0

Zakładając, że mamy wybór Flick vs Nagelsmann na trenera Barcy. Kogo wybieracie? Ja ze względu na mimo wszystko większe doświadczenie w klubowej piłce oraz prace z młodymi zawodnikami wybrałbym Juliana

0

@Gall tak, ten profil piłkarski tez podnosił jego wartość na rynku co miało również wpływ na jego ostateczna cenę

0

@wojopancer Mbappe to genialny piłkarz, ale wole w pierwszej kolejności spojrzeć na własna drużynę, która ma dużo większe problemy niż to czy Mbappe trafi do Realu.

10

Ciekawy jestem jak potoczyłaby się jego kariera gdyby jednak został. Kto wie może dziś byłby ważnym członkiem zespołu, ale tego się już nie dowiemy. Na ostateczny sukces zawodnika wpływa znacznie więcej czynników niż „talent” i podejmowanie odpowiednich decyzji dla swojego rozwoju decyzji tez się na to składa, a w tamtym czasie miał autostradę do pierwszego składu Barcelony oraz trenera, który w niego wierzył i potrafił pracować z młodzieżą. Co klub może z tej sytuacji wyciągnąć to, że warto stawiać na młodzież nie tylko ze względów stricte sportowych i szansy na „stworzenie” klasowego zawodnika niskim kosztem, ale również stricte finansowych szczególnie w naszej sytuacji. Wystarczyło pareset minut w pierwszym zespole żeby podnieść jego wartość wielokrotnie i jak na tak niedoświadczonego zawodnika zarobiliśmy świetne pieniądze. Nie zawsze będzie aż tak kolorowo, ale może przynajmniej zamiast masowego oddawania wychowanków za darmo lub przysłowiowa „czapkę gruszek” zarobimy po kilka milionów na takich zawodnikach co w perspektywie lat będzie robiło różnice. Zobaczmy nawet na najświeższy przykład Faye za którego mieliśmy otrzymać ofertę wypożyczenia z opcja wykupu za €7-8m gdzie do tej pory gra tylko w rezerwach, a pomyślcie ile może być wart po tych kilku-kilkunastu spotkaniach w pierwszym zespole.

0

@krol211 to już jest gdybanie. Wiele czynników składa się na to czy z talentu wyrośnie świetny zawodnik, ale z czasów pracy Hansiego w Bayernie podobno te roczniki były wysoko oceniane natomiast wolał korzystać z gotowych rozwiązań. Nie mówię, że to źle, ale to przedstawia Hansiego jako trenera stricte „wynikowego”, a przynajmniej na aktualny stan wiedzy. Z drugiej strony De Zerbi i Nagelsmann mogą się pochwalić jeśli chodzi o ten konkretny aspekt dużo większymi dokonaniami i potrafili genialnie i bardzo wszechstronnie rozwijać młodych zawodników często wykazując się ogromna kreatywnością.

0

@krol211 @Rewolucja123 do Nagelsmanna i De Zerbiego opis pasuje, ale Flick to nie jest trener pracujący z młodzieżą, a przynajmniej do tej pory takim trenerem nie był. Bardziej typ Tuchela czyli trener pod wynik i żeby postawić na młodego musi być w 100% gotowy i naprawdę wyjątkowy jak Davies czy Musiala.

0

@Emhyr Ile mieli zagrać skoro większość listopada byli na Mistrzostwach u-17 oraz wielokrotnie byli powoływani na mecze pierwszej drużyny nawet jak nie grali. Jak byli dostępni to pełnili ważne role, a taki Bernal nawet zadebiutował w młodzieżówce Hiszpanii dopiero na jesień zeszłego roku. Do tego pamietajmy, że kształtowanie zawodników to nie tylko mecze, ale i przede wszystkim treningi. Najlepiej to widać po tym jak wyglądają piłkarze bez rytmu meczowego w drużynach gdzie trenerzy pracują indywidualnie z zawodnikami(np. Torre w Gironie), a jak wyglądają u nas zawodnicy bez rytmu meczowego.

