3

A tu kolejny element trenerskiego rzemiosła, który u nas jest bardzo wybrakowany
twitter.com/CaptnGuardiola/status/1746870906163458470

27

Wiadomo, że to tylko Holandia, ale oko można nacieszyć :D
twitter.com/J4cobS_/status/1747733226968252883

1

Niby oczywiste, ale polecam przeczytać cała nitkę
twitter.com/DKostanjsak/status/1747560151169601598

1

Przez wzgląd na Xaviego piłkarza jest mi go żal, ale niestety na tym poziomie nie ma miejsca na sentymenty. Ważne będzie w jakim stylu odejdzie to może zostanie jakaś mała furtka na powrót w przyszłości jeśli oczywiście Xavi się odpowiednio rozwinie w mniejszych zespołach z inna presja i bez tak ogromnego parcia na wynik.

0

@Popitek12 ty uważaj, żebyś nie skończył jako kolejny tiktokowy przykład molestowania na siłowni od tego gapienia :DD

0

@Rewolucja123 Valentin Barco, który właśnie do Brighton przeszedł

0

@Gaz a kiedy się ich problemy zaczęły z forma zaczęły? Przed praca z Xavim czy w trakcie? Przypominam, że Torres w okresie przed przyjściem do Barcelony był najlepszym, albo drugim strzelcem kadry w 2021 roku(8 bramek i asysta w 15 spotkaniach). Jeśli piłkarze czuli się niekomfortowo w klubie to potem ten brak pewności siebie i formy odbijał się tez na grze w kadrze.

0

@Gaz przede wszystkim maja lepszego trenera, który potrafi im maksymalnie ułatwić grę żeby wydobyć z każdego najlepsza możliwa wersje.

0

@Gaz porównywanie jakiegokolwiek zawodnika do Messiego nie ma sensu, a poza tym jesteś już nudny w umniejszeniu jakości naszej kadry. Zespół powinien być tak ustawiany żeby uwydatniać zalety zawodników, których posiadasz, a nie ze sobie ubzdurałes ze będziesz grał szeroko ustawionym skrzydłowym, który ma wchodzić w pojedynki i uj nawet jeśli takiego gracza w kadrze brak. Pep zdobywał tryplet z City trzymając jedynego nominalnego skrzydłowego na ławce jako zmiennika, a grając na bokach ofensywnymi pomocnikami.

0

@hayek za ten sezon gdzie dodatkowo miał dwie kontuzje i zmieniono całkiem system w Realu, a dwa poprzednie wyrzucamy do kosza?

Ps. Ten Sane jeszcze niedawno był krytykowany w Bayernie mimo liczb za słaba grę na wiosnę w ostatnich sezonach i nabijanie statystyk tylko na słabych rywalach.

0

@hayek jest to bardzo wymuszona argumentacja, ale niech Ci będzie. Niech nawet ten Vini będzie w założeniu poza top 3 skrzydłowych z czym się nie zgadzam choć chciałbym żebyś wymienił mi tych 3 lepszych za ostatnie 2 lata(nawet z tym Salahem aktualnie kibice Liverpoolu by się nie zgodzili i w tej chwili to tez już bardziej napastnik atakujący z bocznego sektora niż faktycznie skrzydłowy, a ostatniego obrońcę to przedryblował chyba wieki temu). Jaka miarę upadku jest to, że nadal bardzo dobrzy skrzydłowi z nami świetnie zagrali? Upadkiem jest wszystko co robiliśmy w ostatnim czasie nawet z dużo słabszymi rywalami.

1

@hayek maja wachania formy, ale to nadal świetni piłkarze, a sam Vini jest jednym z najlepszych jak nie najlepszym skrzydłowym w Europie(zależy jak klasyfikujesz Kyliana, dla mnie to napastnik) co udowodnił w poprzednich dwóch sezonach. Wstydem jest to jak zagraliśmy, ale nie ze taki zawodnik zagrał z nami świetny mecz.

0

@Kszysiek7 Nie no. Nie trzeba być od razu Neymarem żeby być świetnym piłkarzem. Trochę obiektywizmu.

