1

@Stinger_ Sędzia zasygnalizował od razu, w ułamku sekundy, więc zakładam, że dla niego to był ewident.

Może i wydają się bez sensu, ale będą sytuacje, gdzie takie wstrzymywanie się z decyzją uratuje komuś punkty.

28

@Eklerek Beka, że pracujesz naprzeciwko warsztatu @Luciano99

1

@mrboom "Mają wytyczne, żeby się wstrzymać w spornych sytuacjach, jeśli nie są pewni, a nie w praktycznie każdej sytuacji, bo dziwnym trafem po golu ze spalonego podnosi chorągiewkę blyskawicznie"

Ale skąd to wiesz? Podziel się swoim źródłem wiedzy.

1

@mrboom "To też nie jest tak jak @Zoker pisał, że mają wytyczne, żeby puszczać każdą sytuację."

A skąd wyciągnąłeś tę informację? Pochwal się proszę.

"Przede wszystkim po czym stwierdzasz, że sędzia myślał, że jest ewidentny spalony?"
No skoro podniósł chorągiewkę w ułamku sekundy, to zakładam, ze uznał, że jest ewidentny. Nie potrzebował nawet czasu do namysłu.

Aaa no i powiedz proszę skąd masz info, że sędziowie nie mają takich wytycznych. Jestem mega ciekawy.

1

@Stinger_ ?

Tutaj chodzi o to, że jeśli wydaje się sędziemu, że jest spalony bardzo widoczny, metro, dwu czy więcej, to może nie zauważyć, że na przykład ktoś został i złamał linię spalonego.
Pewnie bardzo rzadko to się zdarza, ale jest taka szansa.



Przykładowo, tutaj sędzia myślał, że jest ewidentny spalony. I co? Zasygnalizował spalonego dosłownie od razu, nawet nie pozwalając Messiemu dobiec do piłki.
Teraz? Teraz sędzia poczekałby na zakończenie akcji, podniósł chorągiewkę i dopiero VAR rozstrzygałby sytuację gdyby zakończyła się golem.

@shinthps Bardzo fajnie napisane.

1

@mrboom No skoro rozmawiamy o potencjalnych sytuacjach, to jak niby to robić nie gdybając?

"czyli nie ważne, czy spalony 10 cm czy 2 metry, ma czekać, bo może popełni błąd"

W meczach o dużą stawkę? Jak najbardziej.

1

@mrboom Kur*a. Toć ja piszę cały czas o WSZYSTKICH sytuacjach.

Tak? Przypadki, gdzie sędzia popełnił ewidentny błąd są rzadkie?
W takim razie powiedz mi jak często się zdarza, że liniowy czeka z sygnalizacją do końca akcji, a wtedy jakiś zawodnik doznaje kontuzji.

1

@mrboom Ale Ty sobie zdajesz sprawę, że najprawdopodobniej sędzia boczny widzi też spalonego?
Zdajesz sobie sprawę, że ma wytyczne od FIFA żeby czekać?
Zdajesz sobie sprawę, że FIFA wie, że człowiek jest nieomylny?
Zdajesz sobie sprawę, że przeszkolony człowiek, z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem może popełnić dziecinny błąd?
Zdajesz sobie sprawę, że ten błąd może być warty miliony EURO?

1

@Stinger_ Nie musi czekać na VAR w każdej sytuacji*

Istnieje takie ryzyko, ale o wiele częściej zdarza się jednak, że to liniowy popełnia błąd.

@mrboom Ja mówię o wszystkich sytuacjach. Z poziomu boiska wszystko wygląda zupełnie inaczej i ewidentna sytuacja w TV nie musi być wcale taka ewidentna dla liniowego i może on jak najbardziej się walnąć i popełnić błąd. Nawet jak jest dwumetrowy spalony. Takie sytuacje się przecież zdarzały.

1

@mrboom A ja czekam tylko na sytuację, gdzie sędzia liniowy popełni błąd, bo pokaże spalonego, którego był pewny, a którego nie było i ten nieuznany gol zadecyduje o zwycięstwie, które przesądziłoby o mistrzostwie kraju.
Naprawdę te 10 sekund aż tak bardzo Was boli? Dzięki temu oczekiwaniu ryzyko nieuznania prawidłowo zdobytej bramki czy anulowania prawidłowo zdobytego gola jest zmniejszone do minimum.
To nie jest B-klasa, a rozgrywki, gdzie w obiegu krążą setki milionów EURO.

1

@Stinger_ Ale liniowy nie musi czekać na VAR...
VAR wkracza tylko do akcji, gdy akcja kończy się golem, a sędzia pokazał spalonego.

Dobra, ja Ci nie przetłumaczę.
Kiedyś w meczu Barcy pewnie się zdarzy taka sytuacja, to będziesz dziękował, że liniowy nie podniósł chorągiewki od razu.

1

@Stinger_ Tylko, że systemu VAR nie masz w każdych rozgrywkach.
System ten jest tylko w najważniejszych i największych ligach, a tam w grę wchodzą grube hajsy. Połączenie sędziowie liniowi + VAR skraca Ci czas decyzji oraz minimalizuje ryzyko błędów.

"A co do mojej pracy to ja nie mam pomocy z każdej strony i nikt mnie
chroni, a uwierz, że nie zarabiam tyle co sędziowie więc dla mnie
osobiście te ich pomysły są tak ułomne, że szkoda gadać"

No to może pora rozpocząć karierę sędziowską?