1

@WiernyKatalonii to jakaś ujma dla trenera? Wtedy Dest był cenionym talentem, ale jakby każdy talent zostawał świetnym piłkarzem to świat byłby zupełnie innym miejscem :D

0

@PatrykBarca wystarczy zobaczyć na ostatnich zawodników, którzy wchodzą do pierwszej drużyny i są kapitalnie przygotowani do gry jak Cubarsi czy Fort. Postawił tez zdecydowanie na 16-letniego Bernala na pivocie(który tez niedługo może wejść do pierwszej drużyny) kosztem starszego Prima, którego się wcześniej bardzo chwaliło i praktycznie cała druga drużyna znacząco podniosła swoją wartość od początku sezonu.

1

@Emhyr w rezerwach robi bardzo dobra robotę jeśli chodzi o prace z młodzieżą i szkoda będzie odejścia, ale kolejny krok w karierze jest mu potrzebny jeśli chce kiedyś zrealizować to marzenie

2

@LM10GOAT a może taki(wybierz jedno) xD

https://zapodaj.net/plik-9TAZYJ8b03

1

@Firestone No tak i dlatego jest wakat. Laporta nie może być ekspertem od wszystkiego :D

0

Jak już Flick ma być wybrańcem to niech od razu zgarnie jakiegoś ogarniętego dyrektora sportowego z Niemiec ze sobą. W sumie jakiś generalny co będzie ogarniał tabelki w excelu tez by się przydał xD

1

@Firestone @Arden nie mówię, że na pewno tak nie będzie choć przedstawiam taki punkt widzenia do rozpatrzenia jako jedna z wątpliwości jakie budzi. Szkoda, że tak mało pracował w klubach bo nie wiem czy mogę wyciągać jeszcze jakieś wnioski z pracy w Hoffenheim 20 lat temu. Natomiast faktem jest, że nigdy w swojej pracy nie miał styczności z tyloma młodymi zawodnikami i to byłoby największe wyzwanie w jego karierze.

1

A to ciekawe, ale nie ma źródła. Pod tym względem mam największe wątpliwości bo przez dwa sezony w Bayernie z młodych zawodników zaufał tylko Daviesowi oraz w drugim sezonie zaczął wprowadzać Musiale(Ok 1300min) i na tym koniec. U nas już nawet pomijając kilku kolejnych w rezerwach, którzy czekają na szanse jak Bernal, Dani Rodriquez czy Faye w pierwszym zespole będzie miał z zawodników u-21 choćby Fermina, Lamine, Forta, Cubarsiego, Guiu, Roque, Gaviego, Balde+mówi się, że Valle wróci z wypożyczenia oraz być może tez Fati. Następny trener musi tez pomóc nareszcie wejść na poziom, na który jest predysponowany Pedriemu. W skrócie ogrom pracy z młodymi i po dotychczasowej pracy mam wątpliwości czy Flick jest tego rodzaju trenerem. To bardziej typ Tuchela czyli trener nastawiony na natychmiastowy wynik sportowy, który woli korzystać z gotowych rozwiązań w postaci doświadczonych zawodników.
twitter.com/FCBRonit/status/1755218324496032083

0

@BORO_12 na papierze może to brzmieć obiecująco, ale jest jeszcze kilka problemów. Po pierwsze Flick może się zwyczajnie nie zgodzić na asystenta z klubu bo ma już swój zaufany sztab, po drugie bariera językowa na co zwrócił uwagę jego były podopieczny Javi Martinez. Tutaj nie wiem czy Flick już się uczy/uczył hiszpańskiego, ale na pewno musiałby wiele nadrobić oraz fajnie jeśli miałby w sztabie kogoś kto będzie indywidualnie pracował z młodymi zawodnikami, ale pamiętaj ze o grze i tym czy zawodnik jest gotowy ostatecznie i tak decyduje pierwszy trener. Ogólnie tez mnie martwi trochę, że nigdy poza dobrze sobie znanym niemieckim środowiskiem nie pracował.