12

Surprised fan reaction xD

0

@Mroziu ale, ja nie napisałem, że jest gwiazda tylko się utrzymuje na tym poziomie, a przynajmniej narazie. Nico tez pominąłem bo gra w Portugalii z rożnym skutkiem, ale interesowała się nim Girona i spędził poprzedni sezon w Valencii. Jednym brakuje talentu, innym pracowitości czy cierpliwości, a jeszcze innym szczęścia, ale samo utrzymywanie się na poziomie właśnie tych top 5 lig to już jest sukces, którego większość zawodowych zawodników nie osiąga.

0

@mightyanaldevastator koledzy już Ci wszystko wyjaśnili, ale nawet proste dane mylisz. Gavi zadebiutował w kadrze 6 października 2021 podczas finałów Ligi Narodów, a nie na wiosnę 2022.

15

Może chociaż Planes otworzy oczy niektórym upartym jak ogromna pracę wykonał Koeman w kwestii wprowadzania i rozwoju młodych zawodników. Postawił fundamenty aktualnej kadry, a młodzi którzy nawet nie odnieśli sukcesu w Barcy utrzymali się na poziomie top 5 lig jak Mingueza czy Moriba.

0

@Beztroskii to na pewno, ale jakieś ryzyko i tak będziemy musieli podjąć kwestia jest tylko żeby je zminimalizować i czy postawimy na rozwój czy tylko wynik. W każdym razie trudne decyzje nasz klub czekają.

0

@Rewolucja123 Szczerze mówiąc sam nie mam tutaj sprecyzowanych mocnych kandydatów bo jak sami już dobrze wyjaśniliście prawie żaden poważny trener nie będzie chciał tu przyjść z kilku powodów:
-zarobki
-presja wyniku i brak czasu na wprowadzanie swoich pomysłów
-brak autonomii w kwestii transferów i układy prezesa z agentami
-mało środków na wzmocnienia
W skrócie więcej można stracić niż zyskać pracując tutaj aktualnie i musi to być jakiś szaleniec. Wymienianie trenerów, którzy w najbliższych 2-3 latach wylądują w wielkich klubach jak Michel czy De Zerbi nie ma sensu bo oni tu aktualnie nie przyjdą i musimy szukać niżej jeśli chodzi o doświadczenie i aktualna renomę. Motta wydaje się ciekawym wyborem i mnie jeszcze interesuje Arne Slot, o którym już wspominałem i który niecały rok temu w wywiadzie powiedział, że chciałby trenować Barce choć ciekawy jestem jakby się zachował jeśli by już przyszło co do czego. Jest to trener odważny, którego dotychczasowe drużyny charakteryzują się bardzo widowiskowym i skutecznym futbolem. Jego największy sukces sportowy jak narazie to przerwanie dominacji Ajaxu i PSV w Eredevisie.

https://www.coachesvoice.com/cv/arne-slot-feyenoord-az-alkmaar-tactics/

2

@takisobiektos Do gry jaka preferowała Barcelona i kadra Hiszpanii był zdecydowanie najlepszy i był równie ważnym elementem co Xavi i Iniesta w tamtym czasie. Natomiast zdarzali się bardziej uniwersalni defensywni pomocnicy, którzy odnajdą się w każdym stylu na świetnym poziomie np Casemiro. W każdym razie jeśli chodzi o czytanie gry, przewidywanie, kontrolowanie tempa, rozgrywanie Busi to absolutny top.

1

@Emhyr niech podziałają, ale na rynku trenerów…

2

@Gaz jest różnica jeśli jeden zawodnik wątpliwej jakości gra słabo, chaotycznie i nie robi postępu, a jeśli cała drużyna biega bez pomysłu w tym piłkarze, którzy jeszcze niedawno uchodzili za klasę światowa. Sam Pep zaznaczył, że nasi zawodnicy już pokazywali w poszczególnych momentach, że maja jakość. No chyba, że dla Ciebie nie ma różnicy i dalej widzisz sznyt Xaviego tylko piłkarze tak słabi, że od początku sezonu nie potrafią naprawić struktury pressingu i jesteśmy jedna z najgorszych drużyn pod względem przejść z ataku do obrony, a nasze schematy w ataku można policzyć na palcach jednej ręki.

