczkow jego styl i tak ewoluował w ostatnich latach i pokuszę się nawet o stwierdzenie, że jest bardziej „Barceloński” od tego co proponuje nam Xavi

https://anfieldindex.com/56103/the-evolution-of-jurgen-klopps-tactical-approach-at-liverpool.html

Tutaj masz opisana przemianę w ostatnich sezonach na bardziej kontrolowana piłkę z zachowaniem pewnych cech dla niego charakterystycznych

1

Brutalny realizm bez życia mrzonkami czyli o tym dlaczego żaden trener „z topu” tutaj nie przyjdzie. Zgadzam się.
twitter.com/michalgajdek/status/1750841593966338411

0

@DonCarletto zobaczymy. Już było kilku świetnych trenerów, którzy wywierali presję, ale czegoś zawsze brakowało w końcówce, a Bayern to rutyniarze, którzy świetnie radzą sobie z ta presja i maja odpowiednio mocna i szeroką kadrę. W każdym razie życzę im tego żeby wygrali i chociaż trochę urozmaicili ta ligę.

1

@Gaz w logikę to ty chyba nie umiesz, co? Widziałeś w jakim punkcie był i jaka kadrę miał wtedy Liverpool oraz z kim musiał rywalizować w PL? Z reszta nawet porównując obie ligi w La liga Barcelona musiałaby chyba wychodzić na mecze druga drużyna żeby wypaść z top 4 skoro nawet w latach 2020-22 żaden mniejszy zespół jej nie przeskoczył, a w PL jak łapiesz zadyszkę to zaraz ktoś Cię przeskoczy tyle masz świetnych drużyn z napompowanymi budżetami. Druga sprawa to ciągły rozwój drużyny i zawodników za Kloppa oraz zaufanie na podstawie wyników w poprzednich klubach. Xavi przyszedł tak naprawdę jako amator bez doświadczenia bo ciężko traktować poważnie trenowanie w Katarze.

1

@DonCarletto dwa razy wygrał ligę i jeszcze Puchar Niemiec. Jak na różnice budżetów i kadry szczególnie w tamtych czasach kiedy BVB nie miało jeszcze regularnie pieniędzy z LM to i tak dużo. Od jego odejścia mamy dekadę dominacji Bayernu.

0

@Tabaluga37 z tymi wymaganiami warto wziąć pod uwagę z jakiego punktu zaczynał w Liverpoolu, a w jakim my jesteśmy, a przynajmniej kadrowo oraz siłe obydwu lig. W PL jak masz zniżkę formy to wypadasz z top 4, u nas Realu i Barcelony z top 4 się praktycznie wyrzucić nie da w jakim kryzysie by nie byli.

0

Jurgen Klopp to Barcelona Here we go? Nierealne, ale dla mnie to jeden z może 3-4 trenerów, któremu powierzasz projekt i masz gwarancje wyniku sportowego i rozwoju drużyny oraz zawodników indywidualnie.

2

Swoją droga skoro przerasta nas intensywność Athleticu to jak Xavi zapatruje się na grę w fazie pucharowej ligi mistrzów? Liczy, że rywale będą grać z nami w chodzonego?

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

Nie wiem gdzie Xavi widział ta rywalizacje do końca bo na moje oko zakończyła się na regulaminowym czasie gry. Na dogrywkę wyszła już tylko jedna drużyna.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?