6

Czy mnie w 100% przekonuje ten kandydat? Nie. Czy wolałbym kogoś kto potrafi budować projekty i genialnie rozwijać młodych zawodników? Tak. Czy jest to opcja dużo lepsza niż Sergio Conceicao? Zdecydowanie. Może Flick po raz kolejny okaże się świetnym fachowcem, ale problem jest taki, że mało o nim wiemy. Z Bayernem osiągnął wielki sukces i zbudował prawdziwy bawarski walec, ale tam oprócz tego, że już miał gotowy świetny zespół to nie dość, że miał mniej zawodników u-21 to jedynym, który się u niego był Davies i w drugim sezonie zaczął wprowadzać Musiale. W większości się młodzi nie liczyli i stawiał na bardziej doświadczonych, gotowych zawodników czy coś za co tez ganiliśmy Xaviego. U nas tych młodych zawodników będzie miał dużo więcej i będzie się musiał wykazać już nie tylko robieniem wyniku sportowego, ale tez ta praca indywidualna z tymi zawodnikami. Jest to o tyle ważne, że praca z tymi najbardziej utalentowanymi zawodnikami jak Lamine Yamal, Cubarsi czy dalej Pedri może być kluczowa dla naszej przyszłości. Do tego jego historia pracy klubowej jest dosyć, krótka i nie można z cała pewnością stwierdzić, że to topowy trener. Oczywiście ma tez zalety, które wszyscy raczej znają jak bardzo odważny i efektywny styl, świetne przygotowanie fizyczne czy ten spektakularny wynik sportowy w Bayernie, ale dalej uważam, że raczej potrzebujemy innego typu trenera.

1

@Emhyr


Na pewno średnia na 90min miał najlepsza. Połączenie z Auba miał świetne jak za czasów BVB.

0

@Emhyr Adama miał niezle wejście, ale potem wrócił na swój poziom i pokazał czemu nie nadaje się na top, ale przynajmniej Dembele miał niskobudżetowego zmiennika i mógł utrzymać świetna formę w drugiej części sezonu gdzie był chyba najlepszym asystentem na wiosnę w top 5 lig jeśli dobrze pamiętam, albo przynajmniej w ścisłej topce

0

@Kamiloza91 oni z Laporta są siebie warci. Najlepiej niech się zawijają razem z interesami Mendesa w Barcelonie.

0

@PatrykBarca Ja nie jestem jakimś mega zwolennikiem Flicka dla naszego zespołu, ale jak wrzucisz n-ty post z rzędu o tym samym to twój statement nie nabierze większej mocy xD

Ps. Drugi sezon Flicka w Bayernie wcale nie był fatalny i czas w Hoffenheim również, a kadra to specyficzne środowisko, szczególnie kadra w trakcie wymiany pokoleniowej

0

Ciakawe kiedy wreszcie zostanie naprawiony ten błąd, że posty z artykułów wyświetlają się przez kilka minut na La Rambli. Napisałem odpowiedź na wpis i efekt jest taki, że post jest już pod artykułem, a moja odpowiedź nie wiadomo gdzie xD

0

@BORO_12 ja mam problem bo trenerzy, którzy mnie naprawdę przekonują są poza naszym zasięgiem i nie mówię nawet o takich nazwiskach jak Klopp, a bardziej De Zerbi, Michel czy Alonso.

0

@BORO_12 Nie, jakbym miał wybór to bym brał Nagelsmanna. Pokazywał już, że potrafi budować projekty, gra nowoczesny futbol i rozwija zawodników indywidualnie, ale ma charakterek co go poróżniło z zarządem Bayernu i u nas tez mogłoby być problemem bo „samcem Alfa” może być tylko Laporta w tym klubie. Flick ma sekstet, ale jak na prawie 60 lat ma dosyć małe doświadczenie w piłce klubowej, a w Bayernie miał topowy zespół i nie miał zbyt wielu młodych zawodników do rozwoju. Co ciekawe on tez odszedł przez konflikt z dyrektorem sportowym Bayernu.

