Wychowanek
Dołączył/a: grudzień 2021
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@AbelKabel gra na fortepianie
0
@AbelKabel to co.dzialo się w Gruzji to nie był nasz interes. Chociaż wiadomo prezydent pchający się gdzieś gdzie jest gorąco ładnie wygląda i część społeczeństwa to łyka. Szczególnie gdy trzeba w mediach czymś zastąpić tematy które dotyczya tego co się dzieje u nas na podwórku i czym trzeba się zająć. Podobnie teraz z Ukraina.
0
@alek1192 jaka połowę Ukrainy i kto mowi że Putin to zajmie. Nawet jeśli zająłby połowę to jest ten "bufor bezpieczeństwa" czyli reszta Ukraina. Pokojowe rozwiązanie tego konfliktu nie oznacza że od razu pozwalamy Putinowi zająć pół Ukrainy tylko te te dwa kraje i ewentulanie autonomię które chcą tam powstać mają się dogadać.
I to nie będzie połowa Ukrainy. Jak to się uspokoi i Putina 5 lat znowu będzie szedł dalej to będzie można mówić że coś jest nie halo.
Straszysz Rosja co było w 1939 to powiem Ci ze w 1914 Niemcy szli na wojne z projektem mitteleuropa to był cel wojenny Niemiec uczynić Niemcy dominującym krajem gospodarczo w Europie środkowej które będzie otoczone krajami marientowkowymi niezdolnymi do konkurencji gospodarczej z Niemcami. W 39 roku wiesz co było. To mamy tak samo na Niemców patrzec ze tylko nas dymają? Trzeba robić interesy z Wschodem i zachodem a nie straszyć jednymi i drugimi. Neutralność i namawianie do pokojowego rozwiązania konlidkut na Ukrainie to najlepsza droga do Polski.
1
@Hubsao Znajomym zaginęła córka. Byli u Jackowskiego i powiedział że jest bezpieczna i nic jej nie grozi. Po czasie się odezwała ze jest w Niemczech. Wyjechała nic nikomu nie powiedziała takie były czasy.
0
@equwesta USA też słabnie gospodarczo. Chyba jedyne w czym nadal dominują na świecie to wojsko.
Ktos może cicho sobie marzyć o wojnie w której na końcu wygrywają Stany Zjednoczone a Putin zostaje sadzony jako zbrodniarz wojenny winny całemu zamieszania. Ktoś kto chciałby pomścić śmierć brata bo wierzy ze to sprawka Putina.
Te dwie sprawy moga dawać takie nie inny przekaz w mediach. Z jednej strony media partyjne a z drugiej amerykańskie.
Wracając do tematu Ukrainy. Śmierdzi mi przekaz że Putin pragnie dawnych wpływow i Polska jest następnym krokiem.
On dobrze Ukrainy nie napoczal a gdzie mu do Polski. Na ile to co tam wyprawia jest zgodne czy niezgodne z prawem międzynarodowym to jedno. Pretekst mial dobry.
1
@equwesta Jesteśmy sąsiadami Rosji i w tej sprawie powinniśmy mieć ważny głos w NATO i tym bardziej zabiegać żeby rozwiązać to pokojowo i zachować neutralność.
0
@Azacca dla was nieważne jest ze ludzie giną i ogólnie w regionach gdzie jest gorąco jest lipa tylko to że Putin jest zły. To sobie wyobraż ze w jego miejsce mógłby przyjść inny gorszy prezydent i z tą siła militarna zamieść Ukraine w tydzień a nawet w jeden dzień bomba atomowa. To samo tyczy się innych państw w koło i nie tylko.
Nie będę robił tu za adwokata Putina ale te w kółko powtarzanie ze Putin jest zły i konflikt z Ukraina wziął się z tego że rano wstał lewa noga jest żałosny.
