1

Matko Boska Lewy zaatakował wolne pole, jakbym nie zobaczył to bym nie uwierzył

1

Jak dobrze, że presja zeszła i nareszcie możemy pokazać swój najlepszy futbol

1

@Greenalley wyjściem byłaby tylko i aż korekta systemu w jakim gramy, ale na to już dawno przestałem liczyć

1

@JarekS jak już wiadomo, że Xavi odchodzi to może przynajmniej protestuje trochę dzieciaków i zostawi coś pozytywnego na koniec. Liczę w tej rundzie na znaczącą liczbę minut dla Cubarsiego, Forta, Guiu, Fermina oraz Lamine (choć tutaj mam obawy o przegiecie w druga stronę i nadmiar minut dla takiego dzieciaka) i może niech jeszcze kogoś przetestuje np Bernala, Faye czy Daniego Rodriqueza. Ułatwiłoby to bardzo klubowi oraz nowemu trenerowi kształtowanie kadry oraz decyzje transferowe. Jak niektórzy nie zostaną w kadrze to chociaż zwiększymy ich wartość, a jak zostaną to oszczędzimy na nowych zawodnikach lub łatwiej będzie się rozstać z jakaś grubsza ryba z aktualnego składu.

6

@Arden powinien powstać serial „Świat Według Borka” xD

5

Xavi zawsze będzie ważna częścią dziedzictwa Barcelony i to się nie zmieni, ale mam wrażenie, że ta decyzja o przeciągnięciu tego stanu agonii do końca sezonu jeszcze odbije nam się czkawka.

3

@ikar34 Ania zrobiła kotlety z ciecierzycy

9

@VegetaPolska jest sprawa. Musisz zagrać z kilkoma niemoralnymi delikwentami w swoją grę. Niestety nazw użytkowników jeszcze nie znamy, ale sprawa jest rozwojowa.

0

@Rewolucja123 dla wielu oraz klubu na pewno. Najbliższe sezony pokażą dopiero komu uda się faktycznie wedrzeć do topu.

2

@Emhyr ciężko to nazwać niespodzianka. Obiektywnie przez sezonem siła ich kadry byla oceniania może na środek tabeli(kilku ważnych zawodników odeszło, a nikt nie mógł oczekiwać ze nowi będą grać na takim poziomie), a to co robią to szaleństwo, ale nie da się na tyle wąska kadra, której brakuje jakości indywidualnej do czołówki pociągnąć aż tak bardzo ponad stan cały sezon

4

Nastroje kibiców szybko się zmieniają i pewnie dwa lata temu większość tych co dziś go krytykuje dałaby się pokroić żeby tu przyszedł. Moim zdaniem to świetny fachowiec, ale biorąc pod uwagę dotychczasowa prace bardziej bym go określił trenerem nastawionym stricte na wynik, a nam bardziej raczej zależy na kimś kto coś zbuduje, kto potrafi genialnie rozwijać zawodników indywidualnie. Teraz do dorosłej piłki puka kolejne świetne pokolenie z La Masii, którego nie możemy zmarnować, do tego trzeba nareszcie wykorzystać potencjał zawodników, którzy maja być filarami Barcelony na najbliższa dekadę jak Pedri czy Araujo. Tuchel może i zrobiłby teraz wynik, ale za dwa lata pewnie by odszedł, tak samo doświadczeni zawodnicy i trzeba będzie znów budować.

3

@Gaz generalnie z wieloma rzeczami się zgadzam tylko co do dźwigni mam częściowo inne zdanie. Wydaje się, że w tamtym momencie to była konieczność i problemem nie były same dźwignie, a to jak je wykorzystaliśmy. Jakby to inaczej rozegrali to dziś nie mielibyśmy dalej tak ogromnych problemów z rejestracjami w ffp, a tak ciągle spychamy problemy na później.

0

@Rewolucja123 teraz już raczej spalona ziemia i się nie dowiemy jak by to było gdybyśmy od początku postawili na rozwój zamiast wyniku natomiast tutaj też nie masz gwarancji, że trener rozwinąłby się na miarę naszych oczekiwań. Tak naprawdę jestem ciekawy jak od momentu odejścia będzie się kształtowała kariera trenerska i rozwój Xaviego i jakie wnioski wyciągnie.