"Serio musi być VAR i stu sędziów żeby podjąć jedną decyzję? Nawet nie żartuj."

W sytuacji, gdzie jedna decyzja może być warta kilkanaście milionów EURO? Jak najbardziej.

1

@Stinger_ On widzi tego spalonego, ale ma takie wytyczne... Nie wiem czego nie rozumiesz.
U siebie w pracy też ignorujesz wytyczne swojego przełożonego?

@MesQueUnClub_87 No to sobie znajdź inny filmik z golem Shelveya. Ogólnie koncepcja jest taka, że FIFA woli, żeby czekać do końca, bo serio może się zdarzyć taka sytuacja, że liniowy popełni ewidentny błąd i skrzywdzi drużynę.

Sędziowałem jako liniowy i to naprawdę są ułamki sekund, boisko jest szerokie, możesz być lekko spóźniony. To nie jest takie proste, jak wam się wydaje.

3

@Kinginiesta @MesQueUnClub_87 To są ułamki sekund. Nawet w naszej B-klasie są wytyczne, żeby poczekać 1-2 sekundy z pokazaniem spalonego, chociaż nie ma VARu.


Obczajcie sobie sytuację z tym golem. Wytyczne zostały wprowadzone, żeby właśnie takich błędów unikać. Tam sędzia asystent też był pewny, że spalony 100%.

Jeszcze pytasz się @MesQueUnClub_87 jaki to ma sens. No ja już widziałem dziesiątki takich goli, gdzie sędzia asystent podniósł chorągiewkę, ale jednak gol został uznany, bo VAR sprawdził i wszystko było okej. Gdyby sędzia podnosił od razu, tak jak proponujesz, to mnóstwo goli byłoby niesłusznie nieuznanych.

3

@Stinger_ Ponieważ człowiek nie jest nieomylny i w momencie podania może Ci się wydawać, że jest na 100% spalony, a potem na powtórce okazuje się, że ktoś został, złamał linię i nie ma spalonego.
Moim zdaniem to jest bardzo dobre rozwiązanie, żeby czekać na zakończenie akcji. Dzięki temu VAR może interweniować i poprawiać ewentualne błędy sędziów asystentów.

6

@Kinginiesta Bo tak sobie wymyślili.

Wolą, żeby zawodnicy pobiegli te kilkanaście metrów, niż żeby pokazać za szybko spalonego, a potem się okaże, że jednak nie było.
Jak pokażesz za szybko spalonego, to VAR nie ma już możliwości interwencji.

9

@MesQueUnClub_87 Przecież takie mają wytyczne, żeby wstrzymywać się z sygnalizacją spalonego i czekać na zakończenie akcji.

2

@lucca87 Oddychaj.

1

@Kinginiesta Sytuacja z Azpim stykowa. Sędzia wybroniłby się z czerwonej i wybroni się też z tej żółtej. Taka pomarańczowa kartka pasowałaby tam idealnie.

4

@Encore Pan Wojtek wydaje się fajnym ziomeczkiem do pogadania przy piwku.

33

Wojciech Szczęsny po meczu z Atlético Madryt dla TVP Sport: „FC Barcelona to najpiękniej i najskuteczniej grającą drużyną, w której byłem. To był mój 19. mecz i 19. bez porażki i całkiem przyjemnie gra się w takim zespole, szczególnie w takich meczach”.

„Bardzo przyjemna robota, polecam na przyszłość wszystkim Polakom. Pracujcie ciężko, żeby kiedyś mieć podobną”.

TVP Sport

10

@Xxxbarca4ever "ile było głosów że w tym roku to rozwalą ligę przynajmniej"

No ile? XDDD
Bo ja przypominam sobie całe 0 (SŁOWNIE: ZERO).
Były głosy, że włączy się do walki o majstra i przecież to się sprawdziło.

0

@Lucyffffer1922 Jakim cudem moderacja się nie skapnęła, że to jest multikonto? xD
Przecież to takie oczywiste.

0

@Damiain Szczególnie widoczne to było u Raphinhi.
Niby mówił w wywiadzie, że myśli o Złotej Piłce, ale drużna jest najważniejsza, ale ostatnimi czasy na boisku tego nie pokazuje. Widać, że jest nastawiony na swoje liczby.

12

Kolejny dobry mecz Frenkiego. Niesamowite jak Flick odbudował w tym zawodniku pewność siebie. Progresywne podania, regulacja tempa gry, potrafi pociągnąć z piłką kilkadziesiąt metrów, ofensywnie wygląda to obiecująco. Bardzo dobrze się uzupełniają z Pedrim.
Mam nadzieję, że Holender uzna, że już zarobił wystarczająco dużo siana i zgodzi się na nowy kontrakt z stety, niestety z dużo niższą pensją.

0

@Piotr777 Fajnie, ale moja córka jest studiuje prawo.

4

@Quahoo "Pozostaje się cieszyć, że mamy dar od niebios w postaci Flicka i wyciąga z tego zespołu maxa"

To prawda. Laporta postawił wszystko na jedną kartę i brak sukcesów sportowych może wpędzić Barcelonę w jeszcze większe bagno niż za czasów Bartomeu.

1

@macio_944
Dokładnie, wyjaśnił wszystko jak Messi w jednej akcji trwającej aż 16 sekund.

14

@Popitek12 Że taki mały.

1

@Sysia11 "Julian Alvarez 27g/a uważany jedynie za dobrego zawodnika"

Co? To chyba tylko przez Ciebie, bo Alvarez przychodząc do Atletico był większą marką niż Felix.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?