1
@equwesta nie masz wrażenia że Polscy politycy boja się mówić że Polska powinna być neutralna i nie zachęcają do pokojowego rozwiązania konfliktu tylko dlatego że Putin kiedyś powiedział że Polska powinna być neutralna? :D nasi politycy zwyczajnie się boją ze ich przeciwnicy to wykorzystają jako argument że ci są prorosyjscy albo że są agentami. Media to pokażą i słupki notowań spadną.
Te półgłówki prędzej nas wciągną w wojnę niż pomogą rozwiązać ten konflikt pokojowo
0
@Azacca Ja nie wiem jak można się w to mieszać i podsycać konflikt zamiast namawiać do pokojowego rozwiązania zachowując neutralność.
0
Mymbabe pojechał jak crazy frog w teledysku
1
@Kurkmen najlepsze że ten projekt zakładał istnienie Polski kiedy Polski nie było. Byliśmy wtedy pod zaborami.
2
Ciekawostka historyczna :)
Projekt mitteleuropa to niemiecki program polityczny który był celem wojennym Niemiec podczas pierwszej wojny światowej. W dużym skrócie chodziło o to zeby Niemcy były krajem dominującym gospodarczo nad pozostałymi krajami w Europie środkowej. Pozostałe kraje miałyby krajami marionetkowymi niezdolnymi do konkurowania gosdarczo z Niemcami. W tym królestwo Polskie.
0
@AxelF pamiętam jeden z podcastów w którym występowałeś i Twoje rosyjskie nazwisko. Rozumiem że jak zrobi się gorąco przyjaciele z ambadady załatwia ci bilet.
1
@marian_konopka zastanawiam się czy cie zgłosić. Jak myślisz wcisnąć ten czerwony przycisk?
0
@marian_konopka mieli powod żeby wszcząć wojnę.
Słabe kraje są zagrożone które dają Rosji powody do zaczynania konfliktu. Rosyjskie trolle tacy jak ty czy Axelf głupim szczekaniem pokazują że jesteśmy słabi. Wy to tylko no nejmy z internetu. Gorzej że równie głupi są niektórzy politycy.
I taki wynik. Polska nie ma nic do gadania w sprawach międzynarodowych bo politycy szczekają podobnie jak wy zamiast uprawiać politykę.
Dziwne ze Rosja nie bierze się za Skandynawie czy Mongolie. Jednak da się z nimi żyć w zgodzie zamiast szczekac.
0
@AxelF po tym belkocie który napisałes wnioskuję jedno. Nie zależy ci żeby Polska była powaznym krajem tylko popychadłem.
Pan axelf twierdzi że Rosja to terroryści i nie powinno się z nimi rozmawiać. Niemcy USA i wszystkie poważne kraje rozmawiają.
0
@marian_konopka to trzeba zadbać żeby nie było kursu kolizyjnego tylko być łącznikiem między Unia a Rosja. Granicą przez którą przechodzą interesy bo jestesmy powaznym krajem. Albo jesteśmy tylko popychadłem.
Jeśli Polska byłaby ogarnięta to jesteśmy w dobrym położeniu dla polityki światowej mocarstw tylko musimy to wykorzystać. I trzeba zadbać o dobre relacje z Rosją. Neutralne a nie ciągle się ich bać i szczekac bo to się prędzej czy później może źle skończyć.
0
@marian_konopka no łbie jak będziemy im dawać powody do konfliktu to możliwe że tak będzie a to głupim gadaniem niektórzy robia.
To normalne że Francja ma z nami więcej umów bo jestesmy w Uni. Niemcy to samo. Ale te kraje z Rosją prowadzą normalna politykę na ile mogą. Sankcje to jedno ale rozmowy trwaja i Rosja to rozumie z z każdym krajem powaznym rozmawia. Tylko Polscy politycy zachowują się jak idioci.
Raz że nie mamy z Rosja o czym za bardzo rozmawiać jeśli mowa o jakiś interesach. Dwa że dajemy im powód żeby nas coraz bardziej nie lubili. Czy to tak trudno ogarnąć?