Ps. Nie zawsze to co mówi się publicznie musi oznaczać prywatna opinie, a nawet często są rozbieżne

7

@macio_944 Mambeppe robi grunt pod wolny transfer xD już widzę ta ofertę czyli pensja rozbita na 50 lat, najniższa krajowa w pierwszych latach trwania umowy+ Spotify premium(ostatnio podrożało wiec to bardzo szczodra oferta)

0

@PatrykBarca jak już chcesz na siłe się chwytać wyniku sportowego w drugiej drużynie co jest założeniem błędnym jak słusznie zwrócił uwagę @Rewolucja123 to weź pod uwagę chociaż jak ogromne roszady ze względów finansowych miały miejsce tego lata w drugiej drużynie, która składali praktycznie od nowa pod odejściu całego trzonu tego zespołu. Mamy w tym sezonie najmłodsza druga drużynę od dekady, średnio młodsza o +5 lat od innych zespołów w tej lidze+mamy plagę kontuzji. O regularnym zabieraniu zawodników na treningi i mecze pierwszej drużyny co nie sprzyja zgraniu już nawet nie wspominam bo to jest zawsze. Rok temu natomiast Marquez dotarł do baraży co przy jakości tego zespołu i tak było wynikiem ponad stan.
twitter.com/Nyctophile1_/status/1647568445666459648

1

@Gaz nie steruje piłkarzami ze swojej ery, ale nadal ma wielu świetnych albo z bardzo dużym potencjałem zawodników tylko, że sam zabija ich potencjał bo jeśli nie mówimy o jednym/dwóch przypadkach zjazdu sportowego, a prawie całym zespole to nie jest to już kwestia indywidualna zawodnika, a efekt pracy trenera.

1

@Azi próba powrotu była do struktury z zeszłego sezonu właśnie była, a że nie mamy w kadrze pomocnika, który broni w 50% procent nawet jak schyłkowy Busquets, nasza forma piłkarska i fizyczna, nastawienie mentalne, schematy taktyczne itd to inna sprawa. W skrócie próba była inna sprawa, że nieudana, ale tutaj Xavi już raczej nic nie odmieni jeśli piłkarze w niego nie wierzą.

0

@Emhyr Bruno, Nico Williams, Foyth, Lo Celso+wykup Cancelo i może odzyskamy ligę jeśli rywale będą mieli trochę gorsza formę w następnym sezonie choć musimy być cierpliwi bo przecież mamy młody zespół i projekt jest dalej w budowie.

2

@mcsarna zacznijmy od tego, że aktualnie nawet nas nie stać/nie mamy miejsca w ffp na takiego trenera i jedyna opcja jest „groszowy” Marquez, którego już mamy na kontrakcie. Jak to będzie wyglądało po zakończeniu sezonu? Nie wiem choć tez mam obawy. Kolejna sprawa to ta, na która zwróciłeś uwagę czyli możliwości do przekonania „fachowca”. Tacy trenerzy maja tez swoje wymagania transferowe, szczególnie na „start” oraz chcą mieć kluczowe zdanie przy kształtowaniu kadry bez ingerencji Laporty czy Mendesa bo to trener później odpowiada za wyniki.

13

I znowu się zaczyna jechanie po DNA Barcy i że z nim się wygrywać nie da w tych czasach. Gdzie w naszej grze to DNA? Gdzie Cruyff’izm? Przecież w naszej grze nie ma nawet grama tego DNA. Guardiola i wielu topowych trenerów dalej czerpie z wizji śp. Cruyff’a tylko z różnymi modyfikacjami do aktualnych trendów i możliwości kadrowych, ale baza się nie zmienia.

0

@Peciak nie mamy kadry jak City, ale tez bym z ta głębia nie przesadzał. To znaczy może jej brakować przy aktualnym ustawieniu głównie przez braki na skrzydłach, ale aktualne ustawienie nie jest dostosowane do kadry tylko pomysłu Xaviego, którego się trzyma kurczowo. Ogólnie ta kadra wcale nie jest aż tak wąska i jakości tez jest sporo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?