0

@udarpawarotam o jakich umiejętnościach mentalnych mówisz? Tamci zawodnicy w dużej części nic nigdy nie wygrali lub bardzo niewiele i ciężko mówić o jakiejś zwycięskiej mentalności bo nawet nie mieli okazji takowej zbudować sukcesami na boisku. Sam Gundo czy Cancelo maja więcej mentalu niz cała drużyna RSSS razem wzięta i niech Ci obraz naszej rozbitej mentalnie drużyny w tych chwili tego nie przesłania.

67

Szkoda, że tak się ta historia kończy. Z sympatii człowiek chciał dla niego dużo więcej, ale to wszystko wydarzyło się niestety zbyt szybko, a teraz czas na porządny reset, wnioski i niech zacznie rozwijać swoją karierę od początku tak jak to powinno wyglądać.
twitter.com/MagicalXavi/status/1751350480918433983

4

Właśnie pod jakimś postem na tweeterze przeczytałem, że Alguacil pracuje z lepszym składem niż Xavi. Ja wysiadam.

1

@barcanawieki mnie najbardziej denerwuje brak transparentności naszego zarządu

1

Polityka, układy, różne interesy czyli taki obraz naszej Barcelony
twitter.com/BarcaUniversal/status/1751356618669719664

0

@takisobiektos jedyne logiczne wytłumaczenie choć i tak naciągane i ryzykowne

0

Tak naprawdę to nic nie zmienia i poza logika ostatnie wypowiedzi Xaviego już pośrednio dawały znać, że odejdzie po zakończeniu sezonu choć moim zdaniem może to znaczyć, że z naszymi finansami jest jeszcze gorzej niż sądziliśmy albo Laporta nie chce się przyznać do porażki.

0

@tbas oczywiście to jego subiektywna skala, ale nie przesadzajmy TIER 2 to już niezłe źródło.

2

@BulaKG w tej chwili raczej tylko Marquez jako tymczasowy

2

@PatrykBarca pewnie. Sprowadźmy wszystko do jednego/kilku wybranych zawodników i tak co wtopę. Ostatnie 6 miesięcy się nie odbyło przecież.

2

@Gaz aż się pozwolę przekopiować własny komentarz: jest różnica jeśli jeden zawodnik wątpliwej jakości gra słabo, chaotycznie i nie robi postępu, a jeśli cała drużyna biega bez pomysłu w tym piłkarze, którzy jeszcze niedawno uchodzili za klasę światowa. Sam Pep zaznaczył, że nasi zawodnicy już pokazywali w poszczególnych momentach, że maja jakość. No chyba, że dla Ciebie nie ma różnicy i dalej widzisz sznyt Xaviego tylko piłkarze tak słabi, że od początku sezonu nie potrafią naprawić struktury pressingu i jesteśmy jedna z najgorszych drużyn pod względem przejść z ataku do obrony, a nasze schematy w ataku można policzyć na palcach jednej ręki.

Ps. Nie zawsze to co mówi się publicznie musi oznaczać prywatna opinie, a nawet często są rozbieżne. Szczególnie jeśli mówimy o kimś kogo darzymy estymą.

1

@ToshyFCB Jak drużyna siadła mentalnie i trener ją „stracił” to nie jest temu winny? Zobacz sobie choćby końcówkę pierwszej przygody Lamparta z Chelsea.

2

@JarekS to już musi być koniec tej farsy. Innej drogi niż zwolnienie Xaviego już niestety nie ma…brak słów na to co dziś zobaczyliśmy. Mentalnie i sportowo szorujemy po dnie jak na potencjał, który posiadamy.

0

Ciągnijmy to dalej to nie będziemy mieli dylematu kto odejdzie żeby ratować ffp tylko kto będzie chciał zostać z kluczowych zawodników. Nadszedł czas działań bo ta drużynie sportowo i mentalnie jest już na dnie biorąc pod uwagę potencjał sportowy.

1

To już musi być niestety zwolnienie trenera. Innej drogi już nie ma…

1

Decyzja na wagę posady Xaviego?

0

@Firestone
-podać do lepiej ustawionego kolegi❌
-pójść w bezmyślny drybling zakończony strata lub wycofaniem✅

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?