0
@BarcaSupporter Dziękuję za odpowiedź
0
@PatrychoO Co to ma do rzeczy?
0
W Fifie trzeci strój Barcy jest podobny to pierwszego. Nawet lepiej wygląda. To w Fifie tylko czy naprawdę taki numer zrobili?
1
@equwesta Trzeba patrzeć na fakty. Rosja ma powód do wojny i im to na rękę. Polska nie powinna dawać Rosji powodow żeby w przyszłości zrobili z nami wojne. Druga sprawa że można robić z Rosją interesy jak robią zachodnie kraje zamiast powtarzać bajki jaki to Putin zły.
Albo Polska jest popychadłem i kundelkiem którego z każdej strony można kopnąć albo poważnym krajem który rozumie co się dzieje na świecie. Nie ma dobrych i złych tylko mocarstwa robią interesy. Wojna jest jednym z nich.
1
@Janiama 3:0 dla Barcy. Gavi Franki De Jong i niech pomyślę Pique z bramka.
0
@17bajo poprawiam nie Rosja tylko ZSRR w 39 roku.
0
@17bajo z tobą również jeśli dla ciebie napasc Rosji na Ukrainę to podobna sytuacja do tego co się działo w 39 roku w Polsce. Nawet pomijam to jakie teraz środki ma wojsko w Rosji żeby w miesiąc zamienić Ukrainę w kupkę popiołu. Gdyby w 39 roku Rosja dysponowała takim sprzętem to lepiej sobie nie wyobrażaj jak wyglądałby by Polska w 45.
Dokształc się chłopie co się działo w Polsce w 39 roku a dopiero później się udzielaj.
0
@17bajo porównujesz napasc sowietów w 39 roku na Polskę do tego co się dzieje na Ukrainie? Rosja przejęła kawałek terytorium po demokratycznym Referendum. Ukraina chce odzyskać ten rejon i napięcie od kilku lat wzrasta.
Gdyby to był to co w 39 roku w Polsce to Ukrainy dawno nie było by na mapie.
0
@AxelF Dokształc się dlaczego Hitler zaczął wojne i jak wyglądała inwazja na Polskę w 39 roku.
Wolę robić za pożytecznego idiote i traktować Rosję jak mocarstwo, sąsiada i rozumiec czemu prowadzą wojne z Ukraina bo mają konkretny powodu niż powtarzać w kółko takie rzeczy jak ty dając Rosji powód żeby w przyszłości zaatakowali Polskę.
Referendum w którym mieszkańcy regionu chcieli by przyłączyć ich do Rosji. Bardzo dobry pretekst.
Stany też mają dobre preteksty żeby napadać na kraje bliskiego wchodu.
I Rosja też będzie miała dobry pretekst żeby napasc na nas jesli taka narrację jak ty będą stosowali Polscy politycy w przyszłości. Pytanie czyim pożytecznym idiota jesteś?
1
@norbi77 @Bogan myślę że w dobrze ułożonej ekipie Xaviego jeszcze może być solidnym ważnym graczem. Jeśli się odbuduje. Nie wiem bo ostatnie 2 lata miał słabe
@Commando Pedrito jak odchodził to po świetnym sezonie w roli jokera. Wygraliśmy tryplet odszedł bo chciał więcej grać.
3
Podobno Roberto tylko golem z PSG wpisał się w pamięci kibiców Barcy. Ja tam pamiętam jak Messi wywieszał pranie to rajd Roberto z naszego pola karnego zaczął ta akcje. Marcelo gonił gonil i dogonic nie mógł
1
@equwesta Niestety. Nasi drodzy koledzy żyją w przeświadczeniu że Europa nadal jest najlepiej rozwiniętym kontynetenm w którym ciągle mamy rozwój i inni nas podzowiaja. Tak było 100 lat temu. Teraz postęp to jest w Azji