0

@Bastek1987 @krol211 Nico ma stała klauzule taka sama jak w poprzednim kontrakcie czyli €50m i jak prześledzisz jego karierę to może grać na obydwu skrzydłach i nawet więcej spotkań rozegrał na prawym. Inna sprawa czy ten skrzydłowy to taki must have czy po prostu tak nam się tylko wydaje bo sztab nie ma nam nic systemowego do zaoferowania i liczymy, że indywidualności będą w pojedynkę rozmontowywać obrony. Jeśli by spojrzeć na kadrę choćby najlepszej drużyny na świecie czyli City to maja tylko jednego takiego prawdziwego skrzydłowego z pokrętłem w nodze czyli Doku, a potrójna koronę zdobywali z ofensywni pomocnikami na bokach, którzy pewnie jakby do nas trafili to znowu kibice by narzekali, że kupiliśmy „jakieś kasztany” bez dryblingu. Real również zdobywał ostatnia LM tez tylko z jednym klasycznym skrzydłowym. Nie wiem jaki trener do nas trafi, ale warto poczekać i zobaczyć bo może się jeszcze okazać, że najlepszy czas Raphinhi jeszcze przed nami jeśli będzie odpowiednio wykorzystany.

2

@MaFCB a może dostosujmy w końcu system do profili jakie posiadamy w kadrze i stwórzmy rozwiązania systemowe zamiast szukać zawodnika, który będzie miał w pojedynkę rozrywać obronę rywali? Z reszta na prawej stronie chcemy postawić w 100% na Lamine Yamala, który tak gra, a pośród topowych zespołów nie znajdziesz takiego, który po obu stronach boiska atakuje w taki sam sposób. Zobacz na Real jak wygrywał ostatnia LM, z jednej strony Vini, a z drugiej pomocnik box to box czyli Fede. Guardiola ma w City jednego skrzydłowego o takim profilu mocnego w pojedynkach(Doku), a LM wygrywał z ofensywni pomocnikami na bokach, sensacja ostatniego roku czyli Bayer gra w ogóle bez klasycznych skrzydłowych tylko z wachadłami i wcale nie maja wielkich dryblerów w składzie, tylko, że trener musi się wykazać i stworzyć mocny kolektywnie system najlepiej pasujący do profili zawodników jakich posiada w kadrze, a nie liczyć ze mu piłkarze sami będą wygrywać.

0

Łatwo nam określić trenerów niekoniecznie wymarzonych, ale realnych oraz wymarzonych, ale znów praktycznie nierealnych. Jacy są w takim razie wasi wymarzeni kandydaci pośród tych realistycznych opcji na trenera Barcelony. Bierzmy pod uwagę, że taki trener musi mieć świadomość, że nie będzie najbardziej decydująca o aspektach sportowych postacią w klubie oraz będzie miał ograniczony budżet, wymagania wyśrubowane do granic możliwości, a z drugiej strony klasyki czyli miejsce do życia :), naprawdę niezła kadra i kilku ciekawych prospektów oraz w skrócie „wielkość” jeśli uda mu się nas przywrócić na szczyt.

4

@esem91 O Bogowie, walka xD

0

Szczerze mówiąc jeśli chodzi o transfery to głównie to jeśli tylko wykupimy Cancelo, który obskoczy obie strony oraz sprowadzimy w końcu pomocnika, który potrafi bronić to można już z tego coś ciekawego ulepić. Kolejny skrzydłowy mocny w 1/1 nie jest moim zdaniem must have(zobaczcie na kadrę i jaki pomysł ma Xabi Alonso w Bayerze, Pep tez ma tak naprawdę jednego takiego prawdziwego dryblera, a LM zdobywał grając ofensywnymi pomocnikami na bokach, kwestia dostosowania całego systemu i ról zawodników. Real również zdobywał LM majac Viniego z jednej i pomocnika box to box, który ogarniał druga stronę w postaci Fede). To znaczy byłby potrzebny gdyby Xavi dalej był trenerem, ale liczę ze nowy trener ulepi coś pod profile zawodników, które posiada, a nie będzie chciał żeby to zawodnicy dostosowywali się do tego co on sobie założył i czego nie chce zmienić.

0

@vangoor uuuu groźnie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?